Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emil STRAINU: "Am luat legatura cu cei mai rai extraterestri..."

Creat de calator astral, 22 Iulie 2011, 22:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

alx

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 17:53:52
daca postezi adresa lui de e-mail - in cazul in care are una  :evil: il invit eu in asa fel incat nu o sa apoata refuza
8-)

mai mai mai...ce siguri suntem...
uite,eu pun pariu ca streinu nu intra EL pe forumul asta cate zile o avea...n-o venit la voina,no mers in bucuresti la intalnire...oare de ce? eu cam banuiesc de ce...cine stie si raspunde bine,dau o bere...virtuala...da trebuie sa asteptati pana se recircula...


PS   nu vreau raspunsuri de la urban,nox spooky,si alti inca 2-3...se stiu ei...nu calatorule,tu nu esti printre aia 2-3... :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

#61
Citat din: alx din  24 Iulie 2011, 18:19:26
mai mai mai...ce siguri suntem...
uite,eu pun pariu ca streinu nu intra EL pe forumul asta cate zile o avea...n-o venit la voina,no mers in bucuresti la intalnire...oare de ce? eu cam banuiesc de ce...cine stie si raspunde bine,dau o bere...virtuala...da trebuie sa asteptati pana se recircula...


PS   nu vreau raspunsuri de la urban,nox spooky,si alti inca 2-3...se stiu ei...nu calatorule,tu nu esti printre aia 2-3... :lol:

:lol:  ah,iti multumesc alx,esti un simpatic.)
Ma si vedeam obligat sa ma-nvoiesc la lucru si sa iau primu avion s-o tai la Bucuresti sa pun mina pe dl general,grea misiune c-o avea si el ceva garzi de corp...dar poate ar fi spus adevarul daca il anchetam intre 4 ochi stil guantanamo sau abou ghraib:"ia spune ma,ce e cu ozeneurile alea,cine le piloteaza ca afirmi ca sigur nu e oameni,raspunde-mi repede ca ma grabesc,de fapt niste amici m-au trimis sa afle ce stii tu de iecstraterestrii aia,i-ai vazut tu cumva,daca da unde,in ce context,de ce zici ca e rai,maninca copii mici sau ce,pune mina si scrie raspunsu pe saitu asta rufon.ro ca ai innebunit oamenii cu niste vorbe". 
Serios acum: sigur se va explica. Poate lipseste tocmai din acest motiv. A primit indicatii pretioase "vezi ce mai zici ca ala esti."

spooky

Citat din: calator astral din  24 Iulie 2011, 17:32:39
de acord hundred per cent cu tine draga biss!
Mi-ai luat vorbele din gura.
Nimeni nu poate contesta ca Emil Strainu nu este un personaj extrem de important, e vorba de un GENERAL al Armatei Romane,repet.
Are deci o imensa AUTORITATE.

are pe dracu... fa o verificare a trecutului lui, ai sa vezi unde era inainte de revolutie, ai sa vezi ce facea in timpul revolutiei, o sa vezi cu ce se lauda la revolutie (gaseste imagini video la TVR), o sa descoperi cum a ajuns si de ce a ajuns el la SPP si cand si cine l-a pus el acolo. nu e altceva decat un fost general de SPP a carei functie e fix... iti recomand sa sa vorbesti cu toti cei care au fost in anturajul lui Strainu... cat si nu mai cate... vai vai.

stau si ma intreb daca e ceva din ceea ce a zis el vreodata adevarat.

vai vai calatorule... taci ca ramai filozof...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

calator astral

Citat din: spooky din  24 Iulie 2011, 19:00:43
are pe dracu... fa o verificare a trecutului lui, ai sa vezi unde era inainte de revolutie, ai sa vezi ce facea in timpul revolutiei, o sa vezi cu ce se lauda la revolutie (gaseste imagini video la TVR), o sa descoperi cum a ajuns si de ce a ajuns el la SPP si cand si cine l-a pus el acolo. nu e altceva decat un fost general de SPP a carei functie e fix... iti recomand sa sa vorbesti cu toti cei care au fost in anturajul lui Strainu... cat si nu mai cate... vai vai.

stau si ma intreb daca e ceva din ceea ce a zis el vreodata adevarat.

vai vai calatorule... taci ca ramai filozof...
deci nu are nici cea mai mica credibilitate,exact,spooky?
Da a fost in Area51 sau n-a fost?  io zic c-a fost. Si nu ca un simplu "turist". M-as mira sa autorizeze americanii turisti-generali sa se plimbe prin bazele lor....
Tu ai pus picioru in AREA51? Una e sa te duci sa spritzuiesti si sa stai confortabil in fotolii plusate la taifase cu yoghini,satanisti si mosnegi sfatosi care indruga si ei ce le trece prin cap,chiar daca intrunirea are un nume pompos tip EXOPOLITICS sau Disclosure,si alta e sa mergi in focu actiunii,acolo unde se intimpla lucrurile.

romulus

CitatDa a fost in Area51 sau n-a fost?  io zic c-a fost. Si nu ca un simplu "turist"
Mda , a fost- si ce-i cu asta ?
Vrei sa spui ca a fost acolo datorita calitatilor/cunostintelor /abilitatilor  lui ?
Niet! Viceversa : a fost - probabil luat p'acolo ca sa-i fie controlata gusa, sa vada daca e ceva de capu' lui!
Si dupa parerea mea, nu prea e ! E destul de mult umflat cu pompa si datoreaza mult notorietatii create de bagarea lui in seama de catre televiziuni ! Ca sa va convingeti vedeti ce "opera" are 'mnealui ! Atentie la bibliografii si colective ... Circula o vorba :
" cartile din carti se fac " ! Valabil si pentru E.S. !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

alx

Citat din: calator astral din  24 Iulie 2011, 19:18:28
Da a fost in Area51 sau n-a fost?  io zic c-a fost. Si nu ca un simplu "turist". M-as mira sa autorizeze americanii turisti-generali sa se plimbe prin bazele lor....

eu zic ca n-a fost...si stii de ce?
In primul rand,el a fost acolo ca  si turist.punct.   cauta inregistrarea emisiunii in care povesteste ce si cum a facut pe acolo,si vei vedea ca am dreptate.In al doilea rand,CONFORM SPUSELOR SALE,A PATRUNS NEAUTORIZAT IN BAZA AREA 51! Adica s-a folosit de un ghid local,care "stia" cum sa evite paza,capcanele si supravegherea din area 51! Ciudat e faptul ca sunt persoane care care si-au dedicat viata intrarii in acea baza,dar nu au reusit...si vine generalul lui peste prajit,fara acte,fara invitatie,si ajunge pana in mijlocul preapazitei baze,condus de un super ghid...si culmea,aia chiar faceau un experiment,si l-au intrebat ce cauta acolo... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:   asta in loc sa-l inchida... :-D :-D :-D dar,intr-adevar,cand or vazut aia ditamai generalul...iti dai seama...  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Deci,daca ma intrebi pe mine,eu vad lucrurile cam asa:dom general so dus pana la america,sa mai aiba ce sa scrie prin cartuliile alea bine cumparate de unii...si nu putea rata roswell,bineinteles.Deci se duce mnealui acolo,semneaza in condicuta,bea o cafea,un suc,face cateva poze acolo unde era strict interzis sa faci fotografii(eu cred ca stalpii aia cu avertizari is pusi de localnici,sa se poata fali unii cat is ei de tari si de puternici  :-D),cumpara niste suveniruri complet idioate,si pleaca...in timpul calatoriei de intorcere,ticluieste o povestioara despre cum a fost el in area51,si cat de bine l-au primit americanii,povestioara care ar trebui sa-i creasca prestigiul in fata alora de-i cumpara cartile ca si painea calda...
   Intors in tara,se prezinta el fain frumusel la oreste,si isi debiteaza fanteziile...si culmea,multi il cred pe cuvant.PENTRU CA ATATA ARE,CUVANTUL LUI!

Cam asta e parerea mea...daca nu ma credeti,cautati inregistrarile de dupa intoarcerea lui,analizati-le cu calm si logica,si apoi mai povestim.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Urban

0721200006

Sunati-l si intrebati-l daca e dispus sa se faca de r a h a t pe Rufon...

fiulploii

Nu oricine te baga in rahat iti vrea raul si nu oricine te scoate din rahat iti vrea binele  :wink:


Urban

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 21:31:12
Nu oricine te baga in rahat iti vrea raul si nu oricine te scoate din rahat iti vrea binele  :wink:
Corect

abyss

Cel mai tare topic ever...din ultimele luni. Poate aşa se mai lămureşte lumea. Dacă ai citi câteva din cărţile domnului general @călătorule ai vedea că ştie mai puţine decât tine.,. în domeniul ufo.   

calator astral

Citat din: @biss din  24 Iulie 2011, 22:36:17
Cel mai tare topic ever...din ultimele luni. Poate aşa se mai lămureşte lumea. Dacă ai citi câteva din cărţile domnului general @călătorule ai vedea că ştie mai puţine decât tine.,. în domeniul ufo.
mersi bisse! mdea...ei si tu...ca intotdeauna cind apar pe rufon postez numai topicuri gigea...incursiunile mele p-aici nu lasa pe nimeni indiferent,asta e clar:))...ca un fel de adiere de primavara care misca vietuitoarele, trezindu-le din hibernare.
Despre Strainu nu ma pronunt,dar am toate cartile lui. Nu are cum sa stie el,care a fost inauntru,mai putin ca mine,care sint afara,oricit de perfectionate ar fi camerele alea si oricit de puternic e binoclu. Una e sa stai la pinda si alta e sa stai cu ochii-n patru.

dab270277



Eu va recomand Michio Kaku sa il cititi/ascultati. Cat despre Emil STRAINU. Aproape toate lucrurile sunt adevarate dar nu toate sunt culese direct de la "SURSA". Atunci cand cineva iti transmite in termeni "categorici" o informatie cu siguranta este un fals.

Ce este important de retinut este ca am facut un pact cu ei, nu au venit aici in forta desii puteau sa faca acest lucru si ca o noua rasa de oameni va aparea in viitor. Omul cum este acum nu va mai exista in viitor.

Este deja stabilit totul calatorule.

"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

alx

Citat din: dab270277 din  25 Iulie 2011, 01:03:42
Ce este important de retinut este ca am facut un pact cu ei, nu au venit aici in forta desii puteau sa faca acest lucru si ca o noua rasa de oameni va aparea in viitor. Omul cum este acum nu va mai exista in viitor.

Este deja stabilit totul calatorule.

nu cumva te contrazici singur?

Citat din: dab270277 din  25 Iulie 2011, 01:03:42
Atunci cand cineva iti transmite in termeni "categorici" o informatie cu siguranta este un fals.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

dab270277

Rectific: PENTRU MINE !

Oservatia era pentru alte persoane care incearca in general batand campii sa se impuna :)
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

spooky

Citat din: calator astral din  24 Iulie 2011, 19:18:28
deci nu are nici cea mai mica credibilitate,exact,spooky?
Da a fost in Area51 sau n-a fost?  io zic c-a fost. Si nu ca un simplu "turist". M-as mira sa autorizeze americanii turisti-generali sa se plimbe prin bazele lor....
Tu ai pus picioru in AREA51? Una e sa te duci sa spritzuiesti si sa stai confortabil in fotolii plusate la taifase cu yoghini,satanisti si mosnegi sfatosi care indruga si ei ce le trece prin cap,chiar daca intrunirea are un nume pompos tip EXOPOLITICS sau Disclosure,si alta e sa mergi in focu actiunii,acolo unde se intimpla lucrurile.

Credibilitatea lui Emil Strainu nu e ca e zero. Si asta ti-o poate confirma toată media care a lucrat cu el. E cu mult pe MINUS credibilitatea lui. Singurul motiv pentru care apare pe sticla e ca e bun la a debita baliverna si pentru ca are public care înghite asa ceva... iar tu esti UNUL dintre ei.

NU, NU A FOST IN Area 51. Singurul loc unde a fost si el săracu' a fost la Muzeul UFO Roswell. Mare brânză, cum zice romanu'. Are si el o poza făcuta in acest muzeu si cu acea poza s-a laudat ca e PRIMUL ROMAN care a fost la Roswell... Ei rahat... nici măcar eu nu am fost primul si am fost cu multi ani înaintea lui acolo si prin White Sands si la VLA. Ba chiar am fost de 2 ori pana sa meargă el... si apoi se lauda ca a fost primul European ce a intrat in Area 51 si s-a tarat pe burta lui cea mica zeci de mile prin desert si a stat acolo zile întregi... Calatorule... tu mai crezi in poveștile cu Alba Ca Zăpada???

E.S. suferă de GRANDOMANIE si asta e primul lucru pe care mi l-a zis INCLUSIV un fost coleg de munca al lui E.S., de pe vremea când erau colegi înainte de 89 la radiolocație în Balotesti. Cei care nu stiu, Emil Strainu a fost printre cei care au pus România in pericol de război (nuclear) pentru ca a confundat niste biete stoluri de păsări cu rachete balistice intercontinentale (ICBM-urile)... Pana si regretabilul Ion Hobana a ras de greșeala lui într-o emisiune televizată de acum 10-15 ani. Realizați ca atunci s-a cam terminat cariera profesionala în radiolocație a lui E.S.

Norocul lui ulterior a fost ca s-a dat bine (sau l-a prostit) pe Mironov care, va invit la o mica cercetare, în 1996, l-a angajat pe săracul E.S., pe pile da..., la SPP, deci în timpul lui Iliescu. Va mai invit sa găsiți declarațiile lui Radu Tudor (jurnalist, Antena 3) referitoare la E.S. si extraordinara lui cariera din cadrul SPP-ului.

As putea sa zic mai multe... are rost?

Deci, pe scurt. Credibilitatea lui E.S. e mult pe minus. Cărțile dansului sunt în mare plagiate, iar afirmațiile dansului nu sunt acoperite cu nici o dovada. Pe lângă grandomanie as putea spune ca mai suferă și de altele... lucru pe care l-am sesizat acum multi ani când am terminat orice asociere de imagine sau colaborare cu el... și au fost vorba de câteva episoade în care el pierdea contactul cu realitatea, avea idei delirante și halucinații.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984