Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ipoteza "Omenirea in versiune 2.0" si domenii secundare conexe

Creat de Xanadron, 13 August 2011, 17:21:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

Pai, stiu ca ai dreptate . Am facut si inca mai fac ''magii''  :-D  de felul asta , cum ar fi :
  - sa am loc de parcare chiar atunci cand ajung la destinatie , vanzatoarea sa imi puna in plasa fructele sau rosiile cele mai faine pe care le are fara sa rostesc vreun cuvant si fara sa ma uit fix la ea , si alte chestii minore .

- lucrurile mai mari , hmmm, in domeniul asta lucrez ca sa se realizeze mai repede si nu in timp de 2-3 ani cum se intampla acum  :roll:  Pentru ca trebuie sa elimin niste bariere mentale care is f greu de eliminat , asa de unul singur dar no, '' la munca , nu la intins mana ''  :lol:

atasez un link pe teme experimentale noesice pentru curiosi

http://www.noeticsciences.co.uk/noetic-science-experiments/


Siberia

@roxaline, foarta interesanta viziunea ta si-ti dau dreptate chiar daca nu reusesc sa vizualizez "linii temporale", fiindca am observat si eu schimbari la unii oameni, dar nu la toti din pacate  :lol:
Mi-a placut ideea ta optimista de trecere la versiunea 5.0 "trezita din amorteala" :
Citat din: roxaline din  15 August 2011, 22:51:51
Scenariul meu preferat ( din cele pe care le-am "vazut" in felul meu ) - guvernantii se trezesc brusc in fata cu o mare masa de fiinte care isi amintesc brusc cine sunt, cum se genereaza realitatea ( vremea, piata etc included) si care incep sa rada. Un ras imens care spala cumva tot, la nivel planetar.
Si frumos ar fi ca si guvernantii sa isi aminteasca brusc cine sunt si sa ne impartaseasca si nou amintirile lor ca rasul sa fie deplin  :-D

Despre partea experimentala a materializarii gandurilor in viata reala, am testat acest lucru si stiu din proprie experienta ca este posibil. Trebuie doar sa crezi in puterea mintii tale si sa reusesti sa te deconectezi de la realitatea inconjuratoare si sa te transpui in scenariul pe care vrei sa-l materializezi, sa vizualizezi efectiv fiecare emotie si fiecare detaliu al obiectului sau ideei pe care vrei s-o aduci in viata ta (si asta este partea cea mai dificila). Vorba aceea: "daca vrei cu adevarat, poti !" (pacat doar ca sunt atat de rare momentele in care sa poti sa te rupi de lumea in care traiesti pentru a-ti materializa visele...)

P.S. - salutari "zanelor" din viata ta si mai ales "sefei zanelor" care-ti inveseleste aceasta linie temporala.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

,,Dacă eşti viu, ai acces la secretele veacurilor pentru că adevărul universului sălăşluieşte în fiecare fiinţă umană! Dacă ai în tine scânteia vieţii, ai esenţă divină!" Morihei Ueshiba


Xanadron

Incercind sa nu derapez :-D si eu pe toboganul speculatiilor privitoare la resursele de manipulare vibrationala a Realitatii de catre "indigo children" - si alte, repet, exceptii (care-au existat oricum de cind lumea si Pamintul) -, revin pe un plan mai "terre-a-terre" cu o alta ipoteza ontopic.

Fiindca am in continuare mari dubii privitoare la o eventuala "transmutatie-metamorfoza in massa" a tuturor celor 7 miliarde de gorobetzi :lol: actualmente traitori pe Terra in plan fizic - majoritatea stiti si voi la ce nivel simplist de intzelegere, gindire si implicit actiune. Spre inlauntrul lor indeosebi. :star:

Ramasesem deci la ideea participarii celor selectati si eventual usor modificati :roll: pentru "Omenirea 2.0" la un posibil NATO cosmic. Rol care n-ar exclude logica eficientzei unor eventuali "soldati galactici umani" doar aparent involuati in raport cu camarazii lor ET :martiansad: - pe linia istoriei unor militari la fel de... inapoiati la o privire superficiala, dar utilizati cu succes de marile imperii (v. gurkhas-ii nepalezo-britanici, de pilda).

Fiindca doar nemtzii au avut vreo doua milioane de "disparuti pe front" in WW-II. La care se adauga nenumarati alti "missed in action" (MIA) in cursul interminabilelor conflicte din ultimele secole macar.
Ori zecile de microbiologi "disparuti fara urme" in ultimele decenii - ca sa amintesc doar o categorie de indivizi din jdemiile "disparutilor" cu resurse... interesante pentru ei, ET-ii. :-)

Si, evident, acolitii lor umani [partial] vizibili, activi dupa toate indiciile nu doar prin parlamente/armate/banci/loji masonice etc, ci si pe Luna, :moon: Marte, Saturn :planet: ori mult mai departe... 8-)
Sub forma de "originale" sau chiar clone.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  13 August 2011, 17:21:09
.....macar tentative de patrundere dincolo de suprafatza fenomenelor / stirilor / afirmatiilor. Indiferent ca-s colportate prin media "mainstream", cea alternativa sau doar aici pe forum.

Dovezi de superficialitate-s destule si prin ultimele topicuri ................ pierzindu-ne in detalii irelevante.
..........
Despre asta insa, ceva mai incolo... 8-)

colega @Xanadron  , poate esti ocupat , nu-i bai , asteptam daca trebe insa , totusi , nu mai incerci o tentativa de patrundere dincolo de suprafata - Lunii, Terrei , etc si sa ne mai luminezi o tziruca ce e dom'le cu punctul ala dupe tzifra 2 ?

A cu m , serios , pe mine cel putin ma lasashi in suspans la cateva topicuri deschise de matale, interesante toate pentru mine cel putin .
So, what next ?  :roll:

Xanadron

Asa-i, fiulploii, timpul e buba, da' tot e bine ca n-am deschis 5-600 de topicuri, :-D ca altii (vorbesc acum de-o cifra ipotetica, luind in calcul media d-un topic nou la fiecare 2-3 postari).

Adevaru-i ca abordarea exhaustiva a temelor atacate (multe interconectate, cum ar fi si asta al Omenirii 2.0 cu... nazismul in genere de pilda) ar cere tomuri intregi - chestie antiproductiva p-un forum, unde orice postare mai lunga de 15-20 de rinduri provoaca deseori doar somn cu unde profunde, sforaitoare. :-D

Pe scurt deocamdata: mi-e si teama, sincer, sa intru mai serios in profunzimea unei deductii aproape de nimeni... indraznita. Care, dupa mine, consta in ipoteza dezvoltarii de catre nazisti a unei eugenii nu doar manipulative (gen incrucisari mendeliene), ci chiar a intentiei - si poate chiar a reusitei lor - de a crea alte forme de viatza "ab initio". :roll:
Si a unei alte... umanitati (2.0, clar), strict dirijate genetic pe palierul "arienilor" :martiansad: predestinati conducerii, dar si a "sclavilor" inclusi in categoria perisabilitatilor - strict necesari si ei insa. Operatiune care -  cred eu cel putin - continua in ritm accelerat si-acum pe diverse meridiane, simultan cu distrugerea gradata a actualei linii genetice (1.0).

Tot pe scurt, cred ca sintem inca prea mult prizonierii unor clisee de tip segregationist (apropo de ideologii, cutume, simboluri, uniforme etc - toate aparent diferite si antagonice), scopurile unor factiuni din virful piramidei sforarilor, doar la suprafata divergente, fiind in principiu aceleasi. 8-)

Pina si pe cit de discutatul, pe atit de neclarificatul "Nazi Bell" (clasificat ca un gen de "secret ultim" de catre nazisti - n-are rost sa va imbirlig :-D mintile acum cu termeni de tip Sondergeheimhaltungsstufe-Reichssache sau  Kriegsentscheidend) nu cred c-a avut o singura utilizare, asa cum spun cei mai multi autori - drept arma adica. Fiindca apar tot mai multe dovezi circumstantiale privind efectul complex al cimpurilor torsionale dezvoltate cu ajutorul enigmaticului aliaj lichid "IRR Xerum-525", plus cantitati enorme de curent/magnetism, inclusiv in sensul crearii vietii. :roll:

Sint oricum date ca cel putin trei "clopote" (Bells, Glocken) au fost transportate de nazisti in locuri atent pregatite, inainte de capitularea din mai 1945 - mai mult ca sigur unul fiind zona Bariloche (Argentina), altul - undeva in Chile (ex-presedintii Peron si Pinochet nefiind deloc straini de operatiunile astea) si ultimul - probabil in Antarctica. :roll:

Generalul SS Dr. Ing. Hans Kammler (nr.3 in Reich, disparut fara urme dupa razboi) Dr. Walther Gerlach (responsabil din 1944 de programul nuclear nazist, dar ocupat intensiv mai mult de "clopot"), Dr. Paul Hartek, genial fizician-chimist mort in 1985 fara sa faca prea multe "valuri" la Pasadena (USA) si Dr. Kurt Debus (savant nazist ajuns ulterior... director al NAZA !!! :-o) sint doar doi din cei care ne-ar spune, dac-ar mai putea, destule despre toata povestea asta.
Pe care o sa incerc s-o dezvolt macar schematic in viitorul f. apropiat.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

P.S. Savantii nazisti citati sint evident patru si nu doi. :-D
Si-ar de fapt necesar sa fie citati cu sutele - un singur exemplu: perechea de fizicieni Walter Noddack si Ida Noddack-Tacke (descoperitorii Rhenium-ului, in 1925 si apoi a Tehnetium-ului - pe care l-au numit initial Masurium). Si care n-au publicat absolut nimic intre 1940 si 1951, desi au fost implicati intensiv (si) in cercetarile privind dezvoltarea enigmaticului amestec "Xerum-525".
Fiindca W. Noddack era recunoscut drept expertul nr.1 mondial si in fotobiologie - domeniu in care nazistii se pare ca au colaborat si cu savanti italieni si de alte natii (Ettore Majorana, Carlo Perrier, Emilio Segre etc).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Deci , mai merita continuat subiectul @Xanadron ?

P.S. Fac o pre-comanda ferma pentru doua exemplare din cartea la care lucrezi . 8-)
       Detalii la cerere . 

Ganditorul

#23
Extrem de interesant si util acest topic deschis de Xanadron, scris in inconfundabilul standard "Eliade" : subiectul se ridica frumos spre cele mai inalte cote de explicatie logica, se dezvolta pe cele mai intraznete ipoteze si experiente de viata - pentru ca in final sa coteasca abrupt spre stanga, incat nici cel mai carcorash cenzor al "railor" sa nu gaseasca un motiv sa creada ca autorul are ceva cu "puterea".
Poate ca cel mai greu va fi sa desprindem din ideiile expuse "ce e alb si ce e negru" pentru ca deprinsi de peste 2000 de ani sa gandim sub un anumit sablon confundam cele doua notiuni si suntem tentati sa dam valoare pozitiva unor aspecte profund negative ambalate in cuvinte si intentii frumoase.

Omenirea 2.0... cateva idei desprinse din textele postate care ar trebui, poate, imbinate sub o alta logica de interpretare :

- "Ei" se intorc - da, dar de ce se intorc abia "azi" ? Ce s-a schimbat in echilibrul fortelor ce guverneaza aici pe Pamant ?
- "Marele sef si acolitii lui" stau undeva ascunsi in subteran - ok, de acord (si o fac de mii de ani ...)- si fac tot posibilul sa-si adauge cat mai multi acoliti, care prin promisiuni (ex. veti fi printre cei 144.000 de alesi) si avantaje directe, iau de buna calea care li se arata.
- Richard Dean Anderson - ridicat la grad de general - ok. asa si trebuie pentru un om care a avut curajul sa-si puna in scena ideile si viziunile de frontiera a cunoasterii, asa cum ar trebui sa fie ridicat in grad si George Lucas.
Daca ne uitam in jur ideea de "goauld" nu e chiar inexistenta in viata noastra ( sepuku practicat in civilizatia nipona fiind un argument - samuraiul se taia in cruce pe abdomen sau doar largea o taietura deja existenta ? Dar samuraii reprezentau onoarea, dreptatea, curatenia, lupta ridicata la nivel de arta, cunoasterea spirituala si unirea cu "mama natura" care le dadea forta "nepamanteana", - ceea  ce ridica iar intrebarea "ce e alb si ce e negru" in educatia/cultura noastra ?).

- Echilibrul de forte - intre o flotila a "Lor" care se apropie si o Planeta Vie care-si revine la potentele de alta data (iar potentele unei entitati de nivelul unei planete sunt imense in comparatie cu ... cativa pitici care se joaca cu hartii colorate numite bani ) se afla "ceva", o forta care nu poate rezista decat daca restabileste echilibrul din ultimii 2-5000 de ani, cand "Planeta Vie" a fost cumva anihilata. De aici si tendintele belicoase indreptate spre un viitor razboi atomic - acolo, in acest razboi, nu noi oamenii suntem tinta ci ...Planeta Vie.
- Care e creierul, unde e inteligenta Planetei Vii ? - Cei care au vazut filmul "Water" sau au auzit de experientele japonezului Masaru Emoto au gasit deja raspunsul lal intrebare. Doar suntem 80% apa si comunicarea vibrationala intre toate speciile vii de pe Pamant se poate face relativ usor. Numai ca raspunsul asta il stiu si "ceilalti" - si de aici vine poate aceasta teribila lupta "geo" in care suntem ba uscati de soarele arzator, ba inundati de precipitatii necontrolate.
Toate facute pe bani multi - dar ce valoare pot avea banii cand un OM oarecare din varful muntelui poate comunica vibrational cu Planeta Vie, cu Planeta Mama si poate emite o vibratie-gand care pune la pamant tot efortul celor care viseaza si pun in practica "apocalipsa".
Nu suntem asa mici si lipsiti de importanata cum se spune, nici macar nu stim care sunt tremenii confruntarii si care dintre noi are o influenta in aceasta lupta surda, dusa in spatele cortinei si a stiintei oficial recunoscute - dar poate ca fiecare din noi simte ca se intampla ceva, ca "cavalerii apocalipsei" sunt pusi sistematic si periodic "la pamant", simtim ca undeva se duce o lupta in niste termeni vibrationali pe care nu-i intelegem exact - dar observam efectele si ne miram de "anomaliile" aparute (anomalii in comportamentul vremii, al animalelor si plantelor din jurul nostru...).

In timp ce "maestrul si apropiatii" lui isi castiga adepti din ce in ce mai greu, cu eforturi mari - Planeta Vie isi castiga adeptii prin nastere si evolutie... iar numarul lor creste ! Ne transformam, fara sa stim poate, in OAMENI !

Am zis si eu ... Sursa inspiratiei : un vis frumos ca si cel al vostru !

Xanadron

Citat din: fiulploii din  20 Septembrie 2012, 13:17:53
Deci , mai merita continuat subiectul @Xanadron ?
P.S. Fac o pre-comanda ferma pentru doua exemplare din cartea la care lucrezi . 8-)
1. Da, mai merita - dar nu aici pe RUFOn.
2. OK, notat, comanda ta ferma reprezentind probabil 10% din viitoarele vinzari. :-D Mai ai oricum citeva luni bune de asteptat, fiindca apare DUPA 21.12.2012 - un CD cu manele ar fi clar mai profitabil neo-mioritic vorbind, dar si mult mai usor de scos.

Redevenind serios, ma bucura cind simt undele optimiste emanate de voi, dragi colegi... ganditori. Extrema superioara fiind totusi roxaline, care-n umila mea parere aluneca totusi p-un tobogan "new-age" cam facil, chiar daca n-o vrea cu tot dinadinsul.
Oi fi eu prea... intzepenit vibrational, :lol: dar absolut niciun experiment de genul astora cu materializarea intentiilor constructive nu mi-a reusit vreodata, orice proiect mai important finalizindu-l pina acum pur intimplator si, paradoxal, exact cind nu mai aveam vreo sperantza si eram implicit departe de vreo stare "mobilizata psi".
Concluzia: tot soarta-i baza, nene... Sau Karma. :roll:
Continuind p-aceeasi linie offtopic deschisa de roxaline, mai precizez din nou - daca nu s-a inteles inca din astea 2.124 de aiureli postate pina acum - ca n-am "cotit-o la stinga", anti-legea junglei a inumanului sistem capitalist de sorginte babiloniana fiind in principiu de cind ma stiu (desi nu-s chiar nazist). :-D

Si-un pic ontopic totusi, ca sa n-ajung la cosul de gunoi: dovezi indirecte se tot aduna-n ultima vreme in sensul continuarii parasirii accelerate a planetei de catre destui sefi ai Omenirii 2.0 :-) (deocamdata insotiti doar de putini pioni strict necesari "datului la visle").
Chestie care nu prea s-ar pupa c-un optimism debordant legat de viitorul apropiat. Desi Mama Geea n-a fost niciodata-n lunga ei istorie devastata iremediabil, ci doar resetata pe ici-colea - si la ultimele horcaieli ale dinozaurilor, si atunci cind atlantii-si dadeau cu stingu-n dreptu', "ajutati" totusi discret si ei.
Cum se pare c-o sa fim si noi.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kefren

Citat din: Xanadron din  20 Septembrie 2012, 17:30:38

Si-un pic ontopic totusi, ca sa n-ajung la cosul de gunoi: dovezi indirecte se tot aduna-n ultima vreme in sensul continuarii parasirii accelerate a planetei de catre destui sefi ai Omenirii 2.0 :-) (deocamdata insotiti doar de putini pioni strict necesari "datului la visle").


    Pentru toti cei aceia care doresc sa supravietuiasca Armaghedonului le recomand acest site

      http://www.escapeearth2012.com/
    Sa existe atat de multi naivi care sa faca acest lucru,sa fie lumea atat de putin pregatita din punct de vedere mental incat sa cada prada unor astfel de anunturi inselatoare?

fiulploii

Citat din: Xanadron din  20 Septembrie 2012, 17:30:38
1. Da, mai merita - dar nu aici pe RUFOn.
2. OK, notat, comanda ta ferma reprezentind probabil 10% din viitoarele vinzari. :-D Mai ai oricum citeva luni bune de asteptat, fiindca apare DUPA 21.12.2012 - un CD cu manele ar fi clar mai profitabil neo-mioritic vorbind, dar si mult mai usor de scos.

.. dovezi indirecte se tot aduna-n ultima vreme in sensul continuarii parasirii accelerate a planetei de catre destui sefi ai Omenirii 2.0[/i] :-) (deocamdata insotiti doar de putini pioni strict necesari "datului la visle").
Chestie care nu prea s-ar pupa c-un optimism debordant legat de viitorul apropiat. Desi Mama Geea n-a fost niciodata-n lunga ei istorie devastata iremediabil, ci doar resetata pe ici-colea - si la ultimele horcaieli ale dinozaurilor, si atunci cind atlantii-si dadeau cu stingu-n dreptu', "ajutati" totusi discret si ei.
Cum se pare c-o sa fim si noi.
1.Ok insa ceva franturi poate.. totusi... mai incearca careva  :lol:

Circula niste vorbe pe net cum ca incercarile de parasire a Terrei ale elitei respective sunt impiedicate de catre niste ET  :-D  Bineinteles ca poate fi vb tot de o linistire si adormire   a turmei marcate cu led-uri  :evil: mai ales ca bag sama incepe - daca nu cumva a inceput- faza ultima a razboiului : simularea luptelor cu o civilizatie extraterestra pe undeva prin oceanu' Pacific - fara insa vreun peste mic   :-D  - deocamdata !

Apropo, mai stie cineva ceva despre obiectul din M. Baltica - parca  :roll: ?
Vreau si eu un singur nume care nu mai e planeta dar e in viata , bine-merci - altundeva  :-D

Xanadron

Citat din: fiulploii din  22 Septembrie 2012, 19:17:07
[...] Vreau si eu un singur nume care nu mai e planeta dar e in viata , bine-merci - altundeva  :-D
Hitler. Care joaca GO cu Elvis - pe Aldebaran, evident. :-D Si are acum mustatza verde.
Serios acum, cei "cu nume grele" in domeniul public mainstream (egal daca-n politica, showbiz etc) sint in majoritatea lor creatii ale unui sistem monstruos de eficient in coagularea si promovarea unor "masti" pe masura asteptarilor stereotipe ale multimilor (asteptari modelate-n prealabil si ele prin mecanisme NPL la fel de parshive).
Asa ca oamenii realmente importanti pentru gashca 2.0 si care probabil fac naveta intre Terra, Luna, Marte si-n mod sigur mult mai departe :star: nu cred sa fie pe lista celebritatilor.

N-are rost sa intru si-n alte aspecte conexe complexe (posibile clonari de tip Akhenaton/Obama etc), fie si doar ca sa am si eu in continuare iluzia confortabila ca NU sintem de fapt condusi (de multe ori spre esafod) de milenii de catre ACEEASI Iluzionisti Arhontici :evil: cu "softul" actualizat periodic, dar cu "hardul" neschimbat materializat sub diverse palarii.

Cit despre stirea inteligentului Gordon Duff de pe Veterans.Today (comentata p-aici cam aiuristic in sensul de gulguta intentionata, fiindca Duff n-o da vreo clipa altfel decit p-un zvon tembel) io cred ca si-un copil ar realiza faptul ca o... lupta cu ET "submersibili" :-( utilizind nave d-astea plutitoare sau chiar submarine ar fi echivalentul agitarii unui plici de muste contra unor ghiulele. Sau, si mai rau, a unor lasere atotprajitoare. Ori, cel mai rau (si la fel de improbabil ca restul de versiuni presupunind distrugerea sclavilor proprii), a unor atacuri prin metode pur "vibrationale".

Stirea asta clar fabricata c-un anume scop (mai precis, explicarea "convenabila" a prezentzei REALE a unor nave militare chineze deloc invizibile in largul zonei San Francisco) are de fapt diverse subvariante la fel de ridicole, pe care insa majoritatea oitzelor nu considera ca le-ar jigni inteligentza - cum ar fi asta d-aici de pe blogul lui Kerry Cassidy, devenita deja "gullible" intr-un grad penibil de inalt.
Fiindca chiar pune botu' la informatia ca respectivele nave ar fi acolo ca sa.... aresteze "baietii rai" (= bancherii :evil:).
...Arestati deci cu portavionu' de pe Wall Street? :roll: Si eu, care credeam c-ar trebui luati cu duba... :-D

http://projectcamelotportal.com/kerrys-blog/1299-navy-ships-and-chinese-vessels-reported-off-coast-of-sf-developing-story
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  24 Septembrie 2012, 08:51:48
Asa ca oamenii realmente importanti pentru gashca 2.0 si care probabil fac naveta intre Terra, Luna, Marte si-n mod sigur mult mai departe :star: nu cred sa fie pe lista celebritatilor.

:-D Normal ca celebritatile vor ramane pe aici ad literam   si nu la ei ma refeream . Ziceam si eu nu neaparat de vreun nume ci mai ales de vreo functie sau nivel ierarhic .

Pentru ca , de exemplu , ce misiune a avut de indeplinit drona X-37B de a durat vreo 14 luni ?
Si daca ne uitam pe recensamantul populatiilor putem discerne oare niste anomalii? Fara sa avem la dispozitie calculatoare performante ci doar din analiza cifrelor publicate oficial.


Xanadron

Citat din: fiulploii din  24 Septembrie 2012, 13:55:48
(1) :-D Normal ca celebritatile vor ramane pe aici ad literam   si nu la ei ma refeream . Ziceam si eu nu neaparat de vreun nume ci mai ales de vreo functie sau nivel ierarhic .

(2) Pentru ca , de exemplu , ce misiune a avut de indeplinit drona X-37B de a durat vreo 14 luni ?
(3) Si daca ne uitam pe recensamantul populatiilor putem discerne oare niste anomalii? Fara sa avem la dispozitie calculatoare performante ci doar din analiza cifrelor publicate oficial.
1. Adevaratele ierarhii si identitati din spatele "papuseilor" gen Obama cred ca ne sint si vor ramine la fel de ascunse ca...

2. ...Scopul misiunilor gen X-37B - ca sa nu mai vb. de proiecte mult mai... negre :-D (v. Solar Warden, :ufo: Mars Jump-rooms etc) decit asta doar "gri" al DoD / U.S.Navy. Circareala NAZA fiind in toate cazurile o simpla, dar costisitoare veriga PR care serveste periodic poze trucate si teorii caldutze bizonilor finantatori (nu doar ai ei - a nu se uita trilioanele "evaporate" fara urme din bugetul militar SUA).

3. Aceeasi situatie nebuloasa, IMHO. Peste 200.000 adulti dispar oricum anual fara urme doar in SUA - si mult mai multi copii se pare.

P.S. In orice caz, o logica simpla ar trebui sa ne spuna ca orice forumist care ar sustine ca are raspunsuri clare la intrebari de genul asta (in sensul prezentarii si-a unor dovezi colaterale) e pe statele de plata ale unui serviciu din 3 litere si implicit minte... convingator. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/