Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O nouă întâlnire, duminică 18 septembrie 2011 ora 11:00

Creat de spooky, 11 August 2011, 18:07:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce zi preferaţi pentru întâlnirea din acest weekend?

17 septembrie (sâmbătă)
0 (0%)
18 septembrie (duminică)
9 (100%)

Numărul total de membrii care au votat: 9

Votare închisă: 16 Septembrie 2011, 23:34:57

abyss

Era simpatic să ne fi făcut tricouri cu nick-uri şi sigla.  :)   

Siberia

Citat din: @biss din  17 Septembrie 2011, 00:44:49
Era simpatic să ne fi făcut tricouri cu nick-uri şi sigla.  :)   

Eh... daca nu ne-am pregatit din timp pentru Ev3nT :-D
Ne ramane totusi varianta sa ne agatam cartelele de metrou la rever :-D (sau cu o pioneza la tricou :-D)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

jean

Da domnule, uite o abordare directa si corecta. Bravo Siberia. Mai lasati naiba net-ul si batutul in clape, taste, ca acest lucuru facut pe termen lung ,,dauneaza grav sanatati", dar si relatiilor sociale.  :lol:
Citat din: @biss din  17 Septembrie 2011, 00:44:49
Era simpatic să ne fi făcut tricouri cu nick-uri şi sigla.  :)   
:lol: :lol:
Ne credea lumea sectanti si la intrebarile lor mai trebuia sa dam si explicatii. Mai lipsea si niste ecusoane.
Adevarul este dincolo de noi

abyss

Data aviatoare îmi fac o şapcă... Poate nu par sectar!

Guest

1. Nox
2. Xanadron
3. Dida
4. Jean
5. Romulus
6. Spooky
7. Arckadii
8. X

Unde ne intalnim, mai exact?

dida



Ce sa zic?

Ca este peste imaginatia mea de a cuprinde Orice?


Poate nu mai  vreau sa cuprind.


Nu va mai ostoiti sa-mi schimbati ATITUDINEA.


NU VIN NICAIERI SI  NU VREAU SA VORBESC CU NIMENI DE PE ACEST FORUM!


punct .     si nu de la capat,...vorba stiu eu cui.

dida



hm


vaz ca nu mai sint deloc moderata!

pai, nu!

sint in direct!

Nox

Ne intalnim pe strada Franceza, in fata la Hanul lui Manuc (intersectia cu strada Sepcari). Ora 11:00. E accesibil atat pentru cei care vin cu metroul/ratb, cat si pentru cei cu masina ca o pot lasa in apropiere. Unii stiu deja locul pentru ca ne-am mai intalnit acolo.
Nr. meu de telefon e 0745.38.94.93 (Cristian).
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Siberia

#68
Citat din: Nox din  17 Septembrie 2011, 19:59:55
Ne intalnim pe strada Franceza, in fata la Hanul lui Manuc (intersectia cu strada Sepcari). Ora 11:00. E accesibil atat pentru cei care vin cu metroul/ratb, cat si pentru cei cu masina ca o pot lasa in apropiere. Unii stiu deja locul pentru ca ne-am mai intalnit acolo.
Nr. meu de telefon e 0745.38.94.93 (Cristian).

Roger that. Clear way. Countdown starting. :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

roxaline

Citat din: Nox din  17 Septembrie 2011, 19:59:55
Ne intalnim pe strada Franceza, in fata la Hanul lui Manuc (intersectia cu strada Sepcari). Ora 11:00. E accesibil atat pentru cei care vin cu metroul/ratb, cat si pentru cei cu masina ca o pot lasa in apropiere. Unii stiu deja locul pentru ca ne-am mai intalnit acolo.
Nr. meu de telefon e 0745.38.94.93 (Cristian).

1. Nox
2. Xanadron
3. Dida
4. Jean
5. Romulus
6. Spooky
7. Arckadii
8. Scarythink
9. X
10. Roxaline - eta 11.30. Sun pentru coordonatele exacte de aterizare  :-)
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

jean

  Bucurestiul isi sarbatoreste in acest weekend aniversarea a 552 de ani. Cu ocazia acestui eveniment, bucurestenii vor avea parte de concerte in aer liber, bilete gratuite la teatru, plimbari cu vaporasul pe lacurile Herestrau si Floreasca si vor putea vizita expozitiile gazduite de Arcul de Triumf. Mai multe puteti citi aici:
http://www.agentia.org/monden/incep-zilele-bucurestiului-vezi-program-concerte-si-spectacole-35109.html sau pe:
http://dfi57.blogspot.com/search/label/Diverse
Un prilej foarte bun de a veni la intalnire si colegi din afara Bucurestiului. In acest caz ar face mai multe lucruri interesante in aceasi zi. La ora 11 ne vom intalni noi si in jur de ora 16, 17 pot participa la alte evenimente din oras.
Ce ziceti? Suna interesant?
Adevarul este dincolo de noi

Casiopeea

Citat din: jean din  17 Septembrie 2011, 23:01:27
  Bucurestiul isi sarbatoreste in acest weekend aniversarea a 552 de ani. Cu ocazia acestui eveniment, bucurestenii vor avea parte de concerte in aer liber, bilete gratuite la teatru, plimbari cu vaporasul pe lacurile Herestrau si Floreasca si vor putea vizita expozitiile gazduite de Arcul de Triumf. Mai multe puteti citi aici:
http://www.agentia.org/monden/incep-zilele-bucurestiului-vezi-program-concerte-si-spectacole-35109.html sau pe:
http://dfi57.blogspot.com/search/label/Diverse
Un prilej foarte bun de a veni la intalnire si colegi din afara Bucurestiului. In acest caz ar face mai multe lucruri interesante in aceasi zi. La ora 11 ne vom intalni noi si in jur de ora 16, 17 pot participa la alte evenimente din oras.
Ce ziceti? Suna interesant?

Fara suparare Jean! Suna interesant...Dar tot interesant e si faptul ca si pt voi (cei din Bucuresti) v-a fost greu sa cadeti la un consens in privinta intalnirii. Iti dai seama ca pt noi cei din "provincie" :-P ne e si mai greu. Intalnire placuta! Poate daca suntem cuminti in lipsa voastra...ne spuneti si noua cum a decurs! Distractie faina! Va pup!

zana@M

Citat din: jean din  17 Septembrie 2011, 23:01:27
  Bucurestiul isi sarbatoreste in acest weekend aniversarea a 552 de ani. Cu ocazia acestui eveniment, bucurestenii vor avea parte de concerte in aer liber, bilete gratuite la teatru, plimbari cu vaporasul pe lacurile Herestrau si Floreasca si vor putea vizita expozitiile gazduite de Arcul de Triumf. Mai multe puteti citi aici:
http://www.agentia.org/monden/incep-zilele-bucurestiului-vezi-program-concerte-si-spectacole-35109.html sau pe:
http://dfi57.blogspot.com/search/label/Diverse
Un prilej foarte bun de a veni la intalnire si colegi din afara Bucurestiului. In acest caz ar face mai multe lucruri interesante in aceasi zi. La ora 11 ne vom intalni noi si in jur de ora 16, 17 pot participa la alte evenimente din oras.
Ce ziceti? Suna interesant?

Nu te supara Jean!Pot sa-mi spun si eu putin parea mea ?Sunt constienta ,nu aveam ce cauta printre voi consacratii si asta s-a si inteles .Mai mult a-ti stiut de mult ca astazi Bucurestiul este in'' sarbatoare''.De ce nu v-ati gandit , poate era fain sa venim si noi astia ''mai putin consacrati'' nu de alta ,dar aveam ce asculta si invata ,apoi era vorba si de cei din provicie .Nu v-ati gandit de loc la ei ,frate Jean o greaseala care in viitor ar trebui  remediata (daca se mai tin asemenea intalniri)
Distractie frumoasa si sa ne povestiti si noua cum a decurs intalnirea.
zana@M-Maria!
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

jean

Citat din: Casiopeea din  18 Septembrie 2011, 12:25:08
Fara suparare Jean! Suna interesant...Dar tot interesant e si faptul ca si pt voi (cei din Bucuresti) v-a fost greu sa cadeti la un consens
Nu am de ce sa ma supar Casiopeea, pana la urma este alegerea fiecaruia, in functie de dorintele si prioritatile sale. Nu stiu daca cei din Bucuresti au cazut greu la un consens, asa s-a intamplat si cu alte intalniri. Cum am spus, alegerea fiecaruia.
Citat din: zana@M din  18 Septembrie 2011, 12:45:19
Nu te supara Jean!Pot sa-mi spun si eu putin parea mea ?Sunt constienta ,nu aveam ce cauta printre voi consacratii si asta s-a si inteles .
Mai zina@M, daca sunt mai vechi pe forum, asta nu inseamna ca sunt mai tare ca tine. Astia care le spui tu ,, consacratii", sunt si ei oameni. Nu cred ca se considera superiori noilor veniti. Cel putin eu nu gandesc asa. Poate tu gandesti ca esti inferioara lor si asta este o greseala. Cand te vezi direct cu ceilalti, o parte din ei, si dupa ce schimbi cateva cuvinte poti sa-ti faci o idee despre persoana din fata ta. Dar si atunci poti gresi. Asa ca ar fi bine sa te consideri egala cu noi, consacratii.
Sa stii ca ne-am gandit si la cei din provincie, au fost ceva discutii, dar veniti si voi cu ceva solutii concrete. Eu am propus una mai sus.
Si pentru ca se tot spune ,,bucurestenii astia" sa stii ca nu ma consider altfel decat cei de la tara, nu m-am nascut in Bucuresti, sunt adoptat. Dar credeti ca chiar conteaza unde te-ai nascut? Uite au venit si doua persoane din afara Bucurestiului. Au dorit cu adevarat sa vina, si sunt doua persoane deosebite.
Da am fost la intalnire a fost super. Am intalnit si colegi noi, s-a discutat liber, ne-am cunoscut mai bine. Ma bucur ca am fost.
Adevarul este dincolo de noi

romulus

CitatSunt constienta ,nu aveam ce cauta printre voi consacratii si asta s-a si inteles
S-a inteles asa? De unde draga Zana@M? M-am tot uitat pe postarile de la subiectul asta si nimeni nu a spus asa ceva ! Ba dimpotriva, eu insumi am spus (si subliniat) contrariul !
Citatapoi era vorba si de cei din provicie . Nu v-ati gandit de loc la ei ,frate Jean o greaseala care in viitor ar trebui  remediata (daca se mai tin asemenea intalniri)
Eu am venit din " provincie " si as fi putut imbarca si pe alti doritori din jurul Ploiestiului , asta daca isi exprimau intentia& dorinta !
In sfarsit , intalnirea a decurs ok - parerea mea - nimeni nu a agresat, in niciun mod, pe nimeni(cu o mica exceptie poate : cand a aparut Siberia s-a facut un friiiiiiiiiiiiiiiiig, mama, mama :-D)   iar mie personal,  mi-au placut mult  toate/toti cele/cei pe care i-am cunoscut azi ,  si le multumesc ca au venit !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David