Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fortele malefice

Creat de fiulploii, 01 Septembrie 2011, 04:25:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Bine, cassiopeea, daca tu ma pupi atunci e okey...dar te rog in viitor lasa deoparte certitudinile si concluziile prea rapide,nu posta daca ulterior ne inviti sa 'google'im" alte explicatii...
Nici un om serios nu poate accepta draga cassiopeea prostioara aia "ti-ai miscat ochii prea repede,d-aia nu te mai puteai misca,paralizat,sub controlul unei forte coplesitoare care te domina".
Deci negativ la tentativa ta,explicatie prea puerila in care nici tu nu crezi,desi adineaori erai un fel de "arbiter veritas". O zi buna.

_________
Fiuploii, esti avocatu poporului sau purtatoru de cuvint al lu cassiopeea? Te invit sa mai tai o gainusa neagra la miez de noapte ca sa ma afectezi in vreun fel sau sa iti intrebi broasca domesticita de ce pica toate diversiunile sataniste in fata calatorului astral pe rufon.


fiulploii

#61
Citat din: calator astral din  04 Septembrie 2011, 17:02:09
Te invit sa mai tai o gainusa neagra la miez de noapte ca sa ma afectezi in vreun fel sau sa iti intrebi broasca domesticita de ce pica toate diversiunile sataniste in fata calatorului astral pe rufon.

Este singurul lucru care putea sa iti ramana din toate postarile  :lol:
Ai grija la noapte  , sa ai botonu de la veioza legat de deget . Poate ca vine, poate ca nu ...  :wink:


Si oricum, nici macar nu ai incercat sa negi falsitatea celor 99 de procente . Multumesc.

Casiopeea

Citat din: calator astral din  04 Septembrie 2011, 17:02:09
Nici un om serios nu poate accepta draga cassiopeea prostioara aia "ti-ai miscat ochii prea repede,d-aia nu te mai puteai misca,paralizat,sub controlul unei forte coplesitoare care te domina".

Chestia cu miscatul ochilor...e o faza a somnului in care se petrec mult mai multe decat atat.
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/somnul-rem-rapid-eye-movement_17131
Si n-am afirmat faptul ca te simti paralizat din cauza ca iti misti ochii prea repede...Am zis ca aceasta stare de paralizie apare in general in somnul REM,care din intamplare e chiar faza de somn cu vise.
AAAAA...si sa nu uit sa-ti multumesc ca m-ai iertat! am stiut ca ai suflet bun! :-P

calator astral

Cassiopeea! "suflet bun" e chiar porecla pe care mi-au dat-o reptilele si dracii!
___
SonOfTheRain> nu am protestat contra cifrei de 99% pt ca stii si tu ca e cifra buna,dar asta corespunde exact Adevarului pe care il dezvalui aici.

Siberia

Citat din: calator astral din  04 Septembrie 2011, 17:26:13
Cassiopeea! "suflet bun" e chiar porecla pe care mi-au dat-o reptilele si dracii!

Dar vad ca tu te intelegi bine cu ei de fapt :-D Stati noaptea la taclale si apoi vii sa ne spui ca-s rai ?
Te-ai facut frate cu ghiavolul ca sa treci puntea de ti-au dat si porecla ? Daca ne dam bine pe langa tine ne pui si noua o pila la reptilieni, in caz ca ? ...
Sau te-au poreclit "suflet bun" dupa ce ti-au ascultat rugaciunile ?
Fa-ma sa inteleg...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Ntz. "Suflet bun" a fost gaselnita lor,in semn de gratitudine ca nu i-am bagat la dusul cu apa sfintita sa le oblojesc ranile provocate de grenadele orgonite...le-am zis doar "Taiati-o si sa numai veniti nechemati! Mai usor cu rapirile si inseminarile naturale ale muierilor noastre ca intram in competitie reproductiva si atunci nu va mai fi loc de iertare,va arunc legati fedeles direct in piscina in care am disimulat trei piramide din orgonita!".
"Sarutmina boierule!" au fost ultimele lor cuvinte,de atunci dracu i-a mai vazut...

Siberia

Citat din: calator astral din  04 Septembrie 2011, 17:48:01
Ntz. "Suflet bun" a fost gaselnita lor,in semn de gratitudine ca nu i-am bagat la dusul cu apa sfintita sa le oblojesc ranile provocate de grenadele orgonite...le-am zis doar "Taiati-o si sa numai veniti nechemati! Mai usor cu rapirile si inseminarile naturale ale muierilor noastre ca intram in competitie reproductiva si atunci nu va mai fi loc de iertare,va arunc legati fedeles direct in piscina in care am disimulat trei piramide din orgonita!".
"Sarutmina boierule!" au fost ultimele lor cuvinte,de atunci dracu i-a mai vazut...


