Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emil STRAINU: "Am luat legatura cu cei mai rai extraterestri..."

Creat de calator astral, 22 Iulie 2011, 22:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 21:56:24
E parerea ta si o respect alx.
Dar el a fost ACOLO,in AREA 51. Nici unu din noi nu am pus picioru in baza aia mitica.

Serios? L-ai vazut tu acolo?
Pana la proba contrarie,e doar cuvantul lui...si daca vei urmari povestea spusa in emisiunea lui Oreste,iti vei da seama ca de fapt minte...nu vreau sa mai dau amanunte,exista inregistrarile de atunci,urmareste-le si imi vei da dreptate!

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 21:56:24
Si...cum iti explici tu multitudinea amanuntelor pe care le da in direct la televiziune,descriptia exacta a deplasarii ozeneurilor,unghiurile drepte pe care le faceau acele aparate,viteza atit de bine estimata,accelerari,stopuri aeriene urmate de imobilitate in aer...ai vreo idee sau crezi ca minte de ingheata apele?
Da...eu cred ca INVENTEAZA,MINTE sau REPRODUCE  ce a citit sau vazut pe net...ORICARE DINTRE NOI PUTEM FACE ASTFEL DE DESCRIERI,atata timp cat prin natura "MARTURIEI" nu putem aduce dovezi...doar nu putea filma acele ozeneuri...desi a reusit sa ajunga pana in mijlocul bazei...cu toate ca,conform unui documentar difuzat acu vreo 3-4 ani,pe Discovery cred,baza AREA 51 ESTE PARASITA!

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 21:56:24
Sau poate in opinia ta era pur si simllu...beat!...
tu AI SPUS-O...NU EU! desi ma indoiesc ca pe caldura aia isi putea permite sa traga la masea...

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 21:56:24
Eu il CRED pe omu asta. E foarte curajos.
EU NU il cred...cel putin nu cred faza cu area51...iar curajul lui se reflecta in vanzarile facute...

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 21:56:24

Am sentimentu invers: stie muuult mai mult,dar vrea sa divulge unele secrete socante progresiv,fara sa raneasca susceptibilitatea unora.... :wink:
am zis deja...prin natura functiei sale,si eu cred ca la un moment dat a avut acces la informatii secrete,care nu au mai fost secrete,pt ca le-a trecut in cartile sale... :-D   insa este posibil sa stie anumite lucruri...dar in cazul domniei sale,divulgarea progresiva are doar rolul de a mentine treaz interesul pt cartile domniei sale...si cam atat.
In rest,de fabulat putem fabula oricare dintre noi...eu,de ex.,am reusit sa ajung in lumea subterana... :evil:
   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

andrei

   Salut!

Ciudat mai reactionam noi oamenii uneori.Cu totii suntem convinsi ca exista E.T. si ca nu sunt tocmai binevoitori (asa cum intelegem noi binele).Dar cand vine cineva sa ne confirme teoriile,devenim brusc irascibili,il banuim de manipulare sau de ,,rataciri prin papura".Am avut placerea sa il cunosc pe domnul Emil Strainu acum multi,multi ani si nu parea deloc un om care nu stie ce spune.Ba chiar,multe din cele aflate atunci de la domnia sa,si-au primit confirmarea peste ani.Personal,cred ca stie mult mai mult decat spune in diferite ocazii.Sa fim seriosi.Generalul Strainu este unul dintre putinii oameni bine informati, care au si curajul sa spuna public unele lucruri.Ca le spune la OTV sau la Pro-TV are mai putina relevanta.Pentru cine are urechi(si creier)de fapt, informatia conteaza cu adevarat.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Nox

Văd că am fost atras în această discuție, deși inițial când am văzut subiectul nu am avut intenția să particip la el (o să explic mai târziu de ce...). În 2008 (acum 4 ani!), când am postat articolul (Un general român în zona interzisă Z51) apărut în mass-media, despre Dl. Gen. Emil Străinu, l-am considerat ca fiind o simplă informație/știre (argument: nu am avut nici măcar un singur replay la topicul respectiv). La fel am postat și alte informații/știri despre/cu RUFOn, ASFAN și din presa internațională, fără discriminare. Nu îl cunoșteam și nici acum nu-l cunosc personal pe Dl. Gen. Emil Străinu, deși nu cred ca ar fi fost ceva rău dacă îl cunoșteam. Spuneam că nu am vrut să particip la această discuție, deoarece subiectul și mai ales personajul Emil Străinu mi se par acum, chestiuni cel mult neinteresante, dar pot să îi atribui (cu rezervă) meritul că popularizează unele informații și după cum se vede nu o face DOAR din pasiune (vorba aia: toate trec prin stomac).

P.S. Până acum a fost acuzat de câțiva utilizatori de pe forum că mă implic în discuții. Acum mi se reproșează că nu mă implic....
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Urban

Buna seara
Exista si extraterestrii neutrii?
Ma gandesc daca tot exista o Elvetie neutra poate or fi si extraterestrii d'astia mai neutrii, adica nici buni da nici rai, taman la fix sa gestioneze aurele, chakrele, lingourile, ce-o mai fi pe acolo....
Ai bre Calatorule, p'astia i-ai vazut vreodata?


abyss

Totuşi instituţia armatei nu are nici o poziţie vizavi de declaraţiile lui Streinu? Călătorul astral a subliniat cu adevărat o frază bombă rostită de domnul general. Adică un general spune ce vrea el la televizor?

calator astral

Citat din: @biss din  24 Iulie 2011, 15:44:07
Totuşi instituţia armatei nu are nici o poziţie vizavi de declaraţiile lui Streinu? Călătorul astral a subliniat cu adevărat o frază bombă rostită de domnul general. Adică un general spune ce vrea el la televizor?

EXACT biss. Iti multumesc. Daca era un neica-nimeni fii sigur ca nu ii acordam eu atita atentie! Dar e vorba de un ditamai GENERAL!

fiulploii

Sa nu cadem in extaz in fatza functiei , la urma urmei e doar un om cu calitati si defecte ca fiecare.

Apoi, este in retragere si nu a facut dezvaluiri senzationale si nici nu va face vreodata .

Mai sunt si alti ofiteri superiori - in retragere care au facut dezvaluiri si armata nu are nika de zis .

Si apropo de logica cu neica-nimeni : Jeshua era un neica nimeni , sa inteleg ca nu i-ai fi dat crezare atunci , daca aveai ''sansa'' sa traiesti in galileea?

calator astral

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 16:31:54
Sa nu cadem in extaz in fatza functiei , la urma urmei e doar un om cu calitati si defecte ca fiecare.

Apoi, este in retragere si nu a facut dezvaluiri senzationale si nici nu va face vreodata .

Mai sunt si alti ofiteri superiori - in retragere care au facut dezvaluiri si armata nu are nika de zis .

Si apropo de logica cu neica-nimeni : Jeshua era un neica nimeni , sa inteleg ca nu i-ai fi dat crezare atunci , daca aveai ''sansa'' sa traiesti in galileea?
nu e senzational sa vezi atit de aproape si sa descrii atit de clar evolutia ozeneurilor si sa afirmi cu atita convingere ca am luat contact cu cei mai rai extraterestri si numai stim CUM SA SCAPAM DE EI?!..
Pai ce poate fi mai senzational?! Sfarsitu Lumii poate...

alx

Citat din: calator astral din  24 Iulie 2011, 16:19:27
Dar e vorba de un ditamai GENERAL!
cand ai dreptate,ai...
   e MARE,intr-adevar...la propriu...
cat despre faptul ca ar fi ceva mare general...aici nu mai sunt de acord cu tine...cand vezi ditamai generalu ca vorbeste de ecusoane cu ajutorul carora se protejeaza de atacuri PSI...parca te cam apuca rasu/plansu...
   Si mai are si pretentia ca este un luptator...o fi el luptator,da se lupta doar cu friptanele,si cu halberile,ca cu altceva nu prea vad cum...ca nu are timp...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

 Trecem peste faptul că e cum e generalu. Dar e un reprezentant al armatei, că doar nu zice că l-au trimis popii în misiune să-i aghezmuiască pe locatarii din A 51 care apropo,  în cercurile militare nici nu se chiamă aşa.
Cineva trebuie să confirme ce afirmaţii face el. Sunt mulţi care-l ascultă fără să judece singuri măcar şi iau de bun ce spune. Dacă era o discuţie între berule mai mergea.,. Dar aşa?

calator astral

Citat din: @biss din  24 Iulie 2011, 17:22:54
Trecem peste faptul că e cum e generalu. Dar e un reprezentant al armatei, că doar nu zice că l-au trimis popii în misiune să-i aghezmuiască pe locatarii din A 51 care apropo,  în cercurile militare nici nu se chiamă aşa.
Cineva trebuie să confirme ce afirmaţii face el. Sunt mulţi care-l ascultă fără să judece singuri măcar şi iau de bun ce spune. Dacă era o discuţie între berule mai mergea.,. Dar aşa?
de acord hundred per cent cu tine draga biss!
Mi-ai luat vorbele din gura.
Nimeni nu poate contesta ca Emil Strainu nu este un personaj extrem de important, e vorba de un GENERAL al Armatei Romane,repet.
Are deci o imensa AUTORITATE.

Urban

In fond si la urma urmei cat vreti sa lungiti discutia asta?
Puneti mana si trimiteti-i un e-mail "generalului" si poftiti-l pe forum la subiect... sau e prea ocupat si norodul e prea inferior domniei sale...?
Hai, curaj, solutii nu lalaieli jalnice...

@Calator Astral
Ziceai ca l-ai cunoscut personal, in loc sa faci atatea compuneri scrie-i omului sa vina la discutii, sau il urmaresc reptilienii?

Are o bere de la mine cine il baga pe Streinu in "cusca leilor" (vorba lu' Shadowman)

fiulploii

daca postezi adresa lui de e-mail - in cazul in care are una  :evil: il invit eu in asa fel incat nu o sa apoata refuza
8-)

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

calator astral

Cine a zis primu ala trebuie sa se ocupe,deci urbane,asta va fi misiunea ta,singur ti-ai descoperit-o,doar tu cu diplomatia ta il poti convinge sa intre in arena! Ca daca ii trimiti mail,indiferent ce argumente ai aduce, astepti pina la pastele cailor.
Esti cel mai tare daca il convingi,dau o bere de Craciun,cind vin in Ro,dupa ce trece Elenin.