Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Filmul complet al cazului Antonio URZI

Creat de klingonianul mascat, 17 Septembrie 2011, 13:27:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

klingonianul mascat

The URZI UFO Case - The Full Story - Authentic & Complete

WINNER - International UFO Congress EBE Award - Best Authentic UFO Footage In A Documentary. Your about to see miraculous UFO footage that has been authenticated by top UFO researchers and annalists. More than 1700 UFO sightings have been filmed since the year 2000 by Antonio Urzi. These include metallic ships, spheres of light, flotillas and many other types of strange phenomena. Antonio Urzi's filmed evidence has generated tremendous interest among UFO researchers all over the world. After painstaking analysis and heated debate, UFO film annalists have determined that the Urzi UFO film footage is authentic.

Now for the first time his story and the remarkable filmed evidence he has collected can be seen in this fascinating fact filled documentary.

NOW on DVD - The URZI Case - A UFO Mystery In the Skies of Italy - Cat.#U694. Go to
http://www.UFOTV.com.
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

abyss

#1
Ce mutra de escroc are si urzica asta!! Auzi la el, fuge din baie, ia camera video apoi se duce repede si "deschide" geamul sa filmeze... Cine oare mai sta sa deschida geamul din tavan in acele momente si de ce ar face-o?  Pentru ca cine a trecut prin asa ceva stie ca mintea aproape ca ti se opreste si nu-ti poti lua ochii de pe imaginea respectiva. In fine, in opinia mea tipu e un sarlatan are si mutra de shmekerash...
Si daca luam filmele la puricat si le vizionam de mai multe ori se poate observa un tipar anume la ele... ori din cate se stie pana acum adevaratele aparitii extraterestre nu respecta nici un tipar anume si de fiecare data socheaza cu ceva nou.

Chiar regret dar in opinia mea il vad pe tip doar ca fiind un profitor de doi bani pana la proba contrarie.

UFO - Antonio Urzi Debunked

bk

CitatChiar regret dar in opinia mea il vad pe tip doar ca fiind un profitor de doi bani pana la proba contrarie.

Subscriu si eu la aceasta remarca.

uforever

#3
Salut, pe ce va bazati cand afirmati ca omul este sarlatan? Nu vreau sa va suparati pe mine, dar astea nu-s motive solide sa-l facem pe baiatul asta sarlatan. Se  poate sa nu-l fii verificat pe asta nimeni? n-as zice....un singur lucru mi se pare dubios, cum de are atatea filmari, toate navele e.t. trec numai pe la el?

Cu respect, Uforever!

abyss

Păi bre @uforever,  dacă urzică filmează UFO-uri aproape doar de la geamlâcul său de parcă ar fi pe lista genelor umane urmărite de EBEs, cum se face că vecinii nu au măcar o poza? Şi mai e ceva, cei contactaţi cu adevărat sunt oameni schimbaţi lucru care la el nu prea străluce.
Tu ce crezi?

@Lex

antonio urzi stie ''toanta'' lumea ca e sarlatan. :roll:

uforever

@Lex, tare faza cu <toanta> lumea :lol:
@biss, ai dreptate bre, o intalnire de orice grad te marcheaza, eu ma zbat de vreo 6 luni sa pun mana pe o filmare de la un nene, martor al unei rapiri ufo cu tot cu autoturism, am povestit un pic la Evenimente o.z.n. in Romania/Alte oservatii o.z.n. daca sunteti curiosi, e reala povestea, garantez. Urzi asta zici ca e pe <verdeata> foarte chill omul.Nenea de care va zic are probleme mari si el si sotia lui, fac terapie de cativa ani buni, au fost supusi la o gramada de teste/analize.Problema e ca nu vrea in ruptul capului sa vorbeasca despre asta, desi sunt prieten bun cu nepot-sau, mor de oftica pentru ca ar putea sa-mi dea detalii cu lux de amanunte. De ce se ocupa oamenii cu fake-uri dragi mei?  Nu cumva astia urmaresc ca fenomenul UFO sa cada in ridicol? Hai ca n-or fi totii chititi pe treaba asta, unii o fac si de inconstienti, dar 99% sunt fake, nu te poti baza pe nici un material video/audio sau pe literatura de specialitate.Nu pot sa-i inghit, un lucru atat de important sa te distrezi pe seama lui, este exact aceelasi lucru cu oamenii care folosesc cuvantul Dumnezeu cu atata usurinta de parca ar vorbi de Footbal, gen Becali, <Dumnezeu ne-a pedepsit si am pierdut ,meciul> gretos, nu?


Salutare, o seara excelenta sa avem!

Irwin

Citat din: uforever din  22 Ianuarie 2012, 21:08:06
Nenea de care va zic are probleme mari si el si sotia lui, fac terapie de cativa ani buni, au fost supusi la o gramada de teste/analize.Problema e ca nu vrea in ruptul capului sa vorbeasca despre asta, desi sunt prieten bun cu nepot-sau, mor de oftica pentru ca ar putea sa-mi dea detalii cu lux de amanunte.

Poate ar fi o solutie sa scape de problemele psihice daca ar face publice, la adapostul anonimatului, detaliile rapirii cu pricina... Poate vei reusi sa il convingi, ar fi o 'eliberare' si pentru dansul, presupun...

abyss

Nu ar fi nici o eliberare. Ar lua-o razna si mai tare.
Parerea mea...

uforever

@biss: de asta imi e teama, nu vreau sa-i fac rau omului doar pentru ca nu am eu stare, ma roade, vreau sa aflu, sa cunosc...oricum stiu ca nu am sa ma opresc, cat timp stiu ca e reala treaba si nepotul nu ma evita, dar pot sa fac in asa fel incat sa nu stie ca ajunge la mine informatia(nu-l afecteaza, nu am sa-i dau numele), nepotul a fost deacord sa inregistreze discutia, asa ca astept rezultate, cat o dura.
@Irwin: ma indoiesc ca ar da roade sa fie facut public, a fost supus la testul cu detectorul de minciuni, iti dai seama ca a trecut prin foarte multe. Detine o caseta video de cateva ore(cu marturia lui), nepotul spune ca cei de la Discovery au fost aici pentru cazul lui, pe mine asta ma roade cel mai rau. Nu am gasit nimic pe net in legatura cu cazul asta, poate gasiti voi, sa intamplat in Grecia, un autoturism ridicat brusc la cer, nu a mai fost gasit nici autoturismul , nici ocupantii, exista omul asta martor impreuna cu sotia lui.

Salut, o seara in spiritul revoltei din Pta. Universitatii! :-D

padme

Citat din: uforever din  22 Ianuarie 2012, 21:08:06
Nenea de care va zic are probleme mari si el si sotia lui, fac terapie de cativa ani buni, au fost supusi la o gramada de teste/analize.



Sa caute si un psiholog care face EMDR daca metoda asta n-au incercat-o inca si tot sunt in cautare de terapii.

rontzo

poate nea'Urzica intra la capitolul "multi chemati- putini alesi"  :ufo: cine stie :P ?

uforever

E dubios individul oricum, prea multe filmari, eu ma uit pe cer de ani de zile, inafara de niste lumini portocalii odata si o lumina alba care facea manevre ciudate nu am reusit sa vad.  :ufo: :-o Ma omoara astia cu fake-urile lor, multa lume fara ocupatie, n-am sa pot sa inteleg niciodata bataia asta de joc, care o fi bucuria lor nu pot sa-mi dau seama. Filmarile lui  sURZIca asta sunt si bine realizate, cat sa te puna pe ganduri, dar vorba lui @Biss, asta nu are si el vecini?...sa nu mai zic ca pare prieten de-o viata cu baietii din nave.Eu stiu ca in momentul in care observi un O.Z.N. incremenesti, te blochezi, creierul nu proceseaza cum trebuie informatia, este acel lucru neobisnuit, asta mai avea un pic si le facea cu mana. :martiansmile: :wink: