Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Originea unui procent de cca. 15% din populatia planetei - RH negativ

Creat de Siberia, 19 August 2011, 14:04:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

Citat din: saver din  20 Septembrie 2011, 10:49:40
.

Si RH-ul negativ nu e o chestie noua. Daca vorbim de noutate, cei cu grupa AB sunt "noii". E o grupa de sange foarte rara si abia daca are 1000 de ani.
Am auzit ca Mantuitorul a avut grupa AB. Primitor universal. De aia a si luat pacatele tuturor asupra Lui.

Pai bre, daca grupa este de 1000 de ani si Mantuitorul a trait acu' 2000, cum e posibil?
In al doilea rand, asta chiar nu o mai cred, ba din contra face parte din propaganda "Maria a fost virgina dupa nastere pt ca o moasa a dat toala la o parte si a vazut ca avea himen!"
Ba s'avem pardon si putina luciditate!  Grupa sanguina se determina in baza unei analize de sange de care nu esti strain din moment ca vorbesti despre Rh, deci a facut cineva vreo analiza de sange acum 2000 de ani?! Cine si cum? avem dreptul sa stim!

saver

Citat din: Siberia din  20 Septembrie 2011, 11:24:49
Sau ai putea sa nu mai citesti tu topicul asta, nu ? Ar fi pacat sa te oripilezi in mod frecvent :-D

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca ma oripileaza sa arat cuiva ca bate campii si debiteaza tampenii,...
... cand de fapt e chiar o placere.  :-D :-D :-D

saver

Citat din: padme din  20 Septembrie 2011, 22:50:17
Pai bre, daca grupa este de 1000 de ani si Mantuitorul a trait acu' 2000, cum e posibil?
In al doilea rand, asta chiar nu o mai cred, ba din contra face parte din propaganda "Maria a fost virgina dupa nastere pt ca o moasa a dat toala la o parte si a vazut ca avea himen!"

La Dumnezeu totul e posibil!

Citat din: padme din  20 Septembrie 2011, 22:50:17
Ba s'avem pardon si putina luciditate!  Grupa sanguina se determina in baza unei analize de sange de care nu esti strain din moment ca vorbesti despre Rh, deci a facut cineva vreo analiza de sange acum 2000 de ani?! Cine si cum? avem dreptul sa stim!

Nu cred ca ai vreun drept special in sensul asta,  tu sau altii.

Dar cineva in mod sigur si-a impus un drept in a vedea daca poate afla asa ceva. Ca a aflat sau nu, sau ce a aflat, nu pot spune sigur. Am scris ca "am auzit". Si auzit a fost, nu citit.
Semantic vorbind inseamna ca este o informatie neverificata.

padme

Citat din: saver din  23 Septembrie 2011, 13:43:37
La Dumnezeu totul e posibil!


Cu explicatia asta m-ai dat gata!

Citat din: saver din  23 Septembrie 2011, 13:43:37
Nu cred ca ai vreun drept special in sensul asta,  tu sau altii.

Ai dreptate si tu, suntem robii lui D-zeu!

Citat din: saver din  23 Septembrie 2011, 13:43:37
Semantic vorbind inseamna ca este o informatie neverificata.

Mai filtreaza si tu inainte sa spui la altii!

saver

Citat din: padme din  23 Septembrie 2011, 21:18:19
Mai filtreaza si tu inainte sa spui la altii!

Am auzit pe cineva spunand asta. Dar m-am uitat acum pe net de curiozitate si Google confirma tot acelasi zvon.
Dar repet, nu am spus ca SUNT SIGUR ca blablabla, ci AM AUZIT ca blablabla.
================================================================
Ce nu mi-a placut in raspunsul tau a fost HULA:
In al doilea rand, asta chiar nu o mai cred, ba din contra face parte din propaganda "Maria a fost virgina dupa nastere pt ca o moasa a dat toala la o parte si a vazut ca avea himen!"

Hula tine de gradul de civilizatie al unei persoane. Daca spre exemplu am discuta despre mama ta si floarea ei de dinainte de casatorie. Sau poate nu avea o floare, pentru ca un june nu numai ca i-a furat floarea dar i-a spart si ghivechiul.

O astfel de exprimare am putea spune ca este jignitoare, nu? Dar daca discutam in astfel de termeni despre o persoana care nu este de fata, inseamna ca nu mai este jignitoare?? Sau poate este chiar mai jignitoare decat atunci cand persoana este de fata?

Daca exprimarea mea nu a fost bipeda imi cer scuze, dar grohaiala sper ca a dat un sens logic cerintelor mele.
Editand raspunsul tau prin stergerea HULEI ar fi o actiune necesara pentru tot ce este drept si adevarat in caracterul nostru national.
Un evident salut fizic adresat oamenilor buni din aceasta tara.

Do it! Sterge hula!

padme

Citat din: saver din  24 Septembrie 2011, 00:38:12
Ce nu mi-a placut in raspunsul tau a fost HULA:
In al doilea rand, asta chiar nu o mai cred, ba din contra face parte din propaganda "Maria a fost virgina dupa nastere pt ca o moasa a dat toala la o parte si a vazut ca avea himen!"


Nu e nici o hula, e o afirmatie pe care o face biserica catolica si pe care am gasit-o intr-o carte (nu mai stiu care) unde autorul a scris un text despre imaculata conceptie, deci nu imi apartine daca citesti cu atentie! Nu eu am adus in discutie/ vorbesc despre persoane care nu mai exista si nu se pot apara/justifica, etc! Ba chiar vad ca pe tine te streseaza rau faza cu virginitatea Ei dinainte de casatorie, pe care eu nici n-am adus-o in discutie, eu vrobeam de absurditatile care s-au spus dupa - deci moasa e de vina ca a vorbit pe la spate:

Citat din: saver din  24 Septembrie 2011, 00:38:12
Daca spre exemplu am discuta despre mama ta si floarea ei de dinainte de casatorie. Sau poate nu avea o floare, pentru ca un june nu numai ca i-a furat floarea dar i-a spart si ghivechiul.O astfel de exprimare am putea spune ca este jignitoare, nu? Dar daca discutam in astfel de termeni despre o persoana care nu este de fata, inseamna ca nu mai este jignitoare?? Sau poate este chiar mai jignitoare decat atunci cand persoana este de fata?
Conform vegentilor persoana este de fata si poate interveni oricand in discutie!

Analogia cu mama mea, care nici macar nu mai exista ca sa poata spune despre floarea ei dinainte de casatorie, o gasesc total deplasata! Mai ales ca nu despre ea (mama mea) s-a vorbit in ultimii 2000 de ani si s-a despicat firul in 4, vezi si tu pana unde! Inteleg ca ai vrut sa ma jignesti, crede-ma ca am depasit de mult aceste emotii necontrolate si care tind sa iasa la iveala ca o falsa reactie de autoaparare, am pretentia ca vad mult mai departe, mai ales datorita experientei de viata!

PS - informatia mai depinde si de unde o iei si cum o interpretezi prin filtre proprii! Daca tu crezi zvonurile care circula pe net puse de diversi (o sa caut si eu faza cu grupa sa vad de unde vine), e treaba ta, mai ales ca vad, esti convins!

StarDust

Citat din: saver din  20 Septembrie 2011, 10:49:40
...
Am auzit ca Mantuitorul a avut grupa AB. Primitor universal. De aia a si luat pacatele tuturor asupra Lui.
...
No' asta e o chestie! Unde ai auzit asa ceva? As dori sa detaliezi asta caci in caz contrar am sa raman eu cu impresia ca debitezi tampenii!

Citat din: saver din  20 Septembrie 2011, 10:49:40
Cate prostii am citit pe topicul asta.  :-D
...

De la postarea asta a ta, a inceput toata tevatura pe langa acest subiect:

Citat din: saver din  23 Septembrie 2011, 13:43:37
La Dumnezeu totul e posibil!
...

Si cu asta ai dat raspunsul final si irefutabil la tot topicul nu? Deci putem inchide subiectul ca nu mai e nimic de spus.... Eu zic sa o lasi "mai moale" cu chestiile astea.

Citat din: saver din  24 Septembrie 2011, 00:38:12
...
Hula tine de gradul de civilizatie al unei persoane. Daca spre exemplu am discuta despre ............
...

Nu crezi ca exagerezi? O persoana "civilizata" ca tine nu putea gasi un exemplu mai bun, decat facand o asemenea referire? Care in opinia (si a) mea numai civilizata nu e.... Si vii sa ne mai dai exemple pe forum?

Considera ca ai fost avertizat, next time... pentru asa ceva te trec direct la moderare, fara discutie!

Nu astept raspuns la aceasta postare decat pe PM, in rest, la subiect si fara jigniri!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

saver

@ padme

Unde nu e nici Dumnezeu nu cere.
N-am auzit niciodata de vegenti si nici DEX-ul:
http://dexonline.ro/definitie/vegent

Lipsa intelegerii unor notiuni simple, cat si utilizarea unor cuvinte inventate sunt de ajuns pentru a ajunge pe lista mea de ignore.

Citat din: StarDust din  24 Septembrie 2011, 16:45:51
Nu astept raspuns la aceasta postare decat pe PM, in rest, la subiect si fara jigniri!

OK asteapta!

padme

Citat din: saver din  25 Septembrie 2011, 22:53:55
@ padme

Unde nu e nici Dumnezeu nu cere.
N-am auzit niciodata de vegenti si nici DEX-ul:
http://dexonline.ro/definitie/vegent

Lipsa intelegerii unor notiuni simple, cat si utilizarea unor cuvinte inventate sunt de ajuns pentru a ajunge pe lista mea de ignore.

OK asteapta!

Veggente - profet, clarvazator, etc.- in general cuvantul face referire la cei care vad aparitiile mariane!
Am zis de 111,5 ori ca sunt in Italia, mai fac confuzie, de fapt sunt convinsa ca ala e cuvantul corect, asta e! Sa crezi tu ca nu am inteles notiunea ta simpla, haida de, prin raspunsul pe care l-ai dat n-ai facut decat sa-mi intaresti banuiala pe care am avut-o in legatura cu tine!

Ma bucur mult ca sunt pe lista ta de ignorati!


fiulploii

  Rh negativ sau fascinatia sangelui albastru regal  :-)  ?

  Se zice ca primi regi umani au fost urmasii Controlorilor cu fiicele oamenilor . Rh negativ inseamna ca persoanele respective nu prezinta aspecte genetice simiene si se considera de aici ca sangele respectivilor este prototipul sangelui uman primordial ( adam kadmon ) sau inteligenta umana primordiala.
  Insa nici in sanul familiilor regale nu este liniste si pace si dau ca exemplu faptul ca actuala familie regala britanica ce apartine casei de Windsor este considerata a fi o impostoare de catre urmasii imperiului galez . Explicatia e lunga si se gaseste in arborele genealogic al casei de Windsor . In principal Casa de Windsor este casa regala olandeza de Orange ce provine din statul german Hanovra si care ajungand pe tronul Angliei si-a luat numele dupa castelul de Windsor .
  Dar olandezii nu sunt altceva decat o combinatie intre germani si francezi . Germanii si-au numit provincia Nassau iar francezii i-au spus Orange. Candva, printul german Wilhelm I a condus o revolta protestanta impotriva ocupantilor catolici spanioli si a fondat dinastia Casei de Orange-Nassau sau pe scurt Casa de Orange. Complicat?  :lol:

  Daca se adauga ca familiile monarhice din Europa considera sau cred ca se trag din vechii ''zei'' sumerieni cred ca incepem sa intelegem ceva vag din paienjenisul actual ce il consider haotic datorita implicarii mai multor factori divergenti functie de ..interese?

