Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Creat de @Lex, 03 Decembrie 2011, 16:53:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

@Lex

apropo gandeste te putin , daca nu ar fi lumea asta asa materialista si infectata de ideea de innavutire si bani si s ar da drumu' la tot ce inseamna  free energy , LUMEA ACTUALA ar fi departe in mai toate domeniile inclusiv genetica  si am traii ca NISTE ZEI, de fapt noi am fi zeii   :roll: :-) :-)

angellla29

#1
Citat din: @Lex din  03 Decembrie 2011, 16:53:54
apropo gandeste te putin , daca nu ar fi lumea asta asa materialista si infectata de ideea de innavutire si bani si s ar da drumu' la tot ce inseamna  free energy , LUMEA ACTUALA ar fi departe in mai toate domeniile inclusiv genetica  si am traii ca NISTE ZEI, de fapt noi am fi zeii   :roll: :-) :-)

Ma intreb colega Lex....cine vrea sa tina omenirea in intuneric?! Cine ne imbacseste cu bani...razboiae, crime...crize mondiale....Fratilor nu e asa de simplu....cred ca "cineva" doreste lucrul asta....Ca aprox. toata dezvoltarea stiintifica sa mearga pentru crearea de arme si lucruri care sa distruga omenirea si planeta....Cred ca oamenii sunt.....sclavii altora....asa cred eu...Bine suntem sclavii oamenilor care ne conduc...dar si conducatorii acestei lumi(vazuti si nevazuti) sunt condusi de "altii" care  vor sa fim....sclavi

Ganditorul

#2
CitatMa intreb colega Lex....cine vrea sa tina omenirea in intuneric?!

Simplu ...cei care se tem de lumina, de cunoastere, de faptul ca ar putea depasiti de situatia in care cunoasterea/lumina ar avea o mai mare intindere  !

@Lex

#3
poi dupa mine ar fi doua variante: dupa cum a spus si colega angella29, suntem condusi tot de niste oameni dar bine, niste infectii, puroaie de oameni care nu merita sa mai traiasca pe planeta asta nici macar o secunda pentru ca boala pshihica de care sufera numita manipulare si innavutire i-a tampit pana la infinit si fara vreo sansa de recuperare deci nu ar trebui numiti oameni ci animale  si a doua varianta ar fi foarte bine si  ceea a unor alte rase care in nici un caz nu ne doresc binele si ''si au bagt coada pe unde nu le fierbe oala''pentru ca stim foarte bine nu suntem singuri ''pe aici''  :-) si bine inteles suntem deschisi si la multe alte optiuni  de raspuns  :evil: :-) :-)

calator astral

#4
De acord cu tine lex! Am o intuitie confirmata de marturiile unor buni prieteni,inclusiv rufonisti,apropo de "rasele" alea "care-si baga coada" lor lunga si stufoasa ca a alienilor din Avatar unde nu trebuie...

Imaginea care corespunde cel mai bine actiunilor acestor entitati in Realitatea noastra tridimensionala e cea a unei sfere inecata in proportie de 99% in mare,un "ghem" de corpuri lipite care se invirte, prin rotatie fiecare entitate ia aer, "respira", hranindu-se cu emotiile si gindurile noastre negative,ale tuturor oamenilor, poate astfel supravietui si in plus poate transmite o gura de "aer" entitatilor superioare ierarhic,dar si mult mai periculoase, mai puternice, aflate in centrul sferei,care depind integral de semenii lor.

Din Realitatea lor (dimensiunea lor) ajunge pina la noi doar o parte infima deci, unu la suta.

Atit sint autorizati sa faca rau,nu mai mult. Sint extrem de periculosi.

"Judecatorul" care le-a dat pedeapsa asta vegheaza sa fie respectat acest procent redus de "libertate" pentru ei,asa cum detinutii au voie din cind in cind sa iasa in curte,la aer liber,sa fumeze o tigara si sa respire aer curat,sub cerul liber.
Uneori unii incearca sa "evadeze", sa isi faca de cap in libertate.
Atunci intervin "politistii", entitati subtile si extrem de puternice,cu abilitati exceptionale,apartinind insa unei alte "rase", de data asta fara "coada", dar cu aripi,entitati care pina acum sl-au facut perfect datoria.




Siberia

#5
Cu ganduri atat de "intunecate" ca si cele pe care le au unii dintre semenii nostri, nici nu mai este nevoie sa ne faca altii rau (alte rase "nemernice" despre care unii vorbesc de parca ar fi dat nas in nas cu ele). Ne facem singuri rau !
Cat despre a scapa de sistemul in care traim azi, mai intai trebuie sa-l cunoastem si sa-l intelegem; el a fost gandit de "infectiile" si "puroaiele" care au luat si premii Nobel pentru pentru ceea ce au analizat si imaginat ca si directie "optima" a dezvoltarii omenirii. Sistemul se bazeaza pe individualism si poate fi infrant. Rational Choice Theory a stat la baza societatii de consum in care traim noi azi.
Citat din: @Lex din  03 Decembrie 2011, 16:43:19
Si da eu VISEZ ca intr o zi rasa umana sa ajunga printre stele si sa stam la o cafea cu ''ei''. ce mare smekerie ?   :evil: :evil: :roll:
Eu in schimb sunt convinsa ca rasa umana a ajuns deja printre stele si a stat la mai multe cafele cu "ei" (si nu vorbesc aici de grey-ii aia pitici care sunt mai mereu scosi la interval).

Citat din: calator astral din  03 Decembrie 2011, 23:37:57
De acord cu tine lex! Am o intuitie confirmata de marturiile unor buni prieteni,inclusiv rufonisti,apropo de "rasele" alea "care-si baga coada" lor lunga si stufoasa ca a alienilor din Avatar unde nu trebuie...
Interesant... Poate unii dintre prietenii rufonisti ne vor spune si noua cine sunt si ce doresc aceste "rase" care-si baga "coada".
Fiindca de videoclipuri aberante si channelisme m-am cam saturat...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

@Lex

#6
da, corect Siberia am uitat sa mentionez si eu ceea ce ai zis si tu, intr adevar anumiti ''maimutoi'' care fac parte din ''elita'' cat si cei care se ocupa cu renumitele ''proiecte negre'' /ufo facute ''made in Earth'' :p  deja cred ca s au obisnuit cu ideea de alte rase pe acolo pe unde or fi ajuns deja inca din anii '40   :ufo: :-)   Cat despre alte rase care ne conduc, DACA se dovedeste vreodata a fi o teorie valabila chiar nu stiu , e decat o posibilitate si atat, din punctul meu de vedere desigur  :-)

calator astral

#7
@Siberia > eu unul nu mi-am permis sa consider "rasele" la care faci aluzie si pe care le aperi cu sirguinta drept "nemernice"! Am atentionat doar ca sint entitati "extrem de puternice si periculoase".
Acum despre fondul mesajului tau :asa e rufonul, o opinie "oficiala" exprimata in postari, si un dialog crud,liber si direct,fara ocolisuri, pe privat.
Oricit de frumos scrise sint postarile tale,argumentate deseori atit de bine,oricit de savante sau sofisticate sint explicatiile sau ipotezele tale si oricit de laikuite,tot degeaba, nimeni din membrii importanti nu iti acorda vreun credit (desi habar nu ai de realitatea conspiratiei,eu unul iti apreciez postarile stiintifico-fantastice si chiar recent te-am aparat in fata unora,dupa postul tau referitor la grey si draconieni in care ai adus in discutie Dosarul Odessa. Pacat ca Proiectu fantastic kia a decedat,era ca o floare, n-ai stiut s-o uzi,dar nu e problema mea.

Asa este rufonul si asa a fost mereu.

Pot doar divulga,asa,ca titlu informativ, ca dialogurile pe privat intre colegi rufonisti,unii prieteni de incredere de acum,au un singur numitor comun,o linie mediana,o axa in jurul careia se discuta liber: lumea subterana cu formele ei de expresie, si accesoriu DEMONOLOGIA si mai ales Posesia.

Printre colegii nostri forumisti "moderni,deschisi,evoluati" care dialogheaza cu dezinvoltura pe subiecte stiintifice sau ezoterice sint o gramada de psihologi,psihiatri sau bioenergeticieni,altii sint ofiteri in structuri afiliate armatei,dar si,vei fi surprinsa,oameni de Credinta cum ar fi calugarii sau...preotii.

Domeniul sensibil al Stiintelor de Frontiera are ramificatii subterane care se intind peste tot, departe de astronomie,exobiologie, medicina sau paranormal.

Oricum iti spun sincer ca nici unul din cei cu care butonez pe private nu crede o iota prostioarele alea cum ar fi ca "noi zburam deja prin alte sisteme solare" sau "stam la cafele cu EBE".

Ultimul subiect fierbinte pe undergroundul rufonului a fost EXORCISMUL altor useri aflati sub stapinirea unor entitati extrem de negative, actiune colegiala,umana,frateasca,pe deplin justificata.
Trebuie precizat ca uneori prin oamenii care butoneaza aici alte Forte se exprima.

Eu ii invit ca de obicei pe toti sa se exprime liber,ar fi timpu sa initiam o Disclosure pe rufon,nush de ce atita teama sau atita paranoia printre mai toti,dar nimeni nu ii poate obliga sa faca pasul asta.
Poate initia cineva mai curajos un dialog deschis pe rufon,de ce nimeni nu are caracter sa spuna lucrurilor pe nume?
Ia sa vedem daca ai si tu o idee draga siberia despre,ca sa iti dau un exemplu recent,despre cazul "dida", cu toate ipostazele in care s-a infatisat de la infiltrarea pe forum, ce crezi tu ca a fost aia? Sincer, cu cine crezi ca dialogai tu?

Siberia

#8
@calator astral, ca de obicei in ultima vreme, bati campii cu gratie in aceiasi directie: draci, reptililieni, conspiratia draconica, etc...
Spre deosebire de tine, privesc problemele din punctul unui "observator", nu al unui "luptator", deci e normal sa am alta viziune asupra "jocului". Eu ma consider doar o persoana care observa, studiaza si isi formeaza opinii personale care n-au nevoie de creditul unor membri importanti, spre deosebire de tine care te consideri "salvatorul" sufletelor chinuite si amagite de "inamicii" tai extraterestri, intraterestri, new-age, panslavici si mai stiu eu pe care altii i-ai inclus in acea categorie.
Nu ma intereseaza mesajele tale private, cu atat mai putin daca sunt despre Demonologie si Posesie  :evil: Pastreaza-le.
Cat despre prostioarele pe care le debitez, cel putin pot spune ca le-am citit in locuri interesante si lipsite de demoni.
Poate o sa stii sa-mi spui cine a debitat prostioarele pe care o sa le expun mai jos si in ce an:

Let us illustrate this point by considering a study made by the Martian counterpart of XXX considering Flying Saucer Systems. This study is about flying saucers made on Mars and dispatched on pioneer recconaissance Flights to the United States.
While the saucer is being built, it may represent to the costing expert only a set of numbers - its serial number in the production of this model and the number of man-hours ( or Martian Augenblicks ) required to produce it.These numbers are the essential ones in determining the learning curve with which future costs may be estimated.
After production the saucer is shipped to the depot by boat-canal boat, naturally. Here the saucer can be replaced by a different set of numbers - linear dimensions and weight, together with the freight classification ( 3B in the case of saucers ). The machinery of the model, in this case, consist merely of the set of tables that give freight rates in term of weight, cubage, classification and route.
After the saucer has been launched and is in free flight in the gravitational field of Mars, Earth and Sun, not to mention Phobos, Deimos and Luna, a discussion of trajectory necessitates a different model.  The saucer can now be idealized as a point-mass having position and velocity.

...

Hint: prostioarele se regasesc la pagina 74 in capitolul Elements and Methods dintr-un raport.

p.s. - Rog un moderator sa mute eventual raspunsul la subiectul "chat" (daca incomodeaza pe acest subiect). Multumesc.
p.p.s. - D-na Rosin spune bine ce spune. Von Braun a gandit impreuna cu altii la "adevarurile" pe care i le-a povestit.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nox

#9
Citat din: calator astral din  04 Decembrie 2011, 01:31:02
Ia sa vedem daca ai si tu o idee draga siberia despre,ca sa iti dau un exemplu recent,despre cazul "dida", cu toate ipostazele in care s-a infatisat de la infiltrarea pe forum, ce crezi tu ca a fost aia? Sincer, cu cine crezi ca dialogai tu?

Mai multe detalii se poate?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Ganditorul

#10
Vad cu bucurie ca suntem din ce in ce mai sinceri, ca exprimam tot mai curajos ganduri intime despre lumea care ne inconjoara.
Probabil vrem - si reusim - sa fim mai buni... doar vine Mos Craciun si daca suntem sinceri primim si daruri.
Sarbatori fericite !


@Lex

#11
Calatorule, sa spui ca nu crezi ''prostioarele cu statul unei fiinte umane cu un EBE la cafea'', in 2011, e ca si cum spui ca NU EXISTA E.T si suntem singuri pe aici, idee ce se opune principiilor noastre rufonistice.Ce e asa greu de crezut ca ''elita'',cei care se ocupa cu ''proiectele negre'',ufos, armata si mai toate mizeriile care sunt pe acolo pe la americani ce se ocupa cu tehnologiile de ''le pitesc de ochii prostimiii'' au ajuns pe alte planete , sisteme solare, galaxii.Nazistii au ajuns pe Luna inca din  anii '30 , nu inteleg ce e asa greu de crezut?  pentru ei e joaca de copil asa ceva, omul de rand spune ca e un lucru prostesc si mai viseaza inca vreo 50 de ani pana sa accepte ideea  si din contra mie mi se pare prostesc SA NU CREZI asa ceva  :evil: :-) :-)

alx

Am mutat subiectul aici,cred ca se potriveste mai bine.Am rugamintea sa continuati discutia aici,lasand topicul cu TVM pentru discutii referitoare strict la el.  multumesc   alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

Ai acţionat la fix, @alx. Tocmai începeam să număr postarile off şi să împart corcoduşe.

panta_rh_ei

Buna ziua
Cred ca suntem sclavii dorintelor noastre,sclavii orgoliilor noastre si...ne place sa dam vina pe altii pentru ca nu avem puterea/curajul sa recunoastem asta. Pamantenii care detin fraiele puterii-indiferent cine/cati sunt- speculeaza slabiciunile noastre iar.. CEILALTI.. ne considera poate prea meschini ca sa ne dea,deocamdata, vreo atentie...:(
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.