Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Arhiva OZN

Creat de andrei, 29 Octombrie 2011, 16:22:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Yep.
Asta e versiunea "debutanta".
De atunci a mai fost updatat de doua ori cel putin. Exista o versiunea noua intr-o arhiva declasificata pe la Navy daca nu ma insel... O sa vad daca il mai am pe vreun hard.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Urban

Made in USA

StarDust

M-ai facut curios in legatura cu "obiectul", pun si eu o poza originala si sursa.

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread792476/pg1
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

iniventor

Ce sandrama zburatoare ca pe aripa este semnul aviatiei USA. si mai mentionez un lucru despre alte sandramale zburatoare: sunt OZN-uri din antichitate mentionate si in Biblie si in India , Germania sau la rusii ori in USA .Astfel de ufo rotunde se stiu cam tot ce se poate stie..ma intreb ca cine le piloteaza transmite datele diferit: ORION, Taurus sau unde pe cerul instelat? Asta privitor la transmisii sau sistem de transmisie de pe ``sandrama``. Credeti-ma pe aripa stanga din poza este semnul aviatiei USA iar chestia cu Sandrama este tare ca s-a prabusit.

padme

O compilatie de filmari facute de pe statia orbitala a obiectelor neidentificate. Nu-si da nimeni cu parerea ce sunt sau ce nu sunt, le-au postat pe UTube si fiecare pricepe ce vrea! Evident, ma refer la varianta oficiala. Cum de s-a zburatacit si filmarea asta ce pare reala, n-as putea sa stiu. E posibil sa se stie de fapt ce e cu obiectele alea si restul lumii e lasata sa viseze cai verzi pe pereti. Acuma ...vedeti si voi!


http://it.notizie.yahoo.com/video/ufo-avvistamenti-dalla-stazione-orbitante-173400268.html

StarDust

Zece cazuri de intalniri foarte apropiate, si bine documentate. Tocmai citeam articolul si l-am pus si aici. Asa ca reamintire...  :)

http://earthweareone.com/10-incredible-cases-of-alien-abductions/
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16


prodcomb

Am mai spus: atmosfera terestră este plină de viață.
Observațiile astronomice au prins diferite corpuri din atmosfera terestră în mișcare; sunt câteva lucruri specifice care se văd clar și care indică lucrul acesta.
,,Observatorii" (astronomi!) nu sunt de calitate.
Alte noutăți, eventual de pe la noi?
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Rayden

@prodcomb,

interesant colegule, cum nu ati zis nimic de obiectul care iese din crater...sau de cel in care se vede cum actioneaza - ceea ce par a fi - 3 motoare cu reactie..adica, inteleg ca va legati de ce e (mai) usor de explicat, dar sa lasi ce e mai ...dificil asa in vant...e lipsit de fair play. pare ca faceti treaba de mantuiala..debunkareala ieftina..aveam ceva pretentii de la domnia ta.

P.S.: tot nu mi-ati dat o poza cu "calcaiul" ala care in opinia dvs, stimabile coleg, lucreaza postavul - parca asa ati zis...nu ati mai dat nici un semn, nimic, liniste si pe frontul asta; pai, asa se face?! asta inseamna calitatea informatiilor / postarilor dvs cand explicati ceva si ziceti ca aduceti dovada?

prodcomb

Citat din: Rayden din  30 Mai 2018, 08:25:44
@prodcomb,

interesant colegule, cum nu ati zis nimic de obiectul care iese din crater...sau de cel in care se vede cum actioneaza - ceea ce par a fi - 3 motoare cu reactie..adica, inteleg ca va legati de ce e (mai) usor de explicat, dar sa lasi ce e mai ...dificil asa in vant...e lipsit de fair play. pare ca faceti treaba de mantuiala..debunkareala ieftina..aveam ceva pretentii de la domnia ta.

P.S.: tot nu mi-ati dat o poza cu "calcaiul" ala care in opinia dvs, stimabile coleg, lucreaza postavul - parca asa ati zis...nu ati mai dat nici un semn, nimic, liniste si pe frontul asta; pai, asa se face?! asta inseamna calitatea informatiilor / postarilor dvs cand explicati ceva si ziceti ca aduceti dovada?

Păi dacă nu te-ai prins că obiectul nu iese din nici un crater ...
Am zis doar că TOATE se petrec în atmosfera terestră. Se pare că nu citești atent.
În rest, mai vedem (după concediu).    ;)

PS
vezi că, călcâiul nu lucrează postavul; mai recitește

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit