Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum ati dori dumneavoastra sa fie lumea in care traiti?

Creat de angellla29, 08 Decembrie 2011, 10:06:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

CitatCum ati dori dumneavoastra sa fie lumea in care traiti?
Asi dori sa fie o lume in care sa nu mai existe banii si exploatarea omului de catre om. Acestea doua atrag celelalte distrugeri produse de om asupra sa si a mediului in care traieste. Si nu numai.
Adevarul este dincolo de noi

tractorbeam

O lume in care:
- sa nu mai vad si sa aud de functionari publici/demnitari "unsi" pe criterii de altii stiute si care sunt pusi acolo sa ne mulga atat pe noi cat si diversele bugetele ale societatii (de ce nu se da examen pentru fiecare demnitate in tara asta?);
- fara caini comunitari care sa te inhatze de picior;
- fara militieni /politisti rutieristi care sa te pandeasca sa gresesti si apoi sa te amendeze;
- cu lucratori la salubritate care sa curetze gunoiul nu sa dea cu matura in dorul lelii ca sa treaca timpul;
- cu sosele fara gropi si benzina ieftina deoarece sa circuli tre sa fie un drept si nu un privilegiu (daca mai scumpesc astia carburantii cred ca imi iau bicicleta);
- cu mai multi copaci si zone verzi si mai putine blocuri si betoane, (faceti dreaqu ceva sa putem sa ne construim case pe pamant nu sa ne inghesuim in blocuri);
- TVA de max. 5% (ca sa nu mai traiasca pe spinarea noastra toate capushele puturoase din administratie si care inventeaza  de programe comisii si comitzele ca sa-si incaseze lefurile grase) pe ce platesc 24% TVA? doar ca aduc o marfa si o vand? unde este valoarea adaugata bai astia de la Finante (fostii mei colegi de altfel) ca marfa importata de mine nu-si schimba valoarea prin nici un adaos de fapt ,e o taxare nesimtizita care ar trebui eliminata sau diminuata;

elena78

Citat din: calator astral din  08 Decembrie 2011, 10:13:02
O lume fara prosti.  :wink:

la ora actuala   se inmultesc victimele profesioniste ,da aceste persoane  sunt la tot pasul ,unde te duci automat dai de ele ,daca te asezi pe o bancuta din parc  imediat vine si victima profesionista  langa tine  care incepe sa-ti insire nemultumirea ei ,o viata plina de chinuri ,suferinta,in acest mod  ascultand-o  ea  ,victima ,iti fura toata energia vitala , ar trebui sa stam cat mai departe de aceste persoane  din pacate sunt prea multi oameni care sufera si prea putini oameni care stiu sa asculte ,din pacate eu ma numar in a doua categorie  poate nu stiu sa ascult???))))))...aceste  victime profesioniste  sunt la tot pasul  le gasesti in special in Romania(scuzati ironia)  :lol: :lol:eu imi doresc o lume care  sa se trezeasca ,, din starea omului adormit ,, si sa nu se mai planga atat  de viata lor  si sa inceteze sa mai fie victime  profesioniste ......