Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Creat de @Lex, 03 Decembrie 2011, 16:53:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

#30
Pacat ca prea putini au avut ochi sa vada si urechi sa auda ce a avut de spus d-nul Anghel Rugina, fiindca domnia sa a zugravit cu acuratete tabloul general.
Pentru cei ce n-au chef sa studieze, sa intrebe, sa cerceteze, Diavolul este raspunsul la orice problema. Din pacate, adevaratul "diavol" care ne creaza toate problemele este doar "ego"-ul necontrolat.
Ceea ce n-a mai apucat sa zica domnul Anghel Rugina, este faptul ca aceasta organizatie are totusi un cap - fiindca in aceasta lume, sistemul este piramidal iar cei 200-300 (unele zvonuri zic ca ar fi 333 de fapt) nu reprezinta varful piramidei, ci treapta imediat urmatoare.
Masonii, marxistii, comunistii, fascistii, despre toti acestia si despre modul in care au conlucrat si colaboreaza se gasesc destule date. Cand vine vorba despre a descoperi drumul spre varful piramidei, marea majoritate a datelor sunt amestecate in conceptul pe care unii il denumesc "illuminati". Dar cineva sau ceva ii uneste in actiune si pe acesti illuminati...si atunci cine sa fie oare ? Cel mai simplu ar fi sa fie Diavolul, nu-i asa ?  :evil:

Revenind un pic la secolul XX, mai adaug cateva "prostioare":
   Nazistii au avut acces la tehnologii avansate inca din anii '30. Al doilea razboi mondial trebuia sa existe. Punct. Ca ar fi fost Hitler sau altcineva, tot ar fi fost un razboi. In schimb, asa cum a spus si d-nul Anghel Rugina, derapaje se pot intampla, iar Hitler a derapat in cu totul alta directie: dupa studii, cercetari, expeditii (nazistii nu erau prea lenesi din fire  :wink: ) a ajuns la concluzia ca adevaratii conducatori ai lumii au fost de origine "ariana" (pleiadieni/atlanti/etc), iar el, un demn conducator de osti "eliberatoare" ar trebui sa continue un razboi care s-a derulat cu multe mii de ani in urma pe acest Pamant. Telul sau a devenit  prea mic pentru al doilea razboi mondial, iar dupa niste "descoperiri extravagante" a preferat sa continue lupta pe alte cai si de pe alte meleaguri. Pare halucinant pentru noi care am fost invatati tot felul de alte lucruri in scoala, nu ? La fel de halucinant ca si Diavolul insusi  :evil:  :-D La fel de halucinant ar parea si faptul ca Giza (Giseh) Intelligence (un mit ?! nazist) ar fi gasit o conexiune intre piramidele egiptene si Marte. In fine... daca scopul celui de-al doilea razboi mondial ar fi fost ca Hitler sa cucereasca lumea, acesta ar fi facut-o cu usurinta... dar scopul razboiului a fost defapt intemeierea statului Israel si continuarea jocului economic-militar pe aceasta planeta.
   Am sustinut ca civilizatia noastra a ajuns sa calatoreasca printre stele si sa "bea cafele" cu ET/EBE sau cum vreti sa-i mai denumim. Vi se pare halucinant si asta ? Nu mai reamintesc ca nazistii au avut contacte de prin anii '30 cu anumite fiinte care se incadreaza in acesti termeni (dar pe care ei - pe buna dreptate cred - ii numea strabunii lor) si de la care dealtfel au invatat multe metode de a crea noi tehnologii. Poate va amintiti de operatiunea "Paper Clip" de la sfarsitul celui de-al doilea razboi mondial. O buna parte a oamenilor de stiinta nazisti au fost transferati in America; Omega-Odessa-Paper Clip au perpetuat ideile si stiinta nazista in America sub directa ocrotire a CIA si USAF. Probabil ca va ganditi ca nu i-a dat nimanui prin cap sa colonizeze Luna sau sa zboare macar pana acolo atata timp cat nu exista NASA? v-ati gandit cine au fost cei care au creat NASA si pentru ce ?
   In cadrul USAF a fost creata o organizatie care a venit in anii '46 sau '48 (nu mai retin exact) cu ideea punerii unui satelit pe orbita Pamantului. Noi am invatat ca Sputnik 1 a fost primul satelit  lansat pe orbita Pamantului in 1957... dar asta este adevarul-adevarat ? Americanii aveau planurile pentru un astfel de satelit cu 10 ani inaintea lor si ma indoiesc ca nu au avut niste proiecte interesante in acest sens, proiecte despre care nu se prea vorbeste (de genul: Discoverer, Argus, Corona, etc.) Si de ce nu se vorbeste despre acesti pasi sau altii mult mai interesanti ? Simplu: organizatia creata in cadrul USAF si care mai apoi a fost cea care a dictat trendul atat economic (prin Rational Choice Theory) cat si tehnologic-militar are nevoie de un permanent dusman pentru a-si procura bugetul negru necesar dezvoltarii de noi tehnologii spatiale si militare. NASA a fost creata pentru ochii lumii si pentru obtinerea de bani din bugetul american
   D-na Rosin avea dreptate in ceea ce priveste adevarul spus de Von Braun: von Braun si alti colegi de-ai lui au facut parte sau au lucrat/colaborat cu acea organizatie de la bun inceput. Rusii au fost inamicul perfect pentru multi ani, dar cireasa de pe tort vor fi extraterestri  :evil:  :-D
   In raportul din care am redat o parte se vorbea si despre necesitatea si costurile unor baze Lunare, despre modul in care lansarile de navete cu materiale destinate bazelor trebuiesc sa fie facute organizat si de asa maniera incat sa se muleze pe programul NASA si sa nu "bata la ochi", etc... Iar raportul era facut pe vremea cand inca omul nu pasise in mod oficial pe Luna. Oameni care lucrau in acea organizatie au fost alesi ca si consultanti stiintifici pentru serialul Star Trek ( serial care a debutat la mijlocul anilor '60 cand omul nu pasise inca pe Luna), serial care i-a fascinat pe toti cu prezentarea unor rase extraterestre si tehnologii nemaipomenite: tehnologii de care astazi ne bucuram in mod cotidian. Oameni din aceeasi organizatie au imaginat Internetul si l-au pus in practica sub denumirea de ARPAnet (ARPA fiind o organizatie militara bineinteles). Si putem continua mult si bine.
   Aceeasi organizatie conduce aproape anual niste jocuri de razboi. Un razboi cu Iranul a fost jucat prin anii '90 (92 sau 93 daca nu ma insel).
   In anii '80 (in cadrul unui alt raport) a fost lansat un scenariu in care Pamantul va fi invadat in 2018 de extraterestri veniti de pe Marte :-D ..; si tot asa...(IronSky Martian?  :-D)

   Cu ce ne ajuta sa stim cine ne conduce ?
   In conditiile actuale cu absolut nimic. Putem doar sa nu mai fim atata de revoltati, deprimati sau furiosi... putem sa incercam sa ne facem viata cat mai frumoasa asa cum ne sfatuia si domnul Anghel Rugina.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

SLEAH19

#31
Citat din: padme din  04 Decembrie 2011, 23:09:06
..... App. puteai sa scrii cui apartine articolul pt ca asa se face si sa dai link-ul catre CV intram sa-l citesc si singura ......

    Nu am un link catre articol pentru ca l-am primit pe mail de la un prieten cu care corespondez , de aceia l-am pus in italic, asa ca nici vorba de plagiat , mie imi apartine comentariul de la inceput si sublinierile. Si  eu am cautat inregistrarea emisiunii pt al verifica , dar nu am gasit-o.  Daca o gasim , are mai putina importanta daca DDU asta a bagat de la el date despre profesor ci evident ce spune Anghel Rugina.

  App. padme , tu stii cine scrie in Wiki?  Cine vrea.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Siberia

#32
Citat din: padme din  04 Decembrie 2011, 23:09:06
In 2000 a fost ales presedinte Iliescu, care mai fusese si in perioada 1992-1996 precum si in primii ani de dupa revolutie - deci care a fost faza cu foaia de drum in 2000, nu ar fi trebuit sa o aiba de ceva timp, sau de la primul mandat? Intreb si yo!

Foaia de drum este necesara la fiecare mandat. Este o asigurare ca acel presedinte are un sprijin iar cei ce conduc au un om acolo unde trebuie. Poate va mai amintiti un incident cand un bancher trebuia schimbat de catre domnul care avea foaia de drum, dar a doua zi s-a revenit asupra deciziei fiindca aceasta mutare nu facea parte din planul de lucru.
Este o iluzie ca presedintele este ales de cei ce voteaza. Inca n-ati inteles asta, nici macar dupa balciul Basescu ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

padme

Citat din: SLEAH19 din  04 Decembrie 2011, 23:22:08
      App. padme , tu stii cine scrie in Wiki?  Cine vrea.

Da si altii corecteaza daca sunt tampenii sau blocheaza paginile!

Nox

#34
Citat din: calator astral din  04 Decembrie 2011, 17:52:31
da nox. Din partea mea no problem.
Dar de ce nu incepi tu primul,sa dai exemplu?!

Spune tu simplu si deschis despre CE a fost vorba in cazul "dida"...
Eu am recitit postarile "ei", inclusiv sub alte pseudonime.
Stiu deci ca "stii".
:|
      -calator-

Prespunând prin absurd că aş şti...  există un curent... şi de asemenea există riscul să te ia să te ducă de unde nu te mai scoate nimeni.... deci nu o să discut "chestii" de astea pe forum sau prin MP........................................ !
Şi... nu mor caii când vor câinii.  :star:
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

alx

#35
Citat din: calator astral din  04 Decembrie 2011, 23:42:13
       Te-am laikuit pentru momentul asta de sinceritate :
yap...din fericire pt mine,nu esti singurul...daca ai fi fost doar tu,trebuia sa ma impusc,dupa cum mi-a recomandat Tayka... :-D

Citat din: alx din  04 Decembrie 2011, 22:55:34

(...)sa ma intelegeti bine: NU ZIC ca NU exista reptilieni (..)


                    alx

insa,in acelasi timp,NU am zis ca exista!  :-D

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

Citat din: Nox din  04 Decembrie 2011, 23:46:33

Prespunând prin absurd că aş şti...  există un curent...

şi de asemenea există riscul să te ia să te ducă de unde nu te mai scoate nimeni....

deci NU o să discut "chestii" de astea pe forum sau prin MP........................................ !

Şi... nu mor caii când vor căinii.  :star:





Am inteles nox. Ai fost foarte clar. Limpede.

Sper ca toti au inteles atitudinea ta.

Stiam ca esti curajos nox, nu am avut vreun dubiu.


mr

#37
Calatorule, orice om care a ajuns sa inteleaga ca nu tot ce zboara se si mananca, lasa deschisa lista tuturor posibilitatilor. Inclusiv existenta reptilienilor...

Tu nu prea esti hotarat ce sa crezi si ce nu. Ba o dai in posedari, ba in etichetari diavolicesti, ba in dogma habotnica, ba cochetezi cu new age-ul. In mintea ta arati ca-i un mare ghiveci... ptr cine te citeste. Si sa nu-mi spui ca ai o strategie .. :fullmoon:
In plus, lansezi tot felul de petarde si fumugene, prin emiterea unor pareri de cunoascator...

Inca astept raspunsuri....altfel te "faultez" pe unde te prind.. :evil:
Si nu sunt singurul...  :-)


5% si la tine,pentru fault fara stirea mea   
alta data te rog sa nu mai provoci INTENTIONAT astfel de reactii de la colegii de forum   alx
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

calator astral

#38
@ mr > poti sa mirii ce vrea muschii tai,mi se filfiie de tine si "faulturile" tale teleghidate de altii.

E vorba de DEMONI si POSESIE.

Am fost clar au ba?

Bye, vezi-ti de-ale tale, habar n-ai unde pui picioru.

tocmai ti-ai luat inca 5% penalizare...asa ca ai 20%...mai exprima-te o data asa si te bag direct la moderated       alx

padme

Citat din: alx din  04 Decembrie 2011, 22:55:34
Si la cat de bine arata fata lui la varsta asta,sunt 100% sigur ca a avut parte de cel putin o operatie estetica,sau macar de o intindere a pielii,ceea ce ar explica acele cute de piele de pe langa gat...

Singurul loc de unde iti dai sema ca pers. are o operatie la fata este pielea de pe gat - am cunoscut persoana cu operatie la fata, ochi, gura si pot sa spun ca tot se vad niste cicatricii mici, ori pe gat pielea ramane... normala si este o diferenta intre fata si pielea de pe gat! Se vede ca tipul nu a avut la frunte pt ca nu are sprancenele usor ridicate (parca). Ori la faza cu ochii, (statisafacopauzasamaoprescdinras) au mai fost niste filmari pe aici din aceeasi (efectiv) categorie! Acuma pun si yo o intrebare: sa zicem ca voi vorbiti cu unul care are ochii aia, pai stati asa si va uitati la el?? Cata lume il vede pe tipul asta pe stadion cu ochii lui de reptilian?! Eu inteleg ca unii au ramas cu sechele dupa povesti de dragoste, dar de ce trebuie sa suferim toti??

Citat din: calator astral din  04 Decembrie 2011, 23:57:53


Am inteles nox. Ai fost foarte clar. Limpede.

Sper ca toti au inteles atitudinea ta.

Stiam ca esti curajos nox, nu am avut vreun dubiu.



Eu n-am inteles nimic! Poate ma lamureste si pe mine si cele cca 3000 de persoane care au citit topicul despre ce  :evil: e vorba pana la urma, pt ca am citit si am ramas asa... neanteleasa!

@Lex

aliosa,greseala mea ca nu am specificat mai bine cine e papusarul, normal ca nu este doar un OM, ci sunt mai multi care formeaza ELITA  care de fapt EA  e PAPUSARUL.  SCLAVII de care vorbesti tu sunt pionul principal pe planeta pentru ca ei PRODUC BANII, bani care fac lumea sa se invarta.Banii sunt ''motorul'' planetei (din pacate) deci normal ca este nevoie in continuare de sclavi pentru ca datorita lor , elita are bani/resurse sa construiasca ozn uri ''made in earth''  bineinteles dupa ''schite'' de la adevaratele ozn uri e.t . si din contra chiar le a iesit smecheria cu ozn urile mai pe scurt chiar au zburat la acea vreme (chiar daca au avut loc numeroase proiecte esuate s.a.m.d) si inca zboara si azi.Diavolul nu exista , nu e o persoana definita , diavolul e egou l uman,mai pe scurt ''diavolii' sunt aia care conduc lumea  :-) :-)

mr

#41
Citat din: calator astral din  05 Decembrie 2011, 00:13:04
@ mr > poti sa mirii ce vrea muschii tai,mi se filfiie de tine si "faulturile" tale teleghidate de altii.

E vorba de DEMONI si POSESIE.

Am fost clar au ba?

Bye, vezi-ti de-ale tale, habar n-ai unde pui picioru.

"Hotul... stiga hotii"

Nu am pe nimeni in spate... cu telecomanda. Si nici posedat nu sunt....desi cunosc prea bine ce inseamna asta.
Iti vine sa crezi?

Trec peste exprimarea ta... de care se ocupa moderatorii.
Isteria poate trada o problema psihica grava. Tocmai ai avut un "moment".  :wink:
Demonii si implicit posedarea, exista, insa ei se manifesta la nivele cu mult mai profunde decat perceptia ta ...sa-i zic simplista. Opereaza pe fondul ignorantei, necunoasterii ...si binenteles, pe fondul orgoliului imens care umple golul ramas in individul care se manifesta precum tii mortis sa o faci tu frecvent. Iti pun cu usurinta idei in minte pe care le crezi ale tale. Reactiile tale arata ca esti mai aproape de o astfel de manifestare.
Asa ca, vezi-ti de pasii tai....ca ai multe de recuperat.

Inca astept raspunsuri... pentru ca asa poti dovedi ca esti si responsabil de ceea ce afirmi. Eventual si cu argumente valabile.
De fapt, inca asteptam.... daca nu ai inteles pana acum.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Tayka

Citat din: padme din  05 Decembrie 2011, 00:17:01
Eu n-am inteles nimic! Poate ma lamureste si pe mine si cele cca 3000 de persoane care au citit topicul despre ce  :evil: e vorba pana la urma, pt ca am citit si am ramas asa... neanteleasa!
Nici eu nu am înţeles nimic.. :? poate că băieţii vorbesc ..codat. :evil: :-D
trebuie citit ca chinezii,sau poate ca arabii :-D,.Cât despre Alx cred că trebuia totuşi să-l fiu puşcat...măcar cu ..sare.. :-o :roll: :| :-D
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

calator astral

#43
mr > slabeste-ma. Sint satul de vraja d-asta.
Intreaba-l pe nox.
Ti-am raspuns clar, mai limpede nu se poate : Draci/ Demoni/Posesie/Exorcism.

Ce vrei mai mult?!


Citat din: padme din  05 Decembrie 2011, 00:17:01


        (statisafacopauzasamaoprescdinras)


Eu inteleg ca unii au ramas cu sechele dupa povesti de dragoste, dar de ce trebuie sa suferim toti??

Eu n-am inteles nimic! Poate ma lamureste si pe mine si cele cca 3000 de persoane care au citit topicul despre ce  :evil: e vorba pana la urma, pt ca am citit si am ramas asa... neanteleasa!




Alllooo moderatorilor,pai ce faceti,dormiti?!

padme,  uite, foarte sincer, te informez ca prea putin conteaza daca intelegi tu sau nu,dar lasa-ma la rindul meu sa iti pun si eu o intrebare tie,care faci bascalie si te dai cea mai tare pe-aici, o intrebare personala care iti va taia foarte rapid chefu de a ride de chestii personale extrem de grave...

Daca tot abordezi viata mea personala cu atita usurinta, hai atunci sa te intreb si eu ceva, sa vezi ca am unele reale abilitati intuitive clasificate remote-viewing pe care le pot activa instantaneu la mii de kilometri de o tinta, si cu ocazia asta vei putea in sfarsit sa te trezesti brusc din tolaneala aia a avatarului "eu vara" la cruda realitate a unei vieti plictisitoare si nesemnificative :

   Ce simti tu padme cind ne dai sfaturi sa mergem la sala sa tragem de fiare si sa ne umflam muschii, ce e in inima ta cind ne indemni sa facem sport intens, nu iti plinge sufletu cind ne trimiti la "fitness" ,tu care esti vai de capu tau, paraplegica si semiparalizata, complexata de oamenii normali, in ce scop postezi mesajele alea?!
Sau vii asa...din plictiseala...sa-ti scuturi parul pubian aici pe rufon?

Hiperactiva lu peste prajit.


1   nu imbraci decat camasa care ti se potriveste
2   ce ti-am spus eu cateva posturi mai sus? ia reciteste avertismentul meu...
3  daca tot te-am avertizat deja,acum e momentul sa ma tin de cuvant,asa ca...ooopsss...tocmai ce ai mai acumulat 10%
   cu stima si consideratiune   alx

andrei

    Salut!
Ce a sustinut prof.Anghel Rugina in 2000 este absolut adevarat.Exista o conducere mondiala,care la ora actuala concentreaza in mainile ei cred ca peste 75% din resursele lumii.Nu se,,misca" nimic pe mapamond ,in nici un domeniu,de la razboaie si pana la planificarea natalitatii fara a fi ,,cercetat, controlat,aprobat,stampilat" de aceasta conducere mondiala.Toti liderii importanti, pe care noi ii vedem ca se produc pe scena lumii,sunt doar actori in tragicomedia pe care o traim cu totii zilnic.Daca unul dintre ei ,,calca pe bec",este pus la punct cu maxim de eficienta.Ba chiar folosit ca exemplu pentru altii care ar mai putea incerca.Stiti cum au sfarsit conducatorii indaratnici ca Ceausescu,Saddam,Gaddafi...Apropo..nu e cam ciudat felul identic in care au sfarsit-o toti trei?  Si apropo...stie cineva de ce a murit de fapt Ceausescu?
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.