Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Presupusele OZN-uri naziste - unul din secretele ingropate odata cu Rudolf Hess?

Creat de Xanadron, 29 August 2011, 15:09:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Cred ca o sa revin pe acest topic dupa ce mai dau un ocol la ceva informatii (pe care le-am cam estompat in memorie din cauza unor evenimente mai ingrijoratoare de moment :-D) despre "Pisces". Cred ca pe la ei se mai vorbea despre d-nul Hess...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

kandaon

Un site interesant, din pacate (pentru cei ce nu stiu limba) e doar in engleza. Se spune si cate ceva despre Hess, farfurii zburatoare si mai ales despre presupusele baze naziste din Antarctica.
http://ahnen.greyfalcon.us/EXPLORING%20THE%20ANTARCTIC%20REICH.htm

Siberia

   Mai mult decat  ingroparea secretelor Nazi - OZN odata cu Rudolf Hess, cred ca de fapt ideea a fost de ingropare ale unor secrete oculte si referitoare la contactul Nazi cu alte entitati.
   Logica imi spune ca raspunsul trebuie cautat mai mult aici - poate si fiindca secretele cu privire la OZN-urile Nazi au reusit sa-si faca drum catre suprafata prin unele informatii privind operatiuni gen PaperClip. Dar cele mai bine pazite secrete raman in continuare cele privind latura oculta a activitatilor nazistilor de la varful ierarhiei.
   Probabil ca Rudolf Hess a vrut sa faca un pact cu englezii (trimis de Hitler) in legatura tocmai cu intrarea din zona  Arctica a Pamantului. Probabil ca Hess a luat cu el unele documente / informatii detinute de Karotechia cu privire la contactul cu anumite entitati in zona Arctica, entitati care tot probabil le dadeau batai de cap nazistilor si au decis sa le faca o "mica favoare" englezilor si sa le doneze lor informatiile si influenta asupra intrarii Arctice a Pamantului. Si tot probabil, Hess a fost preluat de catre PISCES cu tot cu informatiile lui si a primit o alta identitate sau pur si simplu a fost lichidat...
   Pentru mine e cam suspecta abandonarea intrarii Arctice de catre nazisti. Te-ai fi asteptat sa incerce sa supravegheze ei toate intrarile (se pare ca ar fi incercat o supraveghere si a intrarii din Tibet dar nu le-ar fi reusit din cauza ca rusii au fost mai "convingatori"), dar nu te-ai astepta sa lase balta tocmai intrarea care era mai aproape de ei.

Toate acestea sunt doar presupuneri / ipoteze S.F.  :-D

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

tractorbeam

Citat din: Siberia din  01 Septembrie 2011, 14:12:27
...Mai mult decat  ingroparea secretelor Nazi - OZN odata cu Rudolf Hess, cred ca de fapt ideea a fost de ingropare ale unor secrete oculte si referitoare la contactul Nazi cu alte entitati. ...

Asta este si impresia mea, la un moment dat in dezvoltarea societatii trebuie sa se fi produs contacte la diverse nivele, probabil ca ET se asigurau de colaborarea viitoare a diversilor poli de putere de pe Pamant.
Cand esti ET si supraveghezi Pamantul si observi ca armatele unuia se misca rapid si cuceresc tot ce misca (zic aicea de Wehrmacht in perioada 1936 - 1941) te duci sa discuti cu reprezentantii astora, numai ca sa nu te trezesti ca astia au cucerit tot si acum incep se se preocupe si de tine.

Xanadron

Citeva scurte completari ale puzzle-ului "Die Glocke" deocamdata: Rudolf Freiherr von Sebottendorff, initiatorul principal al societatii oculte "Vril Gesellschaft", a fost detinut in 1934 si apoi expulzat (in Turcia) de Hitler si acolitii lui "executivi-EXO", in ciuda dezacordului lui Rudolf Hess - si el un partizan al "magiei albe" pe linie sufista si lider al "factiunii naziste ENDO". Deloc agreata, se pare, nici de Churchill @ Co., interesati aparent de continuarea macelului WW-II cu orice pret. De unde si reducerea la tacere pe termen indefinit a lui Hess.
n.b. - Interesant e ca tot in Turcia au lucrat, imediat dupa WW-II, printre multi altii, si doi importanti fizicieni nazisti mentionati p-un alt topic (Walter Noddack si Ida Noddack).

Apropo de destinatia celor cel putin 3 "clopote" naziste transportate in citeva locatii atent pregatite inca inainte de mai '45, pe linga America de Sud si Antarctica exista date inca incerte despre Turcia si/sau Africa de sud-est (Tanzania, Rhodesia), dar si pe linia USA.

Mai clar: lumea a cam uitat de "incidentul Kecksburg" din 1965, cind un "OZN" asemanator celebrului clopot nazist (cu forma de... ghinda) ar fi fost recuperat de armata americana si dus la baza Wright-Patterson. :roll: Interesant  - si relevant dupa mine - e faptul ca relatarea vederii obiectului apartine unui contractor civil al armatei americane (Stan Gordon, patronul unei firme din Dayton), care livrase citeva mii de placi ceramice speciale respectivei baze.
Chestie interesanta fiindca, potrivit documentatelor opinii ale lui Igor Witkowski sau Joseph Farrell, exact acelasi mediu dielectric (incinta tapetata cu placi ceramice) constituia locul de desfasurare al experimentelor initiale cu "clopotul nazist", undeva la granita cu Polonia (locatia exista, cu toate semnele conexe remanente - google please Igor Witkowski si aflati mai multe).

In plus, commando-ul american recuperator al "ghindei" :ufo: parea ca astepta la locul si timpul exact OZN-ul - dupa unii, impreuna cu generalul SS Hans Kammler (recuperat si el zice-se de catre americani, impreuna cu "clopotelul", dar mai putin public decit Von Braun si alti "rachetisti" nazisti, in cadrul operatiunii "Paperclip").

Clar ca toate astea ramin simple ipoteze, dar macar una din ele mi se pare foarte probabila. 8-)

Citat din: tractorbeam din  01 Septembrie 2011, 16:26:15
Asta este si impresia mea, la un moment dat in dezvoltarea societatii trebuie sa se fi produs contacte la diverse nivele, probabil ca ET se asigurau de colaborarea viitoare a diversilor poli de putere de pe Pamant.
Cand esti ET si supraveghezi Pamantul si observi ca armatele unuia se misca rapid si cuceresc tot ce misca (zic aicea de Wehrmacht in perioada 1936 - 1941) te duci sa discuti cu reprezentantii astora, numai ca sa nu te trezesti ca astia au cucerit tot si acum incep se se preocupe si de tine.
P.S. Posibila si varianta asta, desi mie imi pare un gen de punere a carutzei in fatza cailor. :-D
Mai clar: inclin sa cred ca ET-ii :-) sint aia care s-au "ocupat" mai intai cu atentie de nazisti, inca din anii 1920, si NU invers.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii


fiulploii

Daca intrati pe www.google.de si acolo cautati vrill si wilhelm reich se gasesc mult mai multe insa in  limba germana  :-D


Siberia

Apropos de "Die Glocke": interesant ar fi de vazut si Repulsin-ul lui Viktor Schauberger

http://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Schauberger
http://www.antigravitytechnology.net/viktor_schauberger.html

si legatura (despre care vorbeam intr-un topic dedicat din cate tin minte bazei Dugway) intre Glocke, Repulsin si Foo-Fighters.

Iar in ceea ce priveste detinutul 7, raman la parerea ca acela nu era Rudolf Hess...

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Pentru ca in mai multe topicuri se atinge problema clopotelor - banuiesc ca nici Mitica nu stie pentru cine trag astfel de clopote  :lol: -
am ales sa pun documentarul despre ele aici . Cat adevar o fi , nu stiu ....inca .  Daca acest documentar mai este pus pe vreun topic, rog sa se stearga acesta de aici

nazi ufo The Bell Documentry part 1

nazi ufo The Bell Documentry part 2

nazi ufo The Bell Documentry part 3

nazi ufo The Bell documentry part 4

Siberia

Revenind la ceea ce spuneam mai sus, intr-un raspuns:
Citat din: Siberia din  01 Septembrie 2011, 14:12:27
   Mai mult decat  ingroparea secretelor Nazi - OZN odata cu Rudolf Hess, cred ca de fapt ideea a fost de ingropare ale unor secrete oculte si referitoare la contactul Nazi cu alte entitati.

Va propun spre analiza un fragment dintr-un text in legatura cu Rudolf Hess si zborul sau, iar subiectului per asamblu din care a derivat aceasta concluzie prezentata in citatul de mai sus il voi dezbate intr-un topic pe care-l voi deschide zilele acestea si va fi dedicat exclusiv Ocultismului nazist, detalii despre Ahnenerbe si Karotechia si diverse alte implicatii conexe.

CitatThe manuscript containing the Lebor Feasa Runda mysteriously disappeared from the Ahnenerbe archives on May 10th, 1941, the date Rudolf Hess made his solo flight to Scotland with the intention of conducting a secret meeting with the Duke of Hamilton and other high-ranking British aristocrats to discuss peace negotiations between Germany and Britain. The meeting was to have taken place at Dungavel House, the country estate of the Duke of Hamilton, but Hess was unable to locate the private landing strip at Dungavel in the dark of night and was forced to bail out of his unarmed aircraft when it ran out of fuel. Parachuting from his plane, Hess injured his ankle on impact and was quickly apprehended and taken into custody by a local guard unit. Among those who had seen the items removed from Hess was a young man by the name of John Paterson, who recalled that Hess had been carrying a very old book of some sort that looked to be an ancient manuscript which Hess said he had intended to present to the Duke of Hamilton as a gift of goodwill. No meeting between Hess and the Duke was to take place however; within a few days Hess was sent by rail to London by order of British Prime Minister, Winston Churchill, who had Hess detained as a prisoner for the duration of the war. The items confiscated from Hess were turned over to the British Secret Service and were kept in a sealed file after the war, but when the file's seal was found broken in 1991, the contents of the file were missing.

Manuscrisul Lebor Feasa Runda a dispărut in mod misterios din arhivele Ahnenerbe pe 10 mai 1941, data la care Rudolf Hess a efectuat singur zborul in Scotia, cu intenţia de a conduce o reuniune secretă cu Ducele de Hamilton şi alti aristocrati britanici de rang inalt, pentru a discuta negocierile de pace dintre Germania şi Marea Britanie. Reuniunea ar fi trebuit sa aibe loc la Casa Dungavel, resedinta de la tara a ducelui de Hamilton, dar lui Hess i-a fost imposibil sa localizeze în întunericul noptii pista de aterizare privata a resedintei Dungavel  şi a fost obligat sa-si  abandoneze avionul neinarmat atunci când aceasta a ramas fara combustibil. Cand s-a parasutat din avion, Hess s-a rănit la glezna la impactul cu solul scotian şi a fost repede prins şi luat în custodie de către o unitate de pază locală. *  Printre cei care au văzut lucrurile care i-au fost sechestrate lui Hess, era un tânăr pe nume John Paterson, care si-a amintit faptul că Hess transporta o carte foarte veche cu parea a fi un manuscris antic, despre care Hess spunea că dorea sa-l prezinte Ducelui de Hamilton intr-un gest de bunacredinta. N-a mai avut loc nici o întâlnire între Hess şi Duce - cu toate acestea, dupa cateva zile Hess a fost trimis cu trenul la Londra din ordinul primului-ministru britanic, Winston Churchill, care a l-a reţinut pe Hess ca si prizonier pe durata războiului. Obiectele confiscate de la Hess au fost predate Serviciului Secret Britanic şi au fost păstrate într-un dosar sigilat pana după război, dar in 1991 sigiliul dosarului a fost găsit rupt si conţinutul dosarului lipsea.**