Sarutmana boierule ! pentru raspuns :-D  :evil: :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

dab270277

"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

pacala

Salut ! Sint @pacala ( si de zece ani n-am ,,gustat niica "  :-D )
( am cautat un thread de salutare/prezentare dar se pare ca sint .... mai putin experimentat ; pentru ironia cu sedintele alcoholicilor anomimi , sigur de vina este simtul umorului  :-D )

Si @fiulploii si @Casiopeea au spus cite ceva insa nu au spus intregul adevar :
acele stranii experiente se petrec cind ,,batista_pe_tzambal" pusa de constient nu mai este ,,suficienta" ; fie un fenomen fizic , fie aleator inconstientul joaca o festa constientului .
Si se pot petrece si in stare de veghe , cu manifestari fizice clare .

Cum se integreza acel experiment , depinde de intelect ( poti sa ii acorzi valente mistice ; poti sa-l faci o experienta religioasa ( irefutabila , asi zice ) ; pori sa incerci sa-i afli cauza ) .

De la mantra rugaciunii inimii am trecut la simplu'  ,, trebuie sa ma trezesc , altfel 's dus pe copca " .

Revenind ontopic , definitia pacatului a fost data ( Sarmanul Dionis ) , ,,forta_malefica" este doar o conventie .

dab270277

Hmmmm. Va place vad sa 
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Tayka

#70
Casiopeea Siberia şi Fiulploii,după umila mea părere,cam vorbiţi în ..vann.Vorba fiuluiploii ;Voi le arătaţi celorlalţi luna cu degetul şi ei se cam uită la..deget,încercând să vă explice şi ei că de fapt degetul e..luna domnule  :| mare păcat. :roll:
,,,. Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand ma visezi. Deci dormi mai mult ca sa visezi, sa vezi cum sunt cand nu ma vezi. ''' :evil:
Călătorule . Vreau sa sti ca prietenia ta inseamna mult pentru mine. Plangi tu, plang si eu. Razi tu, rad si eu. Sari jos de pe  fereastra ...ma uit jos si atunci... rad din nou
gândindu-mă că n-o să mai poţi să dai din ..limbă atunci când vine babau. :-P :-D
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

calator astral

Citat din: Tayka din  04 Septembrie 2011, 22:16:12
,,,. Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand ma visezi. Deci dormi mai mult ca sa visezi, sa vezi cum sunt cand nu ma vezi. ''' :evil:
Călătorule . Vreau sa sti ca prietenia ta inseamna mult pentru mine. Plangi tu, plang si eu. Razi tu, rad si eu. Sari jos de pe  fereastra ...ma uit jos si atunci... rad din nou
gândindu-mă că n-o să mai poţi să dai din ..limbă atunci când vine babau. :-P :-D

iti multumesc pentru aceste cuvinte,e bine ca reusesc sa iti comunic optimismul meu legendar, in orice caz apreciez prietenia oricui dar in special cind vine din partea unui senior,cind vor fi Fiul ploii si cassiopeea seniori,atunci mai stam de vorba. Macar sa ma insel eu si sa aibe ei dreptate.
Mai serios,strict on-topic. As vrea sa fac nu-stiu-ce sa va salvez pe toti si impreuna sa trecem Saltul acela Evolutiv,caruia nu reusesc inca sa ii dau o forma bine definita,dar ma orientez usurel,ca melcu,spre o solutie in extremis,aici in Franta,asta in cazul in care...
Deci si tu zici ca baubaul nu exista...okey.
Singur vei veni peste citeva zile aici si vei scrie cu mina ta ca ti-ai "reconsiderat pozitia". Pariem?





Tayka

Citat din: calator astral din  04 Septembrie 2011, 23:42:01

Deci si tu zici ca baubaul nu exista...okey.
Singur vei veni peste citeva zile aici si vei scrie cu mina ta ca ti-ai "reconsiderat pozitia". Pariem?
Pe ce să pariem?Mă tu vrei să trimiţi pe babau la mine... :wink: :evil:
,,De unde şti tu că ce şti tu e ce este şi că nu e ce nu este  :?  "Daca vreunul crede ca este ceva, macar ca nu este nimic, se insala singur." (Galateni 6)
Cel care crede ca le stie pe toate este foarte enervant mai ales pentru noi, cei care, oricum, le stim pe toate. :martiansad:
Dacă ai vedenii şi auzi voci nu spune aproapelui căci îi poţi stârni ispite,ci dute direct la psiho sau la malul unei ape..adânci.. :evil:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

fiulploii

#73
 S-ar zice ca e timpul pentru re-activarea acestui topic daca luam in considerare spusele de mai jos :
Citat din: SLEAH19 din  21 Mai 2013, 23:17:53
....

Putem glumi dar nu putem nega că sunt arealuri rurale vaste în ţara noastră pline de astfel de întâmplări şi nu pot fi toate născociri .

Există probabil şi forţe malefice !

  Exista probabil si forte malefice tot asa cum exista probabil si cutite malefice  :-D  Entitatile alea primitive de salasuiesc pe langa curtea unor ''preotese'' sunt la fel ca orice unealta : pot sa darame sau sa zideasca . Depinde de cel care manevreaza unealta .
  Eu stiu asa: daca spiritual esti mai mic ca forta si tarie pentru a accede un anumit nivel al realitatii totusi o poti face prin ''comertul '' cu propriul ''suflet'' sau cu o anume jerta . Astfel capeti biletul de acces restrans la o anumita zona.
  Si poti ''cere'' servicii sau ''obliga '' la servicii niste elementali fara minte , un fel de roboti care executa niste comenzi.
  Daca esti ''inaltat'' suficient cat sa atingi un prag minim de toleranta - sa-i spunem- atunci poti manipula niste energii dintr-o anumita zona , functie iarasi de nivelul personal.
  Pe undeva seamana cu StarWars lucru care nu e anormal fiindca elementele din aceste filme au fost preluate din diverse mitologii . Ca sa nu o dau pe sf pot sa spun ca e acelasi lucru ca si in aikido de exemplu. Inveti tehnici de resuscitare si revitalizare a corpului uman , cum sa contracarezi efectele anumitor loviri sau atingeri iar asta inseamna ca e musai sa inveti si cum se fac/produc aceste efecte ''malefice''
  Pana la urma este o chestie de optiune personala in care parte alegi sa mergi si pot sa spun ca nu e usoara alegerea. Stiind niste lucruri - pe care ajungi sa le cunosti doar in anumite conditii - poti foarte usor ca intr-o situatie reala sa treci dincolo de limita impusa/benevol acceptata . De aceea spun ca conditia sa faci chestii malefice de nivelul  expus de @SLEAH19  trebuie sa fi fost inaltat. Asta ca sa o faci fara vanzare-cumparare  :-D
Nu detaliez acum  ipoteza conform careia o vanzare/cumparare se petrece si ca sa faci bine in acceptiune umano-etica. 

Exista in popor o zicere ''respectivul e prost de bun''. Asta denota o bunatate sufleteasca , inocenta , ingereasca sa-i zicem ca sa inteleaga toti  insa fara taria necesara sustinerii in prezenta unei ''forte malefice''. Un astfel de om de exemplu nu poate sa isi ascunda aceasta ascensiune spirituala si de exemplu animalele sunt cele care detecteaza primele aceste insusiri. Se observa in special la copii.

  Tot la subiectul asta se incadreaza si intamplarile urate de pe subiectul de unde am luat citatul colegului @SLEAH19 ca un fel de extensie particulara.

  Parerea mea..

L.E.
Citat din: abyss din  21 Mai 2013, 23:54:49
Sigur ca exista frate SLEAH si forte rele.
Insa aici pare o manifestare de tipul unui contact. Am multi cunoscuti care au patit asemenea intamplari. Unul a patit-o doar de 3 ori consecutiv. Altii doar 1-2 ori in viata, in timp ce la altii inca se mai manifesta. Povestile difera usor.
De ce unii patesc si unii nu patesc ? Care e linia comuna?

Psaudon

 Vazand ca s-a reactivat acest topic, m-am gandit ca ar fi cazul sa imi spun si eu povestea.

Ma numesc Catalin si am 23 ani. Inca de mic copil am avut parte de anumite evenimente neplacute ce s-au petrecut in timpul noptii si care nu au disparut nici pana in ziua de azi. In anumite periade au fost mai dese, alteori mai rare. Voi enumera o parte dintre ele.

Prima si prima data s-a intamplat in jurul varstei de 10 ani. Trebuia sa plec impreuna cu familia in vizita la bunici. Parintii mei s-au trezit mai devreme si au inceput sa faca pregatirile de plecare ( plecam cu trenul ). Eu am mai stat putin in pat dar se pare ca n-a fost cea mai buna alegere, deoarece la un momentdat pe sifonier am zarit pt prima data o creatura cu 4 labe, si cu niste ochi rosii ce sclipeau. M-am speriat destul de tare, mai ales ca se uita fix la mine. Si imediat parca am fost hipnotizat deoarece am adormit instant si le-a luat ceva timp alor mei pana m-au trezit.

A doua intamplare s-a petrecut tot in copilarie. La cativa ani distanta fata de prima. M-am trezit din somn noaptea si am inceput sa aud cazand de pe calorifer o multime de sticle de plastic. Una dupa una. La un momentdat se auzeau cazand si bidoane, la fel, tot din plastic. Precizez ca sunau a fi goale, atat sticlele cat si bidoanele. A durat cateva minute bune, timp in care tin minte ca incremenisem de frica, mai ales stiind faptul ca inainte de a merge la culcare, nu era nici o sticla pe calorifer sau in alta parte. Abia mai puteam respira de frica. Intr-un final dupa ce s-a terminat tot " spectacolul ", nu stiu de unde am gasit curajul necesar, dar m-am dat jos din pat si m-am dus sa ma uit. Si surpriza. Nu era absolut nici o sticla, nici un bidon. Nici undeva pe sus, nici pe jos.

Alte evenimente au avut loc mai tarziu, la fel, la diferenta de ceva ani. De data aceasta in timp ce visam. Respectiv visam cum ma duceam la baie, intuneric fiind in casa, usa de la baie era deschisa. Desi in casa era intuneric, din baie se zarea o bezna si mai mare. O bezna si mai neagra, macabra. Imediat am simtit si vazut cum timpul si spatiul se dilata in fata mea, incaperea venind tot mai aproape de mine. Am vrut sa plec din casa, dar abia ma puteam misca. Ma miscam cu incetinitorul. Vroiam sa tip, dar nu puteam. Buzele imi erau efectiv lipite. Intr-un final m-am trezit din somn, transpirat tot. Precizez ca altfel de vise ca acesta am tot avut din acel moment.

Cand credeam ca astea au fost toate si ca altceva nu are ce sa mai fie, am realizat ca m-am inselat amarnic. Deoarece au fost nopti cand ma trezeam din somn din pricina sunetelor. Dar nu sunete cum am spus pe la inceput, ci de data asta un fel de tipete de diferite tonalitati. Tipete umane. M-am gandit ca poate sunt de la vecini, dar majoritatea din bloc sunt batrani. Iar ce auzeam eu erau voci de persoane mai tinere. In special voci feminine. Apoi au urmat si entitati fantomatice daca le pot numi asa. Ma trezeam brusc si vedeam timp de o secunda maxim doua ( pt ca brusc adormeam la loc ) o chestie alba dar transparenta ce statea pe scaun si se uita la mine. Sau chiar in pat langa mine. Dar repet, parca eram hipnotizat, ma trezeam, le vedeam pt un timp foarte scurt si adormeam instant la loc.

Sunt un om credincios, cred in Dumnezeu, mai ales ca m-a si ajutat de multe ori, chiar daca nu i-am cerut ceva anume. Sunt momente de exemplu cand mai aprind o lumanare si ma rog pt binele meu, sa imi dea intelepciune etc si vad cum flacara lumanarii se mareste excesiv de mult si incepe sa scoata un fel de fum dens de il puteai taia cu cutitul, gri, ce se misca parca dintr-o parte in alta. Precizez ca nu aveam geamurile deschise sa spun ca s-a facut curent si asta ar fi cauza miscarii. Sunt un tip sportiv, am facut pana acum si aprofundat karate, inot, schi, iar in momentul actual sunt culturist, avand la activ si un concurs castigat. Precizez toate astea pt ca vreau sa se observe ca sunt un baiat constiincios, ordonat, cu multa vointa, duc o viata sanatoasa fara vicii, o alimentatie sanatoasa etc. Si chiar si asa, am parte de aceste evenimente neplacute. Acum cateva zile de exmplu am citit aprofundat pe forumul acesta mai multe subiecte legate de energie, chakre, al3lea ochi etc. Sunt pasionat de mult timp de aceste lucruri si incerc sa ma informez tot timpul. De cateva zile de exemplu am inceput sa pun in practica diverse exercitii gasite aici pe forum, legate de subiectele de mai sus, energie, chakre etc, cu scopul de a deveni mai bun, mai intelept, mai aproape de Domnul si poate in felul asta scap si de entitatile alea. Dar chiar in prima noapte de cand am inceput acele exercitii, meditatii, au reaparut. Culmea, ca nu mai aparusera de vreo 2 ani. Asa ca nici nu stiu ce sa mai cred. Oricum, multumesc mult pt ca ati avut rabdarea sa cititi tot, si imi cer scuze daca am fost prea lung, probabil am si fost, dar am vrut sa imi prezint si eu povestea mea.