Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Chemtrail sau nu?

Creat de TeZeu, 02 Decembrie 2011, 13:20:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

TeZeu

Salut am cateva fotografii pentru voi. Eu personal cred ca am surprins fenomenul Chemtrail sau poate ma insel :|.

PS: pozele sunt cu setate 1 ora inainte (era ora 4 cand le-am facut)


Arhanghelul

#1
Citat din: TeZeu din  02 Decembrie 2011, 13:20:49
Salut am cateva fotografii pentru voi. Eu personal cred ca am surprins fenomenul Chemtrail sau poate ma insel :|.

PS: pozele sunt cu setate 1 ora inainte (era ora 4 cand le-am facut)

Posibil da sau nu ...  :evil:  stie ...

Subiectiv NU ...cele vazute de mine ti-n aproape toata ziua si formeaza ...chiar si mase de nori  ...ce acopera o parte din cer ... astea sunt niste "sparcaieli" anemice ... deci subiectiv spun ca  NU ...

Am zis.
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Tayka

Eu zic că DA...cu siguranţă sânt chem... 8-) dar non coment asta ca să nu dăm de ... :evil:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

angellla29

Citat din: Tayka din  02 Decembrie 2011, 20:29:49
Eu zic că DA...cu siguranţă sânt chem... 8-) dar non coment asta ca să nu dăm de ... :evil:

Daca zice Taycuta asa.......merg pe mana lui....Dar sincera sa fiu, cate chemtrail-uri de asta se vad pe cerul Craiovei....inebunesti :evil:

alx

Citat din: TeZeu din  02 Decembrie 2011, 13:20:49
Salut am cateva fotografii pentru voi. Eu personal cred ca am surprins fenomenul Chemtrail sau poate ma insel :|.

PS: pozele sunt cu setate 1 ora inainte (era ora 4 cand le-am facut)

parerea mea e ca nu se poate pronunta nimeni daca sunt sau nu chemtrails...si asta pentru ca toate pozele sunt facute intr-un interval de 4 minute...in anumite conditii atmosferice,cred ca darele de condensare pot sa reziste mai mult de 4 minute...
daca ai fi facut fotografii dupa 7-8-10 minute,si darele erau tot ACOLO,se putea discuta...asa,parca as zice ca alea sunt DOAR dare de condensare...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jean

Cum spune si alx, doar dare de condensare. Cand aerul este mai rece se disipa mai greu decat atunci cand aerul este mai cald.
Adevarul este dincolo de noi

Ganditorul

Am cautat sa vad ce inseamna subiectul "Chemtrail" de care se vb aici si am gasit pe net aceasta explicatie

Tot mai multe avioane care zboară chiar şi la mică altitudine lasă în urma lor dâre ale morţii [chemtrails, dâre alcătuite din substanţe chimice, care nu au nicio legătură cu carburantul sau sistemul de propulsie al avioanelor]. În acest mod, sunt răspândite pe ascuns anumite substanţe care provoacă bolile, epidemiile, suferinţa şi moartea.
http://www.nostalgiciizborului.ro/blog/chemtrails-direle-mortii

Despre asta este vorba ?

TeZeu

#7
Citat din: alx din  02 Decembrie 2011, 21:01:29
parerea mea e ca nu se poate pronunta nimeni daca sunt sau nu chemtrails...si asta pentru ca toate pozele sunt facute intr-un interval de 4 minute...in anumite conditii atmosferice,cred ca darele de condensare pot sa reziste mai mult de 4 minute...
daca ai fi facut fotografii dupa 7-8-10 minute,si darele erau tot ACOLO,se putea discuta...asa,parca as zice ca alea sunt DOAR dare de condensare...

Pozele au fost facute intr-un interval scurt pentru a le putea surprinde mult mai clar( dupa un interval de timp ele incepeau sa se disperzese ca un fum alb pe cer care se imprastia pe zone mari si ramanea destul de fizibil ceeace ce nu mi se pare nomal). Dar nu mi-a trecut prin cap sa le fac si dupa un interval mai mare de timp :| dar eu tot cred ca sunt Chemtrails.

@angellla29: pozele sunt facute in Craiova dar lucrurile nu se petrec numai intr-un oras ci se aude ca ar fi ceva Global.
@Ganditorul: da intradevar acela este fenomenul.

StarDust

#8
Nu toate darele lasate de avioane sunt "chemtrails". Am doua poze in care am fotografiat o dara foarte consistenta care se formeaza exact in locul in care avionul traverseaza un nor stratus. Deci, patura de aer rece ce formeaza norul stratus genereaza si dara consistenta de condens in urma avionului. Dara dispare de cealalta parte a norului si dupa cum se vede e foarte consistenta, e exact genul de dara careia multi i-ar fi zis "chemtrail". Cateodata straturile de aer rece sunt tocmai la altitudinile de zbor ale avioanelor si automat darele devin foarte pronuntate si vizibile. Am urmarit cu atentie fenomenul corelandu-l cu conditiile meteo. Asa ca, parerea mea e ca majoritatea darelor sunt pur si simplu "contrails" si nu "chemtrails". Dar asta e doar o parere pur personala. Pun si  eu doua poze ca exemplu, pe care urma oricum sa le postez pe forum.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

TeZeu

Citat din: StarDust din  03 Decembrie 2011, 00:59:35
Nu toate darele lasate de avioane sunt "chemtrails". Am doua poze in care am fotografiat o dara foarte consistenta care se formeaza exact in locul in care avionul traverseaza un nor stratus. Deci, patura de aer rece ce formeaza norul stratus genereaza si dara consistenta de condens in urma avionului. Dara dispare de cealalta parte a norului si dupa cum se vede e foarte consistenta, e exact genul de dara careia multi i-ar fi zis "chemtrail". Cateodata straturile de aer rece sunt tocmai la altitudinile de zbor ale avioanelor si automat darele devin foarte pronuntate si vizibile. Am urmarit cu atentie fenomenul corelandu-l cu conditiile meteo. Asa ca, parerea mea e ca majoritatea darelor sunt pur si simplu "contrails" si nu "chemtrails". Dar asta e doar o parere pur personala. Pun si  eu doua poze ca exemplu, pe care urma oricum sa le postez pe forum.


Este adevarat ce spui dar totusi este ciudat cum 3-4 avioane zboara liniar sau se intersecteaza si lasa toate acelas lucru in urma lor (este ca si cum ar vrea sa lase ceva dupa ele, uneori chiar vezi 2 dare paralele si ciudat este faptul ca se vad numai deasupra zonelor populate acele dare si cam dimineata/seara mai des). Ar fi fost interesant daca ai fi surprins si avionul care au lasat acel fum sa vezi ce fel de dara lasa in urma ( de ce zic asta pentru ca multi spun ca darele lasate de aceste avioane sunt "spiralate" la inceput dupa care sa disperseaza in atmosfera)

StarDust

Citat din: TeZeu din  03 Decembrie 2011, 01:19:45

Este adevarat ce spui dar totusi este ciudat cum 3-4 avioane zboara liniar sau se intersecteaza si lasa toate acelas lucru in urma lor ...

Pai tocmai ceea ce ziceam, toate acele avioane zboara prin aceleasi conditii meteo, deci darele sunt identice.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

TeZeu

Citat din: StarDust din  03 Decembrie 2011, 01:28:42
Pai tocmai ceea ce ziceam, toate acele avioane zboara prin aceleasi conditii meteo, deci darele sunt identice.

Da dar nu poti sti la ce altitudine zboara poate ca acolo conditiile sunt altfel si acest fenomen  poate fi real (chemtrails) :| . Si in plus s-au cam intentsificat zborurile de acest gen si parca si aceste dare sunt tot mai prezente ceeace nu prea ma face sa cred ca tot timpul exista aceleasi conditii care duc la ce ai spus tu.

StarDust

Doar un lucru pot sa-ti spun, incearca sa urmaresti conditiile meteo, evolutia norilor, si sa le corelezi cu "trails-urile"... concluziile le vei trage singur. ;)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

AndreiASM

Citat din: TeZeu din  03 Decembrie 2011, 01:19:45

Este adevarat ce spui dar totusi este ciudat cum 3-4 avioane zboara liniar sau se intersecteaza si lasa toate acelas lucru in urma lor (este ca si cum ar vrea sa lase ceva dupa ele, uneori chiar vezi 2 dare paralele si ciudat este faptul ca se vad numai deasupra zonelor populate acele dare si cam dimineata/seara mai des). Ar fi fost interesant daca ai fi surprins si avionul care au lasat acel fum sa vezi ce fel de dara lasa in urma ( de ce zic asta pentru ca multi spun ca darele lasate de aceste avioane sunt "spiralate" la inceput dupa care sa disperseaza in atmosfera)

E firesc, fiecare avion urmeaza un curs prestabilit prin asa zisele culoare aeriene. Ele nu zboara aleator sau cum ii taie capul pe piloti, ci sunt ghidati de la sol. E normal ca in unele zone sa vezi mai multe dare, deoarece e culoar aerian, si trec multe avioane (de exemplu, deasupra Clujului trec foarte multe, in special dupamasa). De ce se vad dimineata si seara mai des? Poi, consulta orarele de zbor ale diferitelor curse aeriene, si vei vedea de ce :). Dare paralele poti vedea si din cauza ca avioanele de pasageri au minim 2 motoare cu reactie, si produc acel efect.

TeZeu

#14
Citat din: AndreiASM din  03 Decembrie 2011, 12:08:21
E firesc, fiecare avion urmeaza un curs prestabilit prin asa zisele culoare aeriene. Ele nu zboara aleator sau cum ii taie capul pe piloti, ci sunt ghidati de la sol. E normal ca in unele zone sa vezi mai multe dare, deoarece e culoar aerian, si trec multe avioane (de exemplu, deasupra Clujului trec foarte multe, in special dupamasa). De ce se vad dimineata si seara mai des? Poi, consulta orarele de zbor ale diferitelor curse aeriene, si vei vedea de ce :). Dare paralele poti vedea si din cauza ca avioanele de pasageri au minim 2 motoare cu reactie, si produc acel efect.

Dar daca ai cauta pe internet informatii sau documentare poate ai da loc si posibilitatii Chemtrails (nu spun ca tot ce este sunt Chemtrails dar o parte din ele pot fi)  :wink: .