Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Un corp alb pe cer, cu forma in schimbare, miercuri 28 sept., 11:54 dimineata

Creat de veone, 28 Septembrie 2011, 21:19:04

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

L-a mai vazut cineva?

Da
0 (0%)
Nu
6 (85.7%)
Da, dar alta data
1 (14.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 7

veone

In adolescentza am citit totul despre OZN-uri si eram pro infocat, cu varsta am devenit sceptic si nu exclud existenta lor, dar ma mahneste lipsa de rigoare stiintifica in cautarea de explicatii.
Boon.
Azi la pranz am vazut pe cer, in timp ce megeam pe bdul 1 Decembrie, ceva alb, neluminos, mat, cam la 40 grade inaltime, spre NNV, care parea fie sa stea pe loc, fie sa se deplaseze in directia in care ma uitam, pt ca parea sa se faca tot mai mica - dar dupa cateva clipe avea aceeasi marime. Apoi, avea vreo 3 forme distincte, ca un corp asimetric care se roteste. I-am facut o poza, maine vad daca se distinge ceva. Am mai mers un minut si a disparut.
Nu cred ca era OZN :)))), doar ca nu stiu ce era si nici n-am mai vazut asa ceva.

Rayden

asteptam o poza..
pai..ce ai vazut a fost un OZN...adica un Obiect Zburator Neidentificat...deocamdata  :mrgreen:

si....bine ai venit pe Rufon!

veone

Bine v-am gasit :)
Din pacate nu ne putem pune mari sperante in poza, e facuta cu telefonul. Cand ajung acasa maine, o descarc si o urc aici.
Sigur, acum imi pare rau ca nu am facut mai multe poze...
Nici nu am filmat, stiam direct ca rezolutia mica n-ar fi permis sa se vada ceva.
Era interesant de aflat insa daca l-a mai vazut cineva.

veone


veone

Postez poza, desi nu se vede absolut nimic semnificativ. O pun doar ca sa nu par neserios... dar, din pacate, nu se vede nimic interesant.  :-(

prodcomb

Este o pasăre albă în zbor.
Eu am observat cu ochiul liber şi confirmat cu binoclul cu zoom, multe păsări albe (şi de alte culori) în zbor.
În funcţie de unghiul de observare şi de poziţia Soarelui pe cer, la observarea cu ochiul liber dau cele mai neaşteptate forme; la observarea cu binoclul, totul se limpezeşte.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

veone

Da, poate fi, fara indoiala...
Nu m-am gandit, dar sigur ca e o explicatie plauzibila. Neasteptata... dar da ;)