Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

The Race to Zero Point

Creat de spooky, 24 Aprilie 2006, 09:16:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

spooky

The Race to Zero Point



In this award-winning, feature length, two-hour Documentary you will learn about the latest developments in the field of Free and Zero Point Energy from Tesla to Dennis Lee. Hosted by Bill Jenkins, formerly of ABC Radio, this comprehensive documentary features physicists and inventors who are challenging orthodox science to bring this non-polluting technology forward despite ridicule and suppression. See actual working prototypes that defy classical physics including phenomenal experiments in anti-gravity and the transmutation of metals.

http://video.google.com/videoplay?docid=-8943205214784769158
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Timax

Foarte interesant documentarul, pacat ca totusi au trecut 10 ani,iar respectiva revolutie energetica inca n-a aparut..
http://video.google.com/videoplay?docid=7485732493597773138&q=free+energy

LP

A fost un documentar pe National Geographyc (sau Discovery-nu mai stiu care din ele) acu cateva zile despre calatoria spre centrul Pamantului. A fost bine facut si interesant. Nu a adus nimica nou, insa se pot lamuri cateva probleme care sunt puse pana acuma. Nu suntem pregatiti tehnologic pentru o calatorie spre centrul Pamantului! Asta e clar. Cu cele mai bune materiale pentru constructia unei "nave" nu putem ajunge decat la cel mult 2000 m adancime. Sa nu uitam cat le-a luat englezilor si francezilor sa sape tunelul de sub Canalul Manecii! Plus ca nu avem control asupra energiilor din Pamant. Eu consider ca vom putea realiza aceasta calatorie atunci cand vom putea stapanii cel putin o parte din energiile care ne inconjoara (energia electromagnetica pentru inceput). Nu putem visa nici la calatorii lungi in spatiu fara sa ajungem la un nivel de cunoastere superior celui actual.

Cat priveste stocarea deseurilor radioactive in subsol, la 5 km adancime... Foarte greu, nu cred ca va face cineva asa ceva. Repet ce am zis mai devreme: nu avem tehnologia sa sapam incaperi asa de mari la asa adancime.