Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sunete ciudate peste tot in lume

Creat de @Lex, 12 Ianuarie 2012, 15:15:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arhanghelul

Un ... up-date "statistic" ... 19.03.2012 Clintonville, Wisconsin ,SUA  ...

Mysterious Booms and Rumblings: Clintonville, Wisconsin - March 19th, 2012

___________________________________________________________

Canalul pe youtube a unui user "pasionat" de bubuituri ...

http://www.youtube.com/user/xBehindthetruthx/videos
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

elena78


Ganditorul

#47
Tareee de tot explicatia aia cu avioanele cisterna. Probabil ca pana in 2012 n-au existats astfel de avioane ... sau ca din 2012 - dupa ce s-au chinuit trupele NATO sa-si camufleze antiradar orice activitate - acum vor sa o faca cat mai vizibila, cat mai zgomotoasa ... ca sa aiba si adversarii in cine trage cu bum-bum (eventual sa aiba si media o paine buna de mancat - avioane cisterna NATO "au stationat 20 de min" la targul de oale de la Vaslui, altele la petrecerea tiganilor de la Costesti, iar altele deasupra piscinei lui "Bote" din Miami etc ).  :evil:
Totusi e o ciudatenie faptul ca dl Rudan nu a apelat la teledetectie pentru definirea sursei acestor zgomote, si citeaza o explicatie atat de puerila.
Ma intreb daca articolul e scris de dl Rudan sau de vre-un nepot mai glumetz  :martiansad:

abyss

#48
Articolul nu e semnat de dl Rudan si dupa exprimare e compus de unu care e de serviciu la umplut siteul cu texte. As fi dorit insa sa fi pus si un link cu un fisier ceva din care sa auzim cum face zgomot un avion cisterna care alimenteaza in zbor.

Cautatorul

O posibila explicatie pentru zgomotele ciudate ar putea fi exploatarea gazelor din sisturi prin metoda fractionarii hidraulice care consta in foraje atat pe verticala in adancime cat si pe orizontala si apoi explozii in subteran.

Poate e o aberatie dar cine stie...
De asemenea n-am apucat sa compar zonele unde aceste gaze de sisturi sunt exploatate cu zonele unde s-au auzit sunetele ciudate.
Ce parere aveti?

(imi cer scuze daca cineva a mai venit cu aceasta explicatie dar nu am apucat sa citesc tot ce s-a scris mai sus)

GeorgeP

#50
Citat din: NASTASE MIHAIL din  20 Ianuarie 2012, 10:56:06
Nave f mari, aflate in atmosfera, si invizibile.

Citat din: angellla29 din  29 Februarie 2012, 20:16:09
Eu cred, umila mea parere ca dansul este cel ami aproape de adevar. :-D

Si eu cred la fel, am si citit asta recent intr-un mesaj primit prin channeling. Am gasit: 95 - ANSWERS OF AN ALIEN FROM ANDROMEDA - Nibiru and Events
min 3:05

Cred ca voi deschide un topic despre "channelling - surse de incredere ".

alx

Citat din: GeorgeP din  11 Decembrie 2012, 17:02:54
Cred ca voi deschide un topic despre "channelling - surse de incredere ".
Prietene,termenii channeling si surse de incredere sunt...incompatibili... ;D sau cu alte cuvinte e vorba de o contradictie in termeni!
Adica NU EXISTA nici macar O SURSA de incredere in channeling...

parerea mea...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

GeorgeP

Poate ca ai dreptate. Nu mai deshid topicul.

classic

#53
Sunetele astea m-au trezit din somn, intr-o dimineata pe la 4. Se intampla acum mai bine de jumatate de an, cred. Semanau izbitor cu cele auzite dupa un joint (!?), cu mult timp inainte.   Pana sa ma dezmeticesc, am avut aceasta impresie, apoi logica imi spunea ca se daduse drumul unui furnal ori fabrica. Apoi am realizat ca nu exista asa ceva in zona. Mai ales la ora aceea din noapte. 
Prima intentie a fost mai apoi sa caut pe youtube informatii asemanatoare si am gasit. Dupa care am uitat complet  experienta avuta, pana astazi cand am dat de subiectul asta. Am gasit ceva asemanator aici!
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

kefren


classic

#55
Citat din: kefren din  28 Ianuarie 2013, 19:56:06
  Sunete ciudate in Suedia

Nu stiu cat este de real, insa comentariile de pe youtube atribuite clipului sunt nostime. Lasand gluma la o parte, sunetele de genul asta sunt indiscutabil, cat se poate de adevarate. O spun pentru ca le-am auzit cu urechile mele (vezi mai sus). Si cum spuneam, am incercat la o petrecere  o tigara cu iarba. Probabil unii dintre dvs stiti ca unul dintre efectele mar*juanei este ascutimea simturilor (ori poate sunt pur si simplu halucinatii), insa sunetele percepute atunci sunt asemanatoare cu cele auzite in acea dimineata, descrisa in amanunt in postarea anterioara - un sunet ritmic, puternic, insa nu atat de puternic precum in clipul postat de tine. In ambele experiente am avut, macar pentru moment incertitudinea ca acel sunet ar putea proveni dintr-o sursa exterioara, ori daca era parea sa vina de foarte departe, desi se auzea atat de aproape...    Am considerat necesar sa mentionez cele doua cazuri, pentru ca este posibil sa existe cel putin un lucru comun intre ele. Si nu, nu halucinatiile :p
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

sunnyboy

pai intr-o padure, fac ce sunete vreti voi cu un leptok si niste bocse alimentate pe usebe (ecoul si linistea padurii ajuta, credeti-ma); ce a auzit classic la un chef... depinde de clubul la care era si la muzica pe care o asculta in acel moment... house-ul (sau cum s-o numi muzica din cluburi de acum)  poate deveni al dreaq' de psihedelic in conjunctie cu maria si ioana si foarte putin alcool...

classic

Citat din: sunnyboy din  28 Ianuarie 2013, 23:08:46
pai intr-o padure, fac ce sunete vreti voi cu un lepto[ si niste bocse ; ce a auzit classic la un chef... depinde de clubul la care era si la muzica pe care o asculta in acel moment... house-ul (sau cum s-o numi muzica din cluburi de acum)  poate deveni al dreaq' de psihedelic in conjunctie cu maria si ioana si foarte putin alcool...
Eram acasa si trecuse de ora 10, ora la care linistea se asterne deasupra  orasului in care locuiesc (prin lege). Mai sus mentionam doua evenimente pe care le-am alaturat tocmai pentru asemanarea lor, desi s-ar putea sa nu aibe nicio legatura. Mai explicit, sunetele datorate ierbii le-am auzit doar eu, probabil efectul halucinogen aferent, ori poate mi-a fost dat sa percep in acea stare unde de altfel naturale. Nu pot sa ma exprim. Am inteles doar ca efectul ierbii este diferit de la persoana la persoana.
Pentru cel de-al doilea eveniment nu-mi gasesc explicatii logice (nici eu si nici cei care studiaza fenomenul deja raspandit in media), desi am cautat orice posibilitate. Mentionez ca nu consum alcool, iar iarba a fost o experienta de ocazie.
Ca avem parte de un spectacol de sunet bine orchestrat, se prea poate. Cum de altfel, nici luminile nu lispesc din organizare.  Ceea ce este cert insa, este faptul ca pana acum nu s-au gasit explicatii exacte asupra acestor sunete.
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

sunnyboy

hmm, pai linistea e legiferata si in Bucuresti si in Cluj si in Hunedoara dupa ora doojdoi... da' nu inseamna ca nu ai putut auzi ceva ciudat de la boxele vecinilor, esapamentele motociclistilor etc. chiar daca nu ai fost intr-un club/ai consumat cum am insinuat (ma scuzi!)
Sunt -poate- sceptic pentru ca eu, aflat la un moment dat intr-o tara in care se consuma legal treaba aia, nu am simtit nimic pana nu am combinat-o cu alcool  :-D

classic

Citat din: sunnyboy din  29 Ianuarie 2013, 01:29:46
hmm, pai linistea e legiferata si in Bucuresti si in Cluj si in Hunedoara dupa ora doojdoi... da' nu inseamna ca nu ai putut auzi ceva ciudat de la boxele vecinilor, esapamentele motociclistilor etc. chiar daca nu ai fost intr-un club/ai consumat cum am insinuat (ma scuzi!)
Sunt -poate- sceptic pentru ca eu, aflat la un moment dat intr-o tara in care se consuma legal treaba aia, nu am simtit nimic pana nu am combinat-o cu alcool  :-D
Nu intelegi ca nu eram nici beat si nici fumat? Mentionand cuvantul scepticism, tocmai mi-ai pomenit numele. Apropos, sa inteleg ca esti hunedorean!?
Daca erau bixele vecinilor sau vreo motocicleta ori un ozn care-si facea plinu`, dedu si singur din clipul urmator. Este ceea e am auzit si eu: Strange sounds in the sky in the UK, Liverpool
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)