Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN ?

Creat de rpc101, 10 Decembrie 2011, 22:52:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

rpc101

eu am vazut baloane la iasi . nu mai stiu acum cat timp in urma. cam tot 2-3 luni.  erau vreo 3 . dar era ziua.   :? . dar nah. tot ramane cea mai logica explicatie.

StarDust

#16
Directia de filmare era direct catre aeroportul din Iasi, am identificat locatia aproximativa a filmarii si directia vizata. Daca rpc101 n-ar nimic impotriva am sa postez schita(facuta cu un screenshot din Google Earth). Nu de alta, dar sa nu avem discutii ca-i deconspir pozitia  :lol:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

angellla29

#17
Citat din: StarDust din  11 Decembrie 2011, 18:29:10
Directia de filmare era direct catre aeroportul din Iasi, am identificat locatia aproximativa a filmarii si directia vizata. Daca rpc101 n-ar nimic impotriva am sa postez schita(facuta cu un screenshot din Google Earth). Nu de alta, dar sa nu avem discutii ca-i deconspir pozitia  :lol:

Aeroportul din Iasi????Mi se pare ca....a fost "ceva" acolo....fie de origine extraterestra....dar mai curand de origine...cat se poate de terestra....V-am spus ca au fost si la Craiova....foarte  multe luminite portocalii cu o viteza incredibila...mergand in formatie.... si "avioane sau nave" in forma de hexagon....Pacat ca...le-am avut dar fiul meu ..le-a sters din memoria telefonului...A fost in noaptea dintre 30-1 Decembrie la Craiova....si nu erau artificii...

L.E. Rog insistent...daca cineva din Craiova poate sa confirme astea....as ramane datoare....Si poate ei au si filmuletele respective....daca au facut :mrgreen:

@Angellla29
te rog frumos sa realizezi ca descrierea pusa de autorul acestui topic NU SEAMANA cu descrierea ta...esti off-topic pe acest subiect.Daca ai ceva de spus legat de acele lumini,deschide un topic nou si discutam acolo,ok?  multumesc anticipat   alx

rpc101

cum fac sa adaug o poza din PC? . sa pun poze cu locatia filmata ziua .
nu stiu dak e aeroportul din iasi. am vazut avioane care coboara dar se duc mult mai in dreapta, dupa un deal =].

alx

Citat din: rpc101 din  11 Decembrie 2011, 18:47:29
cum fac sa adaug o poza din PC? . sa pun poze cu locatia filmata ziua .
nu stiu dak e aeroportul din iasi. am vazut avioane care coboara dar se duc mult mai in dreapta, dupa un deal =].

ai optiunea la atasamente
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

StarDust

Pt. a adauga o poza, la "Raspuns" click pe "Atasamente si alte optiuni"/"browse"/...

Pun schita ca exemplu:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

rpc101

poze cu zona filmata

rpc101

se pare ca da. aeroportul e tot inainte .

alx

Citat din: rpc101 din  11 Decembrie 2011, 19:04:30
se pare ca da. aeroportul e tot inainte .

asadar,as putea trage concluzia ca baietii aia erau "cazati" la aeroport,si s-au gandit sa faca si ei un banut mai pe usor,oferind turul de noapte al Iasului?   :-D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

rpc101

foarte posibil man.   :-D

StarDust

Nu stiu cum sunt iluminate baloanele ce zboara pe timp de noapte dar pe full screen se pot vedea mici flash-uri sub lumina principala care seamana tare mult cu cele ale avioanelor. Deci, e posibil sa fie un balon iluminat la interior si cu luminile standard in aviatie, flash-urile rosu-albastru pe nacela de sub el. Avand in vedere si data evenimentului expus de Alx, cred ca e clara concluzia.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

alx

#26
Citat din: StarDust din  11 Decembrie 2011, 19:21:55
Nu stiu cum sunt iluminate baloanele ce zboara pe timp de noapte dar pe full screen se pot vedea mici flash-uri sub lumina principala care seamana tare mult cu cele ale avioanelor. Deci, e posibil sa fie un balon iluminat la interior si cu luminile standard in aviatie, flash-urile rosu-albastru pe nacela de sub el. Avand in vedere si data evenimentului expus de Alx, cred ca e clara concluzia.


"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

imperrio88

am citi si vizionat filmuletele postate..si sincer in vine greu sa cred ca zona filmata este dinspre CUG de pe un deal(Cetatuia..care este singurul din zona respectiva)...nu vad luminile de la blocuri..daca ai filmat inspre Pd.Ros..ar trebui sa prinzi in cadru cart Nicolina....etc...ori la tine se vad cateva lumini stradale....nu spun ca esti un mincinos..dar...nu sunt convins de locatie..si te rog sa ma crezi ca m-am nascut in Iasi ...si il cunosc ca pe buzunarul meu
prostia si domnia se platesc....intotdeauna