Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hacker cauta dovezi despre OZN-uri in serverele NASA

Creat de cristi, 28 Aprilie 2006, 20:27:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

acme

Citat din: terraflorin din  16 Noiembrie 2013, 16:33:59
PS: După ce am publicat mesaju anterior despre McKinnon pe Forumul lui Lovendal şi pe RUFON am suferit un atac cibernetic:
1/3/2000 2:44:57> Firewall: Filter port scan attack!

Ai log-uri din 2000?
We're born alone, we live alone, we die alone.

Xanadron

Lasind deoparte latura comica :-D a divagatiilor, declaratia asta a lui McKinnon are baze solid sustinute de mai multi "sifonatori" NAZA

McKinnon: Un fotograf expert de la NASA a spus că a existat o Clădire 8 la Centrul Spaţial Johnson, unde s-a lucrat asupra imaginilor cu OZN-uri realizate prin satelit, imagini de înaltă rezoluție. Am intrat pe calculatoarele NASA și am fost capabil de a accesa acest departament. Ei aveau acolo imagini uriașe, de înaltă rezoluție, stocate în fișiere cu imagini. Ei au fișiere  filtrate și nefiltrate, sau prelucrate și neprelucrate.

P.S. doar aparent offtopic: Desi Luna :moon: ramine "teritoriu interzis" (la modul oficial, fiindca-s semne ca-i de fapt o destinatie uzuala pt. "black-ops"), corporatiile vor deja "felii din Selena" pe fatza:

http://news.discovery.com/space/private-spaceflight/companies-want-a-piece-of-the-moon-131113.htm

Fie si numai prima fraza-i elocventa:
Corporations are interested in partnering with NASA for lunar and other deep-space initiatives, but will want property rights in exchange, a NASA-commissioned report released on Tuesday shows.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Citat din: terraflorin din  16 Noiembrie 2013, 16:33:59
PS: După ce am publicat mesaju anterior despre McKinnon pe Forumul lui Lovendal şi pe RUFON am suferit un atac cibernetic
Am instalat un nou firewall mai performant şi s-a rezolvat. Atacul se putea face numai cu conoştiinţa IP-ului meu, lucru pe care-l ştiu/văd adminii de aici şi de acolo. Aşadar unul dintre voi este vinovat!
Vezi ce patesti cand mai scrii si pe alte forumuri? Sa-ti fie de invatatura...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

AndreiASM

Citat din: terraflorin din  16 Noiembrie 2013, 16:33:59
PS: După ce am publicat mesaju anterior despre McKinnon pe Forumul lui Lovendal şi pe RUFON am suferit un atac cibernetic:
1/3/2000 2:44:57> Firewall: Filter port scan attack!
1/3/2000 2:45:13> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/3/2000 2:45:42> Last errorlog repeat 1 Times
1/3/2000 2:45:42> Firewall: Filter port scan attack!
1/3/2000 2:45:57> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/3/2000 2:46:27> Firewall: Filter port scan attack!
1/3/2000 2:46:28> Last errorlog repeat 2 Times
Am instalat un nou firewall mai performant şi s-a rezolvat. Atacul se putea face numai cu conoştiinţa IP-ului meu, lucru pe care-l ştiu/văd adminii de aici şi de acolo. Aşadar unul dintre voi este vinovat!

E prea "amatoricesc" acest "atac" ca să îți bați capul cu el. Cel mai probabil există în aceeași rețea cu tine unul sau mai mulți indivizi infectați cu te miri ce viermi, care caută o nouă victimă. PTB au capabilitățile să lanseze atacuri extrem de targetate, astfel încât, de exemplu, cand vizitezi forumul Rufon, să-ți servească mai înâi o pagină cu un exploit care ți-ar aduce în computer orice fel de aplicații dedicate. Nici nu ți-ai da seama că s-a întâmplat așa ceva. :)