  P.S. cred ca colega @Siberia stie mult mai multe decat a lasat sa se inteleaga in mod direct si regret ca descopar asta abia acum  8-) Deh, probabil nu eram capabil sa ''vad'' atunci iar acum zaresc doar prin ceatza .  :lol:
    Parerea mea ...care poate fi total gresita

acme

uite ce zice cineva mai priceput decit mine:

"In absenta unor aminoacizi(pe care nu as numi-o absenta mutationala ci stare primordiala) care conduce la Rh-(D-),se altereaza morfologia eritrocitara in asa hal incit se produc adevarate sferocite de viabilitate f scazuta si se pare ca adaptate la schimburi gazoase de alta compozitie decit cea terestra. Deci,in timp,in atmosfera noastra, rasa ar putea disparea. Nu se cunoaste rolul biologic al prot Rh, se zice ca sint transportatoare de cationi.(nu cunosc noile teorii). De asemenea tine de rasa:85% Rh poz rasa alba,95% neagra si aproape 100% alte populatii(chinezii si japonezii mai degraba fenotip D debil).
Concluzie/Speculatie: Au existat incrucisari posterioare a fiintelor primordiale gen humane cu specii superioare din regnul animal ptr a mari rezistenta rasei? Caci absenta antigenului D nu poate fi considerata o mutatie ambientala in cursul evolutiei."
We're born alone, we live alone, we die alone.

kandaon

Am mai citit odata o chestie interesanta, despre asa numitele "himere" umane, oameni care au doua grupe de sange diferite care coexista in organism, sau ADN-ul lor e diferit in functie de zona din corp de unde se preleveaza mostrele.


fiulploii

Mai jos e vb despre originea bascilor .



Some suggest the Rh-Negative Hybrids came from the DRACO Caverns in the Carpathian Mountains and are mostly red-headed people with green eyes; but some may have black hair and brown eyes. There is little doubt that Rh-Negative people are Hybrids; and evidence seems to suggest they are part Reptilian and part Human.

If two Rh-Negatives try to have a baby it will usually abort, be born dead, die shortly after birth, or be born a "BLUE Baby", because it is not processing oxygen properly - thus the term "Blue-Bloods." Currently, only 5% of the Earth's population are Rh-Negatives; but an amazing 15% of England's population is Rh-Negative.

On the other end of the scale, the lowest incidence of Rh-Negative individuals (1%) is in Iceland. The Basques of France and Spain show unusual patterns for several genes, including the highest rate of the Rh-negative blood.

Their language is of unknown origin and cannot be placed within any standard classification.


Pe scurt, astia cu Rh- ar fi hibrizi cu reptilieni si ar proeni din pesterile DRACO din muntii Carpati.
Care or fi pesterile alea?

:roll:

R

rh -


1-da
2-da
3-da
4-da
5-da
6-da
7-nu stiu
8-nu
9-da
10-da
11-da
12-da
13-da
14-da
15-da
16-da
17-da
18-da
19-cred ca da
20-nu
21-nu
22-nu

in plus am alergie la anumite metale si atractie fata de altele
telepatie cu anumite persoane
aversiune sau atractie fata de anumite persoane sau locuri fara sa fi avut contact inainte sau o explicatie rationala
vise premonitorii la care nu am explicatie, dar dupa un timp se intampla ceva legat de subiectul respectiv
senzatii uneori fizice in preajma anumitor obiecte, de obicei vechi



nu stiu daca acestea au toate legatura directa cu rh ul, insa am observat ca rezonez cu un anumit tip de oameni nu in chestii punctuale, ci mai largi, adica sunt mai multe lucruri care coincid, e o matrice, nu doar un element
2 kids cu rh +