Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Eventual nou sistem de "punctaj karmic" RUFOn

Creat de Xanadron, 08 August 2011, 13:59:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Care credeti c-ar fi varianta ideala de "punctare karmica" pe RUFOn?

Votez pentru pastrarea sistemului de "puncte karmice" asa cum e in prezent.
10 (37%)
Prefer anularea sistemului de "puncte karmice", fara inlocuirea lui cu vreo alternativa.
6 (22.2%)
Propun evaluarea "karmica" in sistem explicit, tip Youtube (sub fiecare postare).
5 (18.5%)
Ar fi optima limitarea acordarii de "Karma" la un singur punct (+/-) fiecarui forumist, de catre fiecare user in parte.
0 (0%)
Propun cresterea termenului de 24 h pina la repetarea "punctarii Karmice" la o saptamina
0 (0%)
Aceeasi propunere ca la pct. 5, doar ca la o luna (adica acelasi forumist poate lauda sau mustra un anume coleg, dar la un interval de cel putin o luna).
1 (3.7%)
Optiunea acordarii exclusiv de puncte karmice "pozitive" mi se pare cea mai buna.
5 (18.5%)

Numărul total de membrii care au votat: 27

Votare închisă: 15 August 2011, 13:59:45

alx

#45
Citat din: calator astral din  15 August 2011, 13:24:54
xanadron, imi permit sa te corijez: nici macar o TREIME din votanti nu doresc "pastrarea" acelei anomalii (32%).
Peste DOUA TREIMI SINT FAVORABILI SCHIMBARII.
Ramine de stabilit cum va arata noul sistem karma, ce forma finala va lua.
Dar e clar ca marea majoritate e CONTRA DECEDATULUI SISTEM KARMA!
Vorb'aia "mortii cu mortii,vii cu vii!".
Deci kaput karma +/-.

ehei nene calator,ce frumos ai intors-o din condei...la cum ai pus tu problema,nici nu prea conta rezultatul votului...retorica ta seamana foarte mult cu a unui politician vestit,caruia ii semeni pana la la ultima idee,de la sfarsitul anilor 1800 toamna:

" Farfuridi: (emoţionat şi asudând) Atunci, iată ce zic eu, şi împreună cu mine (începe să se înece) trebuie să [sic] zică asemenea toţi aceia care nu vor să cază la extremitate (se îneacă mereu), adică vreau să zic, da, ca să fie moderaţi... adică nu exageraţiuni!... Într-o chestiune forumistică... şi care, de la care atârnă viitorul, prezentul şi trecutul lumii... să fie ori prea-prea, ori foarte-foarte... (se încurcă, asudă şi înghite) încât vine aci ocazia să întrebăm pentru ce?... Da... Pentru ce?... Dacă Nibiru... să fie cu ochii aţintiţi asupra noastră, dacă mă pot pronunţa astfel, care lovesc soţietatea, adică fiindcă din cauza zguduirilor... şi... idei subversive... (asudă şi se rătăceşte din ce în ce) şi mă-nţelegi, mai în sfârşit, pentru care în orce ocaziuni solemne a dat probe de tact... vreau să zic într-o privinţă, poporul, naţiunea, România... (cu tărie) forumul în sfârşit... cu bun-simţ, pentru ca Nibiru cu un moment mai nainte să vie şi să recunoască, de la care putem zice depandă... (se încurcă şi asudă mai tare) precum, - daţi-mi voie - (se şterge) precum la 21, daţi-mi voie (se şterge) la 48, la 34, la 54, la 64, la 74 asemenea şi la 84 şi mai ales la 21/12/2012, şi eţetera, întru cât ne priveşte... pentru ca să dăm exemplul chiar surorilor noastre de ginte extraterestra însă! (foarte asudat, se şterge, bea, iar se şterge şi suflă foarte greu.
...
Daţi-mi voie! Termin îndată! Mai am două vorbe de zis. (zgomotul tace.) Iată dar opinia mea. (în supremă luptă cu oboseala care-l biruie.) Din două una, daţi-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! Dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele... esenţiale... Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis! "


Insa s-a tot batut moneda,cum ca forumul asta nu ar fi democratic,si tocmai ca sa demonstram ca e,rog adminul forumului sa tina cont de rezultatul votului.

Asadar,umila mea persoana cere a se respecta rezultatul votului si karma sa fie pusa inapoi!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Urban

Citat din: alx din  15 August 2011, 17:44:16
...Asadar,umila mea persoana cere a se respecta rezultatul votului si karma sa fie pusa inapoi!

Subscriu...

fiulploii

Citat din: alx din  15 August 2011, 17:44:16
...Insa s-a tot batut moneda,cum ca forumul asta nu ar fi democratic,si tocmai ca sa demonstram ca e,rog adminul forumului sa tina cont de rezultatul votului.


De fapt avem 21 care vor karma si 6 care nu vor karma    :lol:   :lol:

Si apoi, democratia nu e buna decat cu statut de consultanta . 8-)

Xanadron

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Alx,fiulploii (si care o-ti mai gindi la fel), imi pare rau pentru voi dar karma precedenta a murit si numai poate fi reanimata pentru simplu motiv ca e ingropata deja si la ora actuala e in putrefactie,doar mici viermisori mai misca in trupul ei,si daca initiezi un sondaj similar chiar aici pe rufon,printre pasionatii de ufologie,cu o intrebare masluita vei avea un rezultat la fel de nereprezentativ:
CREDETI IN EXISTENTA EXTRATERESTRILOR SAU NU? (Precizare :un singur vot este permis,un singur raspuns,si... FORUMUL VA FI INCHIS DACA RASPUNSUL SONDAJULUI E "NU"!)

Raspunsuri posibile:

> NU. Nu exista extraterestri.

>DA. Ei vin de pe Marte,sint deci Martieni.

>DA. Evorba de arcturieni.

>DA. Sint Dracconieni din Dracco.

>DA. Sint micutii grey din Pleiade.

>DA. Sint cenusii din Zeta Reticuli.

>DA. Sint mari si blonzi,pleiadieni.

>DA. Sint reptilieni de pe Nibiru.

>DA. Sint de fapt interdimensionali.

>DA. Dar sint de fapt intra-terestri.

Fa sondajul asta de curiozitate pe rufon.


abyss

Citat din: Xanadron din  15 August 2011, 18:55:09
Subscriu la subscriere.  :-D
Subscriu la subscrierea subscrierii.  Sa fie bal mascat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nox

Am închis toate subiectele legate de KARMA. Dacă mai deschide-ți vreunul suportați consecințele.... (inclusiv remove account)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee