Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

IVO - PLANETA IUBIRII

Creat de zana@M, 27 Ianuarie 2012, 16:52:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

zana@M

M-am intrebat daca extraterestri ''iubesc''.Unii spun ca sunt si ''buni '' si'' rai'' atunci sigur, iubesc Am cautat ceva pe tema asta si am gasit informatii preluate dupa cartea "Misiunea Romania; Universul", Melfior Ra, Editura Solteris.
Este relatata o incredibila calatorie astrala intergalactica- Calea Lacteee -Constelatia Orion - Ivo,Planeta iubirii-minunatiia de pe aceasta planeta ce a simtit. caltaorul...Foarte frumos relatat...
Citat''.
- Aici exista viata. Aici este viata cea mai sublima, cea mai pura, cea mai aproape de ABSOLUT. Aici este tot ceea ce a existat mai sublim, mai adevarat si mai pur pe oricare planeta. Aici este viat vietilor, viata cea mai adevarata si mai pura, aici este samanta vietii. Familiarizeaza-te cu ea, o vei simti si in curand chiar o s-o vezi. Trebuie sa stii, ca in ultimii 2000 de ani, esti prima entitate de pe Geea care vine aici. [...]...'
'Calatorul'' nu putea ramane acolo pe palneta iubirii ,nu era pregatita  maia vea mult de  muncit ,va avea cale lunga de strabatut.....
Cititi...http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/lumi/ivo.htm
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

jean

#1
Frumoase vorbe.....Buni, rai, iubitori, sunt artibute omenesti. Inca nu avem dovezi sigure ca in spatiul extraterestru exista si alte entitati care poseda aceste atibute.  In sistemul solar? Eu stiu? Nu prea cred ca sunt entitati asemenea omului cu aceste atribute. Nu avem nicio dovada. In alte sisteme solare este aproape imposibil sa nu existe si altii asemanatori noua. Dar nici aici nu avem dovezi. Poate vom afla candva.
Planeta iubirii? ce legatura poate fi intre un corp ceresc si iubire, sentiment omenesc? De ce in consetelatia Orion? Una dintre cele mai vizibile si frumoase din emisfera nordica, si nu o anumita planeta a unei stele abia vizibile de pe Pamant. Foarte multe intrebari si nu stiu daca se va raspunde vreo data la ele. Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, numai incerc sa gandesc.
O seara buna va doresc.
Adevarul este dincolo de noi

zana@M

#2
Citat din: jean din  27 Ianuarie 2012, 22:06:48
Frumoase vorbe.....Buni, rai, iubitori, sunt artibute omenesti. Inca nu avem dovezi sigure ca in spatiul extraterestru exista si alte entitati care poseda aceste atibute.  In sistemul solar? Eu stiu? Nu prea cred ca sunt entitati asemenea omului cu aceste atribute. Nu avem nicio dovada. In alte sisteme solare este aproape imposibil sa nu existe si altii asemanatori noua. Dar nici aici nu avem dovezi. Poate vom afla candva.
Planeta iubirii? ce legatura poate fi intre un corp ceresc si iubire, sentiment omenesc? De ce in consetelatia Orion? Una dintre cele mai vizibile si frumoase din emisfera nordica, si nu o anumita planeta a unei stele abia vizibile de pe Pamant. Foarte multe intrebari si nu stiu daca se va raspunde vreo data la ele. Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, numai incerc sa gandesc.
O seara buna va doresc.

