Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Echipa Zero

Creat de spooky, 11 August 2011, 17:58:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Am rugamintea ca orice discutie referitor la subiect sa se realizeze aici.

Echipa Zero s-a nascut ca urmare a nenumaratelor probleme, discutii, neintelegeri etc de pe forum.

Unii utilizatori doreau sa aiba un spatiu mai separat unde se pot discuta anumite subiecte, inclusiv, de exemplu, analiza unor cazuri, fara ca alti utilizatori (nu dau nume) sa perturbe, sa lungeasca subiectul cu multe mesaje inutile, off-topic, flame-uri, certuri etc. De asemenea, exista o sub-sectiune al forumului Echipa Zero unde acesti utilizatori pot discuta probleme mai "personale", "private", "discrete", in general ce e legat de bucataria interna a forumului.

Selectia utilizatorilor a fost in functie de observatiile facute pe forum care includ nr de mesaje postate pe forum, calitatea, punctele de vedere exprimate etc.

Unul dintre cei de la care a plecat ideea de a crea acest grup a fost chiar Tiberiu (Shadowman).

Sublieniez, scopul acestui grup nu e de a crea "zelosi", ci de a oferi, asa cum am zis mai sus, posibilitatea unor utilizatori sa se exprime intr-un cadru mai restrans, neperturbator, privat. Grupul "Echipa Zero" e unealta de realizare a acestui lucru si nu neaparat o eticheta.

Eu imi doresc sa extindem echipa zero si sa ii dam sens si o directie cat mai clara. Ca veni vorba de o echipa de investigatii, probabil ca cei ce vor fi parte a acestor echipe de investigatii vor fi parte si a grupului echipa zero de pe forum.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Am uitat sa mentionez faptul ca majoritatea celor din Echipa Zero ne cunoastem personal si asta este foarte important!!!
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984