Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Este cu adevarat invazie extraterestra sau.....?

Creat de angellla29, 03 Septembrie 2011, 09:30:53

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

socrate

Citat din: jean din  13 Octombrie 2011, 09:23:30
Mai socrate, cred ca ai citit ca, in cazuri cu rapiri de persoane, ei fac anunite interventii mai mult sau mai putin intelese de noi asupra celor rapiti. Eu nu cred ca persoanele respective mint, incearca sa explice ce s-a intamplat cu ei.
Cred ca ei, modifica fiintele umane pentru o mai buna adaptare a corpului la necesitatile urmarite de ei, pentru a fi o casa cat mai buna pt. suflet, spirit, sau ce o fi. Probabil au facut acest lucru de la prima maimuta mai dezghetata care au gasit-o aici sau au creat direct corpul uman pentu a fi vehicul in acest mediu pt. suflet, spirit.
Cred ca, sufletul, spiritul, (e vreo diferenta?) este partea din noi asemanatoare lor.
Mai jeane,cred ca ai citit ca,"scrierile" in general nu au o valoare Rational-Logica
pt.RATIONALISTI, decit in masura in care "scriierile" respecta/se conformeaza PRINCIPIILOR de analiza LOGICA.
"creatii", in general,considera "scriierile" compuse din sofisme ca valide/credule ei insisi fiind creduli prin definitie,programati sa fie astfel pt.a satisface dorintele lor si a ET.creatoare.
Exemplu:BOXERII isi satisfac propriile "satisfactii" precum si satisfactiile celor ce iau programat sa se boxeze :fight: fiind in acelasi timp si "deliciul" spectatorilor creati sa simta placere  :aliendance: in a "se boxa"  si asta NU neaparat pe ring. 
Altfel spus...nu inteleg de ce ai comentat doar pasajul
CitatMarea mea NEDUMERIRE este insa referitoare la termenul "creati" de ei,cum adica!!??
daca mai "lungeai" putin textul,sigur comentariul tau suna altfel.
 
PS.Am constatat,NU doar la tine, folosirea excesiva/obsesiva a termenilor "creati,creat,creator etc." la adresa unor FIINTE,oriii...Rtional-Logic.... acesti termeni ar trebuii, atribuiti obiectelor sau "creatorilor" de obiecte,de aceea era bine extins putin mai mult "pasajul" minimalizat de tine,darrr...probabil.... era nevoie de un alt gen de comentariu.
Jane...daca nu te superii....
Citatau creat direct corpul uman pentu a fi vehicul in acest mediu pt. suflet, spirit
referitor la persona ta,in cea ce cunosti personal despre tine si ce ai citit despre tine...tu esti creat!!?,vreau sa spun tatal tau te'a creat(suflet,spirit si posibilitate de manifestare a spiritului.trupul)  sau... tu esti NASCUT  de mama ta(spirit si trup) !?,OPINIA ta despre tine insuti Jane te rog....fara a face apel la scriere si cetire,care intre noi fie, vorba ta;"Cred ca, sufletul, spiritul, (e vreo diferenta?) este partea din noi asemanatoare lor.",nu sunt mai destepti ca noi in cunoasterea binelui si raului,in comportamentul social,moral/logic.
Si totusiii.....de ce, sa'i fie teama oareee....!!!?creatorului si creatilor(spiritului creator patriarhal) de INVAZIA EXTRATERESTRILOR.... daca tot se autoproclama....unicul... "marele creator/arhitect" a UNIVERSULUI FIINTA VIE...!!!???