Jean ,nu ai citit cu atentie informatiile din cartea descrisa .Nu e vorba de Constelatia Orion ,citeste aici:
Citat:
'' Am vazut... stea, o planeta, ceva ce-mi va fi foarte greu sa exprim in cuvinte. Ne apropiem de o planeta care parea imateriala, parea gazoasa, avea o culoare de un mov pal, dar aceste cuvinte nu exprima decat poate a mia parte din ceea ce vreau sa exprim. Aceasta culoare era fantastic de frumoasa, de o nuanta greu de definit in cuvinte. Ne apropiam de suprafata acelei planete. Nici nu stiu daca este bine spus planeta, deoarece parea imateriala, nu era ceva solid, ci ceva imaterial. Aveam impresia, desi eram in cop astral, ca voi intra prin acel sol, transparent la vedere si de culoarea celui mai sublim vis. In Planul Fizic nu poate fi conceput nici in imaginatie asa ceva, ceva care sa echivaleze cu fantastica frumusete a acelei planete si acelor culori. Mintea omeneasca nu poate produce o asemenea imagine sau imaginatie a ceea ce vedeam eu acolo.''
Cum a vazut ''calatorul' nostru iubirea!!
Citat
Citat
.......''vedeam prin Ajna entitatile de iubire de pe aceasta planeta, Ivo. Da, erau entitati de iubire. Erau de culoare greu de deschis, aproape de neimaginat. S-ar putea compara foarte vag cu o anume culoare a liliacului inflorit, ceva ce-as putea zice, un fel de mov pal, dar totodata pregnant stralucitor si... transparent.....'''
Imagineaza-ti putin prin ochii ''mintii'' tale o livada de pomi infloriti primavara ,ce vezi/??....Iubirea este in noi,parerea mea.....
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

jean

Citat din: zana@M din  27 Ianuarie 2012, 16:52:49
Este relatata o incredibila calatorie astrala intergalactica- Calea Lacteee -Constelatia Orion - Ivo,Planeta iubirii
Este adevarat nu am citit textul de la adresa indicata de tine, doar am citit mesajul tau. Pe acolo intram cu mult timp in urma si sigur am citit dar nu mai retin detalii.
Si acum un comentariu strict pe baza textului folosind un citat din cele scrise acolo si expuse de tine mai sus.
CitatAveam impresia, desi eram in cop astral, ca voi intra prin acel sol, transparent la vedere si de culoarea celui mai sublim vis. In Planul Fizic nu poate fi conceput nici in imaginatie asa ceva, ceva care sa echivaleze cu fantastica frumusete a acelei planete si acelor culori. Mintea omeneasca nu poate produce o asemenea imagine sau imaginatie a ceea ce vedeam eu acolo.''
Sublinierile imi apartin.
Bineinteles ca in plan fizic nici nu poate fi conceput. Este posibil ca in planul fizic acel corp ceresc sa arate cu totul altfel, sa fie total inpropice diferitelor forme de viata. Calatorul a calatorit in planul astral, deci, el a vazut acel corp ceresc din acea perspectiva. Si cum mintea omeneasca este facuta sa functioneze in planul fizic nu poate intelege exact ce se intampla in planul astral. Acolo sunt energii si vibratii la un alt nivel, cred eu superior lumii noastre. In lumea astrala, eterica, se pare ca fiecare planeta din sistemul nostru solar este locuita de un anumit tip de entitati. Si poate multe altele din cosmos. Vezi ca sunt diferite scrieri in acest sens despre Venus, Marte, Luna, si altele. Spre exemplu pe Venus si Marte, acestea sunt cu mult inaintea noastra din punct de vedere al cunoasteri. In plan fizic? cred ca stii foarte bine cum arata aceste planete. Chiar si Pamantul este guvernat de astfel de entitati. Noi suntem doar un produs secundar. Gandind in acest fel putem explica multe aparitii si disparitii absurde, fenomenul OZN, si anumite constructii si texte vechi.
Adevarul este dincolo de noi

zana@M

#4
Citat din: jean din  28 Ianuarie 2012, 21:55:37
Este adevarat nu am citit textul de la adresa indicata de tine, doar am citit mesajul tau. Pe acolo intram cu mult timp in urma si sigur am citit dar nu mai retin detalii.
Si acum un comentariu strict pe baza textului folosind un citat din cele scrise acolo si expuse de tine mai sus.Sublinierile imi apartin.
Bineinteles ca in plan fizic nici nu poate fi conceput. Este posibil ca in planul fizic acel corp ceresc sa arate cu totul altfel, sa fie total inpropice diferitelor forme de viata. Calatorul a calatorit in planul astral, deci, el a vazut acel corp ceresc din acea perspectiva. Si cum mintea omeneasca este facuta sa functioneze in planul fizic nu poate intelege exact ce se intampla in planul astral. Acolo sunt energii si vibratii la un alt nivel, cred eu superior lumii noastre. In lumea astrala, eterica, se pare ca fiecare planeta din sistemul nostru solar este locuita de un anumit tip de entitati. Si poate multe altele din cosmos. Vezi ca sunt diferite scrieri in acest sens despre Venus, Marte, Luna, si altele. Spre exemplu pe Venus si Marte, acestea sunt cu mult inaintea noastra din punct de vedere al cunoasteri. In plan fizic? cred ca stii foarte bine cum arata aceste planete. Chiar si Pamantul este guvernat de astfel de entitati. Noi suntem doar un produs secundar. Gandind in acest fel putem explica multe aparitii si disparitii absurde, fenomenul OZN, si anumite constructii si texte vechi.

Da , Planetele si semnele zodiacale sunt entitati superioare omului, care ajuta si supravegheaza bunul mers al vietii acestuia in Planul Fizic.Grecii credeau ca fiecare planeta are un sunet unic, in rezonanta cu armonia universului, numita Muzica Sferelor.
Conceptul de muzica sferelor se datorează lui Pitagora care credea că planetele în mişcarea lor pe sferele celeste produc armonie.
Pozitia planetelor guverneaza fiecare zodie.
Exemplu ,pozitia planetelor Marte si Venus in zodii dau indicii despre modul cum ne  implicam in plan sentimental, felul cum iubim si ce asteptam de la sexul opus.
Venus reprezinta dragostea, romantismul, frumusetea,  armonia si valorile...
Marea Taina a existentei noatre  este sa faci loc in inima pentru iubire si sa vrei sa o imparti cu toti!...
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

jean

Din fericire nu cred in zodiac. Nu cred ca are vreo influenta asupra omului. Singura planeta care ne-a influentat existenta cu adevarat este Terra si singura stea este Soarele. Restul planetelor, campurile lor? Sunt aproape inexistente la nivelul solului. Pozitia lor pe orbita iar nu are relevanta in plan fizic.
Muzica sferelor? Da, fiecare plneta are un anumit nivel de vibratie in astral, in functie de viteza, departarea fata de Soare si mterialale constituente. Asocierea sentimentelor omenesti cu anumite planete nu exista, noua ne place sa credem asta.
CitatMarea Taina a existentei noatre  este sa faci loc in inima pentru iubire si sa vrei sa o imparti cu toti!...
Cati dinte noi nu ar vrea sa stie care este marea taina, inclusiv eu. Sa fie iubirea? Ma intreb cati gandesc si cati actioneaza asa? Eu stiu ca asa este bine, dar nu pot aplica neconditionat si in toate cazurile acest principiu. Desi asi vrea. Inseamna ca nu sunt pregatit, nu am ajuns la un anumit nivel. Dar cine a ajuns? Eul nostru este mai puternic ca gandurile noastre.
Sper sa nu te superi ca nu sunt in totalitate de acord cu tine. Nu fac acest lucru pt. a te contrazice. Eu asa gandesc.
O zi buna.
Adevarul este dincolo de noi

zana@M

Sigur ,jean zodiile n-au nicio influienta asupra omului .Nu cred ca cineva sa-si conduca viata dupa aceste zodii ,insa exista un sambure de adevar .Este important ce ai spus referitor la iubire.
Daca vrem sa simtim cu adevarat iubire, daca vrem sa traim cu adevarat iubirea atunci e important sa acceptam ca ea ia formele lumii acesteia si ca noi fiecare, avem calitati si defecte, avem lumina dar si umbre.
Aleg sa iubesc "lumeste", sa am tresariri si zvacniri de ego accept sa vad viata cu bune si cu rele, cu experiente din care invat, pentru ca stiu ca Dumnezeu mi-a dat iubirea ca sa ma inalt si nu ma pot inalta decat acceptand ceea ce este. Tot ceea ce avem in viata noastra, tot ce ne este dat sa traim, inclusiv iubirea, este ca noi sa intelegem viata de aici, sa iubim divinul din viata noastra nu viata din divin.
Mai admit chiar avem ''frica de iubire''.
Accepta ca iubirea poate lua multe forme si vezi daca ceea ce iti ofera el/ea, in stilul lui, ti se potriveste, nu compara cu ceea ce oferi tu.
Cu durere constat   ,nu (mai) vrem sa iubim.

,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

jean

Citat din: zana@M din  29 Ianuarie 2012, 19:41:05
Noi fiecare, avem calitati si defecte, avem lumina dar si umbre.
Aleg sa iubesc "lumeste", sa am tresariri si zvacniri de ego accept sa vad viata cu bune si cu rele, cu experiente din care invat, pentru ca stiu ca Dumnezeu mi-a dat iubirea ca sa ma inalt si nu ma pot inalta decat acceptand ceea ce este. Tot ceea ce avem in viata noastra, tot ce ne este dat sa traim, inclusiv iubirea, este ca noi sa intelegem viata de aici, sa iubim divinul din viata noastra nu viata din divin.
Este corect si frumos spus, cred ca fiecare om normal gandeste asa. Asa suntem noi oamenii si cred ca aceasta ar putea fi o diferenta intre noi si alte entitati din univers, modul nostru de a gandi. Chiar daca nivelul nostru de cunoastere este limitat. In acest context, sigur, ne putem imagina si o planeta a iubirii ,,IVO". Uite, si Pamantul poate fi o planeta a iubirii. Este mama noastra  si ne ofera totul pentru a trai normal. Eu apreciez frumusetea locului, respect aceasta planeta si tote vietatile de pe el, care sunt fratii nostrii. Pacat ca este locuit de oameni. Unii oameni se comporta ca niste paraziti si distrug totul in calea lor, nu se comporta ca niste oameni iubitori fata de cea care le-a dat viata, Terra.
Adevarul este dincolo de noi

zana@M

Citat din: jean din  29 Ianuarie 2012, 21:30:11
Este corect si frumos spus, cred ca fiecare om normal gandeste asa. Asa suntem noi oamenii si cred ca aceasta ar putea fi o diferenta intre noi si alte entitati din univers, modul nostru de a gandi. Chiar daca nivelul nostru de cunoastere este limitat. In acest context, sigur, ne putem imagina si o planeta a iubirii ,,IVO". Uite, si Pamantul poate fi o planeta a iubirii. Este mama noastra  si ne ofera totul pentru a trai normal. Eu apreciez frumusetea locului, respect aceasta planeta si tote vietatile de pe el, care sunt fratii nostrii. Pacat ca este locuit de oameni. Unii oameni se comporta ca niste paraziti si distrug totul in calea lor, nu se comporta ca niste oameni iubitori fata de cea care le-a dat viata, Terra.
Ai multa dreptate ,jean sa citim aceasta frumoasa balada.
(Florin Bogardo – Balada pescarusilor albastri)
"Suntem doi gemeni pescăruşi albaştri
Legaţi cu un fir de nimenea văzut
Ce-am coborât odată dintre aştri
Care ne-au zămislit şi ne-au născut
Iubirea mea înmugureşte-n tine
Iubirea ta începe cu a mea
Şi-n ochii tăi oglinzi cu ape line
Ard ochii mei oglinzi de pe uscat
Dragostea noastră e dincolo de vreme
Iar umbra începe să ni se confunde
Purtăm pe frunte-n loc de diademe
Solarele lumini răsfrânte-n unde
Suntem doi gemeni pescăruşi albaştri
Care am venit purtaţi pe val de vânt
Trecând prin vămi de stele şi de aştri
Iubirea s-o aducem pe pământ."

Iubirea este totul pe Pamint!
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

jean

Recitind subiectele p'ci, constat ca, am mai imbatanit, muncesc mult, timp limitat, pe Pamant este greu de trait, parca asi dori sa fiu rapit si dus pe planeta iubirii - IVO  :-D
Asi lenevi si eu pe acolo traind o batanete linistita.
Adevarul este dincolo de noi