Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Roswell

Creat de B.A.M, 10 Decembrie 2005, 16:49:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

B.A.M

Credeti ca este real filmuletul in care acel extraterestru a fost operat  ?

Skp

Nu sh........extraterestrul ala parea facut din carton..dar....daca  ai vazut varianta completa ai sa vezi ca  are ceva organe si chiar creieras:))    incearca sa  te uiti la ceasul de pe peretele salii de operatie........

Skywalker

Parca am vazut si eu filmul acela, dar candva demult. Nu-mi mai amintesc detalii cum ar fi cele legate de ceas sau ca extraterestrul parea din carton. Poate ca ei asa au pielea. Si tin minte ca doctorii au extras niste
organe din acel corp.
 
 Acuma cine poate sa-mi spuna daca exista boala denumita "imbatranire
rapida" si cum se manifesta?
 O sa va spun dupa aceea de ce am pus intrebarea asta. Are legatura cu documentarul!

Skywalker

M-ar mai interesa la aceea boala, cum se schimba aspectul fetzei. Banuiesc ca apar o gramada de riduri, insa in afara de asta, se mai schimba ceva in fizionomia fetzei? Fatza capata cumva o culoare foarte palida?
 
 Trebuie sa stiu toate acestea, ca sa va zic daca are legatura cu filmuletul respectiv sau nu.

Skp

Skywalker acum stiu de ce intrebai de boala aia....am vazut niste poze si ......omul de pe masa de operatie...din filmu ala...ar putea fii un om bolnav de asa ceva......cred:)))

Skywalker

Da, Skp, am auzit ca acei "extraterestrii" ar fi fost niste copii de 15 ani,
care sufereau de boala Progeria. Am vrut sa stiu cate ceva despre aceasta boala, pentru ca sa pot confirma sau nu ceea ce am auzit.
 Mersi Blacky pentru poze! Chiar mi-au fost de folos. Am identificat intr-una din ele un bolnav care semana foarte bine cu "extraterestrul" operat.
Si eu recomand celor cu nima slaba sa nu se uite!

Skywalker

Pentru cei care au vazut (mai) recent filmul:

 Asa-i ca omuletul de pe masa de operatie era cel din imagine? Sau, cel putin semana cu el.
 Poza am gasit-o pe un site dedicat studiului bolii Progeria.



Si inca odata, cei slabi de inima ar fi bine sa nu se uite.

spooky

referitor la roswell... eu unul am devenit foarte sceptic, dar poate si neutru.

referitor la film, e un fake 100%... nici macar un om care sa sufere de boala mentionata nu e cazul.... totul e prea fals. de la felul cum se filmeaza, camera, metoda de lucru si corpul respectiv... plus ca intr-una din secvente se vede clar ca acel manechin sau ce e... clipeste... ma intreb cum de nu au observat producatorii... dar daca mergem pe moviemistakes.com o sa gasim multe greseli din filme.

revenind la roswel, spuneam ca sunt foarte sceptic dar si impartial... cred ca e  un subiect care va ramane un mister... dar sa va spun despre ce e vorba: e vorba despre autorul Nick Redfern care a scris o carte, "Body Snatchers in the Desert: The Horrible Truth at the Heart of the Roswell Story" care oarecum socheaza...

Puteti citi si voi despre teoria lui intr-un interviu publica in editia cu nr. 11 de pe site-ul www.uforeview.net

//www.uforeview.net/documents/issue11.pdf

pe scurt, nu e vorba de nici un ozn, ci, de niste experimente si crime de razboi... experimente cu prizonieri japonezi, experimente nu cu baloane metereologice, dar cu diverse aparate de zbor experimentale, unele chiar facute de japonezi.... experimente oribile care ne aduc aminte de nazisti si de holocaust.

desi povestea se pare ca prinde un contur si e credibila, spuneam ca sunt impartial... nu e greu sa amplasezi niste martori cheie si sa conduci un investigator credibil pe niste piste, sa creezi o noua poveste chiar daca e incriminatoare pentru US (dar care niciodata nu va putea fi probata... eventual doar de arhiva US/pentagon/cia/military/air force...), cu un scenarist care sa faca acesta teorie credibila,  practic inabuseste orice alta teorie... iar varianta ozn/ebe sa fie doar de camulfaj...

dar asa cum a spus e o teorie... dar poate cea mai buna dintre toate existente.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

da, extraordinar ce zice acest domn, Stanton Friedman... pe care il stimez si apreciez toate declaratiile dansului... nu mai vizitasem de demult site-ul //www.stantonfriedman.com unde vad ca are un review INTERESANT al cartii lui Nick.

va invit sa-l cititi si ii dau dreptate in multe privinte, mai ales cand se refera la sursele lui Nick... acei "whistleblowers"... aici incluzand pe generalul Corso, Bob Lazar si altii...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Skywalker

Poate nu peste prea mult timp vom putea vedea prototipul unui nou tip de avion atomic.
 Insa pana atunci va las aici niste poze cu "alien"-ul de la Roswell.





  Am citit demult un scurt articol, in care scria ca "alien"-ul avea pielea zbarcita, ridata.

wlady

e cam offtopic dar .. am un link despre un nou extraterestru .. e real sau nu .. oricum e un film ciudat dar ... ramane de vazut !!!!

                      http://www.fotosearch.com/TME705/705-16/

wlady

un ontopic .. uitati filmul cu alienul de la roswell!!!!!!
                  http://www.nj.org/video/web/ufo02.html

spooky

salut jackie.

in privinta autopsiei extraterestrului, asa cum a zis Dr. Steven Greer, cuvantul cheie e "may"...

din acest scurt interviu deduc ca nici el nu e sigur de film. sunt sigur ca exista originale pe care noi si nimeni nu le-a vazut si poate s-a vrut ca acest film sa fie o copie... o incercare de a "copia" un film vazut de cineva undeva. cred ca a fost mult mai usor sa se creeze un film dupa memorie decat sa puna mana pe original.

disclosureproject.org si cseti.org sunt unele din putinele site-uri care le vanez, nu pentru cantitate ci pentru calitate...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

baaron

Chestiunea ROSWELL este suta la suta hoax.
Am studiat cu atentie 90 la suta din documentarele despre subiect si toate sunt niste facaturi.
Important ar fi faptul ca Roswell este un punct important in aparitia si mediatizarea intensa a cazurilor OZN...de ce si care ar fi cauza asta nu pot sa afirm insa este foarte posibil ca CINEVA la acea data sa fi dorit inceperea mediatizarii unor cazuri OZN pentru acoperirea altor chestiuni poate mai importante in cine stie ce alta parte a planetei...HAARP spre exemplu.
Este doar parerea mea....

mey_mey

#14
omg...cat de oribil!!!
Asta este chiar adevarata???
cat de scarbos poate sa fie un et...cu capu ala si ochii aia...
dar...mie sa pare mie sau chiar clipeste?