Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emil STRAINU: "Am luat legatura cu cei mai rai extraterestri..."

Creat de calator astral, 22 Iulie 2011, 22:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Serban M

Deci parerea generala din partea rufon (spooky) este ca domnul E. S. are halucinatii, adica este bolnav. Interesant.  :-D

calator astral

Gata spooky ajunge,e clar. E un mitoman care delireaza grupa-mare. Sufera de grandomanie si alte multiple patologii,e un zero barat ca om si a ajuns general prin pile.
Uite spooky....imi permiti sa iti spun sincer sentimentu meu? Sint absolut convins ca daca ar fi afirmat contrariul,ca extraterestrii sint buni,inimosi si fragili,si ca noi pamintenii nu mai stim cum sa facem sa ii oprim aici,cu noi,sa nu cumva sa ne paraseasca si sa ne lase singuri,de capu nostru in sistemu asta solar,tu (si altii pe aici) ai fi avut atitudinea inversa,l-ai fi ridicat in slavi si l-ai fi prezentat ca pe o somitate in domeniul ufologiei si al exobiologiei,o referinta inconturnabila care trebuie ascultata si pretuita la adevarata lui valoare.
Ce s-o mai lungim,trecem direct la singura intrebare valabila,la Momentul Adevarului,si aici astept un raspuns scurt si CLAR din partea ta,neargumentat:
Spooky,care este pozitia ta,care e opinia ta,convinctia dobindita in urma investigatiilor tale de-a lungul anilor: EXTRATERESTRII SINT B U N I SAU R A I?
Multam fain anticipat pentru un raspuns sincer.

Urban

Citat din: spooky din  25 Iulie 2011, 10:11:19
...și au fost vorba de câteva episoade în care el pierdea contactul cu realitatea, avea idei delirante și halucinații.

...de la bere?

Xanadron

Citat din: Urban din  25 Iulie 2011, 11:44:58
...de la bere?

Nu, de la palinca. :-D

Strict ontopic - mai intai despre "prestigiul si autoritatea" conferite in Romanica de gradul de general: nu uitati ca si agramatul cu ifose Gabriel Oprea (inca ministru al Apararii, of) a ajuns repejor general cu multe stele, din tablagiu de intendentza. Cum anume - se stie prea bine... 8-)

Cit despre E.S. (celebru inventator al unui "dispozitiv ce te protejeaza si de blesteme" :lol:), nu pot decit sa subscriu la opiniile negative despre domnia sa (autor de carti exclusiv "facute din alte carti"), fara sa neg insa noima pozitiva a aparitiilor sale prin mass-media, macar din motivul deschiderii orizontului de gindire si trezirii interesului pe teme ozenauto-conspirationiste a unor ignoranti ai domeniului.
Chiar daca debiteaza destule aberatii pe minut. :-P

Nu ma lansez insa in ipoteze asupra intereselor unor servicii din 3 litere 8-) de a-i promova imaginea, fiindca nu dispun de date concrete in sensul asta, ci doar de supozitii logice.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Xanadron nu utiliza comparatii fortate please. Daca un forumist e prost-bita deduci instantaneu ca toti forumistii sint tembeli?! Sint generali dictatori, generali eroi, generali curajosi sau lasi...nu generaliza,abuzezi cu acest tip de diversiune.
Acum ca Strainu ar fi spion....chiar gresesti in fata unui Om.
Daca si Strainu e prost,plagiator & spion...eu inchid aici orice dialog pe acest topic.

calator astral

#81
Adaug doar acest scurt mesaj video care confirma spusele lui strainu,deci existenta unor extraterestri destul de agresivi (caz autohton).

Dezvaluiri socante: Un ofiter roman rupe tacerea in privinta OZN-urilor! (partea II)

si,sa fiu complet,redau marturia acestui ofiter despre locatia exacta a "lor" : PRINTRE NOI.

Dezvaluiri socante: Un ofiter roman rupe tacerea in privinta OZN-urilor! (partea I)


Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

calator astral

Arhanghele ce joc dublu triplu faci tu pe-aici ia zi repede.
Deci ofiteru isi risca viata doar ca sa isi faca publicitate la un obscur B L O G?
Un blog care e o sursa imensa de probleme,se stie ca in momentu conectiei administratorul e reperat instantaneu si de cele mai simple programe-spion care ii indica locatia geografica exacta.

Hai ca m-am lamurit si cu tine cine-mi esti arhanghele.
Incep sa triez si vad mai clar noii "actori" pe rufon,care e obedienta lor.

Xanadron

Citat din: calator astral din  03 August 2011, 19:34:20
Xanadron nu utiliza comparatii fortate please. Daca un forumist e prost-bita deduci instantaneu ca toti forumistii sint tembeli?! Sint generali dictatori, generali eroi, generali curajosi sau lasi...nu generaliza,abuzezi cu acest tip de diversiune.
Acum ca Strainu ar fi spion....chiar gresesti in fata unui Om.
Daca si Strainu e prost,plagiator & spion...eu inchid aici orice dialog pe acest topic.

Experientza ultimelor 2-3 decenii de viatza m-a invatat sa nu generalizez (inclusiv apropo de generali :-D), sa nu fac comparatii fortate si nici sa-mi dau cu presupusul in domenii la care-s paralel, moncher Voyageur-Astral.

N-am afirmat oricum ca E.S. ar fi spion, :roll: desi fosta sa apartenentza la SPP (unul din... prea multele servicii secrete dintr-o tzara saraca asa cum e Absurdistania noastra) e de domeniul evidentzei publice. De fapt, domnia-sa inca mai flutura carti de vizita SPP-iste - unde a ocupat o data ca niciodata un post vag definibil (de genul "consilier pe probleme de amenintari asimetrice si neconventionale" - ce-i drept, amenintzarea alcoolismului  :lol: bintuie inca pe la Cotroceni...). Asta fiind doar un alt detaliu de evaluare a caracterului/personalitatii cuiva.

Mi-am spus deschis parerea strict personala doar despre scrierile domniei sale si calitatea scazuta a interventiilor lui televizate.

Cit despre tema "ET buni sau rai?", ar merita rememorat dialogul contradictoriu purtat mai demult pe tema asta cu colegul @biss, in care sustineam (si inca mai sustin) lipsa argumentelor teoriei lui Steven Greer apropo de "ET-ii exclusiv buni". :-) Subiect la care o sa revin in orice caz in curind.
Sa nu incurcam deci borcanele... :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Bine xanadron. Revino cu opinii argumentate te rog,sepepist sau nu Strainu stie de-acum ca a intrat in colimatorul lor. Chiar daca maine o lalaie si se conformeaza la "ETeii-fragili&salvatori".

Arhanghelul

#86
Am zis fara suparare ... :-)  8-)
Departe de mine o activitate subversiva ...
Nu accept cele mai multe informati fara niste verificari ... macar sumare din punct de vedere logic si "faptic" ...
Nu ma consider o persoana ce poate fi categorisita ca .... "Toma Necredinciosul" sau "Gica Contra" ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

calator astral

Okey e in regula. Desi ai denigrat curajul acestui Om si diluat mesajul lui,patindu-l cu umbra acuzatiilor mercantile.
Ce credeai,la ce te asteptai? Vreun sait ca rufonul cu topicuri,intrebari-raspunsuri si chat live cu "tradatoru",eventual cu moderatori sa poti protesta ca n-are "probe verificabile"...?
Da-ti seama ce risc asuma un ofiter din INTERIORUL acestei structuri extrem de secrete,un ofiter al Armatei care deconspira aceste informatii. Riscul?  Viata lui si a tuturor apropiatilor lui.
Evita sa faci jocul stii-tu-cui. Acum ceri informatii ce pot fi verificate,sa poti sa dai la repezeala un search pe google,ce doresti exact sa stii? Nume prenume si adresa lui acum in state?
E in AREA51.  Fii convins. Sau la Pentagon.

Xanadron

Hai s-o lasam totusi un pic mai moale cu teoria asasinarii "whistleblowerilor", moncher calator. Fiindca tPTB ar avea multe gloantze (sau energie malefica? :roll:) de consumat la citi au aparut in ultimii ani - mai mult sau mai putin bine intentionati, evident. Ba chiar unii-s stimulati pe diverse cai de factiunile "White Hats" sa ne spuna - gradat - tot mai multe...
Nu trebuie neglijata oricum si partea "lucrativa" a diverselor dezvaluiri, deloc deplasat mentionata de Arhanghelul (exista deja o piatza enorma de desfacere a cartilor "conspirationiste", DVD-urilor cu dezvaluiri, "ridicari de vibratie" si alte chestii conexe - inclusiv publicitate internautica -, indeosebi in SUA, dar si pe la noi).

Strict ontopic insa, cred ca ar trebui sa vedem si... padurea din spatele copacilor reprezentati de detalii deseori nesemnificative in contextul global al problematicii ET. :-) (de genul "cum arata ei, dom'le?" si basta - nu-i neaparat un apropo la un aberant topic de genul asta recent deschis p-aici, fiindca mi se pare preferabil sa consider ca nu exista).

Mai precis, hai sa reiau unele din ideile expuse deja: importanta mi se pare deci tema desfacerii "foilor de ceapa concentrice" ale Puterii pe planeta noastra - adica ocultarea / intricarea / compartimentalizarea aparent stranie a grupusculelor TWL (True World Leaders = adevaratii conducatori ai lumii din spatele "circului politic" maiestru regizat pentru prostime). Chestie care n-o sa fie probabil niciodata totalmente descalcita, macar fiindca istoria fenomenului dateaza de mii sau chiar milioane de ani, din Sumer sau poate din paleozoic... Si care interconecteaza cu fire mai mult sau mai putin sesizabile tot esafodajul Puterii Vizibile, de la Corporatii la Represiune si pina la Finantze sau Biserica.
(Aproape) orice opinie poate fi deci plauzibila in ghiveciul asta greu de reconstituit in evolutia lui istorica.

Personal, resping in continuare optimist-roza teorie a "extraterestrilor exclusiv buni". Teorie bazata in principal pe evidentza faptului ca n-am fost pina acum exterminatzi (eventual mincatzi :-D) de catre ET - egal daca reptilieni, mici verzulii, androizi, crocodilieni ori furnicoizi. Fiindca starea funciara de sclavie a umanitatii, de care confreria ET-TWL  :martiansad: nu-i deloc straina, mi se pare un rau cel putin la fel de mare ca ipoteza "to serve man".... la cina. :-D 
Asta-i doar parerea mea, evident - zic asta, fara sa fiu partizanul teoriilor hollywoodiene apocaliptice (in care ET-ii sint aproape exclusiv diabolici, ba chiar canibali), dar nici fanul conceptiilor roz-bombon ale unora ca Dr. Greer (ET=toti buni, doar natura umana fiind funciarmente rea - hmm, sintem totusi facuti dupa chipul si asemanarea Lor, nu? :roll:)

Pentru raul anterior pomenit inclin sa cred (repetind ce-am spus in "Scenarii pt. 2011 si dupa"), ca-s responsabili un gen de "manageri galactici middle-level" :-( desemnati din vremuri imemoriale de foruri ET superioare prea ocupate cu alte treburi ca sa ne fie baby-sitteri :lol: (astia presupun ca-s ET-ii buni totusi) - ca sa ne "reeduce" cumva pe The Prison Planet Earth. Si care mi se pare clar ca si-au luat cumva lumea-n cap, corupti si ei de accesul si mentinerea la Putere timp de milenii.
Chestie care-i posibil sa fie motivul principal al unei eventuale reveniri in fortza pe Terra a Sefilor Supremi, :star: sub o forma mai mult sau mai putin sesizabila de membrii "turmei".

Nu pot oricum in ruptul capului sa subscriu la ipoteza responsabilizarii noastre exclusive, si nici macar a "celor din umbra" (oamenii PTB cu toate parghiile lor) pentru starea noastra de sclavie perpetua, fara vreo implicare a supraveghetorilor ET  cu care primii-s clar in conexiune - si nu de ieri sau azi.

Mai spuneam cindva ca din teoria ET-ilor idealizati ar rezulta si ca saracutii de ei ar fi putut opri detonarea bombelor atomice de la Hiroshima/Nagasaki sau ne-ar fi putut da accesul la "Free Energy", dar au probabil o jena inexplicabila. :-P (raspund aici in devans obiectiilor de tipul "punerea de asemenea resurse la dispozitia rapacilor/violentilor conducatori e de evitat" prin simpla constatare ca "baietii rai" deja le au de decenii - evident ca doar cu acordul sefilor lor ET).
...Ori poate rautaciosii astia (masoni, skull&bones, illuminati, intunecatii etc) sint atit de independenti incat le dau... preventiv cu compasu' si echeru' peste degetzele bunilor, dar... neputinciosilor ET ?!  :lol:



Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

Pai daca e sa corelam faptul ca suntem la sfarsitul "epocii de fier" (kali-yuga) - caracterizata in mod foarte vizibil de haosul si separarea generata de sistem - cu mesajul ultimului trimis al ET "buni": "vine si stapanitorul acestei lumi" (Ioan 14, 30),  e lesne de inteles sub ce influienta ne aflam (la nivel macro). Astfel, pare oarecum normal si asteptat faptul ca mai toate actiunile de acum 2000 ani pana azi sa fie caracterizate de o anumita doza de intunecime (poate astazi mult mai mare decat acum 2000 ani in urma).

In perioada desfasurarii Kali-Yuga nu tine nimeni cont de "plictiselile", nemultumirile si ingustimea gandirii noastre vremelnice. Este problema noastra personala felul cum privim aceste vremuri. Personal cred ca este o oportunitate destul de rar intalnita (tinand cont de timpii rotii ciclice) pentru cei care se alfa in pragul trezirii spirituale deoarece pot face salturi mari in constiinta si intelegere in aceasta perioada tulbure. Pentru ceilalti ...poate fi iadul pe pamant iar avertismentul lui Isus ca a venit sa aduca sabia si nu pacea, poate capata un anumit sens.

Ori acest scenariu global, privit de undeva de sus din "centrul de comanda", pare a avea o desfasurare fireasca, matematica pana la ultima secunda care-i este atribuita. De aici si pasivitatea sau "neputinta" veghetorilor buni...
cu acceptarea "domniei" intunecatilor ...care isi are rolul ei in economia ciclica.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein