Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Despre Romania

Creat de horia2008, 05 Ianuarie 2012, 15:05:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

zana@M

,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

zana@M

Poarta maramureseana. Stargate in Romania.
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

horia2008

Despre Romania si cativa romani de mare isprava

Adevarul despre Romania


horia2008

#18
Citat din: dab270277 din  11 Martie 2012, 22:52:53
Pentru cei care simt ca nu sunt "URMASII ROMEI" ;)
Dacii - Adevaruri tulburatoare - Documentar 2012 HD
Sunt unul dintre ei.
Dacii - Adevaruri tulburatoare - Documentar 2012 HD
Mihai Eminescu - MARI ROMANI - full

Interesant documentarul lui Daniel Roxin (chiar daca un alt documentar al acestuia a mai fost deazbatut, nu prea favorabil, aici pe forum, despre padurea Baciu) postat de colegul dab270277 si imi permit sa-l reiau si in acest topic, impreuna cu documentarul lui Andrei Gheorge despre Eminescu



zana@M

,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

zana@M

Sa ne amintim de frumoasele poezii ale lui George Cosbuc.
Patria română

Patria ne-a fost pământul
Unde ne-au trăit strămoşii,
Cei ce te-au bătut pe tine,
Baiazide, la Rovine,
Şi la Neajlov te făcură
Fără dinţi, Sinane,-n gură,
Şi punând duşmanii-n juguri
Ei au frământat sub pluguri
Sângele Dumbrăvii-Roşii. -
Asta-i patria română
Unde-au vitejit strămoşii!

Patria ne e pământul
Celor ce suntem în viaţă,
Cei ce ne iubim frăţeşte,
Ne dăm mâna româneşte:
Numai noi cu-acelaşi nume,
Numai noi români pe lume
Toţi de-aceeaşi soartă data,
Suspinând cu toţi odată
Şi-având toţi o bucurie;
Asta-i patria română
Şi ea sfânta să ne fie!

Patria ne-o fi pământul
Unde ne-or trăi nepoţii,
Şi-ntr-o mândră Românie
De-o vrea cerul, în vecie,
S-or lupta să ne păzească
Limba, legea românească
Şi vor face tot mai mare
Tot ce românismul are:
Asta-i patria cea dragă
Şi-i dăm patriei române
Inima şi viaţa-ntreagă.
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

zana@M

,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

zana@M

,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

rontzo

apreciez ca unii dintre noi sun patrioti samd...
dar ce legatura au astfel de subiecte cu RUFON?
si culmea ca iau si amploare cu poze etc - oare ne transformam in "Faisbuc.ro"?

dab270277

Consider ca este locul indicat ca sa imi exprim si eu frustrarea de a locuii intr-o tara care a fost iubita mereu de "ZEI". Am ajuns sa cumpar sare din Ukraina cand stim cu totii foarte bine ca Romania are cele mai bogata resurse de sare din europa si ca mii de ani toti leau exploatat. Ar trebuii arestati toti din actuala guvernare care accepta sa se dea licenta de import oricui.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

horia2008

Citat din: dab270277 din  02 Aprilie 2012, 22:42:14
Consider ca este locul indicat ca sa imi exprim si eu frustrarea de a locuii intr-o tara care a fost iubita mereu de "ZEI". Am ajuns sa cumpar sare din Ukraina cand stim cu totii foarte bine ca Romania are cele mai bogata resurse de sare din europa si ca mii de ani toti leau exploatat. Ar trebuii arestati toti din actuala guvernare care accepta sa se dea licenta de import oricui.
Ma tem ca nu colega...
Citat din: horia2008 din  02 Februarie 2012, 10:56:55
Topicul l-am deschis pentru chestii faine din si despre Romania care inca se mai intampla, si nu pentru mizerii politice de care toti sunt satui si lamuriti... :oops:
Asta este la Diverse si am postat ca explicatie si replica la un mesaj similar al TovarasuluiMC (sters de StarDust)
Locul indicat ar fi la urne, dar din pacate nici cu asta nu mai e vreo sansa; ar mai fi cele discutate si initiate de colegul Urban pe topicurile Ucideti Sistemul si Liga Ultimilor Romani!


zana@M

,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

alx

Asa...si legatura acestui topic cu tematica acestui forum este...care?
Pana nu primesc lamuririle astea,am pentru voi 2 cuvinte :topic blocat!   


PS  lamuririle le astept in topicul "chat"
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

#28
Di she tocmai pi "shat" fratzica? mai bine pi privat!

alx

Asa cum am promis,am deblocat topicul si aveti si o fotografie cu dedicatie de la mine...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."