Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN filmat la Cluj-Napoca ieri 6 Septembrie 2011

Creat de calator astral, 07 Septembrie 2011, 13:42:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Am primit adineaori acest scurt film, astept opiniile dumneavoastra, stimati colegi.
E vorba de o sfera luminoasa stationara filmata (clar) ieri 6 Septembrie la Cluj, la ora 6 dimineata,undeva in periferia orasului.
Precizez ca personal am observat deja acest tip de manifestare sferica luminoasa in Romania,la aceeasi joasa inaltime si tot in apropierea copacilor.
Am concluzionat atunci la o posibila sondare a terenului si poate si unele plante sau animale au fost prelevate.

UFO - OZN - september .6.2011 Cluj Napoca Romania

abyss

Cum mai si nu a fost nimeni drenat de sange pe acolo? ma mir... 
Sau poate suda vreo tzigara careva dimineata  :lol:

calator astral


Xanadron

Citat din: @biss din  07 Septembrie 2011, 14:27:46
Cum mai si nu a fost nimeni drenat de sange pe acolo? ma mir... 
Sau poate suda vreo tzigara careva dimineata  :lol:
Cred ca era doar un bec ET :moon: pogorit sa-i mai lumineze mintea Bocului. :-D

Serios acum, sferele astea luminoase (si asta postata de colegul calator astral pare a fi "pe bune") ramin un mister total - fiindca, daca la vederea unor OZN-uri facute din "nuts and bolts" mai putem sa ne dam cu parerea, in cazurile astea enigma-i adinca. :roll:
Fiind posibil sa reprezinte si "fiintze pur energetice". :star:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Pana nu vad si detalii cu privire la teren, ceva mai indeaproape... ma abtin de la comentarii serioase. De ce nu a filmat mai mult? Oricare dintre noi s-ar fi dus pana acolo la fata locului macar dupa  ce se rascracara de ziua...
Oricum, fain, multumim pt clip @calatorul astral! Poate afli mai multe de la pretinii tai, altfel nu e nici o investigatie din partea noastra, e doar o viziune youtubeata.

Citat din: calator astral din  07 Septembrie 2011, 13:42:33
Precizez ca personal am observat deja acest tip de manifestare sferica luminoasa in Romania,la aceeasi joasa inaltime si tot in apropierea copacilor.
Am concluzionat atunci la o posibila sondare a terenului si poate si unele plante sau animale au fost prelevate.
Mi-a placut textul tau, foarte serios o zic... E demn de cel mai viril rufonar cu putintza! Greer isi roade unghiile!

padme

Citat din: @biss din  07 Septembrie 2011, 16:29:31
Pana nu vad si detalii cu privire la teren, ceva mai indeaproape... ma abtin de la comentarii serioase. De ce nu a filmat mai mult? Oricare dintre noi s-ar fi dus pana acolo la fata locului macar dupa  ce se rascracara de ziua...
Oricum, fain, multumim pt clip @calatorul astral! Poate afli mai multe de la pretinii tai, altfel nu e nici o investigatie din partea noastra, e doar o viziune youtubeata.
Mi-a placut textul tau, foarte serios o zic... E demn de cel mai viril rufonar cu putintza! Greer isi roade unghiile!

Mai lasa-ma si tu ca era sa cad pe jos! :)))))

prodcomb

Frumoasă joacă în doi!
Lumina provine de la un proiector (lanternă, etc.) şi dacă nu este bine orientată nu produce efectul de "sferă luminoasă"!
Intensitatea direcţionată a luminii nu produce iluminări în peisajul adiacent.
O analiză atentă poate identifica tipul sursei de lumină.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Arhanghelul

#7
Probabil un arc electric de la reteaua de distributie a energiei electrice ...
Mai are obiceiu sa se scurga printre crengile copacilor sau prin izolatori defecti(fisurati sau sparti) ... mai ales la tensiuni de peste 10kV .
Am zis.

Transformer Boom

Ia zi seamana cu "flama ta" de la distanta mult mai mare ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

calator astral

Citat din: Arhanghelul din  08 Septembrie 2011, 10:11:11
Probabil un arc electric de la reteaua de distributie a energiei electrice ...
Mai are obiceiu sa se scurga printre crengile copacilor sau prin izolatori defecti(fisurati sau sparti) ... mai ales la tensiuni de peste 10kV .
Am zis.

deci filmu ar trebui intitulat " Arcul electric din padurea Hoia-Baciu, Cluj-Napoca", okey,e parerea ta...
Dar eu am vazut asta cu ochii mei. Si nu doar o data.

abyss

Ok, tu poate  ai vazut dar ai vazut ceva la fel? Adica o lumina stationara palpaitoare?

calator astral

Citat din: @biss din  08 Septembrie 2011, 11:59:11
Ok, tu poate  ai vazut dar ai vazut ceva la fel? Adica o lumina stationara palpaitoare?

nu dragul meu biss. Era in miscare,foarte lent,s-a oprit intr-o poienita unde era un singur copac,s-a apropiat de el, deasupra lui,a stat vreun sfert de ora nemiscat dupa care a taiat-o spre munte. Poate imaginea respectiva a fost luata in momentul zborului stationar.

Mai mentionez ca in locul de observatie unde ma pitisem eram inconjurat, pina la briu intr-o ceata stranie,densa, albastruie.

abyss

#11
Si cat de mare era sfera ta? ce culoare, miros, daca palpaia sau nu etc. Se auzea ceva, ai remarcat ceva neobisnuit cu privire la starea ta fizica etc.? cand s-a intamplat asta si cati de "ave Maria" ai spus in gand? Ca daca nu recunosti ca observai plasma sferica + faceai kko de frica nu te cred. Sigur nu ai si alte amintiri mai nashpa? te intreb si io curioso man... Ai incercat hipnoza regresiva?

Concluzie.
Nu ai nici o veste de la clujeni, colegii inclina catre o defectiune ceva de natura electrica, eu la fel, deci/?

/?

bk

Nu stiu cu exactitate ce poate fi dar cu siguranta asta nu este un OZN si obiectul care emite lumina este cat se poate de terestru. Poate sa fie chiar un hoax facut de cineva cu ajutorul unei lanterne sau proiector de putere corelat cu defocalizarea voita a camerei executata de cel care filma ca sa dea impresia de palpaire si stralucire cat mai mare.   

calator astral

#13
Citat din: @biss din  08 Septembrie 2011, 13:52:26
Si cat de mare era sfera ta? ce culoare, miros, daca palpaia sau nu etc. Se auzea ceva, ai remarcat ceva neobisnuit cu privire la starea ta fizica etc.? cand s-a intamplat asta si cati de "ave Maria" ai spus in gand? Ca daca nu recunosti ca observai plasma sferica + faceai kko de frica nu te cred. Sigur nu ai si alte amintiri mai nashpa? te intreb si io curioso man... Ai incercat hipnoza regresiva?

Nu trebuie sa fiu hipnotizat ca nu am patit nimic, asta a fost acum doi ani,la jumatea lui August, la unu noaptea. O sfera de vreo doi metri diametru as zice, pilpiia aproape imperceptibil,doar mici variatii de intensitate, nu era sigur un obiect terestru. Nu mi-a fost teama, chiar am vrut sa alerg spre ea, dar din nefericire nu eram singur si persoana care ma insotea a panicat, tremura ca varga si ma stringea cu toata forta de brat "nu te duce,te rog,te implor,stai linga mine!".

Zero teama deci. Doar curiozitate. Nu am zis nici o rugaciune,nimic. Simteam o liniste si o siguranta ca nimic rau nu mi se putea intimpla. Aveti voi impresia falsa ca sint ultra-religios.

abyss

Citat din: calator astral din  09 Septembrie 2011, 11:36:49
Zero teama deci. Doar curiozitate. Nu am zis nici o rugaciune,nimic. Simteam o liniste si o siguranta ca nimic rau nu mi se putea intimpla. Aveti voi impresia falsa ca sint ultra-religios.
Esti bun man, chiar tare! Eu desi am avut cateva experiente marturisesc ca nici acum cu toata pregatirea mea fizica si spirituala nu fac fatza usor la asa ceva... Imi trebuie un mare efort sa depasesc senzatia aia cumplita in care ma simt de parca as fi in fatza plutonului de executie. Doar unii stiu de ce  :wink:

Prin urmare e ultima mea postare pe acest topic in cazul in care nu mai avem si alte vesti de la Cluj. 
:ufo: