Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emil STRAINU: "Am luat legatura cu cei mai rai extraterestri..."

Creat de calator astral, 22 Iulie 2011, 22:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dab270277

Parerea mea este ca noi suntem ca un copil care nu a fost dorit de ambii parinti dar cu care trebuie sa ne obisnuim pana la urma sa ii dam o educatie si cu timpul sa il iubim. Sper sa ma insel ...

Binteles cand spun aceste lucruri ma bazez pe lucrarile lui zecharia sitchin.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Siberia

Eu nu pricep un singur lucru: de unde extraterestrii Buni si de unde etraterestrii Rai ?
Eu "vad" Extraterestri si atat. Punct.
Lucrurile sau fiintele nu sunt create ca fiind bune sau rele. Ele sunt doar create. Ele doar exista. Calificativele de Bun sau Rau le aplicam noi dupa aceea in functie de situatia in care le intalnim si modul in care le percepem utilitatea (sau proprietatile) vis-a-vis de criteriile noastre la un moment dat.
De-a lungul vietii acelasi lucru/individ poate fi atat Bun cat si Rau sau poate doar Sa Fie.

Mai am o nelamurire: daca acesti extraterestri sunt de fapt "terestri" care au "crescut" si s-au "dezvoltat" pe aceasta planeta si apoi din diferite cauze au fost nevoiti s-o paraseasca (sau sa locuiasca in interiorul ei in cazul intraterestrilor), in ce fel ne percep pe noi, cei care le-am luat acum locul pe planeta mama?
Cat de Buni sau cat de Rai suntem pentru ei ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss

Citat din: Xanadron din  03 August 2011, 20:58:09
Cit despre tema "ET buni sau rai?", ar merita rememorat dialogul contradictoriu purtat mai demult pe tema asta cu colegul @biss, in care sustineam (si inca mai sustin) lipsa argumentelor teoriei lui Steven Greer apropo de "ET-ii exclusiv buni". :-) Subiect la care o sa revin in orice caz in curind.
Sa nu incurcam deci borcanele... :wink:
Ai facut acum cum faceam in copilarie de sunam la cate o sonerie si fugeam distrandu-ne copios.
On topic pe ce ai readus in discutie trebuie clarificat ca Steven Greer NICIODATA nu a emis vreo teorie de genul "ET-ii exclusiv buni" :-)  Nici eu nu am sustinut asa ceva. E un subiect amplu de dezbatut insa convingerea mea in cateva vorbe despre acei ETs ce se deplaseaza prin multivers liberi in acest moment este ca sunt aceia care si-au castigat acest drept manifestand echilibru, logica si intelegere fata de natura divina a tot ce ne inconjoara. "Ceilalti" inclin sa cred ca sunt vedete locale sau de "imprumut" cum e cazul nostru si care evident au rolul lor in acest vast program... Programul Existentza.
Siberia a conturat bine cand a spus "Lucrurile sau fiintele nu sunt create ca fiind bune sau rele. Ele sunt doar create. Ele doar exista. Calificativele de Bun sau Rau le aplicam noi dupa aceea in functie de situatia in care le intalnim si modul in care le percepem utilitatea (sau proprietatile) vis-a-vis de criteriile noastre la un moment dat." Bine zis modul in care le percepem deoarece in majoritatea cazurilor, oamenii isi cenzureaza ori "photoshopeaza" in mod automat ceea ce percep si asta deoarece au constiinta adormita.
Mai sunt de parere ca nu are valoare ce alegem sa fim atata timp cat nu o facem intr-un mod constient. Omenirea si ale ei varfuri de civilizatie a fost in mod repetat resetata prin ciclicitatea inevitabila a unor cataclisme ce tin de un mecanism cosmic extrem de precis si putem vedea si acum ruinele amprentelor de geniu ale acelor timpuri. Nu a contat cat de buni au fost in ceea ce faceau daca nu au reusit sa-si aminteasca cine sunt si sa ramana in acea stare de spirit. De aceea sunt convins ca avem libertatea alegerii oricarei manifestari pe care dorim a o experimenta cu conditia sa o efectuam intr-un mod constient, lucid, urmarind a nu afecta echilibrul universal, fapt care ne-ar atrage blestemul ori mai bine zis anihilarea. Toate sunt permise si fiecare e liber sa se manifeste in conditiile exprimate mai sus gasindu-si astfel locul in Creatie.

Zicand acestea nu prea mai am ce adauga pe tema cu dl Emil Alien-ul :) decat poate ca remarc o obsesiva si repetitiva intoarcere asemeni unui circuit inchis a atentiei scumpului nostru coleg care a initiat topicul, pe tematici de joasa frecventza. Or fi interesante dar pt mine nu sunt deoarece atractivitatea lor e doar o iluzie si are ca finalitate prizonieratul observatorului sau a sinelui intr-o lume a vibratiilor grosiere, o lume a unei secunde eterne de disperare si neputinta, de chin singuratate si deznadejde care in fapt reprezinta raspunsul la atractia manifestata fata de acele lumi si eventual dorinta de a le conferi o explicatie logica. Logica in acest sens, din pacate o poti atribui doar cand reusesti sa privesti raspunsul aflat fiind in afara Sistemului Temporal, stand linistit pe faleza eternitatii si admirand panorama lumilor. De acolo privit TOTUL capata sens, logica si valoare. Asa cred eu prin prisma celor cateva decenii de viata traita intr-un corp al unui neica nimeni :)

As mai adauga ca extraterestrii lui Emil Streinu cat si ai altora care in grup i-au numit o rasa rea da rea nu gluma sunt in fapt expresii ale lipsei de intelegere vizavi de propria natura umana. Nu apar pe nimeni dar nici nu acuz ca nebunul specii de fiinte care ne par de neinteles. Consider asta un mod inconstient de a actiona daca nu chiar malign. Domnul Streinu ar fi trebuit sa nu mai emita judecati de valoare fara a oferi si informatia necesara alcatuirii unui tablou complet al imagisticii actiunilor umane din zona puterii globale. Dupa cum spunea si Xanadron...in acest ghiveci nu mai distingi nimic si teoriile unuia ca dl Emil Streinu nu au nici o greutate dupa cum nici ale noastre nu sunt mai prejos.

Stimabilul domn ES e doar un inofensiv factor de contrast necesar deocamdata pentru cei care incep sa deschida ochii unei nou noute stari de claritate mentala.

calator astral

In opinia mea,intarita de afirmatiile ofiterilor romani sau straini care au lucrat in acest domeniu sensibil al exobiologiei,ufologiei si Stiintelor de Frontiera (care toti,dar TOTI, precizeaza ca "sint RAI sau cel putin nu sint buni deloc,nu au sentimente si ca nu stim intentiile lor dar nu sintem chiar neajutorati in fata lor si ne organizam sa ripostam,sintem capabili sa le facem fata!")nu exista decit o singura categorie de extraterestri in concluzie:
exclusiv R A I.
Astia sint. Reptilieni fara inima,reci si gata sa ne sfisie.
Singurul obstacol in calea planurilor diabolice de inrobire ale acestor entitati sint...INGERII.
Ingerii nostri pazitori.
Unul dintre noi,prin sacrificiul sau, prin exemplul sau nepieritor,a inclinat balanta Justitiei Divine si ne-a rascumparat,el singur,prin chinurile indurate dupa rastignire,prin toata suferinta inumana,dincolo de inchipuire,caruia i-a facut fata,demn,cu capul sus, ca un erou,cel mai mare erou al tuturor timpurilor.
E vorba de Isus CRISTOS.
Prin el Dumnezeu si-a intors fata spre noi si ne-a iertat pentru faradelegile noastre,a resetat contorul pe pozitia zero,poate acum am atins din nou o pozitie critica...
Ingerii deci.Asta e buba reptilienilor,durerea lor,nu pot intelege existenta ingerilor. Ei sint reci,matematici,fara sentimente,rationali. Nu pot intelege natura divina a acestor entitati angelice. Sint convinsi ca Ingerii sint o rasa extraterestra concurenta,superioara lor,evolutiv si tehnologic.
Pina in ultima clipa vor incerca sa cistige Razboiul Nevazut.
Vor testa sistematic "cordonul sanitar de protectie" al omenirii impus de Ingeri. Ei sint dracii Bibliei. In slujba unui inger rebel: SATANA, care ii conduce,ii manipuleaza in scopul sau de a corupe constiinte si recolta Suflete.
Toata tehnologia daruita de extraterestrii a fost deci platita cu cel mai mare pret: OAMENI. Oameni adevarati,in carne si oase,carora le-au fost luate Sufletele. Sacrificati.

Xanadron

Doar o scurta remarca deocamdata: dupa unii autori (TVM, "Programul Terra"), ingerii si dracii :evil: (= reptoizi, Draco, ingeri cazuti etc... cine-o sti precis?) sint cumva... tot un drac :-D - mai exact, reprezentanti ai unor civilizatii ET cu interese comune de exploatare a unor linii genetice umane create/manipulate genetic in scop de "reciclare/purificare prin simplificare a ADN-ului Corpurilor Spirituale", intr-un proces de reproducere asexuat si implicit f. accelerat.
Implicit, gradul de cinism (din punctul nostru de vedere) al intereselor ambelor factiuni ET (care pot fi de fapt si mai multe) ar fi, din motivul asta, absolut egal.

Nu mai revin la obiectiile (justificate, zic) aduse de unii forumisti teoriei asteia pe topicul dedicat dlui dr. TVM si lucrarii sale, dar inclin sa cred in continuare ca exista macar un simbure de adevar in ingenioasele, dar si ...cumva unidirectional-tehnicistele sale deductii construite in urma studiului atit de minutios al unor scrieri vechi.

Clar insa ca, dac-o luam si pe directia analizei asteia (cu increngaturi de tipul "Router-ului lunar de suflete", :roll: predictiilor codate din Biblie in urma programarii si/sau deplasarii profetilor pe axa Timpului etc), deja obtinem ramificari de subteorii/teoreme clarificabile doar de-un Kasparov sau Bobby Fischer. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dab270277

calatorule daca tot spui ca ai access la informatii secrete vreau sa ma lamuresti si pe mine cu urmatoarele:

ce cauta aici?
au venit si au obligat omenirea sa ii gazduiasca sau nu?

In al doilea razboi mondial au paricipat din umbra dar nu putem spune cu certitudine cine au fost ei, daca sunt aceasi care sunt acum aici.

Cat despre rascumpararea noastra .... eu am o alta teorie. Si anume ca sa facut pace in ceruri odata cu rascumpararea noastra.

Cand spui ca sunt "RAI" vreau sa argumentezi. Ce anume spun informatorii tai. Ce au facut tie/sau altor oameni rau. Vreau sa stiu. Nu spun ca trebuie sa ii acceptam cu bratele deschise insa trebuie doar sa avem discernamant.

Multumesc

PS: A nu avea sentimente nu inseamna a fii RAU. Si de unde stii tu ca nu au sentimente? Ai stat de vorba cu ei? Trebuie neaparat sa ne comportam ca niste animale primitive si sa ne lasam condusi de sentimente care stii si tu foarte bine pot trece foarte repede de la o extrema la cealalta.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

calator astral

Au ei un plan,fii convins,dab. Sint sigur ca cel mai pesimist scenariu e la ora actuala pe masa guvernelor occidentale plus china si rusia,poate se vor uni in fata pericolului,asa cum a zis Reagan la ONU,aici,pe Terra,nu e decit o "garnizoana" redusa,misiunea e simpla,sa astepte grosu trupelor fara sa faca iures,sa fie evazivi si sa se controleze,sa isi reprime instinctele reptiliene,pina la sosirea "cavaleriei".
Cind va fi in apropierea Pamintului,nava-mama sau planeta x,isi va trimite puii la furat.
Toate resursele,minerale,vegetale,animale sau...umane.
Deocamdata doar au reperat "zacamintele" si trimis citeva mostre la "analize".
Vor veni fulgerator,ca lacustele,in forta si in mare numar, si cred ca nimic nu va mai ramine dupa ei. Poate doar supravietuitorii din anumite bunkere care vor reincepe Omenirea. De la zero. Un nou ciclu al Civilizatiei.

liviutatarus


dab270277

Da. Este si asta o teorie. In ultima vreme sau inmultit filmele care ne prezinta o ipotetica civilizatie extraterestra care ne ataca. Adevarul este dincolo de noi.

Eu nu inteleg de ce pe pamant sunt mediatizati la maxim numai rasa "grey". Nu are nici o lojica faptul ca ei asteapta planeta lor mama ca sa ne extermine. Puteau sa o faca de cateva mii de ani. Ei vor altceva. Din cate stiu eu au fost ceva dezvaluiri dar se pare ca nimeni nu pomeneste de ele. Un fost presedinte american, un fost ministru al apararii au spus ca scopul lor este de a creea o rasa noua pe pamant.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

Citat din: @biss din  04 August 2011, 19:24:01
Ai facut acum cum faceam in copilarie de sunam la cate o sonerie si fugeam distrandu-ne copios.
On topic pe ce ai readus in discutie trebuie clarificat ca Steven Greer NICIODATA nu a emis vreo teorie de genul "ET-ii exclusiv buni" :-)  Nici eu nu am sustinut asa ceva. E un subiect amplu de dezbatut insa convingerea mea in cateva vorbe despre acei ETs ce se deplaseaza prin multivers liberi in acest moment este ca sunt aceia care si-au castigat acest drept manifestand echilibru, logica si intelegere fata de natura divina a tot ce ne inconjoara. "Ceilalti" inclin sa cred ca sunt vedete locale sau de "imprumut" cum e cazul nostru si care evident au rolul lor in acest vast program... Programul Existentza.
Siberia a conturat bine cand a spus "Lucrurile sau fiintele nu sunt create ca fiind bune sau rele. Ele sunt doar create. Ele doar exista. Calificativele de Bun sau Rau le aplicam noi dupa aceea in functie de situatia in care le intalnim si modul in care le percepem utilitatea (sau proprietatile) vis-a-vis de criteriile noastre la un moment dat." Bine zis modul in care le percepem deoarece in majoritatea cazurilor, oamenii isi cenzureaza ori "photoshopeaza" in mod automat ceea ce percep si asta deoarece au constiinta adormita.
Mai sunt de parere ca nu are valoare ce alegem sa fim atata timp cat nu o facem intr-un mod constient. Omenirea si ale ei varfuri de civilizatie a fost in mod repetat resetata prin ciclicitatea inevitabila a unor cataclisme ce tin de un mecanism cosmic extrem de precis si putem vedea si acum ruinele amprentelor de geniu ale acelor timpuri. Nu a contat cat de buni au fost in ceea ce faceau daca nu au reusit sa-si aminteasca cine sunt si sa ramana in acea stare de spirit. De aceea sunt convins ca avem libertatea alegerii oricarei manifestari pe care dorim a o experimenta cu conditia sa o efectuam intr-un mod constient, lucid, urmarind a nu afecta echilibrul universal, fapt care ne-ar atrage blestemul ori mai bine zis anihilarea. Toate sunt permise si fiecare e liber sa se manifeste in conditiile exprimate mai sus gasindu-si astfel locul in Creatie.

Zicand acestea nu prea mai am ce adauga pe tema cu dl Emil Alien-ul :) decat poate ca remarc o obsesiva si repetitiva intoarcere asemeni unui circuit inchis a atentiei scumpului nostru coleg care a initiat topicul, pe tematici de joasa frecventza. Or fi interesante dar pt mine nu sunt deoarece atractivitatea lor e doar o iluzie si are ca finalitate prizonieratul observatorului sau a sinelui intr-o lume a vibratiilor grosiere, o lume a unei secunde eterne de disperare si neputinta, de chin singuratate si deznadejde care in fapt reprezinta raspunsul la atractia manifestata fata de acele lumi si eventual dorinta de a le conferi o explicatie logica. Logica in acest sens, din pacate o poti atribui doar cand reusesti sa privesti raspunsul aflat fiind in afara Sistemului Temporal, stand linistit pe faleza eternitatii si admirand panorama lumilor. De acolo privit TOTUL capata sens, logica si valoare. Asa cred eu prin prisma celor cateva decenii de viata traita intr-un corp al unui neica nimeni :)

As mai adauga ca extraterestrii lui Emil Streinu cat si ai altora care in grup i-au numit o rasa rea da rea nu gluma sunt in fapt expresii ale lipsei de intelegere vizavi de propria natura umana. Nu apar pe nimeni dar nici nu acuz ca nebunul specii de fiinte care ne par de neinteles. Consider asta un mod inconstient de a actiona daca nu chiar malign. Domnul Streinu ar fi trebuit sa nu mai emita judecati de valoare fara a oferi si informatia necesara alcatuirii unui tablou complet al imagisticii actiunilor umane din zona puterii globale. Dupa cum spunea si Xanadron...in acest ghiveci nu mai distingi nimic si teoriile unuia ca dl Emil Streinu nu au nici o greutate dupa cum nici ale noastre nu sunt mai prejos.

Stimabilul domn ES e doar un inofensiv factor de contrast necesar deocamdata pentru cei care incep sa deschida ochii unei nou noute stari de claritate mentala.

Hai sa revin c-o alta pietricica-n geam. :-D
Nici eu n-am zis ca tu, compadre @biss, ai fi adeptul teoriei ET-ilor exclusiv buni, dar clar ca esti cumva un fan al lui Steven Greer - care sustine totusi opinia asta mai peste tot unde vorbeste, incepind cu The Art Bell Show (2004: "The fact that you and I are still breathing the free air of Earth is abundant testimony to the fact that these civilizations are not hostile") si terminind cu deja celebrul lui interviu din 2009 dat initiatorilor website-ului Project Camelot la Barcelona (conferintza UFO-logica f. interesanta pe care am ratat-o de putin, in paralel c-o deplasare in interes de serviciu in Spania):

http://projectcamelot.org/steven_greer.html

Interviu care i-a afectat in primul rind lui Kerry Cassidy imaginea (si-asa destul de shifonata :-P), dar a polarizat si mai intens cercurile ufologice, in tabere similare astora de pe RUFOn. OK, clar ca rica dintre SG si PC deriva si din acuzarea PC de catre SG c-ar fi "dezinformare pura"- mdeh, e concurentza mare si-n "industria" asta conspirationista 8-) - dar, trecind peste asta, nu pot fi de acord cu ipoteza ca toate actiunile "rele" ale ET (inclusiv rapirile de persoane) pot fi imputabile exclusiv PLF-urilor (micutzii gri biorobotizati) creati/manipulati de armata SUA.
PLF-uri ce mi se pare pe de alta parte clar ca exista, dar nu-s "fabricati" cu tehnologie de sorginte umana, ci de origine ET - argumentul lui Greer metamorfozindu-se in felul asta exact intr-un contraargument al teoriei lui "pacifiste", nu crezi si tu ca-i logic asta? :roll:
Tema rapirilor si a mutilarilor de vite... dar si de oameni :-o ar merita oricum o actualizare pe un topic separat.

Vezi bine ca nu intru in filosofari asupra relativitatii axiologice a notiunilor de bine si rau (si tu, si colegii mr sau Urban sinteti clar mai priceputi in asta - n.b. - de acord oricum cu concluziile tale sau ale Siberiei), rezumindu-ma la simplele categorisiri rezultate din common-sense-ul dobindit in cursul evolutiei moralei umane. Adica evaluind actiunile ET :-( in functie de afectarea intereselor NOASTRE ca specie - si nu ale lor.

Revin oricum cu alte idei in curind, punctind deocamdata doar improbabilitatea (dupa mine doar, evident) a ipotezei "lacustelor galactice" din filme ca Independence Day etc.
Fiindca interesele "pastorilor reali ai turmei" (sau... cultivatorilor nostri - v. cripticul citat al papei Ioan Paul al II-lea "Romanica-i gradina Maicii Domnului") inclin sa cred ca-s cu totul altele decit exterminarea abrupta  a ansamblurilor "containere+CS" - inca de mare pretz pentru EI, cu toate trairile/experientzele noastre (inclusiv dureroase).
In sensul asta, pica dupa mine si ipoteza TVM din "Programul Terra" ca actualul program genetic ar fi "expirat" de 2.000 de anisori. Fie si doar fiindca incarnarea a 7 miliarde de sufletzele actualmente traitoare pe Terra n-ar avea, prin prisma asta, vreun sens.

Si ipoteza cu "vinarea resurselor Terrei" mi se pare iarasi o falsa problema, daca o aplicam unor civilizatii ET care se pot plimba pe linga Soare (sau chiar PRIN el :star:).
Si care, repet, nu cred ca ar avea neaparat nevoie sa ne colonizeze sau distruga doar in conditiile apropierii de Terra calare pe Nibiru. :wink:

P.S... SF: astept totusi o interventie a dlui Emil Strainu pe topicul asta. ( :-D - emoticon care exprima de fapt banuiala c-o sa-i apara in curind o carte inspirata din discutiile de-aici).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Biss> mi se filfiie daca-ti "scade" tie "vibratia", e treaba ta. Cind citesc postarile tale imi fuge gindu la scena din Titanic unde,in mijlocu haosului si a panicii generale, muzicantii isi continua prestatia,ca niste papusi obosite si prafuite intr-un vechi orologiu,incapabile sa realizeze gravitatea situatiei.
Nu stiu daca xanadron sau altii te vor urma pe calea asta,ezoterica-meditativa,a nivelului vibratoriu,e treaba lor.
Eu unul am testat conceptu asta cu tot felu de yoghini si in afara de draci nu intilnesti nici o entitate superioara. Deci negativ.
Eu continui sa postez marturii ale ofiterilor din anumite structuri guvernamentale,de la noi sau din alte parti,oameni curajosi care au rupt tacerea in privinta adevaratei naturi a ETeilor,invit forumistii anglofoni sa vizioneze marturia unuia dintre ei,care a lucrat ani de zile in subteranele ARIEI 51,si care povesteste cum a ajuns,disperat,sa deschida focul si sa mierleasca unii alieni care au atacat si ucis,cu singele lor rece de reptile, militari americani, umani ca tine,ca mine...
Daca vrei binele cuiva,inclusiv al unui porumbel fara creier,nu faci totul ca sa-l sperii,ii dai niste graunte zilnic,ii arati ca nu poti fi ostil,ca n-ai intentia sa-i rupi aripile sa numai zboare,si vei vedea ca foarte rapid alti porumbei vor veni,increzatori si fericiti ca cineva se ocupa de ei.
Cel mai straniu aspect in toate aceste marturii ale militarilor din zonele mixte alieni-umani,dincolo de subiectivitatea dualitatii Bine-Rau? Nici la ora actuala,dupa decenii de "cooperare reciproc-avantajoasa" NU CUNOASTEM ADEVARATELE LOR INTENTII.
N-avem nici o idee de Planul lor cu noi. Habar n-avem ce au de gind sa faca cu noi.
Uite ce zice acest militar,membru al unei structuri secrete militare mixte alieni-oameni>

Area 51-Alien disclosure & NWO TRUTH with Phil Schneider

Xanadron

Moncher calator astral, incearca te rog sa nu-i mai reprosezi colegului @biss exagerari "vibrationale" - de care ar putea fi acuzate si destule din interventiile (si videoclipurile) tale... :wink:
Excelente din pdv tehnic, ce-i drept, dar uneori prea "aburitoare" si chele-n argumente. :-D
Nu asta-i tema topicului oricum - dar, repet, toti cei care aduc in prim-plan "turmei" problematici existentiale ozenauto-conspirationiste sint de laudat. Inclusiv tu asadar, nu doar generalul Strainu.

Ontopic acum: Phil Schneider a fost un "simplu" tehnician si nu vreun militar de rang inalt - expert totusi confirmat in geologie si probleme de forare nucleara a bazelor DUMB, utilizat ce-i drept de complexul militaro-industrial american, dar mort de mult (1996 - moarte suspecta oricum, la scurta vreme dupa o serie de conferintze publice socante pe temele mentionate).
Iar incidentele violente dintre ET si oameni mentionate si de el (pe linga altii - v. Bill Cooper, Thomas Castello etc) se pare c-au fost doar ceea ce exprima termenul - adica exact niste incidente, rezultate din nerespectarea interdictiei prezentzei de garzi inarmate in timpul unor experimente cu surse de energie scalara, demonstrate de ET in cadrul colaborarii de tip "Black Project" cu guvernul american.

Guvern care (parerea mea, evident) stie prea bine care-s interesele ET pe Terra - cel putin ale ET-ilor cu care sint in contact direct de vreun secol incoace. Clar insa ca doar putini membri ai numitului guvern si/sau serviciilor secrete, fiindca majoritatea sint limitati de principiul "need to know" al compartimentalizarii informatiilor sensibile. Inclusiv presedintele SUA.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

#102
Da. Stiu,saracul,Dumnezeu sa-l ierte...
Straniu cum mierlesc subit toti cei care deschid gura si povestesc ce "de treaba" sint alienii. La foarte scurt timp dupa revelatii. Oameni sanatosi,voinici cit muntele...

Xanadron, nu am nimic personal cu biss,care indiferent de optiunea pe care o va alege,ramine un prieten,un Om de valoare,dar el intra orbeste in capcana din care tocmai (cu greu) am putut iesi, e drept ca initial am mers si eu, ca multi altii, pe varianta vibrationala,dar am inteles subtilitatea "indicatiei",dublul-tais,  e o cale care nu duce nicaieri,decit la lipsa sentimentelor si la Fatalism.
La ACCEPTARE.

Exact scopul urmarit de ei.
Dar m-am revoltat si cu ajutorul lui Dumnezeu am iesit din aceasta subtila capcana.
Am realizat importanta EMOTIILOR noastre umane,ceea ce face din noi fiinte constiente,am refuzat perspectiva insipida,rece si matematica,lipsita de sentimente,bune sau rele,nu conteaza,trasata de reptilieni si sclavii lor.
Ciudat ca ei nu au sentimente dar le infuleca p-ale noastre,se hranesc cu emotiile umane,alearga sa se-ndoape cu tristetea sau deceptiile noastre...
Uite un clip personal de revolta si de analiza introspectiva,sa le demonstrez ca am inteles,asa neevoluat cum sint eu...

Ecclesiastes : the ANSWER for ALL questions .

abyss

Citat din: Xanadron din  05 August 2011, 10:05:41
Hai sa revin c-o alta pietricica-n geam. :-D
Nici eu n-am zis ca tu, compadre @biss, ai fi adeptul teoriei ET-ilor exclusiv buni, dar clar ca esti cumva un fan al lui Steven Greer - care sustine totusi opinia asta mai peste tot unde vorbeste, incepind cu The Art Bell Show (2004: "The fact that you and I are still breathing the free air of Earth is abundant testimony to the fact that these civilizations are not hostile")
Aici sunt cateva nuantze de clarificat. In primul rand faptul ca aceste civilizatii nu sunt ostile acum in ultimii 12000 de ani e un fapt real. Bunul simt ne trimite sa-i acceptam logica lui SG. Tot el spune ca e timpul ca religiile sa se duca la culcare deoarece sunt sursa conflictelor si a sclaviei spirituale care insa, din cate putem concluziona au fost necesare in evolutia nostra atat tehnologica cat si in zona spirituala.

Exista destule izvoare istorice pe tot globul care descriu o insurgenta ce a avut loc pe terra cu mii de ani in urma, insurgenta la care au participat oameni alaturi de extraterestri, aliati in acest razboi initiat impotriva creatorului lor. Se vorbea de egalitate in drepturi si libertate de manifestare. Dupa cum stim deja lupta a fost pierduta, extraterestrii aceia au fost cu totii stersi de pe fata pamantului impreuna cu progeniturile lor si oamenii care i-au sprijinit. Invingatorii, au observat ca doar un infim procent din numarul oamenilor a supravietuit insa nu i-a mai interesat soarta lor deoarece acestia pierdusera atat cunostintele si mijloacele tehnice cat si puritatea genetica necesara intelegerii si folosirii acestora. Dupa cum si azi vedem cum mii de dovezi se afla sub ochii nostri insa noi nu le putem lua in considerare. Totusi izvoarele confirma ca invingatorii au manifestat regret fata de oameni si au cautat sa-i indrume pe o cale dreapta catre pace armonie, si lucrul cel mai important pentru ei "sa-si aminteasca de creatorul lor" si originea divina a sinelui sau a observatorului care salasluieste in trupuri. De asemenea au initiat un control si program genetic pentru a elimina trasaturile belicoase si a facilita trezirea constiintei umane la adevaratul ei potential -starea de iluminare- care presupune intelegerea faptului ca toti si toate alcatuiesc unul si daca doresti poti fi Acela si in acelasi timp tu insuti. Dar lucrurile acestea frumoase s-au petrecut din mers si carpite cumva pe un plan vechi malign care si ale carui fundatii inca existente si-au spus cuvantul referindu-ma aici la existenta sufletelor insurgentilor adormiti traitori inca in faza de prizonierat pe o frecventa joasa inchisi in miezul planetei noastre. Progeniturile acestora fiind jumatate oameni jumatate ingeri sau ETs adica avand configuratii energetice speciale (poate ne lamureste TVM aici) au avut posibilitatea sa revina in zona de suprafata a planetei si sa conceapa un plan de eliberare a parintilor lor inchisi in adancuri. Aici gasim dovezi nu numai in scrierile vechi cat si in conceptiile prezentate educativ-subliminal in filme si carti de fictiune unde se incearca mereu deschiderea unui portal si eliberarea unor forte demonice in planul fizic. Progeniturile care ne bantuie sunt dracii si dracusorii mentionati in religii cat si in credintele shamanice unde erau vazuti si denumiti in spaniola ca "zburatori". Ei nu zburau dar saltau prin aer greoi cautand oameni si parazitandu-i energetic prin introducerea de stari conflictuale generate de abilitatea (pot determina creierul sa acceseze singur imagini care la randul lor instantaneu declanseaza stari emotionale al caror filtru opacizeaza constientizarea actiunilor personale) acestor fiinte de a specula lipsa umana de forta in a mentine atentia focusata. In mod cert scazand mult rezonantele ori configurand frecventele celebrale umane au reusit sa se intrupeze in vase\recipiente umane, de unde si-au reluat vechiile planuri.
  Mai exista un neajuns al Programului Terra :) si anume destinatia finala atat fizica cat si spirituala. Sufletele dupa moarte se adunau laolalta cu cele ale progeniturilor extraterestre si era un haos total din lipsa disciplinelor care sa le confere oamenilor stiinta de a transcende la dorinta in planurile superioare ale existentei. In planul fizic eram sortiti pieirii din cauza ciclicitatii cu care lovea ciocanul angrenajului cosmic in care ne aflam pe terra de unde si nevoia de a se gasi un loc oamenilor ce rezultau ca produs finit al programului actual. Promisiunea acelui loc si a acelor zile de fericire a fost lasata pe toate continentele si reinoita acum 2000 de ani prin cuvintele:
  În casa Tatălui Meu multe locaşuri sunt. Iar de nu, v-aş fi spus. Mă duc să vă pregătesc loc.
Prin urmare pentru mine ETs rai au murit demult-arhidemult prin aceasta zona galactica. Daca ei mai exista nu pot fi decat in forma umana camuflati fiind de toate gandurile negative ale omenirii, asta ca sa nu mai amintesc iar de vibratii. Cei care vegheaza la nealterarea genetica a containelor umane sunt micutii Grey. Ha-ha-ha ce ma amuz -am vazut ce moaca ai facut calatorule... Normal ca au intervenit pe unii demnitari sau oameni, erau alterati energetic si genetic de catre demoni.


A doua nuanta este ca eu nu sunt fanul lui SG. Eu nu am asemenea atasamente periculoase sau altfel zis, urmaresc atent sa nu am. Dar aici vreau sa clarific un aspect. Am mai spus-o, am avut experiente similare cumva cu cele ale dl Greer si Bob Dean. Dar asta ma priveste doar pe mine, insa sursa la care ma aportez mereu sunt amintirile mele si relatia mea de lunga durata cu alte fiinte atat celeste cat si din planul fizic. Nu ma bazez pe ce afirma Greer, dar unde vad lumina nu pot spune ca e intuneric. Pe de alta parte sistemul isi deschide secretele, orb sa fii si tot observi.


Rayden

Amin brother @biss!  :mrgreen:

sunt intru-totul de acord cu ce ai spus. secretele ies la iveala, putin cate putin, pas cu pas, si in plus, asa cum ai spus si tu, dovezi si informatii sunt pretutindeni pe mama Geea, si nu numai, orb sa fii sa nu le vezi.. :star: