Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sondaj : sinteti de acord sa fie publicate voturile karma?

Creat de calator astral, 08 August 2011, 18:16:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

In vederea ameliorarii sistemului de punctaj karma,sinteti favorabil publicarii tuturor voturilor,negative sau pozitive,si a beneficiarului acestor voturi?

da
12 (60%)
nu
8 (40%)

Numărul total de membrii care au votat: 20

Votare închisă: 10 August 2011, 18:16:06

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

Citat din: spooky din  08 August 2011, 19:42:26


Ok...

Se poate introduce un sistem de gen Like (à la Facebook). Like pe Subiect. Se poate da si Like pe Post, dar doar in versiunea Pro (care costa 15$ - asteptam donatorii).
http://www.smfpacks.com/likes

daca e numai 15$ subscriu dupa data de 26 august si vreau sa platesc cu PayPal . Astept amanunte .

Motivare . Doresc sa fac asta pentru ca trebuie sa existe '' o tzira '' de sare si piper in fiece actiune altfel , intervine plictisu'  :lol:  :-)  :lol:

melanogaster36

  Tara arde si noi ne cam pieptanam parul din talpa.Ce controversa importanta am mai gasit.Sincer  nici macar nu m-am uitat ce si cate karme am si de ce sens or fi ele.Eu propun sa-si puna fiecare karma cum vrea el si sa ne vedem fiecare de treaba lui.Parca am fi in grupa mare la gradinita,ne dam concurs care are mai multe puncte rosii.Wake up people!!!

Nox

Citat din: calator astral din  08 August 2011, 19:52:20
Serios spoky nu aveti cinspe dolari?! Pai cum Doamne-iarta-ma vom gasi ozeneurile si dialoga cu ocupantii lor alieni daca nu avem fondurile necesare??!
Trebuie gasita o solutie,ca fara gloante nu putem merge la vinatoare...any idea,hold-up or something like this?

Da, nu avem cinşpe' verzișori. Uite eu sunt dispus (personal) să dau o parte din bani (deși aș putea să-i dau pe toți), dar nu asta e ideea. E mai mult un gest simbolic. Imaginați-vă că suntem la scoală și jucându-ne cu mingea în clasă am spart tabla. Acum trebuie să strângem bani și să punem alta la loc.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Urban

Citat din: Nox din  08 August 2011, 20:46:08
Da, nu avem cinşpe' verzișori. Uite eu sunt dispus (personal) să dau o parte din bani (deși aș putea să-i dau pe toți), dar nu asta e ideea. E mai mult un gest simbolic. Imaginați-vă că suntem la scoală și jucându-ne cu mingea în clasă am spart tabla. Acum trebuie să strângem bani și să punem alta la loc.

Tabla se plateste din bugetul scolii  :ufo:
Adica din bugetul Ministerului de Invatamant...

kefren

Dati-mi o adresa si trimit banii,sau o parte din ei,depinde ce hotarare luati.

Urban

Citat din: kefren din  08 August 2011, 20:55:40
Dati-mi o adresa si trimit banii,sau o parte din ei,depinde ce hotarare luati.

Pai si trimiti bani asa, fara nici o chitanta, o recipisa ceva....?

Nox

Citat din: Urban din  08 August 2011, 20:53:17
Tabla se plateste din bugetul scolii  :ufo:
Adica din bugetul Ministerului de Invatamant...

OK, atunci nouă să ne dea bani de la ....Ministerul Transporturilor si Infrastructuri?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

Normal nox ca ai perfecta dreptate....intotdeauna sint necesare fonduri,intotdeauna! Ma gindesc cum am putea face sa avem acces la niste mici sume,ce proiecte,ce finalitate si ce sponsori...dar banul e nervul razboiului si cum putem accesa unele mistere daca nu ne deplasam cu materiel la fata locului?!...e un topic nescris PERMANENT, de retinut si eventual sa aportam un raspuns viabil.

_____

Megalogangster > eh, mai incercam sa amelioram unele imperfectiuni ale forumului in noua versiune si actualitatea ne permite ca mai nimic nou weekendu asta in domeniu, oricum te asigur imi amintesc tu erai "curat" ,no problem for you,nu aveai puncte negative nici pozitive,de altfel.
Citat din: fiulploii din  08 August 2011, 20:32:09
daca e numai 15$ subscriu dupa data de 26 august si vreau sa platesc cu PayPal . Astept amanunte .

Motivare . Doresc sa fac asta pentru ca trebuie sa existe '' o tzira '' de sare si piper in fiece actiune altfel , intervine plictisu'  :lol:  :-)  :lol:

Arhanghelec> am inteles. Ai zis&rezis asta,ca tu vrei statu-quo si bascalia aia idioata dinainte. Acum a decedat momentan sistemu karmic,sau si daca e in coma numai se zvarcoleste deloc,deci ai mizat pe un kal mort.
Ca si Petre de trei ori l-ai negat pe Mantuitor.
__________

bravo fiul ploii, bravo kefren,asta merita un punct virtual karma,ca real a incetat din viata,cu atit mai bine,asta imi place,spiritul de echipa primeaza intotdeauna.
Eu as fi platit ca mare lucru nu e dar nu sint inca acasa si nu transmit numere de carti bancare ca ya never know...am avut deja probleme. Piratarea cartilor de credit e la moda in Fr.
Dar ma interesez cum naiba sa fac sa cooptez niscaiva amici mai instariti pasionati de alieni,sa vedem cum putem ajuta unele proiecte...nu stiu ce tip de actiune am putea proiecta si realiza pe rufon. Ma gindesc la exemplul de acum doi ani cind ne-am regasit citiva in Bucegi la Babele pt o saptamina,asta sudeaza o echipa si permite sa ne cunoastem mai bine.
Aici am citiva prieteni francezi,am fost in Germania si in Bulgaria anu trecut sa dam o raita la fata locului.

Nicipreaprea

Daca e sa donam, sa o facem crestineste. Karma ca karma, dar forumul are nevoie de o sfintire. Aducerea unui sobor de preoti si sfintirea forumului ar fi de mare ajutor unor useri.  :-D
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

kefren

Citat din: Urban din  08 August 2011, 20:56:24
Pai si trimiti bani asa, fara nici o chitanta, o recipisa ceva....?

Draga Urban,sunt nemarginit in increderea fata de oameni,pana la proba contrarie bineanteles,........btw,am pierdut in viata asta cu mult mai mult decat 15$.

fiulploii

Citat din: Nicipreaprea din  08 August 2011, 21:03:38
Daca e sa donam, sa o facem crestineste. Karma ca karma, dar forumul are nevoie de o sfintire. Aducerea unui sobor de preoti si sfintirea forumului ar fi de mare ajutor unor useri.  :-D

Putem sa facem si un mic ritual zen ?  :-D
Ca poate alienii n-or hi tatzi crestini  :-)

Arhanghelul

#27
Citat din: calator astral din  08 August 2011, 21:01:03
Arhanghelec> am inteles. Ai zis&rezis asta,ca tu vrei statu-quo si bascalia aia idioata dinainte. Acum a decedat momentan sistemu karmic,sau si daca e in coma numai se zvarcoleste deloc,deci ai mizat pe un kal mort.
Ca si Petre de trei ori l-ai negat pe Mantuitor.
__________

bravo fiul ploii, bravo kefren,asta merita un punct virtual karma,ca real a incetat din viata,cu atit mai bine,asta imi place,spiritul de echipa primeaza intotdeauna.

Sunt deacord c-am facut un "pariu" si aparent am pierdut deocamdata ... aflam adevarul cand iese ... din tunel ...
Dar comparatia cu Petru ... mi se pare "deplasata" ... imi aduce aminte de episodul asta ...
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3613.msg60491.html#msg60491
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Urban

Citat din: fiulploii din  08 August 2011, 21:13:37
Putem sa facem si un mic ritual zen ?  :-D
Ca poate alienii n-or hi tatzi crestini  :-)

Eventual o spirala la poponetzu gol.... pentru integrarea in Absolut...

Siberia

Eu n-am nevoie de tabla.
Sa scriem cu "markerul" pe perete !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti