Sectiune pentru limba româna > 2012

2012: profetii, ghidusii, zvonaci, raspindaci, dar si destui dezaxati

(1/20) > >>

Xanadron:
Ma gindeam intai sa postez la "Pagina Comica" stirea de pe situl asta, pe urma intr-unul din topicurile sectiunii "2012", dar intr-un final cred ca-i mai bun un thread nou, in care sa basculati si voi, dragi ROZNovisti :-D (raposatu' Pruteanu se bucura cred la Bellu de versiunea asta neaosa de acronim) toate stirile/scenariile/ideile/propunerile abracadabrante care apar intr-un ritm accelerat acum, deja intrati pe toboganul unui an presupus fatidic:

http://the2012scenario.com/2012/01/bring-your-toothbrush-important-communications-for-invitees/#more-93245

O sa traduc una-alta pt. colegii non-anglofoni - fiindca aici se anunta disponibilitatea Supremului Presedinte Al Consiliului Galactic :martiansmile: Grener Ashira de-a invita, pe 4 februarie (poimaine adica :-o) 100 de paminteni intr-o croaziera de 10 zile pe nava-mama (si tata, poate :-D) Neptune. :ufo: :rocket:

The pick up is going to be organized one by one by one. Is it possible that all of us will be picked up at the same time? Yes. But they don’t want us to have a feeling of mayhem so each of us will arrive individually at the Mothership so we can be individually greeted by Grener and Archangel Michael. (Yes, that’s what I said.)

They will take us to the ships in what they call “space bikes” – two and four seaters.
You don’t have to worry about the pick-up. But do not be in a shopping mall.

Be at home on Saturday. The galactics will locate you from your full name and email address (to the best of my knowledge).

Change of Mind
If you change your mind and don’t want to go, your change of mind will be noted by the galactics who will not press you to come.

Length of Trip
We will be gone for ten days. Not an instant or one day in Earth time, but ten actual days in Earth time. People who cannot stay the whole ten days can be accommodated and returned to their homes early.

Pets
The galactics have given conditional approval for you to bring your dogs. Cats, no.  Cats are less amendable to travel and less obedient.

Adica:
Imbarcarea se va face “unul cite unul”. E oare posibil ca toti sa fim luati deodata? Da - dar EI nu vor sa ne creeze impresia de haos si fiecare va fi urcat la bord individual, unde va fi salutat de Grener si Arhanghelul Mihail (da, asta mi-au spus chiar EI).

Ne vor duce la nava-mama cu ceea ce EI numesc “motociclete spatiale” - cu doua sau patru locuri.

Nu va faceiti griji de modul in care veti fi recunoscuti, abordati si transportati; e preferabil ca simbata sa nu va aflati totusi intr-un hipermarket, ci acasa. Va vor identifica in orice caz dupa nume si adresa de e-mail.

Razgindire
Daca va suciti si nu mai vreti sa mergeti, Galacticii vor renunta la imvbarcarea Dvs si nu vor face nicio presiune in sensul convingerii Dvs.

Durata calatoriei
Va fi de zece zile terestre si nu doar de-o clipa. Cei care au treburi presante si nu pot sta atit vor fi adusi inapoi pe Pamint inainte de termenul final al croazierei.

Animale de companie
Galacticii au aprobat in principiu (dar cu anumite conditii) luarea cainilor Dvs de companie in croaziera - nu insa si a pisicilor, mai putin obediente si dispuse la calatorii.

...Si tot asa. :-D :-o :roll: :lol:
Nu stiu de ce, dar inclin sa cred ca dementul autor al rindurilor astora va face si el citeva milioane bune de pe urma aberatiilor lui, ca si nenea alalalt cu apocalipsurile :-D de pe 21 mai 2011 (sau 21 octombrie 2011) si nimeni n-o sa-l cotonogeasca pentru inducere in oroare. :lol:

Concluzia mea: OPRITI PLANETA, VREAU SA COBOR !!! :| :-D :x :-D :planet:

liviu86:

--- Quote from: Xanadron on  02 February 2012, 21:41:52 ---Concluzia mea: OPRITI PLANETA, VREAU SA COBOR !!! :| :-D :x :-D :planet:

--- End quote ---

Mai de graba, "liniste in grajd"! Tipul este ciudat de tot, dar eu m-as baga la o calatorie cu vecina mea. Asa doar ca sa ii arat partea intunecata... a luni.

Xanadron:

--- Quote from: liviu86 on  02 February 2012, 21:55:42 ---Mai de graba, "liniste in grajd"! Tipul este ciudat de tot, dar eu m-as baga la o calatorie cu vecina mea. Asa doar ca sa ii arat partea intunecata... a lunii.

--- End quote ---

Ridem noi, dar ma gindeam ca n-ar fi rau ca macar unul din noi sa-si trimita (inca mai e timp) datele la adresa indicata de Beckow asta, care sustine c-o retransmite ET-ilor.
Asa am putea avea pe RUFOn date "de prima mana" despre Consilierii Galactici :-( si ce vrea ei. :-D

Serios acum, nea' Beckow zicea anul trecut si ca pe 11.11.2011 adeptii lui or s-o ia in sus :rocket: :star: - cu conditia unor mici transferuri de fonduri in contul lui, evident. :-P
De data asta, sustine insa ca-i totul MOCA - inclusiv shopping-ul prin diverse mall-uri cosmice. :-o

(later edit) Nu m-ar mira ca Beckow sa fie chiar "fatzada" necesara formarii unei anume ...baze de date, necesare poate statisticienilor ocupati cu calculele preliminare ale unei operatiuni false-flag tip "Blue Beam". :ufo:

calator astral:
De fapt va fi un singur Eveniment anul asta:
   Intoarcerea lui Isus.

liviu86:
Parca ii si vad pa aia "primi 100" cum o sa spuna ca au facut-o lata. Dupa care baietii slabi de inger au sa inceapa sa isi faca rezervari pe fonduri grele. Nu cred in asa ceva, cy toate ca sunt fascinat de ET.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version