Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Teoria relativitãþii ºi cãlãtoriile în timp

Creat de PaulR, 06 Decembrie 2005, 08:50:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

contemplatorul

#60
Citat din: lylyt_ice din  09 Iulie 2008, 02:17:50
cred ca da...lupta consta in incercarea de a pastra mentalul uman, inchis ca intr-o cutie Faradei, fara ca asesta sa perceapa ca se afla la mijlocul distantei dintre doua oglinzi paralele(copacul vietii la care nu avem acces). SAU m-a insel?

Lylyt_ice,

Nu te inseli absolut deloc, si ma bucur ca din ce in ce mai multa lume, a renuntat sa se mai indoiasca cartezian=in_decis la infinit in aceasta privinta, ceea ce ma indreptateste sa cred, ca vom putea spulbera impreuna cat de curand consecintele temporare=temporale=efemere, ale accidentului=ghinionului concretizat in PARADIGMA care conduce lumea DOAR de cateva milenii:

" TIME is MONEY ".

In loc ca BANII sa fie folositi EXCLUSIV in scopul pentru care au fost inventati=imaginati, adica: drept un instrument destinat STIMULARII SI MIJLOCIRII UNEI COMUNICARI CAT MAI LARGI DINTRE OAMENI, adica: SCHIMBURILOR DE INFORMATII MATERIALIZATE IN BUNURI, ei au fost transformati=PERVERTITI - printr-o repartizare extrem de defectuoasa a banilor doar indivizilor A_SERVITI FRANCMASONERIEI - intr-un:

1) INSTRUMENT DE TEZAURIZARE=MONOPOLIZARE A PUTERII=DECIZIEI INTR-O SINGURA MANA IN_VIZIBILA=MANA FRANCMASONICA;

2) O FRANA IN CALEA DEFINIRII SI IMPLEMENTARII UNUI PROGRES REAL LA SCARA PLANETARA=UNIVERSALA;

3) UN MIJLOC DE A FURA=DETURNA VIATA="TIMPUL" MARII MASE=TURMEI DE LA SCOPUL EI INITIAL=PRIM_ORDIAL (pana si biserica=presupus TEMPLU al SPIRITUALITATII, ajungand ca sa se inchine CHIPULUI CIOPLIT=TIPARIT AL DIAVOLULUI, si sa se impopotoneze cu STRALUCIRILE - PERFECT IN_UTILE UNEI VIETI ADEVARATE - ALE AURULUI SI BRILIANTELOR) .

Dar, nu disperati ci sperati in continuare, pentru ca foarte curand:

" Pastorii vor fi pedepsiti ! "   

contemplatorul

#61
Ciuciulete,

Hai mai, fii serios !

Doar nu vrei sa spui si tu la fel ca Liteady 73, ca:

Daca n-am "banu`=finantare en_gros pentru infiintarea de laboratoare de cercetare", atunci nu pot fi altceva decat:

CEVA MAI MULT DECAT UN PROST (pentru faptul ca, in mod suplimentar=bashca, as avea si oarece DEVIATII PSIHICE=INCHIPUIRI=(A)PARE_IDOLIA) deoarece:


CERCETAREA "ADEVARATA" SI DEZ_VALUIREA=REVELATIA, NU POATE EXISTA=NU POATE AVEA LOC FARA FOARTE MULTI BANI !

Ei, uite aici DOVADA ca: ATUNCI CAND ESTI INSPIRAT DIVIN, TI SE LUMINEAZA CALEA DREAPTA=ADEVARATA

- DOAR IN MOD APARENT=ILUZORIU CURBATA=DE_ FORMATA -

si fara "AJUTORUL" SATANIC=LUCIFERIC=FRANCMASONIC ! 

contemplatorul

#62
Ciuciulete,

CALEA DREAPTA=ADEVARUL ESTE UNIC !

CHIAR DACA SATANELE=FRANCMASONII N-IL DE_FORMEAZA=CURBEAZA MAI MULT SAU MAI PUTIN VIOLENT - PENTRU A-L PIERDE DIN VEDERE - CU AJUTORUL DIMENSIUNII FIZICE FICTIVE=ILUZORII BOTEZATE DE EI:

TIMP.

In concluzie, spune-mi tu/spuneti-mi voi acum:

CARE DINTRE NOI SE INCHINA (ramane prostit) LA=FATA DE IDOLI ????

CARE DINTRE NOI OBISNUIESTE CA SA-SI FACA CHIP CIOPLIT=TIPARIT PENTRU A SE SUPUNE LUI, DIN TEAMA CA ALTFEL=in caz contrar, vorba lui Liteady 73:

ar fi NUL=NU AR PUTEA EXISTA FARA TIMP=BANI ????

StarDust

@ contemplatorul

Eu nu am nici o indoiala ca poti calatori in timp, se vede dupa ceea ce postezi. Din pacate, cred ca ai ramas ancorat in alta dimensiune spatio-temporala. Acesta e unul din riscurile majore la care te expui cand faci aceste calatorii.Remediul? Distruge masina timpului pe care o ai pana nu e prea tarziu.

Mesaj de la StarDust astazi 09 iulie 2008 ora 10:26, planeta Pamant, catre Contemplatorul
P.S.
Si toate cele bune!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

contemplatorul

#64
StarDust,

M-am straduit intreaga viata CA SA CREEZ=IMAGINEZ, pentru ca mai apoi SA AM UNDE SA SI AJUNG=ATING, si, in mod firesc=natural am si preferat ca sa si raman:

IN NIRVANA=IN PARADIS=IN RAI !

De aceea, astazi mi-a fost permis ca sa va spun si voua, tuturor "talharilor" :

" DE MAINE VETI PUTEA FI IMPREUNA CU MINE IN RAI ! "

Daca vreti CA SA VA POCAITI=CURATATI IN AVANS=CU ANTICIPATIE=INAINTE DE CALATORIE,
DE SUBIECTIVISME=PACATELE VOASTRE bineinteles !

contemplatorul

#65
........ Din partea mea, puteti ca sa ramaneti AICI IN IAD, mereu cu gatul sub talpa satanica=francmasonica, si sa respirati doar din Joi in Pasti !

Asta da democratie=drept=libertate de alegere, nu ???

Pentru cine nu stie ce-s alea SUBIECTIVISME ii traduc eu:

JDEMILIARDELE

- adica: TOT ATATEA CATI OAMENI AU EXISTAT SI EXISTA INCA -

DE "ADEVARURI"=INCHIPUIRI=ILUZII=FANTASME=HOLOGRAME=PRE_JUDECATI SATANICE=FRANCMASONICE CU PRIVIRE LA ADEVARUL UNIC !

contemplatorul

Repet !

Va rog sa considerati ca nu am nimic impotriva francmasoneriei, ci:

DOAR O PROVOC=RECIT MANTRA=INCANTATIA NECESARA:

CA S-O FAC SA IASA URGENT DIN TAINA=MISTERUL=SECRETUL in care sta ascunsa de milenii, si sa faca ceea ce trebuie sa faca pentru UMANITATE !

contemplatorul

#67
Ciuciulete,


Picasso a fost si el unul dintre TITANI.

Si, pentru ca m-ai provocat, na, ca-ti mai dau UN HINT:

Grafica nu este doar aceea a unei Masini a Timpului, ci este inclusiv aceea:

a unei SEMINTE DIVINE cazute=aruncate din UNIVERS, si INGRIJITA=SUPRAVEGHEATA pentru A INCOLTI SI RODI inlcuisv aici pe Pamant !

Asa ca, fii sigur ca "ZOOTEHNISTUL SI AGRICULTORUL"=GENETICIANUL va re_veni ca sa-si IA RECOLTA, si va fi vai si amar de "PASTORII" care I-AU IROSIT-O=ZADARNICIT-O !

Hai, nu te da batut si CONTRA_ZICE-MA iar !


Pentru ca ORICUM: cei SARACI CU DUHUL NU AU CONSTIENTIZAT SI NU VOR CONSTIENTIZA NICIODATA:

PE CE FEL DE LUME EXISTA="TRAIESC":

ORICAT DE MULTI BANI=TIMP AR AVEA !!!

someone_creator

Ba!...ca mie,graficul acela,mi se pare a fi "o bucata" dintr-un lant spiralat... :roll: (orice asemanare cu un "element" anatomic este pur intamplatoare...sau nu) :wink:
Comtemplator,cum e prin Rai?Nu te cam plictisesti?Sau atunci cand te plictisesti,cobori pe Pamant...pe la Rufon?... :-D
Si daca tot zici ca te plimbi prin trecut/viitor,poate imi spui ce s-a intamplat pe la Sarmizegetusa....


PS.Si acum,explica ,te rog, ce semnificatie are avatarul tau?(poza)...ca eu,d-aci,vad asa....ca un fel de monstrulet care vrea sa faca ghidushii... :roll:   (iar mi-am pierdut "ochelarii" si nu vad prea bine... :-D)
Acest mesaj NU este "atac la persoana"!...sunt pure curiozitati!

contemplatorul

Ciuciulete,

Auzi la tine intrebare: " Cum seamana privit din perspectiva laterala ? "

Pai daca este UNIC, inseamna ca: SE VEDE LA FEL=IDENTIC=PERMANENT ACELASI LUCRU

- PENTRU CA ESTE FACUT=CREAT IN MOD VADIT IN_CONTESTABIL -

DIN ORICE UNGHI SUBIECTIV AI INCERCA TU, SAU ORICINE ALTCINEVA, CA SA-L CONTRA_ZICA=desfiinteze=distruga !

Graficul ala chiar " ESTE CEL CE ESTE ! ". El este " si ALFA si OMEGA .... ", precum si " INCEPUTUL SI SFARSITUL ! "

StarDust

@someone_creator

Imi pare sincer rau ca in avatarul lui "contemplatorul" nu recunosti un inger coborat din rai... tztztz. Si eu mi-am dat seama mai greu, dar m-am prins... si are si dispozitiv de "cloak" dar nu e activat.  :D

P.S. ma scuzati de off-topic, dar nu se poate altfel.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

contemplatorul

#71
some_one creator,

iti voi spune in particular, intre 5=4+1 ochi, deoarece mi-ar amorti mana ca sa scriu=tastez, pentru ca am foarte multe ca sa-ti povestesc.

StarDust,

Nu ma privi si tu CHIAR ATAT DE SUPERFICIAL ! Nu stii ca POT LUA ORICE INFATISARE, BA CHIAR POT DEVENI IN_VIZIBIL ????

Pentru ca ORICUM: NU INVELISUL=FORMA, CI CONTINUTUL ESTE SINGURUL CARE CONTEAZA !

contemplatorul

#72
Si, nu uitati niciodata GESTUL UNIC IN ISTORIA UMANITATII FACUT DE ALEXANDRU MACEDON:

NODUL GORDIAN=SATANIC=FRANCMASONIC, NU TREBUIE INCERCAT A  FI DESFACUT=DESCALCIT CU RABDARE SI BLANDETE,

CI TREBUIE RETEZAT DINTR-O SINGURA LOVITURA !

Pentru ca, procedand in caz contrar: RISCATI SA VA STRICATI DEFINITIV "OCHII MINTII"=SPIRITUL, SI SA NU AVETI PARTE DE REVELATIE=ADEVARUL UNIC !

P.S.
Bineinteles, ca inainte de a da lovitura, trebuie sa va asigurati ca sunteti in posesia=tineti in mana INSUSI EXCALIBURUL=CA VOI SUNTETI ALESUL, altfel riscati ca sa fiti "rastignit" pe la spate, precum a fost rastignit si Alexandru Macedon, chiar de catre "fratii" lui.


DepthOfField

Citat"Ciuciulete,
Hai mai, fii serios ! "

Am fost foarte serios, daca nu ti-ai dat seama complet.


Citat"CEVA MAI MULT DECAT UN PROST (pentru faptul ca, in mod suplimentar=bashca, as avea si oarece DEVIATII PSIHICE=INCHIPUIRI=(A)PARE_IDOLIA)"

Nu, pareidolia este un fenomen fiziologic ce tine de perceptie, si este foarte normal. Nu este o deviatie , o boala sau altceva. Prin faptul ca nu stii ce este, nu e de mirare ca nu o recunosti si persisti in confuzie.


Citat"M-am straduit intreaga viata CA SA CREEZ=IMAGINEZ, pentru ca mai apoi SA AM UNDE SA SI AJUNG=ATING, si, in mod firesc=natural am si preferat ca sa si raman:

IN NIRVANA=IN PARADIS=IN RAI !

De aceea, astazi mi-a fost permis ca sa va spun si voua, tuturor "talharilor" :

" DE MAINE VETI PUTEA FI IMPREUNA CU MINE IN RAI ! "

Daca vreti CA SA VA POCAITI=CURATATI IN AVANS=CU ANTICIPATIE=INAINTE DE CALATORIE,
DE SUBIECTIVISME=PACATELE VOASTRE bineinteles !"


Spune-mi, contemplatorule, parintii tai stiu ca esti in rai, si de-acolo conectat pe net pe forum?


Citat"Si, pentru ca m-ai provocat, na, ca-ti mai dau UN HINT:

Grafica nu este doar aceea a unei Masini a Timpului, ci este inclusiv aceea:

a unei SEMINTE DIVINE cazute=aruncate din UNIVERS, si INGRIJITA=SUPRAVEGHEATA pentru A INCOLTI SI RODI inlcuisv aici pe Pamant ! "

Cum spuneam..este orice vrei tu sa fie. Deci, iti dau eu un HINT: incearca sa intelegi ce e cu pareidolia. Tare mi-e teama ca printre atatea notiuni GRELE si abstracte printre care te invarti, sa nu vezi si niste lucruri banale, de baza.


Citat"Pentru ca ORICUM: cei SARACI CU DUHUL NU AU CONSTIENTIZAT SI NU VOR CONSTIENTIZA NICIODATA:

PE CE FEL DE LUME EXISTA="TRAIESC": "

De ce tipi? Incearca sa nu faci risipa de majuscule. Si pana una alta incearca sa CONSTIENTIZEZI tu niste notiuni banale, cum ar fi pareidolia de care te folosesti in discursul tau, sau ca nu toata lumea este suficient de naiva sa puna botul la "explicatiile" tale "savante" cu grafice in excel care simbolizeaza ce-ti trece prin cap.

Citat"Graficul ala chiar " ESTE CEL CE ESTE ! ". El este " si ALFA si OMEGA .... ", precum si " INCEPUTUL SI SFARSITUL ! ""

Amin. Deci este si OZN, si bobina, si samanta si Cel Ce Este... Ce mai, ai dat lovitura! Eu zic ca este un spreadsheet, ce parere ai?

Citat"Nu stii ca POT LUA ORICE INFATISARE, BA CHIAR POT DEVENI IN_VIZIBIL ?"

As pune pariu ca nu! In plus, daca mergeai in viitor, ai fi stiut ca o sa te contrazic si ironizez pe confuziile pe care le faci si superficialitatea unui demers de tip prooroc/bogat cu duhul/calator in timp/invizibilitate etc ! Si deci nu ai fi dat vreo 4 raspunsuri la singurul meu post critic. Esti un copil glumet care se rade de noi pe aici pe forum, sau isi exerseaza talentele oratorice de aburire (asta ca sa nu presupun ca ai ceva probleme).
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm