Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O nouă întâlnire, duminică 18 septembrie 2011 ora 11:00

Creat de spooky, 11 August 2011, 18:07:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce zi preferaţi pentru întâlnirea din acest weekend?

17 septembrie (sâmbătă)
0 (0%)
18 septembrie (duminică)
9 (100%)

Numărul total de membrii care au votat: 9

Votare închisă: 16 Septembrie 2011, 23:34:57

zana@M

Citat din: jean din  18 Septembrie 2011, 20:15:51
Nu am de ce sa ma supar Casiopeea, pana la urma este alegerea fiecaruia, in functie de dorintele si prioritatile sale. Nu stiu daca cei din Bucuresti au cazut greu la un consens, asa s-a intamplat si cu alte intalniri. Cum am spus, alegerea fiecaruia.Mai zina@M, daca sunt mai vechi pe forum, asta nu inseamna ca sunt mai tare ca tine. Astia care le spui tu ,, consacratii", sunt si ei oameni. Nu cred ca se considera superiori noilor veniti. Cel putin eu nu gandesc asa. Poate tu gandesti ca esti inferioara lor si asta este o greseala. Cand te vezi direct cu ceilalti, o parte din ei, si dupa ce schimbi cateva cuvinte poti sa-ti faci o idee despre persoana din fata ta. Dar si atunci poti gresi. Asa ca ar fi bine sa te consideri egala cu noi, consacratii.
Sa stii ca ne-am gandit si la cei din provincie, au fost ceva discutii, dar veniti si voi cu ceva solutii concrete. Eu am propus una mai sus.
Si pentru ca se tot spune ,,bucurestenii astia" sa stii ca nu ma consider altfel decat cei de la tara, nu m-am nascut in Bucuresti, sunt adoptat. Dar credeti ca chiar conteaza unde te-ai nascut? Uite au venit si doua persoane din afara Bucurestiului. Asata ca au dorit cu adevarat sa vina, si sunt doua persoane deosebite.
Da am fost la intalnire a fost super. Am intalnit si colegi noi, s-a discutat liber, ne-am cunoscut mai bine. Ma bucur ca am fost.

Multumesc ,Jean pentru informatii .
POate am inteles eu gresit ,dar fi sigur nu ma consider inferioara nimanui  M-am nascut la tara intr-un colt de rai ,acolo mi-am format personalitatea .La a doua intalnire am sa vin negresit .Pot spune fara sa va cunosc personal sunteti persoane deosebite pe acest forum de aceea am si facut cont.Va citeam de mult timp .M-ai facut sa-mi para rau ca nu am venit.
O seara buna!
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

zana@M

Citat din: romulus din  18 Septembrie 2011, 20:22:11
S-a inteles asa? De unde draga Zana@M? M-am tot uitat pe postarile de la subiectul asta si nimeni nu a spus asa ceva ! Ba dimpotriva, eu insumi am spus (si subliniat) contrariul !Eu am venit din " provincie " si as fi putut imbarca si pe alti doritori din jurul Ploiestiului , asta daca isi exprimau intentia& dorinta !
In sfarsit , intalnirea a decurs ok - parerea mea - nimeni nu a agresat, in niciun mod, pe nimeni(cu o mica exceptie poate : cand a aparut Siberia s-a facut un friiiiiiiiiiiiiiiiig, mama, mama :-D)   iar mie personal,  mi-au placut mult  toate/toti cele/cei pe care i-am cunoscut azi ,  si le multumesc ca au venit !
Am zis !

Asa am intels  ,Romulus de aceea nici n-am venit ,of .Si tu ma faci sa-mi  para rau ......
Ma bucur pentru voi .N-am sa mai ratez o a doua intalnire ,simt ca sunteti deosebiti.
zana@M
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Siberia

Citat din: romulus din  18 Septembrie 2011, 20:22:11
In sfarsit , intalnirea a decurs ok - parerea mea - nimeni nu a agresat, in niciun mod, pe nimeni(cu o mica exceptie poate : cand a aparut Siberia s-a facut un friiiiiiiiiiiiiiiiig, mama, mama :-D)   iar mie personal,  mi-au placut mult  toate/toti cele/cei pe care i-am cunoscut azi ,  si le multumesc ca au venit !
Am zis !

Nu mai fac eu greseala asta, Romulus :-D ... nu mai las eu paturica si haina din calti de mamut pufos acasa... si nici caciula din blana de fluture polar :-D ... Cum va ia frigul pe careva cand apar, cum va bag sub paturica la caldura pana faceti febra :-D

Sincer, m-am bucurat sa va cunosc, mi-a facut o deosebita placere sa stam de vorba si sper ca pe viitor sa fim cat mai multi la asemenea intalniri.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

romulus

Citat. Cum va ia frigul pe careva cand apar, cum va bag sub paturica la caldura pana faceti febra :-D
Cool !  Chiar daca pare paradoxal .... Ce bine o sa fie la ....caldurica !
Citatsa fim cat mai multi la asemenea intalniri.
Asa zic si eu .
Si asta chiar si pentru motivul de  a da o " fata" un chip unui nickname gen ....sperie ciori ori fata brazdata de cicatrice (scarface) intalnite de multe ori pe forumuri ! In modul asta stii sigur ca sub enigmatica sigla @biss - par igzamplu - posteaza un tip al naibii de cool , simpatic si cu care poti schimba fara complexe,prejudecatii  ori teama de ridicol, opinii si/ori  informatii interesante si sigur, o asemenea intalnire nu e o pierdere de timp ci un castig  ! Parerea mea!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

dida

am rumegat despre intinirea de azi...nu ma consider si chiar nu stint dintre cei alesi...'elita'; oamenii pe care pentru prima data i-am intilnit sint speciali...totusi, nu mi se pare ca pot comunica cu voi,(unii) intrucit, eu am alt altfel de experiente traite in care nu ma regasesc printre voi si nici nu voi ajunge vreodata sa vi le impartasesc...sinteti grabiti si calati doar pe anumite aspecte..
si cred, iarasi, ca ori voi fi catalogata intr-un fel(nu nebuna, ca asta mi-o recunosc mie insami), ci, ori nu prea 'intelectuala', ingimfata, ori, voi fi pur si simplu ignorata , ceea ce ma convinge! de asta data,  ca-mi voi pierde timpul cu ale mele relatari...

mi-am dorit in primul rind prieteni, sa fim realmente noi insine, fiecare cu ciudateniile lui,...nu, atit de sfiosi si tacuti...

Mi-ar fi placut sa-l intilnesc si pe Xanandron, care a ales sa nu participe, ca sa-i pot spune in fata, ca nu studiul, "cultivarea" il face pe om sa acceada la acea "cunoastere", sau  sa transceada ..

mai mult decit atit, un simplu taran care nu stie nici sa citeasca, poate foarte bine merge "ca ales!?". ...acolo...nu stiu unde(de ce el, taranul,  nu ar putea fi acum , reincarnarea unui  Napoleon, ori, Aristotel, ori,...cui vreti voi...dintre ilustrii conoscuti in orice domeniu..? Credeti ca 'evolutia' are un singur sens?

Mai consider de asemeni, ca  nu "somnul ratiunii naste monstri", ci chiar ratiunea insasi, bine 'studiata'....si afisata..

ps

- am sa va mai citesc,...

singura persoana care m-a atras in mod special este Roxaline...

apoi, Nox... (mi se pare ca e un tip de treaba)(poate ma pripec, , dar asa au decurs, aleatoriu intimplarile...Siberia este un fenomen placut...

adresa mea de mail este : evrika_coco @yahoo.com...
Toate Bune!

Mariana

Arhanghelul

#80
Xanadron  ... este lipsa la apel ... la sunat cineva din apropiati ?

Cred ca ...  a tulito "silentios" ...  :rocket:... 
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Citat din: Arhanghelul din  20 Septembrie 2011, 21:07:27
Xanadron  ... este lipsa la apel ... la sunat cineva din apropiati ?

Cred ca ...  a tulito "silentios" ...  :rocket:...


Silenzio Legge  ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

dida

Citat din: Arhanghelul din  21 Septembrie 2011, 21:09:49

Silenzio Legge  ...

l-a sunat, stai linistit, nu va agitati prea tare, ca nu-i nici un bai!


meditation!


revelation!


:fullmoon:

Arhanghelul

Citat din: dida din  21 Septembrie 2011, 21:30:34
l-a sunat, stai linistit, nu va agitati prea tare, ca nu-i nici un bai!


meditation!


revelation!


:fullmoon:

CINE? ...  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

Cine l-a sunat doamna Dida? din cate cunosc nu are nimeni nr lui de tel. Eu l-am avut dar nu-l mai am.
Xanadron nu ar fi disparut asa fara motiv. Urma sa vina la intalnire, a spus ca va avea tel inchis si de atunci silence...

Adica Nox, suna sau il are tot inchis?

Nox

îl are închis, mă gândesc că mi-a dat din greșeală un nr. greșit sau un nr. care nu-l mai folosește. Deşi şi eu i-am dat nr meu de tel înainte, putea să mă sune dacă nu mai putea veni sau dacă a intervenit ceva. Nu era nici un bai.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

E nasol. Xanadron nu e omul sa se dea la fund in acest mod.

abyss



Xanadron e ok şi se va întoarce pe monitoare cât de curând. A avut o păţanie însă îl las pe el să o povestească dacă doreşte.