Sectiune pentru limba româna > Emisiuni Radio/TV

14 August pe Discovery : "ALIEN INVASION - are you ready?"

(1/6) > >>

calator astral:
Discovery a deprogramat niste reportaje animaliere pt Duminica si inoveaza cu o noua emisiune intitulata sugestiv
             "INVAZIA EXTRATERESTRILOR - sinteti gata?"

ALIEN INVASION SUNDAY AUGUST 14, 2011 by DISCOVERY CHANNEL

Xanadron:
Deja ma distreaza cumva pregatirile astea extrem de putin voalate in vederea "fragezirii mintilor turmei" pentru o presupusa invazie ET - care, repet, inclin sa cred ca va fi una tip "steag fals" (Blue Beam) :ufo:
Ceea ce nu exclude, fireste, si-o "invazie" reala eventual ulterioara tentativei asteia a sforarilor NWO de supunere prin frica (ghilimelele-s necesare la "invazie" fiindca ar fi vorba in cazul asta doar de-o intrare in contact direct cu ET :-) - fiindca un contact "intermediat" cu ei sint convins ca exista deja).

Zic asta dupa o logica zic io simplista, dar care vad ca nu prea apare in comentariile din mass-media si nici de pe RUFOn - deductie logica legata de absurditatea presupunerii c-am putea rezista unui "atac ET".
Sau nu - fiindca de fapt simpla punere a intrebarii "Credeti c-am putea apara Terra in ipoteza unei cruciade CONTRA unor ET cu tehnologii mai mult ca sigur aiuritoare?" :roll:  demonstreaza implicit ca punerea problemei la modul asta aberant urmareste doar pregatirea psihologica (psy-op) a unei "false invazii ET".
Cu ajutorul tsunami-ului de frica produs in ultima vreme in ritm accelerat de Hollywood, dar si de Discovery Channel, National Geographic etc (cine credeti oare ca le controleaza si p-astea? ;)).

P.S. Nu cred c-ar trebui sa mai vin cu argumente in favoarea imposibilitatii apararii noastre in cazul - aberant, repet - al unor ET invaziv-agresivi la modul pur militar.
Faptul ca ET ne-or supraveghea/manipula/modifica genetic si/sau evolutiv prin alte metode e o cu totul alta tema de discutie... 8-)

fiulploii:
Vom lupta si vom invinge !  :-) :-) :evil: :martiansmile: :wink:

''Vremurile erau dure dar el era si mai dur : Captain Power ! ''  aka Alexandru Mironov  :lol: :lol:

cei care au trait vremurile alea stiu despre ce vorbesc  :wink:

Captain Power Intro 

Aliosa:

--- Quote from: Xanadron on  12 August 2011, 12:51:35 ---Deja ma distreaza cumva pregatirile astea extrem de putin voalate in vederea "fragezirii mintilor turmei" pentru o presupusa invazie ET - care, repet, inclin sa cred ca va fi una tip "steag fals" (Blue Beam) :ufo:
Ceea ce nu exclude, fireste, si-o "invazie" reala eventual ulterioara tentativei asteia a sforarilor NWO de supunere prin frica (ghilimelele-s necesare la "invazie" fiindca ar fi vorba in cazul asta doar de-o intrare in contact direct cu ET :-) - fiindca un contact "intermediat" cu ei sint convins ca exista deja).

Zic asta dupa o logica zic io simplista, dar care vad ca nu prea apare in comentariile din mass-media si nici de pe RUFOn - deductie logica legata de absurditatea presupunerii c-am putea rezista unui "atac ET".
Sau nu - fiindca de fapt simpla punere a intrebarii "Credeti c-am putea apara Terra in ipoteza unei cruciade CONTRA unor ET cu tehnologii mai mult ca sigur aiuritoare?" :roll:  demonstreaza implicit ca punerea problemei la modul asta aberant urmareste doar pregatirea psihologica (psy-op) a unei "false invazii ET".
Cu ajutorul tsunami-ului de frica produs in ultima vreme in ritm accelerat de Hollywood, dar si de Discovery Channel, National Geographic etc (cine credeti oare ca le controleaza si p-astea? ;)).

P.S. Nu cred c-ar trebui sa mai vin cu argumente in favoarea imposibilitatii apararii noastre in cazul - aberant, repet - al unor ET invaziv-agresivi la modul pur militar.
Faptul ca ET ne-or supraveghea/manipula/modifica genetic si/sau evolutiv prin alte metode e o cu totul alta tema de discutie... 8-)

--- End quote ---
Stii filmul The Chronicles of Riddick si modul alora "rai" de a invada .
Poate in coada lu' ELENIN e armada si asa numitzi oficiali s-au gandit ca poate "angry mob" daca e informata din timp, tabara pe ufo-urile alora si produc pagube , adica totusi e o forta si pana la urma itzi dai seama cand da buzna gloata prin ufo-uri , nu mai ramane nimik de furat :D. Aia cu " fier cumparam !!!" ar fi buni :P.

calator astral:
Nu. Nu e clara deloc explicatia ta xanadron, in orice forma savanta ai invalui-o. De ce ar propune un canal documentar cum e Discovery o serie intitulata "INVAZIA EXTRATERESTRILOR - Sinteti gata?"...?!? Ce intentii,ce scopuri ascunse?  pentru ce rezultat final?
Eu sint convins ca aceste emisiuni documentare dar si filme sau diverse alte creatii artistice audiovizuale nu au decit un singur scop,declarat,nimic ascuns,nici un sens dublu,doar contata ca ei sint aici si in curind vor fi calare pe noi.
Am depasit stadiul pseudo-conspiratiilor de tinichea,care nu fac decit sa anestezieze orice veleitate de Rezistenta, pe un principiu simplu "taci din gura ca te hau!".
Nu sint deloc invincibili alienii, le tremura chilotii cind isi imagineaza escadrile de Falconuri-kamikaze hypersonice incarcate cu arme nucleare care ataca Nava-Mama.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version