Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hibrizii sau Omenirea în versiunea 1.0

Creat de fiulploii, 30 August 2011, 01:16:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#45
1. Nici nu ma gindeam ca ai nevoie de translator, moncher calator; doar glumeam p-o tema altfel serioasa (dupa mine, evident).
Fiindca exact datele referitoare la OZN-urile naziste care m-au facut sa cred in realitatea lor n-au fost obtinute de pe Youtube sau greyfalcon, ci "la prima mina", chiar de la fosti combatanti nemti. Zic asta indiferent daca m-o crede cineva sau nu - prefer de fapt sa nu ma creada nimeni. :lol:

2. Rideti voi, Harapi Albi, :-D da' sa stiti ca-s unii autori (n-are rost sa mai dau linkuri, care nu-s oricum vreo dovada a validitatii vreunei teorii) care sustin ca unele din "molimele" Evului Mediu (de ciuma sau de asa-zisa "Moarte Neagra" care n-ar fi fost taman ciuma) ar fi fost provocate de trecerea unor roiuri de comete pe linga Terra in epoca respectiva.
Nu asta ar fi insa noutatea, ci presupunerea ca fumatorii ar fi protejati intr-o mai mare masura decit nefumatorii de contaminarea cu germeni d-astia exo.

3. Clar ca-i doar o ipoteza informatia de mai sus, dar interesant mi s-a parut recentul paradox al deceselor in urma contaminarii cu bacteria E. Coli aia "inginerizata" din Germania-Olanda - decesul aproape exclusiv al femeilor tinere, sanatoase tun, vegetariene, nefumatoare, abautoare, obsedate de jogging, fitness si silueta. :wink:
...Antiselectii de genul asta n-ar fi oare posibil sa se repete-n curind, post-trecere eleniniana? :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

#46
Citat din: calator astral din  01 Septembrie 2011, 18:19:23
... esti cu Dumnezeu sau cu Satana,ai liberul arbitru sa ALEGI Binele sau Raul.

"Dzeu" e TOT.
Unde e "Satana"...?
Separatia o face Mintea..cand e "bolnava".

http://piparul.blogspot.com/2009/05/tutunul-si-adn-ul.html  :evil:

calator astral

Citat din: Urban din  01 Septembrie 2011, 18:36:20
"Dzeu" e TOT.
Unde e "Satana"...?
Separatia o face Mintea..cand e "bolnava".
cea mai mare minciuna a Satanei e tocmai inexistenta sa.

Biss> dar nu se poate, Omul lui Dumnezeu,intelege ca nu avem libertatea aia absoluta, te invit sa recitesti postul siberiei care explica perfect pozitia echidistanta a omului intre cele doua Forte,pozitiva si negativa.
Biss,stii ca tin la tine,am inteles mesajul tau cu "frica profunda" care ti-a cuprins fiecare celula a corpului,stiu in ce context intervine teama asta absoluta,dar trebuie sa platesti intr-un fel,de te-ai indepartat de Dumnezeu ai vazut ca locul nu ramine liber,vacant,ci imediat este ocupat de Vrajmas,care iti va acorda un graunte de cunoastere fagaduindu-ti libertatea dar pentru a te face ROB.
Invers,Dumnezeu te lasa sa alegi liber Forta,si daca ai ales bine,cu siguranta mai devreme sau mai tirziu vei avea confirmarea. Dreptatea si Cunoasterea Divina nu e imediata,dar ea exista si de vrei sa afli vei primi raspunsurile,desi poate nu te asteptai sa fie chiar atit de dure,ca un dus rece ca ghiata la doua secunde de la trezire.
Alegi pastila din Matrix mai pe scurt. E Cumpana Vietii.

Urban

Citat din: calator astral din  01 Septembrie 2011, 18:59:18
...cea mai mare minciuna a Satanei e tocmai inexistenta sa.
Sper ca stii cine a clocit si afirmatia asta?
Cea mai mare minciuna e Biserica si Religia, de aia avem trei sferturi din populatie... vite.

Citat din: calator astral din  01 Septembrie 2011, 18:59:18
Alegi pastila din Matrix mai pe scurt. E Cumpana Vietii.
Te-ai uitat la prea multe filme....

Xanadron

Citat din: calator astral din  01 Septembrie 2011, 18:59:18
Biss> dar nu se poate [...],

Biss,stii ca [....]

:roll: Mi se pare doar mie, sau ai fumat altceva decit tiutiun?! :-D
(parca discutai cu Urban)...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Xanadron,vezi ca opresc orice dialog daca faci bascalie.nu agreez luari peste picior.
Am raspuns mesajului userului BISS,anterior postarii lui urban cu citeva secunde,il redau,a ramas pe pagina precedenta a topicului.
Evita aroganta si atacurile de tipu "ai fumat te-ai drogat ai baut",nu iti face cinste xanadron.
As putea replica in acelasi ton ca la o anumita virsta iti slabeste vederea si inclusiv spiritu de observatie si ca,prea pierdut pe Caile infundate trasate de dracu,iti pierzi creierii,nu iti mai judeca mintisoara,esti senil si suferi de alzheimer. E corect? Deci RESPECT reciproc altfel se taie firul.
Citat din: @biss din  01 Septembrie 2011, 18:24:45
Aleg libertatea fratzie, auzi? ii las pe cei doi destepti (Dumnezeu cu satana) sa se taie in sabii sau in ciorapi sa se miroasa ori in caise sa se masoare... treaba lor!!! si treaba mea!!!

@Lex

muahaahhahaah , URBAN foaaaaarte bine zis mai sus,tocmai ai pus punctul pe I de 20 de ori la puterea 50   :-) :-)

fiulploii

incep oare sa apara hibrizii?  :roll:   :-)
,,PRIMUL CRO-MAGNON A FOST O "EVA" HIBRID, CU O MAMĂ HOMO SAPIENS ȘI UN TATĂ HOMO NEANDERTHALENSIS''
http://constantincretan.wordpress.com/2011/09/01/primul-cro-magnon-a-fost-o-eva-hibrid-cu-o-mama-homo-sapiens-si-un-tata-homo-neanderthalensis/

apoi , asta 
,,Este, mai mult, esenţa istoriei omenirii. Este istoria, trecută şi viitoare, a drumului inevitabil al omului înapoi, spre maimuţă. Este ceea ce a ascuns Darwin.''
luata de aici 
http://constantincretan.wordpress.com/2011/01/03/de-la-maimuta-salbatica-la-maimuta-domestica/

o  lectura interesanta pentru cine are chef     si rabdare  :-D

Siberia

Citat din: calator astral din  01 Septembrie 2011, 18:59:18
cea mai mare minciuna a Satanei e tocmai inexistenta sa.
Biss> dar nu se poate, Omul lui Dumnezeu,intelege ca nu avem libertatea aia absoluta, te invit sa recitesti postul siberiei care explica perfect pozitia echidistanta a omului intre cele doua Forte,pozitiva si negativa.

   @calator astral, pe toata lungimea postarii mele n-am vorbit niciodata de Dumnezeu, fiindca El este Totul - si Intuneric si Lumina, Un INTREG !
   Am zis: lumina distruge intunericul / intunericul absoarbe lumina.
   Satana (daca ar exista) nu poate fi pus pe picior de egalitate cu Dumnezeu si nu are cum sa-l invinga pe Dumnezeu. Iar Satana nu mai are cum sa existe in momentul in care esti in Lumina, fiindca Lumina distruge Intunericul – ca sa intelegi, fa analogia cu vampirii care sunt distrusi de lumina.
   Dumnezeu fiind creatorul a ceea ce exista - si Lumina si Intuneric - exista in tot si toate, fiindca orice este creat a derivat din Energia Intentiei Creatoare Originara, adica din insusi Dumnezeu (deci daca Satana ar exista, ar putea fi cel mult un AntiElder).
   Daca n-ar exista si Intuneric si Lumina n-am avea cum sa constientizam Intregul.

