Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Prăbuşire, New Mexico 1947

Creat de HUNNAM, 20 Septembrie 2011, 01:43:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

HUNNAM

.. am citit undeva  ca in anul 1947 undeva in New Mexico in timpul unei furtuni 2 nave ET sau prabusit.. armata a gasit si a recuperat toate resturile  inclusiv o fiinta extraterestra vie.  Aceasteia  punand-ui apelativul  EBE 1 ( Entitate Biologica Extraterestra ). Toate resturile si corpurile recuperate din primul loc de prabusire au fost duse in baza militara din Roswell, New Mexico , iar al doilea loc al prabusirii a fost descoperit de-abia in 1949 de niste fermieri , resturile fiind duse la  Baza Sandia, in Albuquerque, New Mexico. in articolul citit se spunea ca EBE 1  a supravietuit pana in 1952.  In 1947 a luat nastere Proiectul Gleem. Infiintat in anii '50 de catre presedintele Truman. Acesta a desemnat un grup de 12 oameni sa se ocupe de acest proiect,  grupul fiind numit Majoritatea 12, prescurtatea numelui fiind MJ-12. Tot in articolul citit spunea ca planeta noastra a fost vizitata de mai multe rase de extrateresti, mai exact 5 tipuri..

Siberia

Ok. Si eu am citit cate ceva si mai mult ca sigur si alti colegi de pe forum au citit sau au aflat despre Roswell si Maj12 aka MJ12.
Deci care e intrebarea sau ce ar trebui sa dezbatem aici ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

HUNNAM

intrebarea este daca intradevar a fost capturat un extraterestru viu.. si in ce fel a ajutat acesta la dezvoltarea tehnologiei de care dispune statele unite ale americii ..pentru ca nu am mai scris dar in articolul citit  acest  EBE 1 capturat de armata americana se pare ca a trait aproximativ 6 ani timp in care acesta iar fi  ajutat pe oamenii de stiinta care se ocupa de caz la timpul acela sa inteleaga functionarea tehnologiei extraterestre care  ar fi cu cateva mii de ani mai dezvoltata decat cea de pe Pamant..si practic de aici au inceput  vizitele  omuletilor gri.. care au raspuns la msj trimise de  EBE 1 pt recuperarea sa.. si tot de aici se pare ca in urma unei " intelegeri " cu ei guvernul american a fost de acord sa faca un schimb intre ei pe o perioada de 10 ani ,trimitand 4 soldati americani in schimbul unui extraterestru care iar fi ajutat cu tehnologie extraterestra, numai ca din cauza diferentiei de timp din cele 2 galaxii acestia au stat cu 3 ani in + fata de cat se stabilise.. 2 dintre ei au murit pe acolo, unul sa intors iar un altu a ales sa ramana acolo..

Siberia

Informatii in legatura cu acest subiect:

http://dl.transfer.ro/Dulce-transfer_RO-21sep-0914d8.rar

Daca mortile suspecte legate de acest subiect sunt argumente pentru veridicitatea informatiilor, atunci raspunsul e usor de inteles. If not, Majestic Trust must know better !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nox

Am redenumit subiectul. Dacă aveți altă sugestie o aștept pe privat. Nu prea m-am prins despre ce se vorbește (un subiect sau un amalgam de subiecte).
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Aliosa

Io unul nu pot crede ca o rasa avansata a dat de pamant cu un vehicul asa de smecher,
doar daca UFO-ul era condus de oameni. Cum explica un nene in recentul documentar legat
de "Alien Invasion" pe National Geografic, "Cand ai tehnologia sa calatoreste de la o stea la alta
gandeste-te cate pericole te asteapta in timpul calatoriei" deci un simplu zbor p'aici prin atmosfera
si poc a dat rateuri carburatoru' .
Consider ca sunt basme a la razboiu' rece(nu exclud existenta UFO-urilor si a eventualilor extraterestri).

iniventor

si eu am o opinie:

  Partea cu extraterestrii este un subiect frumos pe care nu il pot dezbate decat logic , deoarece nimic din ceea ce a transpirat de acolo nu este o baza solida ca argument.

sa incepem cu inceputul:

daca intradevar evenimentul a avut loc , tehnologia si vremurile de atunci raspund la o intrebare : sunt mai multe rase care ne-au vizitat . Din punctul meu de vedere putea fi o lupta care s-ar fi dat in apropierea Terrei si asa s-ar fi prabusit nava. Pe vremea aceea nu erau nici sateliti nici tehnica prea avansata.
Cat despre echipajul uman : cel ramas acolo a facut o alegere corecta deoarece ar fi ajuns un subiect de cercetare, in sensul experimental al cuvantului.

Era o teorie in legatura cu asta despre vechii civilizatori care ne-au creat (dovezi sunt si pot sa argumentez partial) care demonstreaza vizite la perioade de timp.

In fine in legatura cu New Mexico e mai mult legenda  pentru a schimba opiniile oamenilor . Va dau un exemplu: cati oameni de la tara se uita la cer vad stelele noaptea si vad imensitatea spatiului totoadata si se gandesc cand se baga in pat la raiul de deasupra lor si la vre-un inger care vine din cer?
  De fapt ce este cerul la care se gandesc ei : o poveste impamantanita care are valoare inestimabila deoarece nu face politica si este plina de valori pozitive care poate rezista mii de ani.

Aici este povestea adevarata in legatura cu New Mexico : de aceea s-a creat si mitul acesta . Intamplarea adevarata de acolo are multe conotatii si lucrurile inca sunt in schimbare .
  Consider ca daca este adevarata povestea sau macar 25% inseamna  si altceva ceea ce stim : evolutie umana! si posibilitatea sa ne aparam de lucruri ca raiul si iadul.
( o linie care o consider formata tot din extraterestrii considerati buni sau rai in sistemul nostru de valori)
Oricum New Mexico va ramane un mit frumos pana cand schimbarile vor fi gata si nu numai al opiniilor dar si acceptiunea noastra de a cantari adevarul si/sau minciuna altfel si cu posibilitatea de a ne apara.
Nu sunt ateu : consider ca exista un Dumnezeu dar nu il vad cu cartea in mana ci il vad ca pe ceva care  poate crea viata, materie, energie , legile matematicii, fizicii . chimiei ect intr-un spatiu care este foarte mare .
New Mexico a fost un factor declansator si pentru posibilitatea de a ne apara si nu ma refer la o aparare neaparat cu arme dar si cu opinii concrete avind stiinta si alte unelte de partea noastra. De aici ma gandeam la o mica evolutie.
Problema ca suntem prea multi a generat si un mic incident : alimentatia si poluarea ( poluarea tributul evolutiei tehnice evolutive) si (alimentatia datorita numarului mare de oameni ) dar vor trece cu timpul, atunci cand vor fi colonizate alte planete.

Mai tine-ti minte de ce Marte este rosiatic? deoarece contine oxid de fier si tehnica este de a rupe particulele sau ale schimba in altele (oxigen si fier in cazul acesta) la fel se poate face cu orice formula chimica.
Mai este si programul european cu organisme artificiale care pot`` manca`` materia  si o poate transforma in alte elemente din tabelul lui Mendeleev.

In fine prea multe date in acelasi loc : ideea este ca evolutia de care s-a tot vorbit are parti reale si nu sunt putine .
Personal nu cred in New Mexico prea tare si nici in filmele cu subiect de acolo deoarece nu pot decat sa fiu un pic logic si un pic analist la cele enuntate in timp  si  sa caut scopul si durata vizitei acelor extraterestrii care se pare ca este mai mult mitologie si programe pe diferite scopuri .
Lucrurile sunt in schimbare si nu caut extraterestrul prabusit acolo ci ma uit pe artefacte si sculpturi si desene de zeci de mii de ani si am raspunsul in fiecare zi despre oameni.

O zi reusita!

maiami

E fascinant acest subiect cu EBE 1 si sunt curios ce durata de viata au acesti extraterestrii.
Si ei sunt tot din carne si oase ca si noi, dar cred ca exista si altii sub forma de spirite care pot trece prin ziduri, levita, comunica telepatic.
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

HUNNAM

da in articolul respectiv spuneau ca au o infatisare apropiata cu ce a oamenilor singurele diferente fiind inaltimea ( 1,50 ) ,culoarea pielii ( gri ) , a ochilor care erau mari si oblici si aveau 2 randuri de pleoape , a gurii care era foarte mica si a urechilor care practic semanau cu niste gauri de dimensiuni mici ( tin sa precizez ca articolul care l-am citit era de fapt o inregistrare telefonica dintre un colonel care a condus misiunea de la Roswell si presedintele de la aceea vreme  )

HUNNAM

#9
Witness Robert Collins  : Trei extraterestri a trăit în diferite centre secrete din Statele Unite, la momente diferite, Collins a raportat:
"EBE 1" a fost recuperat în 1947 şi dus într-o zonă de izolare în Los Alamos. O caseta de voce a fost pus în gât, astfel ar putea comunica.
"EBE 2" (1964-1984), a venit ca parte a unui program de schimb de a treia planeta de Zeta 1 , şi a locuit într-o casă din Los Alamos în condiţii de siguranţă.
"EBE 3" a fost o femeie care a sosit în 1978 şi a plecat în '89 sau '93, fie. Reagan a avut presupune întâlniri cu doi dintre CEB.
Collins discutat, de asemenea, un incident cunoscut sub numele de Poarta''3''în care o entitate biologică clonat''''a scăpat-o zonă de izolare în zona 51 şi a fost ulterior împuşcat, după ce entitatea''''pulverizat un paznic.
Potrivit lui Robert Collins , aceasta fotografie poate fi o imagine legitimă a unui "Eben" (entitate extraterestra biologică). Luate de la un clip video de 3 secunde în OZN-uri documentar: cincizeci de ani de negare, imaginea prezinta echimoze pe gat si fata, eventual indicativ de leziuni accident, scrie Collins.



PS:  ceea ce scrie aici si pe alte site-uri despre extraterestrii apare si in " The x files"  serialul aparut in 1995.. despre care se zice ca este inspirat din fapte reale