Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Orasul Judecatii de Apoi

Creat de calator astral, 16 Noiembrie 2011, 16:49:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

 
     
      Revin pe sectiunea rufon unde a fost postat topicul "Out of a limb", acum citeva minute a aparut acest clip video referitor la un film vechi de douazeci de ani, mi se pare interesant sa vi-l impartasesc la rindul meu, cred ca aceasta creatie cinematografica prezinta un anumit interes.
Redau dialogul dintre un om care a murit si "Sfantu Petru" asa cum il vede realizatorul, demn de ascultat cu cel mai mare interes!:

Orasul Judecatii de Apoi (1991) Merita Vazut !

:star:

citez din textul explicativ asociat videoclipului:

________________________________

" Exista un oras - al Judecatii - unde alti oameni care au avansat la un nivel superior iti analizeaza viata si decid daca trebuie sa te intorci inapoi pe Pamant pentru a incerca sa devii mai bun sau ai ajuns deja la nivelul respectiv si poti sa mergi mai departe spre o destinatie necunoscuta. 
:wink:

Daniel este un barbat care a murit in urma unui accident de masina.
El ajunge in "statia de asteptare" si mirat si confuz fiind incearca sa isi dea seama de ce se intampla cu el.
Pe langa faptul ca viata sa pare fara nici o semnificatie si comisia de Judecata ar dori ca el sa fie trimis inapoi, Daniel intalneste o superba Meryl Strepp - Julia, a carei viata a fost plina de lucruri bune.
Urmarim o poveste de dragoste infiripata intre cei doi si totodata felul in care deciziile noastre ne pot influenta nu numai viata de acum.
Un film dragut si amuzant, placut si relaxant, dar cu morala de a ne gandi de foarte multe ori inainte de a actiona si mai degraba de a actiona decat a stationa."
-----------------

Stiu eu daca e un topic demn de rufon....
:roll:


Poate...oricum e foarte intrigant.....