Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Creat de @Lex, 03 Decembrie 2011, 16:53:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Ganditorul

Reptilienii = PHOTOSHOPUL sa traiasca.
Daca  priviti mai atent filmul asta, si altele de pe net, o sa vedeti ca exista zone care difera clar si arata prelucrarea cadru cu cadru a imaginii. In filmul prezentat de Calator sunt multe cadre in care achii se vad clar dar ... de prelucrat s-a prelucrat doar imaginea din profil cu un singur ochi vizibil (au si "prelucratorii de imagini" sii ei limitele lor de...lene). Pe gat de asemenea se vede o pata aproximtiv aceeasi culuoare ceea ce arata prelucrarea imaginii.
Sunt lucruri mult mai interesante/importante in postarea Calatorului dar imaginile crred ca sunt un fals, o mistificare, o manipulare spre creearea impresiei ca "conducatorii" sunt reptilieni. Noi, "manipulatii" o sa facem ochii mari cautand "reptilienii" in timp ce ... alta poate fi trasatura de baza a celor cautati.

Xanadron

#46
IMHO (in my humble opinion), viziunea regretatului prof. Rugina contine mult adevar, dar nu chiar totul - prin alte parti merita deci cautate detaliile (si mai regretatul Ioan Petru Culianu ar fi una 8-)).
Fiindca cei de la timona Terrei - care continui sa cred ca nu-s umani 100% - nu-s atit de fraieri incit sa incropeasca un sistem usor descifrabil, cu numai un pol de putere (fie el invizibil pentru "turma").

Si uite-asa se ajunge la concentrarea exclusiva a unora pe iezuiti si-al lor "Serviciu Secret Global", in timp ce altii nu mai vad padurea din cauza copacilor de genul Illuminati, Rozicrucieni, Masoni, Bilderbergi, Skull@Bones, Trilaterali, CFR-isti etc s.a.m.d.

Partial subscriu deci la o mai veche opinie a colegului Urban (na ca era sa-i zic "regretatul" :-D fiindca nu prea mai intervine p-aici substantial) - ca "sforarii oculti" isi cam dau deja cu stingu-n dreptu', avind targeturi oarecum divergente. Chestie valabila, desi numai daca ne oprim cu "sapatul" la adincimea doar a citorva din multiplele foi de ceapa ale complexului sistem de control si decizie globala.
Afirmatie cu care termin acum, fiindca alti colegi (mr si mm mai ales) sint mai expliciti in definirea sistemelor ierarhice interdependente.
Iar la fel de meticuloasa Siberia a lamurit cumva pe pagina anterioara unele aspecte "concrete" ale doar aparentelor paradoxuri de manifestare a Puterilor Globale.

P.S. Merita revenit poate si la un topic similar mai vechi (ala cu "cit anume stiu conducatorii "la vedere").
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

Citat din: Siberia din  04 Decembrie 2011, 23:19:59

   Cu ce ne ajuta sa stim cine ne conduce ?
   In conditiile actuale cu absolut nimic. Putem doar sa nu mai fim atata de revoltati, deprimati sau furiosi... putem sa incercam sa ne facem viata cat mai frumoasa asa cum ne sfatuia si domnul Anghel Rugina.

Tu ai mare dreptate spunand sa ne facem viata cat mai frumoasa...Dar cum sa facem lucrul acesta....cand tot ce agonisim din munca cinstita se duce pe taxe si impozite...si pe hrana otravita????.....Spune-mi tu ce viata frumoasa poate avea un om....care nu e sa zicem foarte bogat...si probabil nu a furat sau smecherit....luand painea de la gura altora....ca el sa isi permita un Craciun in Caraibe??? Nu exista oameni bogati din munca cinstita.....cred ca suntem destui de maturi  sa intelegem lucrul asta.........Crede-ma nu se poate sa ai o viata frumoasa cand esti SCLAV.....Probabil ca asa gandeau si sclavii afro-americani.... cand mureau muncind pe plantatiile albilor americani.....cand bicele ii loveau crunt.....Noua...actual ne lipsesc doar bicele....ca in rest suntem exact ca ei....Nu zic sa fim furiosi....dar nici sa fim atat de sclavi(slabi) incat sa induram la nesfarsit....bicele astora....Negrii americani  nu au mai fost sclavi.....dar noi se pare ca da.....Si nu vad de ce  o slaeahta de imbecili sa conduca aprox 7 miliarde de oameni.....cand ei sunt straini total de cuvantul OMENIE.....

Ganditorul

#48
Cum poti tu sa fi atat de "nerusinata" si sa vb de sclavia de pe teritoriul statului care acum ne invata cum a descoperit el  "gaura la covrig" si cum arata OMENIA si DEMOCRATIA ? Probabil ca pe viitor vei spune ca acelasi stat care azi da lectii de "buna purtare" a distrus populatia/civilizatia  "rosie" a indienilor americani sau ca - Doamne fereste - ar vrea ca sa dispara si "axa raului" de origine araba (cu tot cu civilizatia care ne-a lasat mostenire sistemul de cifre actual).
RUSHINICA !!!!

Xanadron

#49
@angellla29, @Lex si alti citiva colegi revoltati... hai sa zic "superficial": :wink:

Scriam deunazi: << Serios acum, dupa o virsta o sa te convingi si tu, draga angellla55-si-tu-cindva, ca, vorba unui cintecel, "am fost cel mai bogat cind n-aveam niciun ban" 8-) si-o viatza mai buna "it's in the eye of the beholder" ("e doar in ochii traitorului"). >>

Mai clar poate (pe scurt): indemnul prof. Rugina se refera, cred eu, la posibilitatea macar a unei schimbari de paradigma/mentalitate pe raza "universului personal" accesibil noua ca indivizi, fiindca la nivel global jocurile-s de mult facute (de milenii zic unii, de eoni zic eu).

Caile Schimbarii-s asadar diverse si fiecare si le alege (sau nu :lol:) pe masura nivelului propriu de intelegere a esentzei existentzei; daca ne limitam totusi la vacantele-n Caraibe, slabe shanse de Eliberare insa.
Zic si eu, mnah. 8-)


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

#50
Citat din: Ganditorul din  05 Decembrie 2011, 11:32:32
Cum poti tu sa fi atat de "nerusinata" si sa vb de sclavia de pe teritoriul statului care acum ne invata cum a descoperit el  "gaura la covrig" si cum arata OMENIA si DEMOCRATIA ? Probabil ca pe viitor vei spune ca acelasi stat care azi da lectii de "buna purtare" a distrus populatia/civilizatia  "rosie" a indienilor americani sau ca - Doamne fereste - ar vrea ca sa dispara si "axa raului" de origine araba (cu tot cu civilizatia care ne-a lasat mostenire sistemul de cifre actual).
RUSHINICA !!!!

Draga colega...asa imi place mie sa fiu "nerusinata" cand vad ca LUPUL....le invata pe OI ce este democratia....Sincer...draga colega....ma lipsesc de "democratia" fortata....care de fapt nu mai e DEMOCRATIE....ci este cea mai crunta DICTATURA.....pe care a vazut-o Omenirea de cand a aparut....Crede-ma Hitler....era mic copil fata de nemernicii astia.....Nu observi....ca daca un popor are ceva de "comentat" este bombardat si redus la tacere....in numele acestei false DEMOCRATII...VOI NU VEDETI CA TERRA ESTE O IMENSA PLANTATIE DE "BUMBAC" ????? OROPSITA SI CONDUSA DUPA BUNL PLAC AL UNOR NEMERNICI CARE NU AU DE A FACE CU ACEASTA PLANETA????ADICA SUNT TOTAL STRAINI DE CUVINTELE  OMENIRE, OMENIE ...CHIAR DACA SUNT OAMENI....EI NU SUNT OAMENI....SUNT FIARE.....SI SE HRANESC CU FRICA PROSTILOR.....CARE TAC SI INGHIT TOATE NEMERNICIILE LOR....Crede-ma as vrea sa le dau o RUSHINCA....sa nu o poata duce .....1000 de ani de acum incolo...sub forma unor gloante in ceafa.....

@colega Xanadron....crede-ma nu banii inseamna tot pe lumea asta....ci DEMNITATEA; Cinstea si.....MUNCA....dar cinstita!!!!! Vreau sa ajung in Caraibe....sa zicem prin munca mea....sa am posibilitatea sa imi permit asta....PRIN MUNCA......

padme

#51
Citat din: calator astral din  05 Decembrie 2011, 01:01:20
Daca tot abordezi viata mea personala cu atita usurinta, hai atunci sa te intreb si eu ceva, sa vezi ca am unele reale abilitati intuitive clasificate remote-viewing pe care le pot activa instantaneu la mii de kilometri de o tinta, si cu ocazia asta vei putea in sfarsit sa te trezesti brusc din tolaneala aia a avatarului "eu vara" la cruda realitate a unei vieti plictisitoare si nesemnificative :

   Ce simti tu padme cind ne dai sfaturi sa mergem la sala sa tragem de fiare si sa ne umflam muschii, ce e in inima ta cind ne indemni sa facem sport intens, nu iti plinge sufletu cind ne trimiti la "fitness" ,tu care esti vai de capu tau, paraplegica si semiparalizata, complexata de oamenii normali, in ce scop postezi mesajele alea?!
Sau vii asa...din plictiseala...sa-ti scuturi parul pubian aici pe rufon?

Hiperactiva lu peste prajit.


Vezi ca devii ridicol! Poate o sa intelegi si tu ca ma/ne comport/am asa ca si reactie la actiunile tale - tu esti de vina pt tot ce ti se intampla!

Citat din: Tayka din  05 Decembrie 2011, 00:59:34
Nici eu nu am înţeles nimic.. :? poate că băieţii vorbesc ..codat. :evil: :-D

Mda, totul este invaluit in mister, restul e....tacere...:))))))))

Ganditorul

#52
Ascultam acum 2 zile un recital al unor maestrii ai informatiei pe B10 TV. Am retinut cateva fraze ale domnului Olimpian Ungherea

- NIMIC nu este (sau a fost) intamplator pe lumea asta !
- Inaltul Consiliu al Iluminatilor ne conduce (lumea)
- SUA a fost infiintata ca loc de unde se (va) conduce lumea de aici inainte si este sediul Inaltului Consiliu al Iluminatilor.



Si contemplam cum "nimic nu este intamplator" citind postarea colegului SLEAH19 despre prof. Rugina, care vine ca o confirmare "intamplatoare" asupra emisiunii de care va spuneam. Dar au mai fost cateva idei care, dintr-un acces de sinceritate au aparut in forum si care completeaza tabloul deschizand fronturi largi de discutie, fronturi aflate mult deasupra "politicii cotidiene". Sa completam acest puzzle intamplator...

Calator
CitatImaginea care corespunde cel mai bine actiunilor acestor entitati in Realitatea noastra tridimensionala e cea a unei sfere inecata in proportie de 99% in mare,un "ghem" de corpuri lipite care se invirte, prin rotatie fiecare entitate ia aer, "respira", hranindu-se cu emotiile si gindurile noastre negative,ale tuturor oamenilor, poate astfel supravietui si in plus poate transmite o gura de "aer" entitatilor superioare ierarhic,dar si mult mai periculoase, mai puternice, aflate in centrul sferei,care depind integral de semenii lor.


Siberia
CitatCu ganduri atat de "intunecate" ca si cele pe care le au unii dintre semenii nostri, nici nu mai este nevoie sa ne faca altii rau (alte rase "nemernice" despre care unii vorbesc de parca ar fi dat nas in nas cu ele). Ne facem singuri rau !

Cu ce ne ajuta sa stim cine ne conduce ?
   In conditiile actuale cu absolut nimic. Putem doar sa nu mai fim atata de revoltati, deprimati sau furiosi... putem sa incercam sa ne facem viata cat mai frumoasa asa cum ne sfatuia si domnul Anghel Rugina.


Angela
CitatTu ai mare dreptate spunand sa ne facem viata cat mai frumoasa...Dar cum sa facem lucrul acesta....cand tot ce agonisim din munca cinstita se duce pe taxe si impozite...si pe hrana otravita?.....Spune-mi tu ce viata frumoasa poate avea un om....

- Cred ca ce spune Calator despre imaginea ocultei are un sambure de adevar. Imaginea metaforica este bine definita ca fiind ceva/cineva care nu poate ajunge la suprafata decat prin interpusi. De ce ? Nu stiu ...
Probabil ca lumina/cunoasterea/ gandurile bune - viata in general, cu frumusetea ei evolutiva, raneste/arde acest centru de putere negativa. nu cred insa in imaginea reptilieni/sarpe atat de intalnita si in miturile stravechi (biblic) cat si in miturile romanesti (balaurul/zmeul din basme).
- Dar repere in aceasta problema exista. Unul dintre repere ar fi "De ce extraterestrii - atat de prezenti in trecut - nu au inceput contactele cu umanitatea decat, relativ, recent.
De ce aceste contacte sunt preponderent cu oameni simpli ... fara ganduri de "marire/cucerire/conducere" cand normal ar fi trebuit sa fie in primul rand cu "factorii de decizie ai civilizatiei umane ?" Foarte probabil pentru ca GANDURILE si trairile noastre au un efect distructiv, total nefast pentru ei. Logic vb, pt a combate si aceasta fobie a extraterestrilor care vin sa ne cucereasca - o puteau face de 1000 de ori mai usor atunci cand inca vanam cu arcul cu sageti decat acum. De ce ACUM vin la contact de gradul 3 ? Faptul ca ne-am schimbat mentalitatea, modul animalic de a gandi, faptul ca din ce in ce mai putini oameni se gandesc la distrugere - chiar daca cei care o gandesc o fac la scara mai ampla, globala -  poate fi o explicatie ? Sunt cei care au intrat deja in contact cu pamantenii "spirite evoluate" ale galaxiei/Universului, sau sunt mai apropiati de caracterul nostru belicos/razboinic/distructiv ?
- Intram, mergand pe acest front de discutii initiat de postarea Calatorului, pe terenul vibrational, pe terenul vibratiilor inalte sau joase emise/caracterizate/generate de gandurile, emotiile, trairile, faptele noastre.
- Alimentam cumva prin aceste trairi emotionale, traduse prin vibratii de joasa frecventa, acest centru de putere negativa ?
- Ne sunt stimulate aceste trairi vibrationale joase prin stiri, evenimente, manifestari iar noi prin "raspunsul" nostru la stimuli - crezand ca "ne facem dreptate" - facem de fapt jocul ocultei ? (pt ca prea multe "apocalipse" contemporane isi dovedesc inutilitatea logica, inutilitatea dpdv al vietii normale)
Pana la urma esenta vietii, luata ca vibratie inalta, alba, nu trebuie neaparat distrusa ... e de ajuns sa o pervertesti, sa o murdaresti, pentru a ajunge la deturnarea scopului initial benefic. ALBUL, ca sa nu mai fie alb e de ajuns sa arunci o pata de culuoare/vibratie joasa peste el. Atunci albul devine "murdar" . Si aici ajungem la punctul 2 al citatelor ...

- Normal este sa-ti continui cursul vietii indiferent de stimulii negativi intalniti in cale. Normal este sa-ti faci viata frumoasa aici, in jurul tau, fara sa participi la alimentarea prin ingrijorari inutile si fapte violente "de masa" la generarea de trenuri masive de vibratie joasa, negativa. E mai greu de acceptat, dar non-violenta in gandire si fapta aduce mai multe prejudiciii ocultei decat generarea de sentimente negative - oricat de justificate ar parea ele la un moment dat. Asta nu inseamna sa confunzi totusi non-violenta cu lipsa de actiune, cu resemnarea, cu acceptarea statutului de SCLAV, pentru ca la randul ei suferinta si resemnarea tot simtire de joasa frecventa este.

- Asta e valabil numai daca acceptam teoria vibrationista ca baza de discutie. Si cred ca avem temei in acest demers - de la vimanele conduse prin "sunete", la teoria "sonicitatii" a lui Gogu Constantinescu (si astazi secreta...) sau chiar in prima fraza de inceput a mitului biblic "La inceput a fost cuvantul (vibratia)"
Incchei cu o remarca - daca se doreste acest front de discutii poate fi foarte vast si foarte atractiv ca baza de conversatie, de comunicare. De noi depinde daca alimentam cu ingrijorari/sentimente/fapte  frecventa joasa necesara acestui centru de putere negativa, sau diminuam atat cat putem disiparea sentimentelor de joasa frecventa in jurul nostru, inlocuindu-le cu ganduri/trairi creatoare, specifice vietii.

P.S. Sa-mi fie iertata citarea "Calatorului" care a luat-o pe carari "demonice" jignind grav o colega de forum. Dar sinceritatea lui poate ridica intrebarea - "a fost doar o intamplare?".

angellla29

#53
Citat din: Ganditorul din  05 Decembrie 2011, 13:04:53
Ascultam acum 2 zile un recital al unor maestrii ai informatiei pe B10 TV. Am retinut cateva fraze ale domnului Olimpian Ungherea

- NIMIC nu este (sau a fost) intamplator pe lumea asta !
- Inaltul Consiliu al Iluminatilor ne conduce (lumea)
- SUA a fost infiintata ca loc de unde se (va) conduce lumea de aici inainte si este sediul Inaltului Consiliu al Iluminatilor.



Si contemplam cum "nimic nu este intamplator" citind postarea colegului SLEAH19 despre prof. Rugina, care vine ca o confirmare "intamplatoare" asupra emisiunii de care va spuneam. Dar au mai fost cateva idei care, dintr-un acces de sinceritate au aparut in forum si care completeaza tabloul deschizand fronturi largi de discutie, fronturi aflate mult deasupra "politicii cotidiene". Sa completam acest puzzle intamplator...

Calator
Siberia
Angela
- Cred ca ce spune Calator despre imaginea ocultei are un sambure de adevar. Imaginea metaforica este bine definita ca fiind ceva/cineva care nu poate ajunge la suprafata decat prin interpusi. De ce ? Nu stiu ...
Probabil ca lumina/cunoasterea/ gandurile bune - viata in general, cu frumusetea ei evolutiva, raneste/arde acest centru de putere negativa. nu cred insa in imaginea reptilieni/sarpe atat de intalnita si in miturile stravechi (biblic) cat si in miturile romanesti (balaurul/zmeul din basme).
- Dar repere in aceasta problema exista. Unul dintre repere ar fi "De ce extraterestrii - atat de prezenti in trecut - nu au inceput contactele cu umanitatea decat, relativ, recent.
De ce aceste contacte sunt preponderent cu oameni simpli ... fara ganduri de "marire/cucerire/conducere" cand normal ar fi trebuit sa fie in primul rand cu "factorii de decizie ai civilizatiei umane ?" Foarte probabil pentru ca GANDURILE si trairile noastre au un efect distructiv, total nefast pentru ei. Logic vb, pt a combate si aceasta fobie a extraterestrilor care vin sa ne cucereasca - o puteau face de 1000 de ori mai usor atunci cand inca vanam cu arcul cu sageti decat acum. De ce ACUM vin la contact de gradul 3 ? Faptul ca ne-am schimbat mentalitatea, modul animalic de a gandi, faptul ca din ce in ce mai putini oameni se gandesc la distrugere - chiar daca cei care o gandesc o fac la scara mai ampla, globala -  poate fi o explicatie ? Sunt cei care au intrat deja in contact cu pamantenii "spirite evoluate" ale galaxiei/Universului, sau sunt mai apropiati de caracterul nostru belicos/razboinic/distructiv ?
- Intram, mergand pe acest front de discutii initiat de postarea Calatorului, pe terenul vibrational, pe terenul vibratiilor inalte sau joase emise/caracterizate/generate de gandurile, emotiile, trairile, faptele noastre.
- Alimentam cumva prin aceste trairi emotionale, traduse prin vibratii de joasa frecventa, acest centru de putere negativa ?
- Ne sunt stimulate aceste trairi vibrationale joase prin stiri, evenimente, manifestari iar noi prin "raspunsul" nostru la stimuli - crezand ca "ne facem dreptate" - facem de fapt jocul ocultei ? (pt ca prea multe "apocalipse" contemporane isi dovedesc inutilitatea logica, inutilitatea dpdv al vietii normale)
Pana la urma esenta vietii, luata ca vibratie inalta, alba, nu trebuie neaparat distrusa ... e de ajuns sa o pervertesti, sa o murdaresti, pentru a ajunge la deturnarea scopului initial benefic. ALBUL, ca sa nu mai fie alb e de ajuns sa arunci o pata de culuoare/vibratie joasa peste el. Atunci albul devine "murdar" . Si aici ajungem la punctul 2 al citatelor ...

- Normal este sa-ti continui cursul vietii indiferent de stimulii negativi intalniti in cale. Normal este sa-ti faci viata frumoasa aici, in jurul tau, fara sa participi la alimentarea prin ingrijorari inutile si fapte violente "de masa" la generarea de trenuri masive de vibratie joasa, negativa. E mai greu de acceptat, dar non-violenta in gandire si fapta aduce mai multe prejudiciii ocultei decat generarea de sentimente negative - oricat de justificate ar parea ele la un moment dat. Asta nu inseamna sa confunzi totusi non-violenta cu lipsa de actiune, cu resemnarea, cu acceptarea statutului de SCLAV, pentru ca la randul ei suferinta si resemnarea tot simtire de joasa frecventa este.

- Asta e valabil numai daca acceptam teoria vibrationista ca baza de discutie. Si cred ca avem temei in acest demers - de la vimanele conduse prin "sunete", la teoria "sonicitatii" a lui Gogu Constantinescu (si astazi secreta...) sau chiar in prima fraza de inceput a mitului biblic "La inceput a fost cuvantul (vibratia)"
Incchei cu o remarca - daca se doreste acest front de discutii poate fi foarte vast si foarte atractiv ca baza de conversatie, de comunicare. De noi depinde daca alimentam cu ingrijorari/sentimente/fapte  frecventa joasa necesara acestui centru de putere negativa, sau diminuam atat cat putem disiparea sentimentelor de joasa frecventa in jurul nostru, inlocuindu-le cu ganduri/trairi creatoare, specifice vietii.

P.S. Sa-mi fie iertata citarea "Calatorului" care a luat-o pe carari "demonice" jignind grav o colega de forum. Dar sinceritatea lui poate ridica intrebarea - "a fost doar o intamplare?".

Draga colega....crede-ma ca daca as stii ca aceste ganduri negative pe care le am momentan ii "hraneste" pe ei....crede-ma as gandi numai pozitiv....Da stiu...ca degeaba gandim noi  pozitiv....ca ei fac tot ce vor.....Astia trebuie distrusi....trebuie eliminati.....si apoi putem gandi pozitiv cat vrem....Cu ganduri bune....astia nu dispar....Dispar doar daca.....sunt goniti...eliminati....prin orice mijloace....Si...fac eu ....ceva pe Planurile lor....noi....eu... .tu....toti oamenii....putem sa le schimbam Planurile....daca vrem....si ne trezim la realitate....Planurile lor sunt 0...fata de vointa sutelor de milioane....miliardelor de oameni.....

Ganditorul

#54
 :-D :-D :evil: :martiansad: Ha ha ha   - Sunt tare curios cat de pozitiv vei putea tu sa gandesti dupa ce ucizi primul om (ca distrus in sensul spus de tine asta inseamna) . Asa de pe "margine" ...declarativ ca "pot gandi frumos si dupa ce fac prima crima" e usor.
Ai taiat vre-un animal viu, asa, mai mare, un porc de Craciun... cu manutza ta, vre-o data ? Te-ai balacit in sangele lui, spintecandu-l ? Dupa aia mai vb de ... sunt "Gigi cel bun carre ucide justificat/benefic". Fara suparare !

Xanadron

#55
"Domnul" ex-militian O. Ungherea stiam ca-i de fapt tovarasu' O.Ungherea...  :roll:
In fine, nu doar schimbarea post-decembrista a parului lupilor :fullmoon: e deranjanta, ci mai ales nesimtirea cu care masoni d-astia purtatori de cuvint ai ritului York (care nu intimplator e si-o rasa de porci :lol:) incearca sa... dezinformeze. Fiindca si O.U. e unul din nenumaratii "maestri" :evil: in chestia asta.

Trecind insa peste detalii si subscriind in principiu la "teoriile vibratorii" expuse de colegul Ganditorul, nu pot trece peste riscul receptarii lor prea... teoretice. :-P Lucru vizibil la modul general nu doar daca analizam dificultatea reala a insusirii/aplicarii metodelor de "ridicare a vibratiei personale", ci si-n contradictoriile pozitii ale calatorului "nostru" astral - o pata de culoare inca necesara zic eu pe RUFOn, in ciuda caposeniei lui de-a ramine cumva inghetzat in orgolii antiproductive (apropo de asta - mai schimba-ti si tu semnatura aia penibila din profil, moncher, sau macar incearca sa sugerezi mai subtil ca esti noul Mesia...) :wink:
Chiar daca alx te mai "crucifica" din cind in cind... :-D
Inutil deci sa mai repet unele sfaturi amicale anterioare ori sa-i povestesc despre inselatoarele aparentze (ex. aleatoriu: "burtosul" Florentin Marinescu il poate "innoda" :-D garantat oricind, cu toata conditia lui fizica). Sint totusi convins ca va veni si clipa cind o sa constientizeze ca provoaca, prin atacuri verbale inadmisibile, exact "loosh"-ul negativ-vibratoriu :evil: condamnat de el.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

#56
Citat din: Ganditorul din  05 Decembrie 2011, 13:55:09
:-D :-D :evil: :martiansad: Ha ha ha   - Sunt tare curios cat de pozitiv vei putea tu sa gandesti dupa ce ucizi primul om (ca distrus in sensul spus de tine asta inseamna) . Asa de pe "margine" ...declarativ ca "pot gandi frumos si dupa ce fac prima crima" e usor.
Ai taiat vre-un animal viu, asa, mai mare, un porc de Craciun... cu manutza ta, vre-o data ? Te-ai balacit in sangele lui, spintecandu-l ? Dupa aia mai vb de ... sunt "Gigi cel bun carre ucide justificat/benefic". Fara suparare !

Nu am ucis ....si nici nu vreau sa UCID un animal nevinovat....Dar eu te intreb...Cine ucide zilnic oameni nevinovati? Cine te omoara ...direct sau indirect....si pe mine si pe tine....si pe toti ceilalti??? Nu am mai taiat un porc de Craciun de aprox 10 ani....Si eu nu stateam niciodata cand al meu sot taia porcul.....El si fratele meu se "ocupau" de el....Eu doar pregateam carnatii....si toate cele....Dar crede-ma as UCIDE...criminalii care ne ucid zilnic semenii nostri nevinovati...Daca as avea o pusca cu luneta....i-as "reteza" pe toti....Si cine sunt "papusile" lor??? Pana la "papusari" trebuie distruse "papusile"....Si ar fii bine ca oamenii din Armata si Politie sa nu tina cu...."papusile si papusarii"....ci sa fie alaturi de oamenii acestei planete....Sa ii lase singuri....fara aparare....in fata celor pe care i-au nenorocit atat amar de vreme....Crede-ma nu exista mila .....pentru CRIMA.....In cazul asta merge foarte bine zicala: "Ochi pentru ochi....dinte pentru dinte"!!!!!!!!

P.S. Nu sunt pentru VIOLENTA....dar astia nu cunosc alt cuvant....asa ca da-le ceea ce vor...dar pe pielea lor....sa simta si ei...ce inseamna FRICA...si VIOLENTA!!!!! Pe astia chiar i-as "blagoslovi" cu un glont intre ochi.....Appropos...Romania a mai cumparat 2 avioane de la NATO....pe miliarde de lei.....pe cand fabricile noastre de avioane....cad prada ruginei.....Pentru asta....mai au inca 2 gloante intre ochi de la mine.....

mr

#57
"Nu voi mai vorbi multe cu voi, căci vine stăpânitorul acestei lumi şi el nu are nimic în Mine;" Ioan 14:30
....descrierea stapanitorului acestei lumi facandu-se alegoric in Apocalipsa lui Ioan.

Sub ce forma se afla prezent in lumea moderna "stapanitorul acestei lumi" nu cred ca vom afla asa usor si oricum, nu cred ca acest lucru este prea important acum.
Importanta este data de faptul ca efectele acestui mod de conducere sunt extrem de nocive pentru fiecare in parte, pe toate planurile posibile, in sensul ca suntem mintiti, manipulati, siliti sa gandim prost si ingust, sa mancam prost si sa ne mai si batem ca chiorii atunci cand ei decid. Si asta pentru ca de cateva generatii..."punem botul".

Indiferent cine ar fi, ca-s reptilieni Annunaki, ca-s Grey fara suflet, ca-s spirite damnate, ei sunt demult aici. Si ce este mai important este ca au batalia lor la un nivel la care noi nu avem acces. Un avantaj pentru noi ar fi ca atentia lor este concentrata in acea batalie si nu pe noi, lasandu-ne astfel si posibilitatea sa gandim oarecum liber. Spuneam pe un alt topic ca nu suntem, inca, sclavi la nivel mental. Acolo e adevarata sclavie.....cand nu mai poti gandi liber.
Ori...avem posibilitatea sa iesim din aceasta inchisoare impusa de ei, prin felul cum decidem sa gandim si sa actionam individual si la unison. Aceasta este totodata si un indiciu asupra limitarilor pe care sunt capabili sa le impuna rasei umane.
Ei manipuleaza si cauta sa ne blocheze de fapt accesul la cunoastere si nu mecanismul de asimilare al cunostintelor, in sine. Fie pentru ca nu stiu sa o faca, fie ca nu au voie sa o faca.

Totusi existenta lor, a celor cu profil negativ profund, socotind in zeci de mii de ani, pare ca nu este prea veche. Multe din scrierile civilizatiilor antice vorbesc de existenta ciclurilor cosmice in manifestarea lumii fizice. Ciclurile caracterizate de o departare de punctul de pornire initial, de Principiu Suprem, dezvolta aceasta anomalie a manifestarii negative ca pol de echilibru al dualitatii:
http://reneguenon339.blogspot.com/2011/11/rene-guenon-forme-traditionale-si.html
https://sites.google.com/site/povestealuicorey/2012-mesaj-pleiadieni/reeds
http://www.edituraaion.ro/index.php?action=view_details&idc=52

Dl. Rugina cred ca are dreptate 100%. De noi depinde sa ne facem viata mai buna si mai frumoasa. Avem timp si posibilitati la indemana pentru asta. Ramane sa si vrem... si mai ales sa si muncim cu noi insine, altfel nu vom vedea padurea din cauza copacilor stand cu gandul la cine ne conduce din nevazut.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

@Lex

#58
ganditorule , cand vorbim de animalele care conduc lumea si ne ducem decat cu gandul la cati oameni au murit si mor in continuare numai pentru ca asa vor ei , e foaaaarte simplu sa le iei gatul pentru ca atunci cand te aflii fata in fata cu ei , nu vezi niste oameni , vezi niste criminali infecti care actioneaza doar sa le fie bine LOR, deci crede ma le as lua gatul cu cea mai mare placere.sa ne gandim doar la faptul ca in Africa mor ZILNIC de foame peste 20.000 de oameni, oameni care cu doar 50 de dolari ar traii acolo un an intreg si altii isi cumpara ceasuri de sute d emii de euro.Heeeelllooooo  ceva e in neregula cu fiinta umana, nu i asa ??poi atunci de animalele care conduc lumea nu ne mai miram in ce hal josnic si infect sunt.Mai pe scurt cu maaaare placere l as gatuii pe Rockefeller  :x :evil:

Nicipreaprea

Nu ne conduce nimeni.
Pe plan fizic sunt cateva grupuri care au impus un model de existenta "turmei". Ei sunt vechi pe acest pamant, sunt adaptati perfect, si au cunostiinta despre masina din spatele "realitatii"... Ei nu se reincarneaza aleatoriu, astfel ca nu au pierdut nicicand controlul realmului uman. Cu tot controlul si butoanele la care au acces, ei nu conduc pe nimeni, la nivel de individ ei nu pot forta pe nimeni sa le accepte sugestiile. Isi fac viata mai placuta pentru ei, si cam atat.
La nivel subconstient se gaseste "masina de vise a omenirii". E un joc pentru cine cunoaste. Masina nu are un scop malefic sau benefic, are un singur scop, sa-ti indeplineasca visele. Sa ne faca fericiti. Pe toti. Dar fericirea e un concept relativ, poate imbraca multe forme de manifestare. De aceea masina considera ca ceea ce te face fericit sunt gandurile carora le dai atentie, ideile pe care insisti. Aceste idei sunt reflectate inapoi in joc si daca beneficiaza si de atentia restului, devin intentie/manifestare. In acest fel este condusa lumea. Propaganda e in puterea unora. Morala, educatia, cultura, massmedia, toate sunt forme de propaganda. Te invata cum sa gandesti. Te ghideaza sa gandesti intr-un anumit fel cu ajutorul unei rutine zilnice. Repetitia e cheia conditionarii umane. Este o disciplina a mintii facuta cu scopul ca egoul sa cristalizeze intr-o conjunctura utila societatii. Odata cristalizat, egoul nu mai vede caile spre fericire decat cele descrise de catre societatea in care a cristalizat. In asa fel masina ajunge sa fie hranita si sa distribuie numai idei conforme cu modelul social acceptat. Ce solutie cred ca functioneaza. Constientizarea Iubirii fratilor. Iubirea dincolo de iubirea definita de societate. Asa cum Ziua este si noapte si zi, la fel si Iubirea, este si iubire si ura. Ura e o forma de iubire pervertita. Nu e alta energie care leaga, in afara Iubirii. In aceasta Iubire apar polarizarile, legaturile saraci-bogati, rai-buni, prosti-destepti, pace-razboi, samd... simple concepte care pot fi depasite. Prin indiferenta fata de ele putem stinge importanta unor concepte care au ajuns piatra de temelie in societate. Masina nu le va mai intoarce inapoi, iar respectul pentru viata va reveni incet incet la parametrii initiali din care s-a format lumea. Acolo unde competitia dispare ne putem bucura de viata in sensul pentru care a fost creata. Un alt nivel.
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."