   Dumnezeu este Totul. Dumnezeu este Intregul. Un AntiDumnezeu nu are cum sa existe fiindca in acest caz ar fi un AntiTot, un AntiIntreg, adica NIMIC.

   Religia manipuleaza Lumina prin ingradirea / obstructionarea ei (ingradirea libertatii fiecaruia de-a accesa Lumina din el, ingradirea Liberului Arbitru). Manipuleaza ideea de Creator / Dumnezeu prin confuzie si pune in fruntea creatiei un zeu material, etc.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

#54
Mai precis , Dumnezeu este unic si incorporabil

Evident, doar parerea mea  :lol:

L.E. desi se pot aduce dovezi in acest sens . Si stiintifice   8-)

lylyt_ice

#55
 Perfect pina aici. Dar ca sa priceapa si...(egal cine), spune si cine sau ce suntem noi fata sau...prin DUMNEZEU. :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

dab270277




calatorule eu nu inteleg dc te opui schimbarii, evolutiei. Vreau sa stiu si sunt sigur ca si ceilalti useri doresc sa stie care este parerea ta despre desfasurarea acestor evenimente de sfarsit de program 4.0. Cum crezi tu ca am putea sa fim o societate perfecta (sau macar sa incercam).
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

SkiesOfLust

#57
fara suparare, dar de unde scoateti povestile astea? poate jignesc pe majoritatea, dar ar cam trebui sa va apucati de beletristica. dintre toti, cel mai realist si la obiect este Xanadron din ale carui posturi am inteles multe lucruri.

exista o mare posibilitate sa iau ban pentru ce am scris aici, dar raman prost cand aud de extraterestri cu jdemii de cromozomi, si alte nazdravanii. nu zic ca nu am fost si suntem vizitati de niste fiinte extraterestre, pentru ca "bunicii" nostri din antichitate ne-au lasat ceva urme, dar pur si simplu nu inteleg de unde stiti atatia despre copii "de diferite <culori>", diferite rase de extraterestri ale caror peripluri pe pamant si in spatiu sunt bine detaliate, si alte lucruri nedocumentate.

eu sunt de ala care pana cand nu vede o sursa, o idee cat de mica, nu crede in povesti.

fiulploii

@SkiesOfLust 
ai lecturat sectiunea Resurse   ?  Mai adauga Biblia  , eventual Coranul  , apocrife de tot soiul, situl Nasa , diverse alte  siteuri   ale caror linkuri le gasesti tot pe aici pe forum, apoi adauga Mitologie romana , Basmele romanilor, Miturile esentiale, Istoria credintelor si ideilor religioase , ceva arheologie, psihologie, fizica fundamentala , chimie , Istoria alchimica , Tehnici si tactici de manipulare, geopolitica  , studiaza monumentele lumii  , Egipt, China, Rusia , Americile  si altele . Studiaza si ceva magie , tai-chi , Tao, Istorie in general . Restul o sa vina de la sine . Daca reusesti macar ce e aici pe forum la resurse o sa vezi ca o sa iti pui anumite intrebari  . Sau poate ca nu  :wink:
Cum ziceai si tu ,, fara suparare''  si no offence .

Citat din: lylyt_ice din  01 Septembrie 2011, 20:53:25
Perfect pina aici. Dar ca sa priceapa si...(egal cine), spune si cine sau ce suntem noi fata sau...prin DUMNEZEU. :wink:
:lol: asa  cum ai procedat si tu , unele lucruri nu se spun, fiecare trebuie sa le descopere singur  .

Daca iei fiecare postare din acest topic si faci apoi o sinteza , eu zic ca rezulta exact topicul Hibrizii sau Omenirea in versiune 1.0    8-)

dab270277

fiulploii ai perfecta dreptate. Ceea ce nu inteleg eu este negativismul unor persoane care posteaza aici.

"Nimic nu se risipeste in univers"
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain