Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Originea unui procent de cca. 15% din populatia planetei - RH negativ

Creat de Siberia, 19 August 2011, 14:04:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

   Tinand cont ca o sa ne ia ceva timp sa aflam "chestii" noi despre acel virus (sau mai putin timp decat am avea nevoie daca Cometa buclucasa ne injumatateste sau daca Elita va folosi Cometa pe post de "acar paun" ca sa faca asta),  ma gandeam sa va supun atentiei cateva trasaturi despre care se zice ca sunt comune celor cu RH -.
   Trasaturile sunt in completarea celor datorate grupei sanguine (stiti ca japonezii considera pe langa un C.V. interesant si grupa sanguina ca factor de decizie in angajarea unei persoane) si a celor datorate conjuncturii astrale / horoscopului /zodiei posesorilor de RH -.

1.   - culoarea ochilor este predominant verde sau caprui si in mai mica masura albastri.
2.   - par natural roscat sau blond.
3.   - puls scazut.
4.   - tensiune scazuta
5.   - vedere sau auz foarte buna/bun (acut)
6.   - simturi extrasenzoriale / parapsihologice
7.   - o vertebra (coasta) in plus
8.   - legaturi cu domeniul O.Z.N.
9.   - atractie catre spatiu si stiinta
10. - senzatia ca nu apartin acestei lumi
11. - privire patrunzatoare
12. - atrag fenomene paranormale
13. - vise fizice (physic dreams)
14. - cautatori ai adevarului
15. - imunitate sporita (in fata bolilor)
16. - o mare compasiune fata de soarta omenirii
17. - dorinta de a dobandi cat mai multe cunostinte / intelepciune
18. - sentimentul unei "misiuni" in aceasta viata
19. - abilitati psihice
20. - semne inexplicabile pe corp
21. - capacitatea psihica de a intrerupe curentul electric
22. - contacte cu lumea extraterestrilor

   Se pare ca cercetatorii incearca sa recreeze in laborator "reteta" grupei de sange 0 / RH -, insa fara a avea succes;
   Proteina din sangele cu RH + poate fi clonata, dar cea din sangele cu RH - nu poate fi clonat.
   Interesant ? :D

   Cat despre ceea ce zicea @fiulploii cu privire la problemele de procreere care apar la mamele cu RH - :
   - primii doi copii pot fi nascuti fara probleme si fara RoGam (al doilea ar putea sa fie un pic cam sclifosit  :-D - zic eu  :-D), dar de la al treilea copil in sus e nevoie de acest tratament, altfel sarcina nu poate fi dusa pana la capat, sau copilul va avea probleme. Asta fiindca organismul mamei cu RH - va respinge un copil cu RH + ca pe un virus, bacterie, infectie. Sistemul imunitar al mamei pur si simplu va lupta sa elimine copilului.
   Probabil este un mecanism eficient pentru pastrarea liniei genetice.
   - Cum poate explica o mutatie acest fapt ? Si in ce scop sau in ce conditii ar fi aparut o asemenea mutatie ?
    - De ce este tinuta sub observatie populatia cu RH - ? (in unele state se tine o evidenta foarte stricta cu cetatenii posesori ai acestui factor RH)

p.s. - nu postez linkuri fiindca la o cautare pe Google veti gasi cateva site-uri in engleza care contin aceste date.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Citat din: Siberia din  22 August 2011, 01:44:34
      - De ce este tinuta sub observatie populatia cu RH - ? (in unele state se tine o evidenta foarte stricta cu cetatenii posesori ai acestui factor RH)


Pentru transfuzii  8-) in caz de nevoie . Asa se intampla si cu grupele rare de sange .

Pentru corectitudine ar trebui un tabel cu trasaturi comparate statistic la Rh- cu Rh+ , nu ?  :roll:

Cei cu anumite aptitudini para-  ar avea o mica protuberanta in spatele genunchiului  :-D de exemplu .

Sunt curios daca exista cineva pe acest forum cu o coasta in plus - fara sa rad in niciun fel de munca depusa de tine , colega @Siberia - si in plus , daca au inca una , sunt curios daca au o relatie stabila cu o persoana de sex opus ( iarasi precizari necesare  :-D ) daca au o coasta in plus inseamna ca nu au nevoie de Eva ci poate de..... Lilith ???  :-D sau poate de nimeni - e doar o ipoteza stimati colegi .Analog este rationamentul si daca e vb de o vertebra ..in plus  :-)

Ar fi de comentat si la celelalte ''atributiuni'' insa nu vreau sa o fac fara o documentatie solida  :-D


setris

Nu este vorba de o coasta in plus, ci de una sau mai multe vertebre in plus, asa zisa coada, apare in special la persoanele de gen feminin  :roll:
Nu este nimic deosebit, poate uneori deranjanta la stat pe scaun...cred ca sunt " fericita " posesoare a unei vertebre, nu mi-am facut radiografie pt. ca nu am avut probleme in zona lombara, dar am sa caut radiografiile mamei, poate se vede la ea .
Sunt al treilea copil dintr-o mama cu rh- si nu consider ca am probleme psihice  :-D, sau poate ar trebui sa merg sa consult un doctor, dar natura mea ma face sa fug de ei ca de  :evil:...stau bine cu sanatatea, deocamdata, dar asta nu cred ca tine de rh, mama mea are aceeasi grupa ca si mine si a trecut print-un cancer, sta destul de prost cu auzul, telepatica nu stiu sa fie decat cu mine, alte abilitati si trairi nu mi-a impartasit sa aiba .
Eu zic ca suntem oameni normali ca si restul si inafra de une incompatibilitati la reproducere nu avem nimic in plus sau in minus ...

Guest

Citat din: Siberia din  22 August 2011, 01:44:34
  Cat despre ceea ce zicea @fiulploii cu privire la problemele de procreere care apar la mamele cu RH - :
   - primii doi copii pot fi nascuti fara probleme si fara RoGam (al doilea ar putea sa fie un pic cam sclifosit  :-D - zic eu  :-D), dar de la al treilea copil in sus e nevoie de acest tratament, altfel sarcina nu poate fi dusa pana la capat, sau copilul va avea probleme. Asta fiindca organismul mamei cu RH - va respinge un copil cu RH + ca pe un virus, bacterie, infectie. Sistemul imunitar al mamei pur si simplu va lupta sa elimine copilului.
   Probabil este un mecanism eficient pentru pastrarea liniei genetice.

No, pe mine cand m-o facut muma-mea, nu avusei probleme. Si sunt number 3/3. :fullmoon: :-)

AndreiASM

Citat din: Siberia din  22 August 2011, 01:44:34
...

Mama are RH-, si sunt copilul 2/2. Adevarul e ca era sa murim amandoi la nastere din cauza unor complicatii.

1.   - culoarea ochilor este predominant verde sau caprui si in mai mica masura albastri. - alabastri/verzui
2.   - par natural roscat sau blond. - brunet
3.   - puls scazut.  - da
4.   - tensiune scazuta - da
5.   - vedere sau auz foarte buna/bun (acut) - da
6.   - simturi extrasenzoriale / parapsihologice - nu le-am remarcat pana acum (sau nu stiu sa le identific & valorific)
7.   - o vertebra (coasta) in plus - vertebra in plus
8.   - legaturi cu domeniul O.Z.N. - da
9.   - atractie catre spatiu si stiinta - da, da, da
10. - senzatia ca nu apartin acestei lumi - da
11. - privire patrunzatoare - da
12. - atrag fenomene paranormale - nu
13. - vise fizice (physic dreams) - da
14. - cautatori ai adevarului - da
15. - imunitate sporita (in fata bolilor) - da (chiar foarte sporita)
16. - o mare compasiune fata de soarta omenirii - da
17. - dorinta de a dobandi cat mai multe cunostinte / intelepciune - da
18. - sentimentul unei "misiuni" in aceasta viata - da
19. - abilitati psihice - vezi 6
20. - semne inexplicabile pe corp - da
21. - capacitatea psihica de a intrerupe curentul electric  - nu (doar fizica :P)
22. - contacte cu lumea extraterestrilor - nu

Oricum, lista contine niste puncte destul de generale, in care probabil se identifica multa lume (inclusiv cu RH+).

calator astral

Confirm profilul prezentat. Inteleg de ce trebuie sa schimb becurile in fiecare luna.
Alaltaieri s-a ars altul. Ieri mi s-a stins si neonul din bucatarie...
De fiecare data,acasa sau nu,simt,cu citeva secunde inainte, ca in momentul in care voi aprinde lumina becul sau neonul sau lanterna vor exploda.
De fiecare data.
Ma "curentez" zilnic cind ating portiera masinii.

Ps> am irisul negru,ochi caprui la prima vedere,dar de te uiti atemt de aproape vezi pupila inconjurata de bleumarin-violet.
In mijlicul fruntii am o cicatrice in forma de fulger exact ca Harry Potter, o masca de plonjare subacvatica mi-a explodat acum opt ani la 30m de la suprafata,implozie mai bine zis.

Siberia

Citat din: X din  22 August 2011, 10:30:26
No, pe mine cand m-o facut muma-mea, nu avusei probleme. Si sunt number 3/3. :fullmoon: :-)

Bravo !
Poate mama ta a facut un vaccin... Sau poate totul a decurs perfect pentru familia voastra.
Toti 3 copiii aveti RH pozitiv ?

In alta ordine de idei, daca crezi ca explicatia am scris-o fara sa am habar de ceva, postez mai jos si linkuri in limba romana pentru elucidare:

http://www.romedic.ro/boala-hemolitica-a-nou-nascutului/supravegherea-gravidei-cu-rh-negativ
http://www.sfatulmedicului.ro/Afectiuni-asociate-sarcinii/sensibilizarea-la-antigenul-rh-in-timpul-sarcinii_1063
http://stirileprotv.ro/stiri/social/mii-de-gravide-cu-rh-negativ-aflate-la-a-doua-sarcina-sunt-in-pericol.html

   Cat despre trasaturile care se zice ca ar fi comune celor cu RH- , nu fac parte dintr-un studiu stiintific derulat de vreo universitate de renume, ci sunt date stranse de si de la la posesorii acestui RH. Ele nu sunt trasaturi obligatorii pentru toate persoanele din aceasta categorie, si nu sunt menite a se folosi ca termen de comparatie vis-a-vis de categoria cetatenilor cu RH +.
   Nu sustine nimeni ca persoanele cu RH - fac parte dintr-o Super-Rasa, nu sunt Super-Eroi, sunt oameni obisnuiti, poate cu unele capacitati mai dezvoltate decat alti indivizi. Asta nu inseamna ca intr-un procent de 85 % din populatia planetei nu se vor gasi indivizi cu trasaturi similare celor prezentate in postarea mea anterioara.

Pe de alta parte, daca ar exista intr-adevar un studiu stiintific despre trasaturile fizice si psihice ale populatiei cu RH - si acest studiu ar demonstra ca aceasta populatie are capacitati sporite fata de populatia cu RH +, credeti ca va fi vreodata dat publicitatii ? 

p.s. - referitor la aceste trasaturi, am punctat afirmativ la mai mult de jumatate din cele 22 de puncte expuse: 2 -> 6, 8 -> 11, 13 -> 15, 17, 18 (1 = Nu, 7 = Nu stiu, 12 = Nu stiu, 16 = compasiune intr-o mica masura, 19 = Nu stiu, 20 = Nu, 21 = Nu)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

acme

Citat din: Siberia din  22 August 2011, 12:51:14
p.s. - referitor la aceste trasaturi, am punctat afirmativ la mai mult de jumatate din cele 22 de puncte expuse: 2 -> 6, 8 -> 11, 13 -> 15, 17, 18 (1 = Nu, 7 = Nu stiu, 12 = Nu stiu, 16 = compasiune intr-o mica masura, 19 = Nu stiu, 20 = Nu, 21 = Nu)

hmm, eu nu pot sa bifez decit 4 punte: 3,4,9 si 15
We're born alone, we live alone, we die alone.

setris

Eu sunt numarul trei, mama nu a primit nici un fel de vaccin, nu se faceau acum 36 de ani, a fost doar prevenita ca ar putea sa aiba probleme, a fost de acord sa duca sarcina la termen doar pt. ca a repetat in continuu ca trebuie sa ma nasca pt. ca sunt fetita, a stiut asta cu toata convingerea, fara ecograf...probleme au fost, dar nu de natura psihica, si oricum sunt depasite demult :) .
Uite ca nu stiu daca fratele meu si primul copil al mamei ( a fost "recoltat" la un an de zile ) au rh-, si nu cred ca este relevant, probleme ar fi aparut doar daca unul dintre ei ar fi avut rh+ si eu asi fi a aparut ca al trei-lea nascut tot cu rh+, doar in acest caz sangele mamei ajunge sa atace fatul ( pt. ca dezvolta antigene de la sarcina precedenta ).
Oricum sunt un caz fericit si am avut norocul sa am aceeasi grupa sanguina si acelasi rh- cu ea, interesant este ca a stiut ca o sa fie ok sa ma nasca si a stiut sexul copilului .
Restul punctelor enumerate sunt aplicabile la toti subiectii ( in special cei de pe forum)..iar vertebra in plus...la mine poate fi doar o mostenire de familie...

Xanadron

Vin pe moment doar cu o ipoteza... mai putin SF a originii/selectiei persoanelor cu Rh- si implicit fara gena "D", pe linia "Babesiosis - Ticks - Ursus Spelaeus - Neanderthal Man" :roll: derulata-n Paleolitic - expusa rezumativ de unii savanti (antropologi olandezi) p-aici:

http://rhnegative.zaphod.myfastforum.org/archive/hypothesis-about-the-selection-of-the-rh-negative-individual__o_t__t_83.html

si-un PDF disponibil aici:

http://www.springerlink.com/content/r1k7786tv9144xxw/

P.S. Dupa unele date statistice, zona noastra europeana are un procent de 4-9% persoane cu Rh negativ (exceptie: bascii, cu peste 25%).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Rayden

citisem mai demult pe undeva, interesat fiind dupa o discutie avuta la vremea respectiva de cineva care "studiase problema rh-", si era si un link pe net..ca ar fi fost un laborator genetic prin Munţii Caucaz facut de Anunnaki – care cica ar fi Reptilieni de pe a 12-a Planeta Nibiru, si prin programe de incrucisare genetica intre pestilienii - reptilieni si oamenii-maimuta, stramosii nostri primitivi, au rezultat niste oameni hibrizi, blonzi cu ochii albaştrii cu RH negativ – cu sange albastru atribuit de altfel castelor regale..cei care ar trebui sa conduca lumea.
acesti serpilieni - pestilieni, reptilieni, ar fi facut experimente intre monkey men cu ...reptile terestre, existente la vremea respectiva pe pamant..de aici rezultand RH –ul pozitiv in sange..
in concluzie, daca ar fi adevarat, am avea toti gene de reptilieni, serpilieni si alte taratoare..numai ca unii sunt mai nobili - cu origini stelare, galactice, etc, iar restul..o tzara mai putin stelare, galactice, etc.. :mrgreen:
povestea ar fi descrisa pe larg, cica, si in tablitele sumeriene, pe care cei drept, inca nu am avut timp sa le citesc pe toate :-D insa, din cartile lu' nea Sitchin pe care am apucat sa le devorez, inlcin sa cred ca povestea de mai sus, ar avea un sambure maricel de adevar..
parerea mea..

Siberia

   Inainte de-a discuta pe marginea informatiilor prezentate deja si de-a aduce noi variabile spre analiza, vreau sa multumesc colegilor posesori de RH - care au raspuns la acest subiect si care ne-au impartasit cate ceva din experienta lor personala vis-a-vis de acest subiect.
  De obicei acord rar calificative (like/puncte karmice sau orice altceva) si le acord doar in momentul in care consider un raspuns bine argumentat sau ca are un mesaj interesant de transmis, dar in acest caz, consider sa dau like raspunsurilor colegilor care si-au lasat temerile deoparte si s-au simtit intr-adevar liberi sa discute despre acest subiect cu cartile pe fata.
   Totodata, ii rog pe colegii care nu sunt "fericitii" posesori ai acestei "trasaturi sanguine" sa se abtina de la eventualele "mistocareli" colegiale asupra experientele personale ale colegilor lor, fiindca subiectul a fost deschis pentru a cauta Impreuna informatiile necesare pentru a intelege originea acestui factor RH - si odata inteleasa cat de cat, sa descoperim de fapt originea noastra, a tuturor.

   
   @Rayden, interesant ca ai adus in discutie (pe langa reptilieni si oameni-maimuta) ideea sangelui albastru.
    Lasand deoparte povestea potrivit careia acest sange albastru descende direct din reptilieni si e sangele Elitei, ar fi mai bine sa cautam indicii in compozitia acestui sange albastru. Si ma refer la concentratia de cupru din acest sange.
    Se vorbeste despre (si am inteles ca este certificat in lumea medicala) faptul ca sangele cu RH - contine un procent marit de Cupru, fata de cel cu RH + care se bazeaza pe un procent marit de Fier. Luand-o pe firul logic al povestirii precum ca acest Pamant a suportat mai multe civilizatii de-a lungul istoriei lui, probabil ca civilizatia precedenta (numarul 4 / daca noi suntem 5) sa fi fost formata din oameni cu RH - si grupa 0 (stiintific zicandu-se ca grupa 0 este cea mai veche grupa sanguina). Asta ar insemna ca toti oamenii aveau Cupru in sange, deci sange albastru (nu vreau sa ma leg de reptilieni in nici un fel, atata timp cat notiunea asta nu imi este bine clarificata prin dovezi coerente).
      Introducand acum in scenariu si "treaba" pe care a adus-o @biss in discutie si care a provocat un E.L.E. acum 12000 de ani; probabil in urma acelei catastrofe au aparut ca si mutatii grupele de sange cu RH + (mi se pare mai logic sa fie asa, decat invers), ajungandu-se astfel la formele de sange cu concentratie mare de Fier din ziua de azi.
      Populatia cu RH- ramasa in urma E.L.E. o parte a murit, o parte a suferit mutatii genetice, iar o parte a reusit sa se adapteze si sa-si pastreze caracteristicile sanguine in mare parte neschimbate, formand procentul de 15% pe care-l cunoastem in ziua de azi. Am zis in mare parte neschimbate, fiindca nu stim cu siguranta ce capacibilitati fizico-psihice aveau predecesorii nostrii de acum 12000 de ani... putem doar sa deducem unele si altele din povestile Atlantidei, sau alte mituri.
     
     @biss, referitor la virus, ma gandeam ca daca ar exista un E.L.E. de aceeasi natura ca cel de acum 12000 de ani, o parte din populatia cu RH - la care s-au diminuat in timp caracteristicile sa nu fie in stare sa supravietuiasca, iar o alta parte care prezinta in linia genetica "amintirea" acestui E.L.E., sa fi dezvoltat o imunitate care sa le permita sa faca fata acestui eveniment, si poate chiar sa beneficieze de pe urma lui.

     @Xanadron, m-ar fi interesat sa citesc acel studiu, dar din pacate se pare ca trebuie sa ma inregistrez si sa "cumpar" studiul daca vreau sa-l citesc :) asa ca o sa incerc sa-l gasesc daca se poate in "zona libera"  :-D

     @fiulploii, interesanta ideea ta in legatura cu Lylith, dar cred ca mai intai trebuie sa ne clarificam odata pentru totdeauna in legatura cu aceasta "fiinta" :) orice informatie in acest sens e binevenita atat cu privire la ea, cat si cu privire la RH -.

     Intr-o stire din Iunie 2011, se povesteste cum un bolnav de S.I.D.A. a fost salvat in mod miraculos de un transplant de maduva. Maduva a fost donata de o persoana care face parte dintr-un procent de 1% al Caucazienilor care sunt imuni la aceasta boala.
     Ceea ce articolul nu spune, este ca posesorii de RH - sunt cu precadere Caucazieni / albi, foarte rar asiatici, negri sau amerindieni. Conform unui studiu de specialitate, posesorii RH - sunt in mare parte "imuni" la H.I.V. si S.I.D.A. - existand sanse foarte mici de imbolnavire cu acest virus.

     http://www.ktla.com/news/landing/ktla-first-man-cured-of-hiv,0,2205566.story
     http://www.rhesusnegative.net/work/o-negative-people-immune-to-hiv-and-aids/

    Mai postez doua linkuri pentru cei ce doresc sa citeasca mai multe informatii, primul cu explicatii fiziologice asupra grupelor sanguine, si al doilea despre legatura dintre Cupru si Piatra Filozofala.

    http://www.biologymad.com/StudentsWork/12%20-%20immunologynotes.pdf
    http://www.cheniere.org/books/aids/ch5.htm
     
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss

@Siberia,
Din nefericire am doar telefonul la dispoziţie şi nu pot aduce momentan prea multe detalii însă mă simt nevoit să mărturisesc că acest topic pentru mine e destul de sensibil şi mi-a creat o senzaţie asemănătoare cu cea din momentul în care am aflat că am grupa 0 şi rh negativ. Senzaţia o pot descrie ca fiind o trăire specială în care se amestecă ecourile unor experienţe minunate dar şi triste asociate cu imaginile unor alte timpuri, toate blurate uşor de vălul planului fizic actual. Mă simt mistuit de mic copil  de un dor profund faţă de oameni şi locuri care nu au multe în comun cu ceea ce văd când mă uit în jur.
Ca să fiu sincer nu mă mai simt atras să fac dezvăluiri despre mine ori aspecte care mă includ tocmai din cauza modului superficial în care unii au tentaţia să le recepteze.  Dar hai să mă mai "laud" o ultimă dată:  -Da, am o vertebra în plus, o imunitate interesantă, etc, etc. îmi pot controla pulsul, temperatura şi altele.

Revenind la ideea acelei populaţii care a fost salvată acum 12000 de ani, savanţii cred bazându-se pe rezultatele cercetărilor că
numărul de indivizi nu depăşea 1000. Deci de unde trupurile cu rh pozitiv? Pe de altă parte înclin să cred că e o diferenţă şi la nivelul configuraţiei energetice a sufletului între cele 2 categorii, ca şi cum ar avea la bază o matriţă umană  diferită.

Te gândeai  la cum îi afectează pe cei minusaţi la RH un eveniment cataclismic.  Păi hai să facem o mică clarificare. Unii dintre noi suntem spirite foarte vechi care am mai trecut prin astfel de cataclisme dar care încă mai suferim de amnezie. Pe de altă parte şi corpurile noastre care sunt un adevărat internet (caută info) stochează datele şi evenimentele trecute. Deci avem două tipuri mari de oameni, unul nou şi altul vechi care coexistă.  Nu seamănă cu un Test în continuă transformare? Un test Viu.,.la naiba?




Siberia

@biss,

   M-am abtinut sa vorbesc despre mine pana acum, singurul lucru pe care l-am facut a fost sa bifez ce trasaturi expuse le regasesc si la mine. Dar fiindca e vorba sa impartasim din experienta noastra, imi descarc si eu pasurile :)
   Cred ca undeva in genele mele este intiparita amintirea unui eveniment tare neplacut, fapt care-mi impinge instinctul sa ma avertizeze despre pericolele pe care le reprezinta Soarele si Apa: nu pot sta la soare prea mult timp (de altfel daca vroia cineva sa ma chinuie cand eram copil, trebuia sa ma trimita la plaja :D) si nici in apropierea zonelor pline cu apa (mare, baraj natural sau artificial) fiindca simt ca ma sufoc... intru in panica si nu mai pot respira (imi trebuiesc 5-10 minute sa ma acomodez cu respiratia si cu apa de langa mine). Din discutii cu persoane din domeniul "psy" mi s-au certificat parerile ca ar fi vorba de blocaje din cauza unor amintiri dintr-o existenta precedenta (dar cat de precedenta... pot doar sa-mi inchipui...).
   Am simtit mereu ca nu ma integrez in lumea asta, ca locul meu nu e aici, ca e o geseala sa ma regasesc pe Pamant...chiar mai acut in ultima vreme, dar tot in ultima vreme a aparut si sentimentul ca sunt aici cu un scop, o misiune, care va trebui indeplinita in mod cert in viata asta (inca astept misiunea si cred ca stiu cand o sa apara :D ) Sentimentul de neapartenenta la aceasta lume s-a accentuat dupa visele avute despre Acasa... Acasa unde era atat de frumos si calm, dar atat de diferit... incat cand ma trezeam mi-era dor de acel Acasa...
Nu-mi plac aglomeratiile, nu vreau sa "ies in evidenta", imi place sa observ toata lumea care ma inconjoara si s-o analizez "lasand sentimentele deoparte" (si totusi nu cred ca asta e o trasatura "reptiloida"). Am cunostinte pe care nu m-am obosit vreodata sa le acumulez...care ma uimesc si pe mine cand apar asa ca un" bling" :)) Sunt intr-o continua cautare a variabilelor care sa descalceasca planurile altora - asa numita cautare a adevarului - dar chiar si asa, stiu cand am cautat eu o informatie si-am asimilat-o si cand nu am cautat-o vreodata, dar cand mi-am pus intrebari cu privire la ea, raspunsurile au curs imediat si culmea... dupa cercetare am descoperit ca sunt corecte: de unde raspunsurile acestea ? ( eu am un raspuns si la intrebarea asta :D )
   In fine, sunt multe de spus, tensiunea mica, ritmul respiratiei mic care se adapteaza in functie de poluarea din atmosfera (singurul loc unde pot respira normal este la munte), imunitatea sporita fata de boli (am fost la doctor de 2 ori in viata mea :D; nu-l socotim pe stomatolog aici :D ) si capacitatea de a-mi vindeca rapid ranile (si har domnului, de cand am fost mica si zvapaiata si pana acum, am avut mereu grija sa ma ranesc :D )
   Cat despre compasiunea fata de omenire, am recunoscut ca este mica. Ea a fost mai mare, dar in ultima vreme a scazut considerabil, fiindca am observat cu dezamagire ca foarte multi indivizi isi merita soarta... Oricat ai incerca sa-l trezesti pe un om, daca el nu vrea, asta e ! pace lui si lumii care doarme.) Recunosc ca am mult mai multa compasiune pentru lumea animala sau chiar si a plantelor (si stiu sigur ca majoritatea animalelor si plantelor "ne inteleg" / pacat ca multi dintre noi le considera inferioare si nu se obosesc sa le "inteleaga").
   Despre zona Psy, ma abtin sa detaliez aici. Ea exista, dar consider ca unele experiente sunt menite sa fie strict personale.

   Revenind la ipoteza cu Omenirea 4 vs Omenirea 5, in cazul in care ar fi ramas doar 1000 de oameni cu RH - dupa E.L.E. si nu a Intervenit Nimeni penru crearea unui Nou Adam, singura explicatie pe care o gasesc logica ar fi ca RH + sa fi aparut ca o mutatie (recunosc ca cea mai logica explicatie e: fiecare Civilizatie cu Adam si Eva ei :D ). Dar in cazul acesta, corpul mamei cu RH - de ce-ar mai fi respins fatul cu RH +? Nu mi se pare ca are sens...
   Luand-o invers, presupunand ca inainte de E.L.E. populatia sa fi avut RH +, nu gasesc aboslut nici o explicatie prin care sa fi aparut o mutatie cu RH - care sa nu poata nici macar procrea intr-o lume in care au ramas 1000 de specimene cu RH + (decat daca, bineinteles, revenim la un nou Adam si o noua Eva).
   Deci, oricat de mult se bazeaza unii pe raspunsurile stiintei, evolutionismul nu pare sa aibe logica in ipoteza aparitie RH- ului diferit ca si mutatie.
   Si asa ne intoarcem la intrebarea: despre cati Adami se vorbeste in Biblie sau in textele apocrife ?
   Extrapoland ideea asta, "testarea" se va face in sanul populatiei cu acelasi RH si "trierea" intre cele doua populatii ?

Hmmm... asta ar explica si un eventual virus si multe altele...Abstraaact :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

Acum mai vin in plus cu o variabila la ipoteza sangVina ...
Dupa cate stiu totul este "scrijelit" in ADN ... mai ales din partea materna ...

http://www.antena3.ro/externe/harta-genetica-a-europei-seamana-cu-harta-geografica-52859.html

http://www.genebase.com/store/product.php?spId=6

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05