Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nu suntem urmasii extraterestrilor

Creat de maiami, 09 August 2011, 12:35:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maiami

eu spun ca suntem creatia lui DUMNEZEU ca si extraterestrii
recunosc ca in aceasta ideee m-am informat de la papa IOAN PAUL al II-lea care s-a dovedit un om foarte intelept
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

Xanadron

Citat din: maiami din  09 August 2011, 12:35:01
eu spun ca suntem creatia lui DUMNEZEU ca si extraterestrii
recunosc ca in aceasta ideee m-am informat de la papa IOAN PAUL al II-lea care s-a dovedit un om foarte intelept

Subscriu, colega maiami - nu de alta, dar toti popii (si papa :evil: mai ales) sint exemple de sinceritate.

Ba mai mult de-atit - chiar unii coforumisti inclin sa cred ca-s efectiv extraterestri :-( - in sensul de "out of this world" de-a binelea. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

#2
Citat din: maiami din  09 August 2011, 12:35:01
eu spun ca suntem creatia lui DUMNEZEU ca si extraterestrii
recunosc ca in aceasta ideee m-am informat de la papa IOAN PAUL al II-lea care s-a dovedit un om foarte intelept

La o privire simpla....e foarte greu de crezut cu nu suntem creeati. Poate doar cei mai indarjiti savanti sa se incapataneze sa vada altceva....

Citat din: Xanadron din  09 August 2011, 12:41:58
Subscriu, colega maiami - nu de alta, dar toti popii (si papa :evil: mai ales) sint exemple de sinceritate.

Ba mai mult de-atit - chiar unii coforumisti inclin sa cred ca-s efectiv extraterestri :-( - in sensul de "out of this world" de-a binelea. :wink:

Eu mereu m-am simtit ca nu-s de aici...si tare greu mi-a fost la inceput pana am acceptat locul asta. Dar....arat a om ptr cine ma vede....numai ca ma simt ca-n Avatar :P
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

abyss

Citat din: mr din  09 August 2011, 14:11:09
Eu mereu m-am simtit ca nu-s de aici...si tare greu mi-a fost la inceput pana am acceptat locul asta. Dar....arat a om ptr cine ma vede....numai ca ma simt ca-n Avatar :P
Amin frate. Şi va trebui să mergem până la capăt, orice ar fi.

fiulploii

Normal ca nu suntem urmasii extraterestrilor .

Putem fi : - paraleli cu ei - adica si noi si ei suntem creatia lui Tao  :-D fara nici o legatura 
                - doar un stadiu de evolutie al lor - adica ei sunt urmasii nostri
                 - o '' rezerva '' de hrana=ADN=CS {??}  folosita la ''nevoie'' - adica crescatoria lor
                  - extraterestrii insisi - camuflati , reincarnati , etc .
                   - cele 4 variante de mai sus , simultan

Eu inclin spre ultima varianta  :roll: fie si luand in considerare numai diversitatea Rasei Umane de pe aici si diversitatea mitologiilor ajunse pana in zilele de azi .

:fullmoon:

Subscriu pentru mersul pana dincolo de capat  :-D

fratelelup

Sunt de acord cu fiulploii,toate variantele sunt valabile,cel putin in teorie
Sa nu uitam ca nu au fost dovedite inca legaturile de continuitate si evolutie ale speciilor de hominizi.
Poate inclin mai mult spre ideea de "ferma" decat spre altceva

Xanadron

Interesante discutii, care demonstreaza din nou oportunitatea doar relativa a aruncarii la cos apriorice a topicurilor gen "ce-i viatza si ce vrea ea" :-D - prin Univers, evident.
Care au o paradoxala putere de mobilizare a gindirii profunde, taman prin superficiallitaeta formularii. :roll:
Si-n care, de obicei, initiatorul arunca un bolovan in balta forumului si pe urma pleaca linistit, fiindca oricum nu-l intereseaza replicile. Ori nici nu prea le intelege.

Strict ontopic acum, subscriu si eu la alineatul "cele 4 variante de mai sus, simultan" emis de fiulploii - ai o Karma + fantomatica :-D de la mine deci.

P.S. Ramin totusi la senzatia coplesitoare a actualitatii filmului "Idiocracy". :-P
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

skycleaner

Nu prea am scris pe forumul vostru. M-am multumit doar cu cititul. Personal cred ca suntem doar niste condamnati ai extraterestrilor. Pur si simplu acestia cand fac greseli sunt "exmatriculati" in corpuri umane si chinuiti cum se cuvine aici in "material".  De fapt ei sunt niste suflete pentru noi. Au posibilitati incomensurabile si astfel pot sa vina la noi sub forme diferite. Acum s-a inmultit prezenta lor doar pentru ca "ceva va sa se intample" si nu vor sa isi piarda puscaria...

Xanadron

Citat din: skycleaner din  09 August 2011, 14:49:23
Nu prea am scris pe forumul vostru. M-am multumit doar cu cititul. Personal cred ca suntem doar niste condamnati ai extraterestrilor. Pur si simplu acestia cand fac greseli sunt "exmatriculati" in corpuri umane si chinuiti cum se cuvine aici in "material".  De fapt ei sunt niste suflete pentru noi. Au posibilitati incomensurabile si astfel pot sa vina la noi sub forme diferite. Acum s-a inmultit prezenta lor doar pentru ca "ceva va sa se intample" si nu vor sa isi piarda puscaria...

Detaliere plauzibila, circumscrisa totusi in varianta mai sus pomenita. Si-n altele (cum e esafodajul ingenios, dar cumva limitat fiindca prea tehnicist focusat al lui TVM in "Programul Terra").

Ipoteza "Prison Planet Earth" si-a gardienilor ei ET :-( -  cu unii aflati temporar si dincolo de gratii - nu-i chiar noua, dar ma surprinde faptul ca din ce in ce mai multi incep sa fie de acord... intuitiv cumva cu ea. :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

#9
Citat din: @biss din  09 August 2011, 14:30:00
Amin frate. Şi va trebui să mergem până la capăt, orice ar fi.

Pana la capat frate @biss, de asta am venit aici. Si personal m-am convins de asta....
Si mai simt ca n-a venit vremea noastra inca..... Facem pregatire deocamdata....

Vad posibila varianta 4 (toate simultan) propusa de fiulploii. Sunt convins ca-n om sunt adevarate toate aceste posibilitati. De aceea fiinta umana este speciala si-n ea exista atat nemurirea cat si decaderea maxima... insa totul depinde de alegerile noastre pe parcursul multor vieti.
Varianta lui TVM are sustinere....dar nu e singura. ;)

De ce oare incepe sa ma enerveze cuvantul "karma"? :P :star:
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

Cred ca ar merita deschis un topic separat cu ipotezele pentru care e asa mare inghesuiala pe Terra si atat de diversa in ce priveste originea Actualei rase umane care nu e deloc unitara in afara de nr de cromozomi , aspectul fizic si structura ''corpurilor'' pe care eu prefer sa le numesc interfete .  :roll: 

Xanadron

#11
Citat din: fiulploii din  09 August 2011, 15:08:38
Cred ca ar merita deschis un topic separat cu ipotezele pentru care e asa mare inghesuiala pe Terra si atat de diversa in ce priveste originea Actualei rase umane care nu e deloc unitara in afara de nr de cromozomi , aspectul fizic si structura ''corpurilor'' pe care eu prefer sa le numesc interfete .  :roll:

Doar Scenaristul Suprem :star: ar putea veni cu dovezi in sprijinul oricarei teorii capabile sa explice noima actualei aglomeratii extreme de pe Terra, f. aproape deja de limita considerata maxim admisibila/suportabila. :roll:

Inghesuiala paradoxala de-a dreptul, dac-ar fi sa subscriem la ipoteza "vremilor din urma", indiferent de versiune - lichidarea actualei linii genetice (TVM), invazia/colonizarea de catre ET, autodistrugerea inerenta a civilizatiilor iresponsabile, decadent-autosuficiente, cataclisme geofizice ciclice etc. etc.

Egal daca le numim interfetze sau containere de CS/suflete, e clar ca-s corpuri duale in aparent exces pe Pamint in momentul asta. Chiar si pe forumuri citeodata... :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

skycleaner

Revin cu precizarea ca boala cu UFO si extraterestrii o am de la o varsta foarte frageda cand am fost martorul unui eveniment cu destui martori. Atunci am auzit pentru prima oara din gura tatalui meu cuvantul OZN. De fapt el ii zicea OZOn pentru ca nici el nu stia prea multe din cauza regimului de atunci. Si acum imi amintesc cu placere simtamintele pe care le traiam. Exaltare si curiozitate. A fost un moment extraordinar pentru mine. Mai apoi cand am crescut si eram, de acum, adolescent am mai fost inca o data martor impreuna cu cativa prieteni. Exact in seara cand Romania batea Italia la fotbal la Bucuresti, cred. Toata lumea era la meci doar noi vreo cativa "afotbalisti" mai ramasesem pe strada. Un obiect cam de marimea lunii a strabatut cerul si mi-a pecetluit definitiv viitorul in ce priveste ganduri, sentimente, credinte. A fost un moment de cotitura al vietiii, cred. De atunci ma chinui sa inteleg ce se intampla si pana acum am ajuns doar la concluzia enuntata mai sus.

abyss

Citat din: mr din  09 August 2011, 15:04:50
Pana la capat frate @biss, de asta am venit aici. Si personal m-am convins de asta....
Si mai simt ca n-a venit vremea noastra inca..... Facem pregatire deocamdata....
Facem, e ultimul an.,. Văd linia temporală dreaptă şi întinsă de poţi cânta la ea, dar numai după 2011.  Mai avem puţin şi reuşim.

Tayka

#14
Citat din: fiulploii din  09 August 2011, 14:31:28
Normal ca nu suntem urmasii extraterestrilor .

Putem fi : - doar un stadiu de evolutie al lor - adica ei sunt urmasii nostri
               
Eu cred că nu denumirea de extratereştrii ar fi cea mai indicată a fi dată LOR,ci mai degrabă,semeni de-ai noştrii aflaţi într-un alt stadiu de evoluţie.Şi mai cred că metamorfoza complectă a unei fiinţe din care noi oamenii facem parte se desfăşoară cam astfel:
-Stadiu OU şi LARVĂ-peTerra.sub denumirea de OAMENI.Şi sântem îngrijiţi şi supraveghiaţi părinteşte întocmai ca şi în stupul de albine de către ADULŢI.dar fără a ni se arăta,şi fără a ni se face cunoscută şi nouă oamenilor această situaţie
-Stadiu NIMFĂ şiPUPĂ-Undeva în sistemul solar,în apropierea Terrei pe O NAVĂ SPAŢIALĂ ce are diverse denumiri date de noi oamenii;(Curcubeul,Edenul,Lumea Morţilor,Lumea de Apoi,CDM,etc.
-Stadiu ADULT.-Pe o navă gigant (sau escadrilă) aflată mereu în mişcare în univers,pentru a se putea beneficia de de distorsiunea temporală (DT),Această navă (sau escadrilă) purtând la fel diverse denumiri;Rai,Împărăţia lui Dumnezeu,
Supercivilizaţia lui Dumnezeu (SD),Noul Ierusalim,etc.
Deci eu cred că nu sântem deloc urmaşii LOR ci mai degrabă..FII LOR.şi asta cu sau fără voia noastră. :mrgreen:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).