Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O nouă întâlnire, duminică 18 septembrie 2011 ora 11:00

Creat de spooky, 11 August 2011, 18:07:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce zi preferaţi pentru întâlnirea din acest weekend?

17 septembrie (sâmbătă)
0 (0%)
18 septembrie (duminică)
9 (100%)

Numărul total de membrii care au votat: 9

Votare închisă: 16 Septembrie 2011, 23:34:57

Xanadron

Citat din: dida din  15 Septembrie 2011, 22:25:57
(1) chiar nu-mi doresc sa fiu singura feminina de acolo:
(2) mi-ar face placere sa o intilnesc pe Siberia, Roxaline, zana@m, lylith,...universisis(pe care o simt ca este femeie),..............si mai multe alte feminine, despre care nu ma pot pronunta, dar, pe care le intuiesc....

1. Nu-i vreo "blind date" 8-) intilnirea asta, chere Dida, la fel cum RUFOn nu-i vreun site de agatzamente sau casatoriale. In plus, si unii barbati au (desi n-ar recunoaste in ruptu' capului) laturi "feminine" - mila, sensibilitate etc. :wink:

2. Mi s-ar parea chiar anormal (si deloc rezolvabil... locativ) sa vina toti forumistii cu 3-4 postari, ca universisisis. :-D
Ca sa nu mai vb. de micile detalii de genul situarii pe alte meridiane a unor colegi/e citati/e de tine.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

SLEAH19

#46
Citat din: dida din  15 Septembrie 2011, 22:25:57

...universisis(pe care o simt ca este femeie),.....

   Didă .... Dadă ....Dudăăăăăă...

....când mai simţi,.. spune-i să clipească de două ori din oki, să ne prindem şi noi dacă o ţine cineva cu forţa pe aici.

Spre deosebire , pe tine nu te reţine nimeni, Nox chiar face eforturi uzând toate cuvintele care îi sunt permise de statutul lui, ca să înţelegi acest lucru.

Nu vine , ...că nu se poate materializa.

     On topic.
     Mi-am epuizat toate zilele libere pentru 2011 ( Eu postez, încă zilnic,10-11 ore , pe topicul ,, Munca , un Subiect neglijat", dar poate Cometa , mă va elibera)
    Dacă întâlnirea avea loc la Oktoberfest 2011Munchen, făceam rost de o scutire medicală şi veneam, să va cunosc, să tac şi să vă ascult.
  Vă doresc întâlnire cordială şi fructuaosă !
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

dida

eu imi anulez intilnirea si voi urma sfatul lui SLEAHH; treaba voastra daca nu o afisati nici pe asta., dragi moderatori, sper sa ramineti numai cu membri nemoderati si sa fie toti aliniati si cuminti. Eu nu am minte, mai sint si nebuna cu acte in regula.


dab270277

#48
Cei care au 3-4 posturi nu au nevoie de caterinca celor care posteaza in lipsa de ocupatie. Nu sunt aparatorul nimanui ba dimpotriva consider ca fiecare tre sa se ajute pe el insusi dar totusi nu pot sa nu remarc sarcasmul unora dintre voi. Poate ca cei care nu au decat 3-4 nu au nimic sa ne spuna. Poate ca sunt ingroziti de evenimentele care au avut loc recent in viata lor si pe care nu le pot explica. Era mai interesant sa se faca o conferinta sa fie invitat poate ... TVM .. sau Emil Strainu sau poate cineva de peste ocean. Eu ma exclud din start de la aceasta intalnire. "Asl pls" finalizat cu o intalnire faceam cred ca acum vreo 15 ani. Ma interesa mai mult o conferinta la care sa participam , sa ne cunoastem sa dezbatem cu argumente pro si contra anumite evenimente ce se petrec acum in timpul vietii noastre.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

Citat din: dab270277 din  16 Septembrie 2011, 13:52:03
Cei care au 3-4 posturi nu au nevoie de caterinca celor care posteaza in lipsa de ocupatie. Nu sunt aparatorul nimanui ba dimpotriva consider ca fiecare tre sa se ajute pe el insusi dar totusi nu pot sa nu remarc sarcasmul unora dintre voi. Poate ca cei care nu au decat 3-4 nu au nimic sa ne spuna. Poate ca sunt ingroziti de evenimentele care au avut loc recent in viata lor si pe care nu le pot explica. Era mai interesant sa se faca o conferinta sa fie invitat poate ... TVM .. sau Emil Strainu sau poate cineva de peste ocean. Eu ma exclud din start de la aceasta intalnire. "Asl pls" finalizat cu o intalnire faceam cred ca acum vreo 15 ani. Ma interesa mai mult o conferinta la care sa participam , sa ne cunoastem sa dezbatem cu argumente pro si contra anumite evenimente ce se petrec acum in timpul vietii noastre.

Fiecare are dreptatea lui - si tu, colega dab270777, dar si "sarcasticii" :wink: (mdeh, realismul poate fi "tradus" si la modul asta)...
Eu de pilda n-as veni la o conferintza cu E. Strainu nici dac-as fi platit. :-D
Cu TVM, sigur c-as veni insa.

In acelasi timp nu cred ca, daca cineva-i "de peste Ocean", are cumva mai multa dreptate decit un neaosh RUFOn-ist anonim.
Fiindca si-n domeniul asta UFOlogic credibilitatea-i o notiune relativa, bazata pe marketing abil mai ales.

Sint asadar de asteptat 1001 puncte de vedere si asupra intilnirii unor membri RUFOn - care, oricit am carcoti :lol: noi p-aici, s-ar transforma inevitabil intr-un talmes-balmes inutil dac-ar fi prezenti mai mult de 15-16 (zic si eu) forumisti.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

Ok.
Pentru cei "mici" sau care n-au chef sa fie luati la "caterinca" de cei "mari", propun sa facem o intalnire in parcul Herastrau, intr-o zi de final de saptamana cu ceva soare, unde sa vina fiecare cu o paturica sau un suc, sau o cafea la termos si sa stam de vorba ...

(E doar o idee, nu dati cu pisica-n pianist :-D)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

zana@M

Citat din: romulus din  16 Septembrie 2011, 09:39:25
Pe la vreo carciuma/tereasa, nu? Ca doar nu inchiriem fro sala de conferinte pe seceta asta  !!
Indicat ar fi sa fie mai "la margine", spre Splai sa fie usor de reperat , iar dupa ce ne adunam, facem apelul, ne incolonam  :-D si ...migram (eventual) spre una/alta  agreeata de toti .
La... buna vedere !
Am zis !

Sa nu ajungeti pe ....LUNA...avem nevoie de voi aici pe forum ...succes....la taclale RUFON-ISTE :-D
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Siberia

Citat din: Nox din  16 Septembrie 2011, 21:49:26
Deci Siberia, te așteptăm la întâlnire!

Voi vreti sa-mi dati un branci pe trepte ? :-D :-D :-D
Va anunt maine daca se poate, dar eu sunt mai flower power, nu stiu ce sa fac intr-o carciuma :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

romulus

CitatPentru cei "mici" sau care n-au chef sa fie luati la "caterinca" de cei "mari",
Nu cred ca au loc aici chestii ca : " mici" si "mari" , "caterinca"... nu!
Cred ca doar pasiunea si/ori interesul  pentru subiecte de pe RUFOn ne-au facut sa ajungem pe saitul&forumul asta  si nu sa ne dam profesori unii in fata altora . Ca suntem in diverse stadii ale scurtei evolutii pe Terra nu cred ca are prea mare importanta ; nici faptul ca cineva vine  doar pentru a tacea, a  asculta ce vorbesc ceilalti; nimeni nu obliga pe nimeni sa faca ori sa nu faca ceva ! Am fost surprins  ca la intalnirea trecuta a venit un coleg forumist care era .... surdomut (nu-i mai retin numele poate si-l aminteste Nox ori Paul)  ! A vrut omul sa ne vada ! A stat cu noi cateva minute si a plecat .  Era incantat ca e cu noi si  avea o sclipire deosebita in ochi, se vedea ca-i face placere sa fie acolo; mi-a placut de el .
Dragilor, ne (re)vedem pentru a mai schimba  cateva vorbe/informatii/impresii/ pentru ca, uite , recunosc aici: mi-ar fi parut  extrem de rau sa nu fi participat  la intalnirea la care am stat la masa  in vecinatatea lui Shadowman in vara lui 2010 pe o caldura teribila . Ne-am simtit apropiati, ne-am simtit oameni cu o pasiune si trairi comune  si iata , de toamna trecuta  Shadow nu mai este  in dimensiunea noastra, a trecut dincolo ...
Citatunde sa vina fiecare cu o paturica
Pai cred ca nu ai unde pune paturica de inscriptiile idioate " Nu calcati iarba : amenda de la 1000 la 10.000.."
Asa ca, draga Siberie, daca esti in Bucuresti si nu ai trebi urgente, cafeaua o putem sorbi si la o teresa din centrul vechi unde ne vor spune baietii, nu numa pe paturica in parc!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

abyss

Dacă şi pe un subiect ca acesta încep derapajele.,. Chiar că ţi se ia să mai fi rufonar!

Încerc să vin şi eu nu promit. Oricum.,. Aş veni doar să-mi iau adio. Cine ştie când ne vom mai întâlni şi sub ce formă? Ar fi bine să vină toţi, romulus are dreptate în legătură cu shado...

Suntem în faţa abisului şi ne ţinem de discuţii tâmpite în ultima vreme. (aviz amatorilor)


jean

Cam putine persoane inscrise pe lista. Conform proverbului ,,putin da bun''. Si este posibil unii dintre ei sa mai renunte, asa s-a intamplat la fiecare intalnire. Era mult mai bine daca ar fi venit mai multe persoane, ar fi fost mai interesant si ne cunosteam mai bine.
Citat din: @biss din  16 Septembrie 2011, 23:12:40
Aş veni doar să-mi iau adio.
Cum adica sa-ti iei adio? Nu inteleg, crezi ca se va intampla ceva in perioada urmatoare de timp? Eu nu am nici un semnal de acest fel si cred ca evenimentele se vor desfasura la fel cum le cunoastem. In acest caz ar fi bine sa vii, ne dai si noua ceva amanunte. Deci, te asteptam.
Adevarul este dincolo de noi

universis

Citat din: @biss din  16 Septembrie 2011, 23:12:40
Dacă şi pe un subiect ca acesta încep derapajele.,. Chiar că ţi se ia să mai fi rufonar!

Încerc să vin şi eu nu promit. Oricum.,. Aş veni doar să-mi iau adio. Cine ştie când ne vom mai întâlni şi sub ce formă? Ar fi bine să vină toţi, romulus are dreptate în legătură cu shado...

Suntem în faţa abisului şi ne ţinem de discuţii tâmpite în ultima vreme. (aviz amatorilor)




Cam asta ar fi fost si raspunsul meu din pacate  :-(, referitor la acest gen de intalniri, si ceea ce se intampla in mare parte pe aici, eram in treacat doar...nu doream sa mai raspund, din variate motive, iar pentru a satisface doar curiozitatea unora, nu are sens, fiecare este liber sa inteleaga si sa vada ceea ce doreste.
"Atunci cand va apropriati, lasati un spatiu intre voi.. lasati vanturile celeste sa danseze printre voi.Iubiti-va, dar nu transformati iubirea intr-un lant:transformati-o mai degraba intr-o mare, ale carei valuri se sparg de tarmurile sufletelor voastre"

abyss

Adio în sensul că poate apare vreun anunţ mai clar până la anul şi cauza noastră ia sfârşit. Poate aşa ieşim la pensie.,. :)    Nimeni nu ne poate garanta nimic iar în final rămân doar amintirile. Altă informaţie nu am dragă Jean decât că viaţa merge înainte...şi aici precum şi în alte părţi. Părerea mea.

Siberia

#59
Deci... ideea e urmatoarea: (ca sa parafrazez celebra fraza: ori suntem golani, ori nu mai suntem) Ori suntem RuFoNari, ori nu mai suntem ? (ca sa rimeze ca-n pamflete, cat de cat  :-D :evil:)

Ori venim toti care cum putem, cu mic, cu mare, cu 3 postari sau cu 3000, cu doua picioare sau cu unul singur, ne dam mana, ocupam o terasa (cu sau fara paturica), "ne simtem bine" si ne sorbim cafelele si berile si ne mangaiem care pe chelie care pe parul blond, ori stam acasa si ne frustram din diferite motive egocentrice. Ce naiba, o viata avem (ca nu suntem matze) si (poate doar) o ultima intalnire.
Chiar vreti sa dati din coate pe vreo nava (peste cateva luni) intreband in stanga si-n dreapta "care esti mai de pe RuFoN ?" ori mai bine vreti sa va recunoasteti cu bucurie si sa va bateti pe spinari zicand "stiam eu ca ne vom intalni toti aici!"
Ia, hai sus la tavan cu spiritul acestui forum ! (pana nu e prea tarziu... "zic si eu"  :-D)

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti