Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sondaj : sinteti de acord sa fie publicate voturile karma?

Creat de calator astral, 08 August 2011, 18:16:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

In vederea ameliorarii sistemului de punctaj karma,sinteti favorabil publicarii tuturor voturilor,negative sau pozitive,si a beneficiarului acestor voturi?

da
12 (60%)
nu
8 (40%)

Numărul total de membrii care au votat: 20

Votare închisă: 10 August 2011, 18:16:06

Nox

Ţi-am confiscat markerul! Mâine te aștept cu 10 kile de vopsea lavabilă nemțească.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Siberia

Citat din: Nox din  08 August 2011, 22:41:04
Ţi-am confiscat markerul! Mâine te aștept cu 10 kile de vopsea lavabilă nemțească.

M-ai prins numai cu vopsea lavabila Spor cu Ionici de Argint :) eu ce ;a fac acu;a ? accepti un troc cu asa ceva si mai pun si-un kil de zmeura bonus? :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

StarDust

Oh Doamne! Ce probleme grele au unii, ce NWO? ce invazii UFO, alea-s mizilicuri. Karma apasa greu pe umerii unora... no' ce sa faci, la toți ni greu, da' la unii si mai si...

Ma bag si eu la cei 15$. Sistemul de votare pe postari e super ok!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Guest

Am raspuns cu ''da''.
Intrebare: beneficiarii acestor puncte de karma, au suficient simt de raspundere incat sa nu se intristeze pentru punctele pe "-" sau sa nu se simta prea bine pentru punctele pe "+"? ( Ca in afara de @Calator astral, nu vad probleme de orgoliu... sorry Calator, nu e personal  :lol:).
Mie mi se pare ca asta suna a gradinita... pana la urma... who the f*ck cares?
Doamna invatatoareeeee, Mihaita mi-a furat merele!
sau
Cat ai luat la mate? 8? Ah! Eu am luat... 9! :wink: (chestie reala)
Deci...  :-(

Xanadron

#34
N-am votat in vreun fel, din simplul motiv ca intrebarea sondajului e formulata de-a-n pixu' :-D de amicul calator astral - care vrea sa stie de fapt CINE ANUME l-a "caramidat" cu Karme negative, si nu cine-s beneficiarii punctelor astora prapadite.
Chestie care nu reiese din intrebare. :-P
Fiindca termenul "beneficiar" cred ca defineste pe cineva care primeste ceva (respectiv puncte karmice).
Iar beneficiarii erau clar lamuriti, in vechiul sistem, cite Karme (+/-) au in traista.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Citat din: Xanadron din  09 August 2011, 09:36:49
N-am votat in vreun fel, din simplul motiv ca intrebarea sondajului e formulata de-a-n pixu' :-D de amicul calator astral - care vrea sa stie de fapt CINE ANUME l-a "caramidat" cu Karme negative, si nu cine-s beneficiarii punctelor astora prapadite.
Chestie care nu reiese din intrebare. :-P
Fiindca termenul "beneficiar" cred ca defineste pe cineva care primeste ceva (respectiv puncte karmice).
Iar beneficiarii erau clar lamuriti, in vechiul sistem, cite Karme (+/-) au in traista.

exact xanadron. Ti-e teama? E ultimul raspuns draga xanadron pe aceasta tema,eu zic ca a sosit timpu sa ne ocupam de lucrurile serioase,ca recreatia s-a terminat si in curind vom da cu totii Examen.Mie mi se pare extrem de util dintr-un punct de vedere analitic sa stim cu totii punctele slabe ale decedatului sistem karmatic, cind ai un cadavru il autopsiezi,vezi ce s-a intimplat, ce anume nu functiona corect,e vital deci sa stim chiar acum,inainte de a adopta un nou sistem, cum s-a facut distributia punctelor karma, daca se constata abuzuri in utilizarea nejustificata si repetitiva a karmei negative de exemplu cum bine ai zis, astfel vom pleca pe baze noi,facem tabula rasa,evitam cu aceasta obligatorie transparentza si animozitatea colegilor,mie unul de exemplu nu mi-a placut acuzatia lui alx sau cea indirecta a lui nox,cind stii ca esti nevinovat si esti acuzat pe nedrept te aperi,cauti adevaratii faptasi,sa-ti poti demonstra nevinovatia. Eu recunosc ca am acordat cote un minus noului trio feminin (infernal,diversionist,in misiune) dar nu am ce sa imi reprosez in rest,recunosc ca si tie ti-am dat zilnic un +,cu ochii inchisi uneori inainte sa-ti citesc postarea,te-am umflat artificial cu pompa pina ai explodat,te-ai desumflat brusc mai precis cind te-a-ntrebat nox ce e cu topicul TAU repet,credeai ca voi fi iar "moderat",eroare fatala,zero barat intuitie si curaj invizibil,d-aia imi sugerai cu tupeu "sa imi fac eu forum in alta parte cum imi place mie" ,imi scriai indirect raspunzindu-i lu nox, asta pe topicul Schimbare karma,DESCHIS CHIAR DE TINE,iti rere-amintesc,parca esti amnezic,mai erau deja doua topice deschise de biss si de tine pe tema "schimbarii".
Xanadron,eu cunosc vorba aia "Doamne fereste-ma de prieteni ca de dusmani am eu grija!". Stiu natura duplicitara a omului. Te-am iertat. Esti destept dar nu ai.

Xanadron

#36
Mocher calator, discutia incepe sa aiba tente de evaluare personala :roll: si nu asta-i scopul forumurilor. Doar nu te astepti sa vin aici cu ceva "dovezi de curaj" ca sa-ti contrazic presupunerile?! :wink: Chestiile astea le stie doar cine trebuie si-i suficient.

Iar propunerea cu crearea unui alt forum de acelasi gen era fara vreo conotatie rautacioasa. :-P Chiar ma batuse si pe mine o vreme gindul asta, da-i clar ca nu mai am timp de asa ceva si, daca tot exista spatiul asta virtual creat de niste oameni inimosi in definitiv, cred ca-i OK sa ne conformam regulilor lui si nu (doar) alor noastre. Evident, daca credem ca avem ceva realmente ceva important de impartasit cu altii sau ne mobilizeaza macar nevoia de autoclarificari cumva.
Nu mai vb. acum de cei care (poate justificat) simt un impuls ireprimabil de-a dezvalui una-alta din experientele lor personale "stranii" aici, eventual in contextul senzatiei ca au o "misiune" in sensul asta. 8-)

Eu recunosc c-am dat dupa tine :-D si cu Karme pozitive, si cu negative - exact atunci cind meritai ori una, ori alta. Evident ca subiectiv fiind. N-am oricum vreo problema daca s-ar face publice "karmuirile" astea - repet, de o importantza absolut secundara in opinia mea.

Probabil ca, indiferent de rezultatul sondajului creat de JE intr-adevar (dar la impulsul cui oare?? :roll:) se va trece oricum la "applause" pe postare individualizata. O fi sau nu un progres - habar n-am si nici nu ma intereseaza de vreo culoare, ca sa analizez eventual in detaliu evolutia asta.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

#37
Sa inteleg ca nu se mai poate discuta si nu se mai pot impartasi pareri pe acest forum daca nu se primesc aplauze, laude, pupincurisme si alte cele ? Parca inainte de varianta asta de acum a forumului nu se dadeau nici karme, nici aplauze, nici suturi in coooor si nici B.C.A.-uri in ridiche si se putea comunica... de doua zile cel putin va mieunati pe-aici ca niste pisici ramase fara jucarele pentru punctajele karmatice virtuale. Mai aveti timp sa va ganditi si la lucruri mai importante ?
Pe de alta parte, tin sa va reamintesc ca se imparteau karme total aiurea-n tramvai doar pe ochi frumosi, doar fiindca unul sau altul a fost hatru dar n-a zis nimic in postarea sa, doar fiindca altuia nu-i convenea ce nebunii reptiliene scotea vreun coleg pe nas sau pentru postari carora unii nici macar nu se oboseau sa le inteleaga sensul, dar gaseau ca insiruirea de subiecte, predicate si multe adjective sau complemente suna al naibii de bine sau de savant.
Recunosc, am dat doar doua karme de cand exista jucaria asta. Le-am dat cand am considerat ca am citit o postare echilibrata si care avea ceva de transmis. In rest, am refuzat sa imprastii karme in fiecare zi fiindca mi se pare un joc stupid care duce doar la cresterea procentului de infatuati si de frustrati pe acest forum.
Astept de ceva timp sa citesc ceva mai mult decat glumite care spun aceleasi lucruri zilnic, rationamente bazate pe ceva si nu doar pe speculatii personale, subiecte interesante care sa ne mai puna "creierii pe moatze". S-au epuizat toate subiectele interesante si am ramas doar sa ne lamentam de niste puncte karmatice ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Este doar un joc , colega @Siberia . La fel ca si viata . Jocuri in alte jocuri .

Jocul cu margele de sticla - de Herman Hesse  :-D

Xanadron

Citat din: fiulploii din  09 August 2011, 15:39:32
Este doar un joc , colega @Siberia . La fel ca si viata . Jocuri in alte jocuri .

Jocul cu margele de sticla - de Herman Hesse  :-D

Unora NU le place jazz-ul... ;)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tayka

Citat din: Xanadron din  09 August 2011, 19:47:19
Unora NU le place jazz-ul... ;)
În schimb poate le place striptiss...vezi pe aici (numai pentru..adulti!)

(editat Nox... data viitoare avertizare / gluma glumă, dar să nu sărim capra)
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

calator astral

                    Votul s-a incheiat. Rezultat : 60% DA.

      Cer deci ca democratia sa fie respectata, solicit foarte oficial Administratiei Rufon publicarea rapida si integrala a tuturor notarilor karma,pozitive si negative,efectuate individual de fiecare utilizator in parte,fara a se omite identitatea beneficiarului acestor voturi.

A sosit momentul Adevarului.
Aici e primul test al proiectului Disclosure Rufon,transparenta,sa stim cu totii cine ce karma (negativa/pozitiva) acorda altor useri.