Sectiune pentru limba româna > Emisiuni Radio/TV

14 August pe Discovery : "ALIEN INVASION - are you ready?"

<< < (6/6)

Siberia:

--- Quote from: Aliosa on  12 August 2011, 18:05:35 ---... si in plus credem intr-un creator(marea majoritate), creator pe ei care nu-l cunosc , asta fiind si singurul lor motiv demn de studiat la o specie net inferioara cum suntem noi.
...

--- End quote ---

Despre ideea de credinta intr-un Creator, nu pot sa afirm cu certitudine daca au sau n-au habar. Dar se pare ca mesajele transmise prin "channeling" (nu stiu cat de reale sunt) sau relatarile din controversatul "proiect Serpo" (despre care unii afirma ca este o gluma in care se imbina date fictive cu extrase din documente secrete din "Yellow Book" sau "Red Book" - publicul avand stiinta doar de existenta proiectului "Blue Book") atesta faptul ca si extraterestri au notiunea Creatorului . Acum, probabil ca acel Creator al lor nu este la fel ca si notiune cu acest Creator al nostru, dar aceasta notiune difera de la popor la popor, de la om la om, darmite de la rasa terestra la rasa extraterestra :D

Arhanghelul:

--- Quote from: Aliosa on  12 August 2011, 18:05:35 ---Am auzit si eu de partea cu "crapatu" spatiului cu o arma nucleara, nu neg e posibil.
Legat de cum imi inchipui ca le tremura chilotzii :D era o gluma, in schimb sunt "speriati" pentru ca spre deosebire de ei care probabil sunt civilizati, intregi la cap, suflet cum spunea colegu tintin, noi suntem imprevizibili si in plus credem intr-un creator(marea majoritate), creator pe ei care nu-l cunosc , asta fiind si singurul lor motiv demn de studiat la o specie net inferioara cum suntem noi. Legat de cata tehnologie avem noi de la ei,nush ce sa zic, manevrele de care dau dovada anumite OZN-uri(cele cu adevarat din afara lumii asteia) indica lipsa masei, tehnologii care nici macar nu le intelegem daramite sa le reproducem.
Ce o fi o fi, dar nu curand, mereu cei din prezent asteapta o schimbare care nu mai vine , asta am vazut la oameni in general.

--- End quote ---

Foarte multi (ordinul miliardelor) dintre noi vor fi soldati in armata Sarpelui din vechime , Stapanul Terrei  ... vor lupta alaturi de ingeri intunericului ...  impotriva armatei "extraterestre" (armata ingerilor condusi de Emanuel) ...

http://www.oasteadomnului.ro/ce-este-oastea-domnului-capitol-2/

fiulploii:

--- Quote from: Arhanghelul on  12 August 2011, 19:01:58 ---Foarte multi (ordinul miliardelor) dintre noi vor fi soldati in armata Sarpelui din vechime , Stapanul Terrei  ... vor lupta alaturi de ingeri intunericului ...  impotriva armatei "extraterestre" (armata ingerilor condusi de Emanuel) ...

--- End quote ---

Si cum iti dai seama care e una si care e cealalta?

Arhanghelul:

--- Quote from: fiulploii on  12 August 2011, 19:14:56 ---Si cum iti dai seama care e una si care e cealalta?

--- End quote ---

Foarte corect ... c-am greu ... nici eu cititor "din" Biblie nu prea m-as prinde ...

Nu gasesc (e prin Apocalipsa lui Ioan) acum citatul cu dat drumul Diaavolului pe pamant sa-i duca la pierzanie pe cei alesi(fara de prihana ,credinciosi,etc.) ...

alxndru:
ACUM pe NG.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version