*   - din cate am mai sapat pe ici pe colo in cautare de informatii, am inteles ca Pisces s-a ocupat de crearea conditiilor pentru capturarea lui Hess (pista nefiind iluminata).
** - cand in sfarsit au fost gasite toate aprobarile necesare pentru accesul la dosarul cu documentele confiscate de la Hess, s-a constatat cu stupoare ca acestea disparusera probabil cu multa vreme in urma.


Fragmentul este preluat de aici:
http://leborfeasarunda.weebly.com/history.html
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

pacala

Cel mai simplu ... este cu her Hess
Tema incercuirii Germanie apare inca din perioada von Bismarck
Barbatii de stat , chiar si atunci aveau pitici pe creier ( documentat istoric este piticu' lu' tov Stalin cum ca her Hitler nu stie desprea atacul din dimineata de 22.06.1941 )
Chiar si ofiterii  wehrmacht jurau cu mana pe statul partidului ca latimea canalului manecii este mai mica decit cea din hartile ne_naziste . 
Explicatia oficiala ca bokul nazist si-a pierdut mintile si s-a vazut arhanghelu' pacii este sustenabila logic .

Mai complicat de convist habotnicii este cu  :ufo:
A irosii resurse tehnico-stintifice pentru desvoltarea tehnologiilor  :ufo: iarasi nu se sustine cu dovezi ( hrisoavele zic despre concurenta prioiectelor tehnologiilor ,,clasice" - propulsia reactiva vs propulsia clasica ) . Proiectele hazlii nu au concurat nici un moment cu efortul de razboi .
Bazaconiile cosmogonice sint anteriore reichului milenar , cea cu intraterestrii este made usei ( inceputul secolului xx ) iar gheata+foc desi desvoltata de un austriac nazist este anterioara votarii care propulseaza nsdap in Reichstag .
Oricum , her fuhrer s-a exprimat clar : nu ma intereseaza cine are dreptate , pot sa aiba dreptate amindoi  :?
Validarea teoriei infraterestrilor a esuat - chiar a avut loc un experiment de detectare ( remote viewing ) bazat pe aceasta teorie .
Parca si teoria ghiata+foc a fost invalidata experimental tot de cercatatorii reichului .


Siberia

Citat din: Xanadron din  30 August 2011, 19:05:35
:roll: ?! Nu stiu din astea... :-D tot ce stiu  e ca... nu stiu de fapt mai nimic despre Hess, Bormann, Mengele sau alti destui ex-nazisti declarati morti, arestati perpetuu, preluati "la pachet" fie de rusi, fie de americani (Paperclip Operation) sau facuti scapati in America de Sud (si poate chiar Antarctica sau mai departe, pe Luna, Marte sau Aldebaran :star:...) prin intermediul diverselor retzele postbelice perfect organizate.

"Odessa" a fost doar una din ele, condusa de enigmaticul bodyguard al lui Hitler - nu Rochus Misch, care dadea inca interviuri prin 2009, la virsta de 91 de ani - http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/woman/real_life/article2158743.ece

...ci uriasul Otto Skorzeny, artizanul unor operatiuni de commando putin cunoscute (cum ar fi eliberarea lui Mussolini din arest in Italia), dar si sursa unor informatii abracadabrante despre presupuse conexiuni ale "dinastiei Bush" (dupa el, Scherff) cu nazistii de top, dar si cu Nikola Tesla. :roll:
Asta-i insa o alta subtema la fel de stufoasa - si implicit dificil de expediat in citeva vorbe.

@Xanadron, pentru a nu deschide un alt topic pentru problema asta stufoasa, o sa-ti cer o parere aici despre aceasta organigrama pe care o prezint
In care nivel crezi ca se integreaza OZN-urile naziste ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

Citat din: Siberia din  20 Noiembrie 2011, 16:59:04
@Xanadron, pentru a nu deschide un alt topic pentru problema asta stufoasa, o sa-ti cer o parere aici despre aceasta organigrama pe care o prezint
In care nivel crezi ca se integreaza OZN-urile naziste ?
Hmmm... :roll: greu de inclus "farfuriile" naziste :ufo: pe o anume treapta a organigramei expuse, draga Siberia...
Fiindca misterioasa organizatie oculta Karotechia (de fapt Kartothekia-Sonderkommando-H din Departamentul VII al RHSA=Reichssicherheitshauptamt initial, ramura a Ahnenerbe incepind cu 1933 si oficial din 1939, dezvoltata sub directa supraveghere a lui Himmler si Hess) se ocupa cu documentari aprofundate ale celor mai incredibile "dosare" ale Inchizitiei de pilda si aplicarea formulelor "arcanelor" in experimente cu mult mai putin "tehnologice" ca vrilezoaicele 8-) Mariei Orsic .

Adica mai mult pe linia necromantiei, alchimiei, vrajitoriei etc ("secret science" :evil: ad-litteram), "H"-ul din denumire venind de la "Hexerei" (vrajitorie). Pe linia asta, bine ai adus in discutie "Manuscrisul Lebor Feasa Runda", la care s-ar putea adauga Necronomiconul Gotic - chestii care pe colegi de genul Pacala i-ar lasa oricum reci.
In fine, fiindca nu doar pentru cititorii lui Sven Hassel si-ai Istoriei Oficiale postam noi p-aici, trebuie spus ca joaca asta cu focu' a nazistilor ar fi inclus oarece "zombificari pe bune" - mai clar, exhumari/reanimari :-o ale unor ex-shamani/vrajitori (Jurgen Tess din sec. XVII ar fi unul din ei).
Sint date credibile ca si alte experimente similare au avut loc - unele cu rezultate terifiante :-o cum ar fi "Aktion Gotterdammerung" (primavara lui '45), in cursul careia spiritul unui oarecare ;) Azathoth a devastat castelul Naudabaum si-a ucis citeva zeci de cercetatori.

Cel mai bine ne-ar putea insa lamuri "mortii vii" :-D din organigrama postata - dintre care ramin la parerea ca Otto Skorzeny a fost poate cel mai important nazist postbelic. Zic de cei "la vedere", fiindca Martin Bormann ramine number one.
Tema care ar merita si ea un topic separat, ca si "Karotechia", dar de care n-am timp deocamdata. 8-)

P.S. haios: Florin Piersic l-a jucat pe colonelul Skorzeny (care avea 1,93 m) intr-un film din 1969:

http://www.220.ro/trailer/FLORIN-PIERSIC-IN-ROLUL-OFITERULUI-GERMAN-OTTO-SKORZENY/2ffOrVCY4d/
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/


Siberia

Exista ceva "povestiri" despre "zombi" folositi de nazisti pe frontul rusesc  :wink:
Intrebam pe ce palier s-ar situa fenomenul OZN fiindca pana la un moment dat (cel putin) OZN-urile au "mers" mana-n mana cu ocultismul, dupa care se pare ca o importanta mult mai mare a capatat "ascensiunea" lui Hitler (eventuala sa reincarnare cu tot cu amintiri - magie care dealtfel am inteles ca a fost atinsa in zilele noastre undeva prin niste "logii" obscure :-D)
Stiind si de adanca amicitie dintre Hess si Hitler, raman la parerea ca odata cu Hess au fost ingropate (departe de ochii lumii) secrete mult mai socante decat cele referitoare la OZN-urile naziste :-D

p.s. - poate intr-o zi vei avea timp de un topic dedicat Ahnenerbe (expeditiile lor din lumea larga imi amintesc mereu de filmele cu Indiana Jones :-D ) si/sau Kartothekia; contribui si eu cu niste materiale :-D (daca va fi cazul  :wink: )
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti