Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O nouă întâlnire, duminică 18 septembrie 2011 ora 11:00

Creat de spooky, 11 August 2011, 18:07:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce zi preferaţi pentru întâlnirea din acest weekend?

17 septembrie (sâmbătă)
0 (0%)
18 septembrie (duminică)
9 (100%)

Numărul total de membrii care au votat: 9

Votare închisă: 16 Septembrie 2011, 23:34:57

Xanadron

Citat din: romulus din  15 August 2011, 13:36:11
E bine , sa vedem ce zic si ceilalti !
Daca vom fi 10- 15 care confirma  face intalnirea de gradul ....V. :-D
Presupun ca tu ai vorbit si cu Paul cand ai spus 17-18,  da?
Am zis !

De acord cu 17.09. - evident, daca nu vine pin-atunci Elenin / Nibiru :star: si ne ia pe unii la plimbare... :-D
Ocazie cu care membrii RUFOn cred c-ar avea totusi un "vagon" rezervat. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

spooky

Pentru mine e ok 17 septembrie.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Nox

Citat din: romulus din  15 August 2011, 13:36:11
E bine , sa vedem ce zic si ceilalti !
Daca vom fi 10- 15 care confirma  face intalnirea de gradul ....V. :-D
Presupun ca tu ai vorbit si cu Paul cand ai spus 17-18,  da?
Am zis !


atunci întâlnire de 5 (%) să fie!  :-D
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

romulus

Citatatunci întâlnire de 5 (%) să fie!  :-D
Sa fie ... iar acum schimba denumirea topicului , zi 17 septembrie, pentru ca sa nu confuzam cetatenii ,ca aia cu revolutia bolsevica  din octombrie care a fost de fapt in noiembrie   :mrgreen: !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Nox

Citat din: romulus din  16 August 2011, 10:34:21
Sa fie ... iar acum schimba denumirea topicului , zi 17 septembrie, pentru ca sa nu confuzam cetatenii ,ca aia cu revolutia bolsevica  din octombrie care a fost de fapt in noiembrie   :mrgreen: !
Am zis !


OK, am redenumit. Recunosc că mi-a scăpat. Ce să-i faci dacă există alte chestiuni mai importante precum karma...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

mai bine la jumatatea lui septembrie, cu ajutorul lui Dumnezeu poate voi putea veni si eu sa va întîlnesc dragi colegi.
daca nu, sigur de Craciun sînt în Ro.
sincer abia astept sa vorbesc cu cîtiva dintre voi, sa îi asigur de bunele mele intentii.
___________________________

ps> de acord karma nu e deloc importanta nox! ideile conteaza, sînt atîtea lucruri minunate de impartasit impreuna, atîtea subiecte care merita dezbatute amical, aprob deci decizia administratiei de a elimina aceasta anomalie. Chiar si spooky se întreba oare de ce nu a fost ceruta disparitia karmei mult mai devreme...
_______
(pps > am vazut insistenta unui coleg de a resuscita aceasta karma, sînt nedumerit,din dialog nu rezulta clar cine este userul si cine este moderatorul).

mr

offtopic....cu scuze!
Calatorule, chiar nu vezi realitatea?
Daca ideile conteaza....de ce, Doamne iarta-ma esti supravegheat? Numai mai zic de banarea din trecut! Au ceva personal moderatorii cu tine?
Ce te deranjeaza asa de tare karma asta, parca-i dracu' gol? Nu cumva ea, fiind atat de negativa pentru tine la momentul in care ai inceput sa o blamezi,  reflecta de fapt problemele tale in a te face inteles? Ce tot o dam pe dupa gard cu un fapt atat de evident?  Poate ar fi cazul sa nu mai dai vina pe o banala karma si sa incepi sa schimbi ceva in caracterul tau, sa tii cont de mai multe lucruri atunci cand incerci sa-ti impui ideile? Crezi ca lumea de pe aici nu are alta treaba decat sa se ia in bete cu tine? Sau poate crezi ca numai conflictul duce la progres!
Te legi de tot felul de useri care ti se pare ca te sustin, te hranesti cu ideile lor (desi ei se joaca cu tine). Domnule, esti centrat gresit! Ori intelegi asta, ori ne lasi ...asa cum suntem!
De cum ai reaparut ti-am acordat incredere cu speranta ca timpul si experienta acumulata de tine in aceasta perioada te-au facut sa vezi lucrurile mai clar. Dupa felul cum te manifesti ....imi pare ca esti mai rau ca inainte. Cu tot respectul!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

calator astral

Numai revin asupra karmei mr.
Era o anomalie. Te invit sa recitesti observatiile unor useri  cind a izbucnit polemica.
Nu am scris nici un cuvintel si am trecut "intr-o secunda de la -40 la -57". Altii m-au atentionat pe alta ciudatenie,citez din mesaje primite "erai la +34,m-am dus la veceu si la intoarcere cazusesi la +31!"... deci sistemul nu era "prea fiabil", si,straniu,anomaliile se produceau intotdeauna in detrimentul meu.
Asta ma face sa cred ca e mai bine fara karma.
ps> am fost banat pt opinie. De aia si acum sint penalizat, nu pentru insulte sau vreun comportament vulgar sau altceva. Mai gentleman ca mine nu gasesti...sau daca da,foarte greu.

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

romulus

Citatps> am fost banat pt opinie. De aia si acum sint penalizat, nu pentru insulte sau vreun comportament vulgar sau altceva.
Calatorule, sincer, eu ma indoiesc de faptul ca afirmatia citata mai sus ar fi reala.
Fa un efort si hai la intalnirea de pe 17 septembrie (cat e avionul de la Paris la Bucuresti si retur??) iar dupa ce vei cunoaste personal si vei  vorbi tete a tete cu spooky, Nox, Star Dust si ceilalti, si vei vedea ca sunt tipi ok , fara fitze si rasini in cap , temerile si suspiciunile astea (fara temei zic eu) se vor duce ca un fum , vorba cosarului din cantec ...!
Imi place sa cred ca nimeni nu are nimic cu tine , personal , iar acuzatia de delict de opinie e destul de caraghiaosa, nu-ti fie cu banat  :-D!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Xanadron

#25
Citat din: scarythink din  02 Septembrie 2011, 11:35:44
           Confirm si eu prezenta dar pana la urma cand si unde se va tine intalnirea???

Hmm, daca esti scarythinK esti binevenit/a, dar, daca esti scarythinG... :-o :-D

P.S. (serios acum): Imi imaginez ca la reuniunea asta poate participa oricine fara vreo "preselectie", nu? :roll:
Cum ar fi de pilda macar 10 postari pe RUFOn (asta, ca sa stim ca nu-s roboti/androizi :lol:).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dida

@xanandron

un rapuns extrem de logic,....""" P.S. (serios acum): Imi imaginez ca la reuniunea asta poate participa oricine fara vreo "preselectie", nu? :roll:
Cum ar fi de pilda macar 10 postari pe RUFOn (asta, ca sa stim ca nu-s roboti/androizi :lol:)."""

dar se poate face selectia prin incredere...(.vorbiti in privat....si stabiliti acolo si numai acolo, unde si cum)....crezi??? 8-) :lol:

Xanadron

#27
Citat din: scarythink din  02 Septembrie 2011, 12:39:06
          Confirm si eu prezenta dar pana la urma cand si unde va avea loc intalnirea?

Cred ca-i cam prea devreme pentru detalii (respectiv ora si locul exact al intilnirii, fiindca ziua-i deja "batuta-n cuie").
Detalii care ne vor fi desigur comunicate cu citeva zile inainte de moderatorii/adminii RUFOn.

P.S. Si totusi, nu pot sa ma abtin si intreb la un mod ceva mai direct: ce se-ntimpla daca, sa zicem, fie si doar 5% din cei aproape o mie de "spectatori pasivi" ai forumului doresc sa participe la intrunirea asta? :roll:
Categorie in care - no offence - esti inevitabil inclusa si tu, scarythink.
Inchiriem poate o sala de conferintze? :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  02 Septembrie 2011, 12:48:27

P.S. Si totusi, nu pot sa ma abtin si intreb la un mod ceva mai direct: ce se-ntimpla daca, sa zicem, fie si doar 5% din cei aproape o mie de "spectatori pasivi" ai forumului doresc sa participe la intrunirea asta? :roll:
Inchiriem poate o sala de conferintze? :lol:

Propun sa se inchirieze asta de mai jos  :lol:
Totusi, ca o idee doar, poate ca o conditie a participarii sa fie o mica donatie catre RUFOn  - nu de alta dar sa se poata inchiria ceva  :lol:
ELENIN NIBIRU BBC News Secret Underground City For Sale.

Nox

Întâlnirea va fi sâmbăta, 17 septembrie 2011. Locația exactă (vi) se va comunica undeva pe 15-16 septembrie.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee