Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Care este implicarea extraterestrilor in viata de pe Pamant?

Creat de HUNNAM, 28 Septembrie 2011, 15:38:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

HUNNAM

..se pare ca noi am fi cobai pe propia noastra planeta si ca aparitia vietii pe Pamant ( Terra ) nu s-a format comform teoriei evolutioniste a lui Darwin.. ci a fost nevoie de o interventie din exterior pt a transforma maimutele in fiinte inteligente , care sa aibe aspectul nostru. Viata pe Pamant se pare ca a aparut in urma unei comete cazute pe planeta ,ca structura ADN.. se pare ca odata cu caderea cometei pe Pamant ar fi adus aici unele fiinte care , prin incrucisarea cu cele de pe Pamant , sa fi dat nastere la populatia umana..

StarDust

Mutat de la "Evenimente OZN in lume" la "OZN Generalitati", si schimbat titlul subiectului care incepea cu litera mica. Ar fi de preferat ca macar titlurile subiectelor sa se scrie corect, caci vad ca unora le e lene si sa apese shift-ul cand incep o postare...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Aliosa

Citat din: HUNNAM din  28 Septembrie 2011, 15:38:55
..se pare ca noi am fi cobai pe propia noastra planeta si ca aparitia vietii pe Pamant ( Terra ) nu s-a format comform teoriei evolutioniste a lui Darwin.. ci a fost nevoie de o interventie din exterior pt a transforma maimutele in fiinte inteligente , care sa aibe aspectul nostru. Viata pe Pamant se pare ca a aparut in urma unei comete cazute pe planeta ,ca structura ADN.. se pare ca odata cu caderea cometei pe Pamant ar fi adus aici unele fiinte care , prin incrucisarea cu cele de pe Pamant , sa fi dat nastere la populatia umana..
Adik astia locuiau pe cometa si au reusit sa reziste impactului ? io asta inteleg din ce ai scris ...

On topic :
Parerea mea este ca nu au nici macar 1 % implicare in aparitia vietii pe pamant, cei care au implicare nu sunt extraterestri.

angellla29

#3
Citat din: HUNNAM din  28 Septembrie 2011, 15:38:55
..se pare ca noi am fi cobai pe propia noastra planeta si ca aparitia vietii pe Pamant ( Terra ) nu s-a format comform teoriei evolutioniste a lui Darwin.. ci a fost nevoie de o interventie din exterior pt a transforma maimutele in fiinte inteligente , care sa aibe aspectul nostru. Viata pe Pamant se pare ca a aparut in urma unei comete cazute pe planeta ,ca structura ADN.. se pare ca odata cu caderea cometei pe Pamant ar fi adus aici unele fiinte care , prin incrucisarea cu cele de pe Pamant , sa fi dat nastere la populatia umana..

Pai mi se pare foarte corecta aceasta afirmatie....oamenii inteligenti nu puteau sa "apara" asa deodata...Oare de ce acum nu mai exista "evolutii asa subite" ca in cazul Homo Sapiens? Doar "ajutate" un pic de ingineria genetica....Am zis...poate... E clar ca am fost "ajutati" sa evoluam de catre  ET...Ei ne-au creat din varii motive...cred ca numai ei le stiu...Noi doar presupunem...ca am fi fost sclavi...ca am fi fost pe post de cobai....nu stim inca adevarul....Probabil ca in curand il vom afla....SPER!!!!!!!

calator astral

#4
Citat din: Aliosa din  28 Septembrie 2011, 16:23:44
Adik astia locuiau pe cometa si au reusit sa reziste impactului ? io asta inteleg din ce ai scris ...

On topic :
Parerea mea este ca nu au nici macar 1 % implicare in aparitia vietii pe pamant, cei care au implicare nu sunt extraterestri.

subscriu la aceasta afirmatie cu precizarea : nu numai ca nu au contribuit cu absolut nimic ba chiar au venit ieri-alaltaieri pe Terra,mai exact dupa prima explozie atomica,detectata instantaneu,asta i-a atras aici.
Dar cei care au contribuit efectiv la aparitia omului modern prin inginerie genetica si simplificare ADN sint INTRA -terestrii,atit reptilienii cit si umanoizii din Vechea Rasa,ambele specii si-au gasit adapost sub pamint,au utilizat cavernele existente si centrul gol al Terrei pentru a scapa de o Glaciatie destructiva de lunga durata,corpul lor a suferit unele modificari organice,dictate de imperativele adaptarii la noul mediu inconjurator.

Sint totusi convins ca Omul initial,ADAM, este creatia Divinitatii. Cred de asemenea in existenta altor "entitati" mult mai subtile si mai rafinate pe care le consider de natura ANGELICA.


angellla29

Citat din: calator astral din  28 Septembrie 2011, 17:40:34
subscriu la aceasta afirmatie cu precizarea : nu numai ca nu au contribuit cu absolut nimic ba chiar au venit ieri-alaltaieri pe Terra,mai exact dupa prima explozie atomica,detectata instantaneu,asta i-a atras aici.
Dar cei care au contribuit efectiv la aparitia omului modern prin inginerie genetica si simplificare ADN sint INTRA -terestrii,atit reptilienii cit si umanoizii din Vechea Rasa,ambele specii si-au gasit adapost sub pamint,au utilizat cavernele existente si centrul gol al Terrei pentru a scapa de o Glaciatie destructiva de lunga durata,corpul lor a suferit unele modificari organice,dictate de imperativele adaptarii la noul mediu inconjurator.

Sint totusi convins ca Omul initial,ADAM, este creatia Divinitatii. Cred de asemenea in existenta altor "entitati" mult mai subtile si mai rafinate pe care le consider de natura ANGELICA.

V-as ruga sa fiti putin mai explicit cu acest termen: Vechea Rasa....va referiti la Atlantida?

HUNNAM

Citat din: calator astral din  28 Septembrie 2011, 17:40:34
umanoizii din Vechea Rasa
.. nu stiu sigur dar cred ca facea referire la specia de umanoizi URIASI .. care se zici ca ar fi trait inaintea noastra..

nemuritorul

Un video concludent care da raspunsuri precise exact la aceasta intrebare.htpp:/carlakia.wordpress.com/2012/10/15/mesajul-pleiadienilor-2012-un-apel-de-trezire-pentru-familia-de-lumina/
Sunt convins de existenta Adevarului.Calea spirituala iti ofera posibilitatea de a cunoaste o parte cat mai consistenta din acest Adevar.Cand vei cuceri si ultima farama de cunoastere,probabil te vei contopi cu Adevarul.

delllia

dar exista aceste creaturi ? in atatea milenii n-am avut onoarea.

calator astral

#9
Citat din: delllia din  14 Decembrie 2012, 19:25:45
dar exista aceste creaturi ? in atatea milenii n-am avut onoarea.

buna @dellia si bine ai venit.
sunt convins ca efectiv "aceste creaturi exista" cu adevarat.

nu cred ca sint absolut deloc "holograme" cum ai sugerat in 3 postari consecutive.

in opinia mea sint absolut reale
    dar nici pe departe "extraterestre".

sper sa intelegi engleza, te invit sa vizionezi un film explicativ, peste o ora de imagini cu mii de ozeneuri, filmate atit in atmosfera cit si in afara ei.


Aliens Come From Hell

ader la teoria emisa in film privind natura entitatilor care monitorizeaza Terra.
sint unele legaturi inedite intre aceste fiinte si religie, ezoterism,

Xanadron

Citat din: delllia din  14 Decembrie 2012, 19:25:45
dar exista aceste creaturi ? in atatea milenii n-am avut onoarea.

Ba, destui (unii chiar dintre noi, astia de mai halucinam pe-aici :-D) am avut onoarea. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

liviu86

Multi "au avut onoarea", putini vor spune lucrul asta. Dar nu mai este mult pana cand vom avea toti onoarea. Traiesc printre noi!

liviu86