Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum ne protejam? (de entitati non-umane)

Creat de calator astral, 12 Decembrie 2011, 17:56:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Citat din: calator astral din  09 Noiembrie 2012, 22:13:57
...
Sint curios sa vad in cazul asta ce reactie au unele colege forumiste feministe, sau colegi partizani ai Divinului Feminin si deci a restabilirii Matriarhatului ca alternativa situatiei actuale.
Ii invit sa se exprime.

Ar fi off-topic, aici discutam despre "cum ne protejam (de entitati non-umane)"! Deci, invitatia "cade". Vad ca ne indreptam incet incet spre anumite "tipare" prea bine cunoscute...  :roll: .
Nu astept raspuns la aceasta postare decat eventual pe PM.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

fiulploii

Citat din: calator astral din  12 Decembrie 2011, 17:56:34
...
In incheiere,cind vei vedea cu ochii tai silueta ca un abur parasindu-ti trupul,baga o injuratura urmata de un
"PIEI SATANO!"
Citatul de mai sus este din postarea care a deschis acest subiect.
In urma discutiilor lamuritoare purtate pe chat si a recitirii postarilor  din subiectul de fatza precum si din respect pentru colegul @alx , citatul de mai sus este tot ce pot sa spun la acest subiect pentru a nu se interpreta atac sau intaratare de fiinte - umane , non-umane, sheipuite ori jupuite fiindca in realitatea ultima toti este creatii divine .
Pe bune ..  8-)     

Xanadron

Fiindca vad ca tot ne mai opintim in alegerea de metode protective anti-entitati non-umane, hai sa-ti zic si eu cum devine treaba cu primul pas necesar, cumetre Calator Astral - si-anume aflarea fara dubii a naturii entitatii "agresoare".

Importanta pare-a fi deci recunoasterea diferentzei dintre parfumul Raiului si-al Iadului (mi-a zis-o masonu' de bunica-miu inainte sa dea coltzu' la fix 90 de ani). Repet, asta-i doar versiunea unui mason de grad 32, ex-administrator al mosiei regale din Ialomitza, chiabur proprietar de circiuma etc - Moloh, Hiram ori Baphomet sa-l odihneasca-n pacea night-clubului sau. :lol:
Nu-i musai s-o iei de buna, dar varianta-mi pare veridica fiindca aduce dovezi ca nasul ar fi de fapt organul primordial in detectarea naturii oricarei entitati care te acosteaza (pardon, abordeaza) in forma incarnata la orice ora din zi sau noapte.

Deci: entitatile cu aripi dalbe (siliconate si astea de fapt) si vesnic aiurea-cintatoare in dreapta Moshului vin la tine doar sa te recruteze-n plicticosul Cor Ceresc (nu prea mai au amatori)  chiar cu pretul unei nopti "hot". Ele ar emana un iz cam dulceag si-un pic gretzos, ca parfumurile alea bulgaresti de se traficau pe vremea lu' Nea Nicu. Se pare ca mult mai incitante-s insa parfumurile fructat-amarui marca Lilith, ale dracoaicelor aparent reptoide :evil: venite special pentru tipi faini ca tine sau mine din Iad, in scopul unei cu totul alte recrutari (desi sumerienii au lansat cindva, fara prea mare succes, teoria iadului pestilentzial).

In plus, Raiul si Iadul cica nu-s de fapt separate de vreo sirma ghimpata; se trece granitza p-acolo intr-o veselie, in functie de dispozitia de moment si locuitorii ambelor stabilimente au dreptul la cite-un concediu anual in care se pot materializa pe Pamint - fiindca acolo chiar ar functiona pe bune liberul arbitru. A fost totusi o scurta perioada (pina sa moara si-a doua oara de imbuibare niste vamesi de-ai nostri, romani) in care se cerea spaga sa intri in Iad/Rai, dar si sa iesi de-acolo. N-a durat insa mult, viloaiele si mertzanele fiind de fapt MOCA prin ambele zone. Cu diferentza ca-n Rai sint peste tot pancarte cu "Fumatul interzis", pe care oricum nimeni nu le respecta. :-D

Cind si cind, Sfintu' Petru :star: mai inchide insa portile Raiului (are Alzheimer si mai apasa gresit pe telecomanda :lol:). Atunci cind il paleste si Parkinsonu', mai imbrinceste si cite-un crestin debusolat inapoi pe Pamint fara parashuta, in loc sa-l imbratiseze de bun-venit. Asta-i de fapt cel mai nashpa accident posibil p-acolo - sa revii pe Terra incins de bangul sonic ca austriacu' ala si sa constati in plus ca nu mai poti posta pe RUFOn, trezindu-te banat din principiu ca orice raposat respectabil. :| :-D

P.S.  Sint convins ca nu doar Astralul nostru Calator, ci si alx&Co au destul simt al umorului. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

#123
Citat din: Xanadron din  12 Noiembrie 2012, 14:48:18
P.S.  Sint convins ca nu doar Astralul nostru Calator, ci si alx&Co au destul simt al umorului. ;)
Ca tot am ajuns BAU-BAU pe acest forum(apropo,stiti ce face Bau-Bau cand merge la culcare? Se uita in dulap si sub pat sa nu fie cumva acolo Chuck Norris...  ;D ) am sa pun si eu un banc...imi permiteti,nu? ca are legatura cu postul de mai sus,si cu gardurile dintre rai si iad...

Dumnezeu s-a saturat ca lumea tot trecea din Rai in Iad si invers. A hotarat sa faca un gard intre Rai si Iad. A chemat pe organizatorul de licitatii Sf. Petru si i-a cerut sa-i gaseasca cei mai buni constructori.
Sf. Petru dupa indelungi licitatii electonice a adus in fata Domnului 3 constructori: un rus, un american si un roman.

Dumnenezu ii ia la intrebari: - Rusule cu cat imi faci gardul? Rusul raspunde: - Cu 50.000 de euro. Folosesc tehnologie ruseasca de ultima generatie, muncitori rusi toti unu si unu.
                                        - Americanule cu cat imi faci gardul? Americanul raspunde: - Cu 100.000 de euro, dar folosesc tehnologie de ultra-noua generatie, stalpi cu senzori de miscare, fire wireless, camere de filmat prin satelit cu servere etc.
                                        - Romanule cu cat imi faci gardul? Romanul raspunde: - Pai cu 150.000 de euro. Pai si ce faci de banii astia, intreaba Domnul. - Pai (si apropiindu-se de urechea Domnului) iti dau Tie 50.000 de euro ca mi-ai dat licitatie, 50.000 de euro ii tin eu ca am castigat licitatia, iar restul de 50.000 ii dam rusului sa faca gardul.


LE   Asadar,s-a reparat gardul...asta ca sa nu-i mai pacalesti pe oameni,coane xanadroane,ca indiferent unde ajung,tot vor merge unde vor... :D :D :D :D :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

#124
Citat din: alx din  12 Noiembrie 2012, 15:03:31
(1)  Ca tot am ajuns BAU-BAU pe acest forum(apropo,stiti ce face Bau-Bau cand merge la culcare? Se uita in dulap si sub pat sa nu fie cumva acolo Chuck Norris...  ;D )

[/i]LE   asta ca sa nu-i mai pacalesti pe oameni,coane xanadroane,ca indiferent unde ajung,tot vor merge unde vor... :D :D :D :D :D
(1) :-D Bun bancu', nu-l stiam (si-i sigur inspirat din realitati, fie ele ceresti). Precizez c-am zis insa alx&Co, deci tremuram un pic (brrr) si la gindul ca poate stimabilii StarDust sau abyss ar putea considera ca-l incit/zadarasc pe colegul Astral... :wink:

Adevaru-i ca mi-e chiar simpatic C.A. cu entuziasmul lui deseori exagerat, iar "eseul" umoristic de mai sus e doar un alt antrenament de mentinere-n forma a "organului" literar. :-P
De-o mai si descreti ceva frunti p-aici, cu atit mai bine.

(2) Stii vorba "fetele bune ajung in Rai, alea rele ajung unde vor". Sint convins ca se aplica si la baieti. :lol:

P.S. ontopic si serios: sint totusi date/observatii care sugereaza ca "traficul" diverselor entitati non-umane s-a intensificat in ultima vreme pe Terra - si chiar prin spatiul romanesc.
Ca-s OZN-uri "nuts and bolts" sau alte aparitii mai eterice :star: strecurate prin posibile Porti Stelare recent deschise, ramine sa verificam (sau nu) in curind.
Si asta-i doar o parere proprie, evident.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

socrate

îhî...deciiii.....ca sa pricep ar fi vorba despre "entitati-spirite" ce folosesc ca posibilitate de manifestare trupuri biologice si entitati non-umane care folosesc ca posibilitate de manifestare trupuri\corpuri "energetice", un matreial putzin mai "consistent" ca lutul si coasta creatziei :evil:.deciiiiiiiii.....ca sa ne putem proteja cu succes de "entitatzi non-biologice" ar trebui dotate "spiritele biologice" cu corpuri compatibile cu cele ale entitatzilor-non umane....altfel cummmm....?!
Poate ne pune Ro-Xana-dron(cu ro de la ramania) in legatura cu;
CitatP.S. ontopic si serios: sint totusi date/observatii care sugereaza ca "traficul" diverselor entitati non-umane s-a intensificat in ultima vreme pe Terra - si chiar prin spatiul romanesc.
Ca-s OZN-uri "nuts and bolts" sau alte aparitii mai eterice  strecurate prin posibile Porti Stelare recent deschise, ramine sa verificam (sau nu) in curind.
Si asta-i doar o parere proprie, evident.
...evident eu pt. mine as dori "entitatzi" ce bantuie spatziul romanesc...pot lasa si o adresa ....sa nu umble asa de-a moaca......entitatzile....

alx

#126
@socrate
Din punctul meu de vedere,pe acest topic tu esti un TROLL! Ca si avertisment,primesti 10% warn. Daca continui cu acest tip de posturi,curand vei fi Vizitator pe acest forum!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

mr

#127
Citat din: Xanadron din  12 Noiembrie 2012, 14:48:18
Importanta pare-a fi deci recunoasterea diferentzei dintre parfumul Raiului si-al Iadului (mi-a zis-o masonu' de bunica-miu inainte sa dea coltzu' la fix 90 de ani). Repet, asta-i doar versiunea unui mason de grad 32, ex-administrator al mosiei regale din Ialomitza, chiabur proprietar de circiuma etc - Moloh, Hiram ori Baphomet sa-l odihneasca-n pacea night-clubului sau. :lol:
Xanadron, foarte frumos si adanc spus "recunoasterea diferentei dintre parfumul Raiului si-al Iadului". Si daca ea vine de la un mason de moda veche, si de grad 32, nu-mi pare ca-i asa de intunecoasa, ba din contra pare ca vine din cunostinta (directa) de cauza.
Si ca sa ajungi, in modul cel mai practic, sa emiti astfel de formulari simplo-complexe, cred ca inevitabil ajungi sa ai contact (sau sa te stergi) si cu/de entitati mai "inalte", de ambele parti.

Interesant de aflat ce stia un mason grad 32 (insist, de moda veche). In cartea lui Louis-Marie Oresve, "Marele Secret Masonic", exista, printre altele, si o descriere a gradului 30 (cred ca baza pentru gradul 32). Deasemeni, o analiza cuprinzatoare si acida pe alocuri, asupra devenirii ritualurilor masonice de la moda veche, la instrument vesnic de razbunare impotriva papalitatii si regalitatii. Si de aici toate celelalte derivate manipulante si conspirative:

"Daca este vorba despre a da ca model desavarsit al francmasonului un individ care isi exteriorizeaza anticlericalismul prin "calcarea" in picioare a tiarei papale si republicanismul militant prin cea a coroanei (elemente ritualice de grad 30 introduse la sfarsitul secolului XIX), ne aflam intr-o adevarata parodie! Cum sa nu le dai dreptate calomniatorilor francmasoneriei, cand insisi francmasonii deviaza institutia?
......
"Ca sa facem o comparatie, as spune ca atitudinea spiritului cu care cavalerul kadosh (grad 30) isi pune in practica actiunea este de aceeasi natura cu cea impartasita de Krishna lui Arjuna in Bhagavad Gita, care ar putea servi in mod util drept carte de capatai oricarui cavaler spiritual:

Cel care, fara sa se ataseze rodului actului, duce la bun sfarsit actiunea care ii revine, este el, cel care renunta, el, ascetul, si nu cel care neglijeaza focul sacrificiului si abandoneaza actiunea.
sau:
Cel care este acelasi fata de dusman si de prieten, de onoare si dezonoare, care ramane acelasi in frig si in cald, placere si durere, neatasat de nimic, egal in respingere si in lauda, tacut, multumit de tot ce se intampla, cu gandirea ferma, plin de devotiune, acest om imi este drag"
.........
"La o intrebare intalnita in ritual, "Si ce mai cauti?, raspunsul oferit este: "Puterea". "Pentru cine? - "Pentru cei care pot tot si nu vor nimic"
In realitate, puterea despre care se vorbeste aici este de ordin sacerdotal. Ea consta, prin prezenta noastra zilnica in lume, in participarea, colaborarea, devoalarea Fiintei, facand astfel sacre toate aspectele vietii."


Cunoasterea de sine atrage intodeauna si cunoasterea exteriorului. Implicit, iz-ul si finetea parfumului ....
Zic si eu...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

socrate

    @alx
Din punctul meu de vedere mai bine pastrai pt.tine "calitatea" pe care mi-ai atribuit-o si constatai ca formularea;
CitatCum ne protejam? (de entitati non-umane)
este o utopie.
Reformulai tu,cum sa ne protejam de ceea ce NU ne putem proteja(data fiind conditia "umana" vis a vis de aceea a "entitatzilor") asta ca sa-ti demonstrezi ca nu esti un TROLL....si ca ai invatat cate ceva de pe acest forum...altceva decat sa jignesti si sa insulti.... gratis....

alx

@socrate
In gandirea ta pleci de la niste premize false:
1.ca entitatile alea musai sa fie spirituale
2.ca entitatile alea musai sa fie mai destepte/puternice decat fiinta umana

   In momentul in care spui ca nu te poti proteja de entitati non-umane,esti un mincinos! Sigur,aceasta protectie depinde de tipul entitatii respective,de natura ei si de pregatirea celui care isi doreste protectia.
Ca un exemplu exagerat si SIMPLIST a ceea ce spun eu,sa luam strigoii...esti de acord ca daca acceptam ca ei exista,atunci sunt entitati non-umane...ei bine,exista suficiente metode cunoscute pentru a te proteja de ei,sau chiar a le veni de hac... Ducand discutia mai departe,un robot trimis pe terra de o alta civilizatie este o entitate non-umana...functie de marime,armament si de intentii,unii dintre noi s-ar putea proteja,altii...nu!   Sau sa luam o entitate spirituala...o fantoma,care nu exista fizic in realitatea noastra...ei bine,crezi ca nu ne-am putea proteja de o fantoma? Eu sunt sigur ca da! Si discutia ar putea continua mult si bine in aceasta directie...iar eu nu am timp acum de asa ceva,fiind obligat sa ma protejez(adica sa decartez) de entitatile absolut umane,sau slujitorii cibernetici ai astora care pretind constant bani de la mine pentru plata diferitelor servicii sau doar pentru ca asa vrea entitatea suprema non-umana din tara asta...statul!

   Cat despre warn-ul pe care ti l-am acordat,imi mentin pozitia: arunci posturi pe acest forum cu intentia vadita de a declansa conflicte,jignesti,subtil sau nu,ba pe unii,ba pe altii,îi iei la bascalie atunci cand ideile lor nu concorda cu ale tale,desi calitatea posturilor tale nu te transforma in detinator suprem al adevarului...
   Asa ca atentionarea mea ramane valabila: fie iti vezi de treaba si nu mai ataci,nici macar subtil,membrii ai acestui forum,fie mesajele iti vor fi moderate.Iar daca vei continua,cu regret? te anunt ca nu vei mai putea posta pe acest forum!
   In rest,sa ai o zi buna!   alx
   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

Citat din: fiulploii din  10 Noiembrie 2012, 01:55:58
[...] tot ce pot sa spun la acest subiect pentru a nu se interpreta atac sau intaratare de fiinte - umane , non-umane, sheipuite ori jupuite fiindca


in realitatea ultima toti este creatii divine .
Pe bune ..  8-)   



     cu siguranta toate creatiile sint "aprobate" de marele Arhitect, sint pe de-a-ntregul de acord cu asta.
Dar Caile Domnului sint necunoscute, tot el a stabilit si lantul trofic, El a creat de exemplu leul si gazela sau crocodilul si antilopa, tot El da un raspuns straniu unui muritor obraznic si impertinent intr-o pilda biblica, ii raspunde curiosului nemultumit de raspunsurile imprecise ale rabinilor din templu: "te gindesti tu la vulturul care zboara disperat sa caute hrana pentru puii infometati din cuib?"....sa nu uitam ca nici Satana nu e deloc de capul lui, fiecare din actiunile sale e validata totusi de Dumnezeu, cu conditia ca "tinta" sa fie lasata in viata si sa nu i se dea mai mult decit maximul pe care il poate duce.

Postez niste fotografii cu monumente dedicate actiunilor destructive ale reptilienilor, pt ca am observat fraza ta pe alt topic, referitoare la "monumentele" pe care le cauti (ulterioara intrebarii pt xanadron de crede ca sintem hibrizii unor reptoizi tehnologizati si maimute.)


socrate

@alx
Înteleg limitele de iformatie si constientizare  a acestui forum despre ceea ce ne încojoara si ceea ce ne framanta pe toti,se vrea o anumita "limita"...,deci afirmatia ta
Citatdesi calitatea posturilor tale nu te transforma in detinator suprem al adevarului...
contine un "adevar".
Departe de mine gandul sa ma erijez in propovaduitor a ADEVARULUI din ADEVAR,asta deoarece "fiintele" care conteaza il cunosc, problema este ca nu vor sa recunoasca iar aceasta Nu este problema mea...cel putin deocamdata.....
"Adevaruri" despre entitatzi,statal\patriarhale,strigoi etc..,Nu ma "pasioneaza",sunt bune si utile pt. unii, darr..nu pt.toti,de aceea am incercat sa duc discutia despre entitati care sunt mult peste limitele si de perceptie pe care la avem,daramite putinta de aparare.....si asta o spun din proprie experienta.
Utila remarca ta despre multele intelesuri ale termenului "entitate" iar vina mea este ca nu am facut referire la ce fel de ENTITATI fac referire.
Altfel ...toate cele bune alx,o zi buna !



calator astral

Citat din: socrate din  13 Noiembrie 2012, 13:37:13

[...] am incercat sa duc discutia despre entitati care sunt mult peste limitele si de perceptie pe care la avem,daramite putinta de aparare.....si asta o spun din
    PROPRIE EXPERIENTA
.



buna @socrate.

Sar pe ocazie si te invit sa ne impartasesti propria ta experienta, te rog nu ezita, sintem mai multi care am indraznit sa descriem unele situatii stranii, aceste intimplari merita atentia tuturor.
Cum spun americanii..."you never know, just in case...".


Xanadron

#133
Hmm, de enshpe ori mi-am propus in ultima vreme sa fac lucruri mai utile (in sens de lucrative) decit postarile pe RUFOn - "utile" sint cumva si astea totusi -, dar tot de-atitea ori au aparut raspunsuri incitante care merita alte si alte replici...

@mr deci mai intai: Chiar ma-ntrebam daca cineva o sa aiba abilitatea de-a trece dincolo de aparentza umoristica a postarii din care-ai citat. Ma bucur deci cind vad ca nu pe toti i-a parasit simtul... mirosului. :wink:
Masoneria "de tip nou" pe scurt analizata de tine sint deci si eu de acord ca s-a compromis intr-o mare masura din interior, si nu numai in Romanica - deci nu doar prin acceptarea-n confreria asta discreta a unora ca primarele agramat Ontzanu.
Nu mai repet insa punctarile tale oportune si doar subliniez ideea ca masonii "de moda veche" ca raposatu-mi bunic nu pierdusera contactul nici cu Realitatea, nici cu... Divinitatea, :star: filtrind doar aberatiile Dogmei teocratic-patriarhale (inclusiv atit de submisiva - prin inducerea de frica - marota dihotomica Iad-Rai).
Chestie cu iz cam subtil, ce-i drept... 8-)

@socrate acum, fiindca tot am atins coarda lui sensibila anti-patriarhala: Iti inteleg perfect "fixurile" si chiar unele obiectii, dar la fel de bine-l inteleg si pe colegul moderator alx, obligat sine-qva-non la masuri de protejare a formei si fondului forumului astuia. Repet deci ce-i spuneam si colegului Calator Astral: entuziasmu-i OK, dar cu anumite limite (la el se manifesta insa - in trecut mai ales - sub alte forme "intolerante", dar a realizat deja asta).
Primul pas ar fi deci sa nu ma mai apelezi cam idolatric :-D Ro-Xana-Dron, oricit de bine intentionat ti-ar fi gestul (lasind deoparte efectul comic asupra amicului abyss, care n-as vrea sa-si scrinteasca ceva tavalindu-se de ris cu gindul la Roxana-Banana etc). :lol:

@Calator Astral: Lantul trofic corect adus de tine-n discutie (inclusiv asta uman, in care ne "mincam" unii pe altii la figurat) e aprobat deocamdata doar de "Micul Arhitect" (ala figurat cu barba alba sau copite - tot un drac) - crede-ma pe cuvint, fiindca Dovezi cu D mare n-am.

Regizorul de Foarte Sus :star: are insa tot timpul (taman fiindca-i in afara lui, a Timpului) sa re-deruleze orice Plan cu corectii fine sau grosiere, in toate sensurile.
De oricite ori vrea muschiu' lui... transcedental :-D si servindu-se, evident, de alte Entitati Non-Umane :-) decit astea implicate-n actuala viermuiala terestra - cu rostul ei si ea, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: calator astral din  13 Noiembrie 2012, 12:55:51
Postez niste fotografii cu monumente dedicate actiunilor destructive ale reptilienilor, pt ca am observat fraza ta pe alt topic, referitoare la "monumentele" pe care le cauti (ulterioara intrebarii pt xanadron de crede ca sintem hibrizii unor reptoizi tehnologizati si maimute.)

Dear @Astral Voyager  
Pe alt topic ma refeream la monumente megalitice si nu la creatii artistice moderne facute dupa o scanare-vizualizare sau intrezarire a unor citiri akashice ( dupa cum banuiesc unii colegi despre autorul clipului  :evil:  )
  Monumentul numit The Vigeland Mono-Lith este destul de interesant , poate mai interesant decat clipul mai sus mentionat si poate ar merita disecat putin pe forum .
http://www.vigeland.museum.no/index.php?option=com_content&view=article&id=247&Itemid=228&imgpage=2
http://www.ethericwarriors.com/ip/viewtopic.php?p=4030&sid=f329158675f0a6d67920b365a3888a3d#p4030

P.S. Mono-Lith sau Li-Lith  :roll: