Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emil STRAINU: "Am luat legatura cu cei mai rai extraterestri..."

Creat de calator astral, 22 Iulie 2011, 22:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Siberia

Citat din: Rayden din  23 Iulie 2011, 19:30:15
apai, adicatelea...nu tre sa traiasca si omu'?!
oricum, mie mi s-a parut un om ok... asa la prima vedere..

Eu explicam un mecanism de marketing. Atata tot.
Cat despre omul Emil Strainu, nu-l cunosc personal, nu ma pronunt si nu stiu daca ma intereseaza ce fel de om e. Analizez doar ceea ce transmite.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

#31
Citat din: Siberia din  23 Iulie 2011, 18:22:43
Cei care au luat legatura cu ei sunt mai buni decat extraterestri in cauza ?
Cei care au luat legatura cu ei vor intr-adevar sa scape de ei si nu stiu cum ?
D-nul Emil Strainu are o problema cu acesti extraterestri si nu stie cum sa scape de ei, sau se erijeaza in a vorbi in numele altora care au luat legatura si care se descurca bine mersi in relatia cu acesti extraterestri ?
Cat de lipsiti de sentimente sunt acesti extraterestri ? Cine le-a masurat sentimentel ? De unde stim sigur daca nu isi ascund sentimentele foarte bine pentru a-si atinge scopurile ?

Un caine aflat in situatia de a fi eutanasiat pentru a-i curma o suferinta ulterioara ar crede despre noi ca suntem lipsiti de sentimente ?

Si extrapoland, ajungem si la ce spunea colegul @dab270277. Sunt convinsa ca nu este un adept al planului de depopulare al Pamantului. Dar lasand sentimentele deoparte si judecand lucrurile "la rece" vom observa cu usurinta ca pentru binele omenirii ca specie, anumiti indivizi ar trebui sa dispara.
(oricum vine vremea trierii, noroc ca nu trebuie sa se asumam noi acest rol de "selectioner")

De ce am senzatia de "deja-vu" cind citesc comentariile colegilor mei pe rufon? Imi amintesc ca inainte de suspendarea mea asta era exact subiectu ultim pe care il citisem,daca sint "buni sau rai"...numai regasesc din pacate topicul respectiv.
Draga Siberia,fii convinsa ca daca Strainu a spus asta,asa e! Sint "RAI" cu siguranta.
Cind Nox a scris primu pe forum,in controversa buni ori rai, ca ar fi bine pentru noi toti ca ei sa plece,nu l-am inteles,l-am suspectat de ignoranta si am cautat sensul ascuns al mesajului,ma gindeam ca a glumit sau ca a fost ironic.
Desi scrisese clar "Si NU glumesc cind spun asta!"
Il invit sa isi expuna parerea actuala, ca doar el a scris primu de generalu Strainu acum citiva ani deja. Ce faci noxe de ce nu zici nimic?! Moderatoru tre sa si participe la discutii,sau numai ai incredere in Strainu?
Mesaju asta al tau siberio mi-a limpezit imaginea in privinta ta. Stiu acum cine-mi esti. Ce fel de om esti tu siberio daca rationezi atit de rece,ce inima ai in tine? Eu unul nu as putea eutanasia un catelus bolnav,as face orice sa ii alin durerea,l-as indopa cu tranchilizante si analgezice,i-as mesteca si mincarea,dar Viata nu i-as lua-o in veci!
Pe deasupra mai esti si femeie,unde e fragilitatea si gingasia care caracterizeaza "sexu slab" ?!
Si la urma urmei de ce tot justifici selectia asta,in ce scop??
Eu zic sa iti reconsideri pozitia fata de semenii tai aflati in dificultate,trebuie de toate sa faci o Lume,inclusiv handicapati sau betivi,nu esti tu (din fericire!) bunul Dumnezeu sa decizi de Viata sau Moartea oamenilor...sincer nu te inteleg cum nu il inteleg nici pe dab,nici pe biss,nu pot concepe ca printre noi exista oameni atit de duri...si culmea toti niste sedentari,ati facut ma vreunu dintre voi armata,ati fost vreunu la razboi,ati vazuti morti si raniti cu ochii vostri? Eu am doua gauri in picioru sting,un glonte care m-a traversat in Somalia,stiu ce inseamna Moartea. Durii lu peste prajit. Mi-e rusine de rusinea voastra. Si ce facem ma,ne intoarcem la lagare de concentrare si la variatii ale Solutiei Finale?

fiulploii

Da, detine informatii multe , cam ics% publicate de altii mai demult .
Da, impartaseste informatii cu zgarcenie pentru a ''sta cat mai mult in post'' cu foloasele financiare aferente , ma rog, problema lui nu a mea .

Si eu pot sa aduc dovezi foto cum am vizitat o anume baza RAF si sa zic ca acolo se deruleaza un proiect de colectare a aurei umane si asta este informatie in premiera si ..poate ca o pot dovedi  :evil:

Apropo, altii care au lucrat in arealu 51 au descris si alt tip de extraterestri , mai spre partea luminoasa a ''sFortei'' .

Eu m-am convins personal de ceea ce au zis altii si anume :
                   cel care are sau detine informatii ''deosebite'' dar nu are si nivelul mental SI spiritual intelegerii profunde a ceea ce detine , le popularizeaza intr-o maniera gen '' acesta este adevarul si nu altul si nu accept alte puncte de vedere pentru ca eu stiu ceea ce stiu'' .
Cei care au si nivelul de intelegere privesc orice dialog nu ca pe o confruntare personala ci ca pe un mod de a afla lucruri noi fiindca Creatia evolueaza permanent , asta fiind rostul ei .

Ca si exemple cunoscute de noi toti, vezi divergentele Rudan-Strainu sau divergentele de pe acest forum .

:fullmoon:

SLEAH19

Citat din: Siberia din  23 Iulie 2011, 18:22:43
......Si extrapoland, ajungem si la ce spunea colegul @dab270277. Sunt convinsa ca nu este un adept al planului de depopulare al Pamantului. Dar lasand sentimentele deoparte si judecand lucrurile "la rece" vom observa cu usurinta ca pentru binele omenirii ca specie, anumiti indivizi ar trebui sa dispara.
(oricum vine vremea trierii, noroc ca nu trebuie sa se asumam noi acest rol de "selectioner")

   Nu stiu daca spalarea creierului , manipularea prin repetitie (de catre mari personalitati ale planetei) a problemei suprapopularii planetei si necesitatea depopularii ei , pericolul epuizarii  resurselor  sau alte actiuni asupra noastra prin  metode psihopupu , fac pe multi dintre noi , cei vizati la o adica ,sa simtim ca ar fi necesara si suntem de acord cu o depopulare a planetei. Metoda  prin care s-ar efectua acest lucru difera insa de la interes la interes si de la om la om . De la metode radicale tip NWO ( virusi cu mortalitate ridicata unde scapa doar cei imunizati in avans, cataclisme, razboaie, codex alimentar etc) , la metode umane, selectie pe anumite criterii ,  inmultire limitata (gen China , unde se pare ca apogeul a fost atins , in urmatorii ani se asteapta o reducere a populatiei acestei tari), controlul perpetuarii speciei pana la nivel genetic etc.
  Toti , dar absolut toti cei care gandesc asa , au in fundul sufletului credinta si speranta supravietuirii , se vad facand parte din cele 500 milioane de supravietuitori . Planeta va arata bine insa doar pentru urmasii celor 500 milioane ,pentru noua generatie , cei care supravietuiesc vor avea mereu inscrisa in constient o planeta cu 7 miliarde de vii /morti.
  Nu doresc nici eu sa-mi asum rol de selectioner   , din contra , speranta mea e sa plec in primul val , nu doresc sa vad milioane de copii morti, nu doresc sa vad cum arata planeta dupa selactie .

  Nu stiu cum era area 51 cand a vizitat-o  Gen.Streinu, dar acum este inclusa intr-un fel de circiut turistic (amenajat poate si cu recuzita Hollywood) , dai banii si primesti povesti  .
   
Daca a existat interesant ceva acolo , a fost relocat . Colaborarea umano/Et a fost ocultata in alte areale , poate pe orbita .


   
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Siberia

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 19:41:07
Draga Siberia,fii convinsa ca daca Strainu a spus asta,asa e! Sint "RAI" cu siguranta.

Binele si Raul sunt doua notiuni relative. Rai pentru cine si Buni pentru cine ? Rai in ce situatie si Buni in ce situatie ?
Inca astept raspuns la intrebarea: Cei care au luat legatura cu ei sunt mai buni decat extraterestri in cauza ?

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 19:41:07
Mesaju asta al tau siberio mi-a limpezit imaginea in privinta ta. Stiu acum cine-mi esti. Ce fel de om esti tu siberio daca rationezi atit de rece,ce inima ai in tine? Eu unul nu as putea eutanasia un catelus bolnav,as face orice sa ii alin durerea,l-as indopa cu tranchilizante si analgezice,i-as mesteca si mincarea,dar Viata nu i-as lua-o in veci!
Pe deasupra mai esti si femeie,unde e fragilitatea si gingasia care caracterizeaza "sexu slab" ?!
Si la urma urmei de ce tot justifici selectia asta,in ce scop??

@calator astral, daca asta e capacitatea ta de perceptie, sa fii sanatos. Nu am spus ca am eutanasiat eu vreun caine, era doar un exemplu, dar se pare ca citesti si retii ceea ce-ti convine tie sau ceea ce te ajuta sa-ti formezi o parere despre oameni (si pot sa apreciez si eu la randul meu ca parerile tale despre oameni sunt eronate intr-un procent destul de mare).
Daca tot stii TU acuma cine sunt, ma simt eliberata de povara incertitudinii mele existentiale.

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 19:41:07
Eu zic sa iti reconsideri pozitia fata de semenii tai aflati in dificultate,trebuie de toate sa faci o Lume,inclusiv handicapati sau betivi,nu esti tu (din fericire!) bunul Dumnezeu sa decizi de Viata sau Moartea oamenilor...sincer nu te inteleg cum nu il inteleg nici pe dab,nici pe biss,nu pot concepe ca printre noi exista oameni atit de duri...si culmea toti niste sedentari,ati facut ma vreunu dintre voi armata,ati fost vreunu la razboi,ati vazuti morti si raniti cu ochii vostri? Eu am doua gauri in picioru sting,un glonte care m-a traversat in Somalia,stiu ce inseamna Moartea. Durii lu peste prajit. Mi-e rusine de rusinea voastra. Si ce facem ma,ne intoarcem la lagare de concentrare si la variatii ale Solutiei Finale?
Respectele mele pentru gaurile tale din piciorul stang si pentru luptele tale duse (pentru ce le-ai dus ? vreun somalez ti-a atacat existenta? esti cu ceva mai presus decat altii fiindca ai luptat in niste razboaie? razboiul e un mijloc de manifestare primitiv!) dar asta nu-ti da TIE dreptul sa ne judeci si sa ne etichetezi drept sedentari, reptilieni sau orice altceva iti trece tie prin cap.
Mie personal nu-mi este rusine sa judec iar daca tie nu-ti convine un mod logic de a judeca lucrurile, maturizeaza-te! Lumea nu este formata din indivizi croiti dupa semanarea TA!
Respecta ca sa fii respectat !
Daca nu esti in stare sa faci asta, o sa ma simt obligata sa-ti dedic si eu un ritual  efectuat in baie, si apa s-ar putea sa curga in alta parte de data asta!
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Ca sa fie clar de ce intervin :

- 1 . urasc mojicii - pentru cine nu cunoaste semnificatia recomand dictionaru
- 2 . imi repugna violenta inclusiv cea verbala
- 3 . sa nu ne intrecem totusi in ''gaurele'' existentiale pentru ca s-ar putea ca noi insine sa fim o mare-mare gaura... neagra
- 4 . sa nu uitam ca toti avem samanta divina totusi
- 5 . ''cel care ridica sabia , de sabie va pieri ''

Scuzele sunt tardive . Alta e solutia .  :fullmoon:

Serban M

Cred ca discutia asta e inutila, ca sunt buni sau rai.

Buni oricum pentru noi nu sunt din moment ce suntem incet incet condusi catre exterminare si spalati pe creier catre robotizare totala, punct. Sa fie grey, reptilieni sau alpha draconieni, nu prea conteaza. In rest, mare lucru nu putem afla decat din gura unor ''abductee'' sau whistle bloweri de teapa lui Strainu, etc. Interesant este ca mereu subiectul reptilieni este pronuntat din partea mai multor surse, ceea ce ma face sa cred ca exista totusi un sambure de adevar.

Solutia nu are cum sa vina din exterior, din moment ce invartim rotile sistemului de care depindem si suntem inrobiti de catre religie. Singura solutie pentru eliberarea de conducatorii ''intunecati'' e posibila de aici, din interior.

@ Siberia : Rusine sa iti fie pentru atitudinea asta de om de la coltul strazii.

@ Calator Astral : te bucuri ca ai participat in razboiul lor ?

calator astral

Nu...nu ma bucur,retroactiv ma disculp,nu vreau sa culpabilizez...asta era misiunea,ce puteam face,nimeni nu e in locu meu sa stie viata mea si problemele mele,eram mai naiv,credeam ca Restore Hope se limiteaza la ajutor alimentar pentru negrii aia subnutriti si plini de boli...dar asa a fost sa fie. Precizez in apararea mea ca am refuzat misiunea ulterioara in Bosnia,am facut 40 de zile de inchisoare (militara) pentru asta,la Spitalul Militar,dupa convalescenta,am vorbit cu niste psihologi care in loc sa ma convinga sa plec din nou in misiune mai rau m-au inrait si pina la urma am si rupt contractul cu armata si am iesit in civilie...

alx

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 16:59:11
E singurul general Roman care a avut acces acolo,a fost in Misiune Oficiala,probabil in "schimb de informatii",a scris carti pe tema asta si e unul din cei trei militari europeni care au mina libera in zonele ultrasecrete,s-a discutat mult pe aici,pe rufon de activitatea lui,vezi topicul "Un general roman in zona interzisa AREA 51",postat de Nox.
http://www.rufon.org/forum/index.php?topic=1977.0

Sorry ca te dezamagesc,calatorule...dar emil streinu nu a avut acces nicaieri...a fost si el,ca tot omu,in vizita in state,si a reusit,pe banul contribuabilului roman,sa traga o fuga si la Roswell...am urmarit cu interes povestile lui despre vizita acolo,si pot sa-ti spun ca abereaza...cu brio. :-D  In primul rand,NU A FOST EL PRIMUL ROMAN LA ROSWELL,asa cum a afirmat...au fost altii inaintea lui..intrebati-l pe Paul,el va poate confirma,pt ca si el a fost acolo,si cred ca inaintea lui streinu...
In al doilea rand,sa vii tu la televiziune dupa vizita la roswell,si sa aduci de acolo un semn de circulatie cu "atentie trec UFO!" mi se pare curata marlanie...nu mai vorbesc de povestile debitate vizavi de camerele mascate in cactusi,de calauza aia super mega extra care a reusit sa-l duca pana in mijlocul Ariei 51,unde a ajuns nestingherit pana in mijlocul unui experiment...adica povesti de adormit copii!
   Imi mai aduc aminte,cum inainte de faza asta mergea pe la televiziuni si arata poze cu ozn-uri,care erau de fapt lansarea unor rachete de pe un submarin...
    Per ansamblu,nu neg ca la un moment dat streinu a avut acces la informatii deosebit de interesante...insa fie are o misiune foarte clara,fie bate campii "for free!".   Am avut ocazia sa il intalnesc personal,la o intrunire publica,la care a venit BEAT! Si i-a dat inainte cu razboiul climatic,cu povestile despre roswell,si alte alea...numai povesti si promovarea propriilor carti. Asa ca informatiile pe care le scoate el pe gura,legat de ET si alte alea,pt mine au valoare ZERO! Dupa cum se pare ca si cei de la ASFAN s-au convins iin ultima vreme cate parale face,cel putin cat a trait regretatul HOBANA...
Chiar nu am chef sa scriu mai multe despre treaba asta,pt ca ma plictiseste ingrozitor,insa,asa cum am zis,aberatiile scoase pe gura de domnia sa nu cred ca merita un topic separat aici pe rufon,si nici nu merita atata atentie...sunt bune doar pt ZEROTV (OTV),unde platesti ca sa debitezi ce vrei...
   cam asta e PAREREA MEA!   alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

StarDust

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 19:41:07
...nu pot concepe ca printre noi exista oameni atit de duri...si culmea toti niste sedentari,ati facut ma vreunu dintre voi armata,ati fost vreunu la razboi,ati vazuti morti si raniti cu ochii vostri? Eu am doua gauri in picioru sting,un glonte care m-a traversat in Somalia,stiu ce inseamna Moartea. Durii lu peste prajit. Mi-e rusine de rusinea voastra. Si ce facem ma,ne intoarcem la lagare de concentrare si la variatii ale Solutiei Finale?

De unde si pana unde iti permiti afirmatiile astea gratuite?

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 20:56:15
Nu...nu ma bucur,retroactiv ma disculp,nu vreau sa culpabilizez...asta era misiunea,ce puteam face,nimeni nu e in locu meu sa stie viata mea si problemele mele,eram mai naiv,credeam ca Restore Hope se limiteaza la ajutor alimentar pentru negrii aia subnutriti si plini de boli...dar asa a fost sa fie. Precizez in apararea mea ca am refuzat misiunea ulterioara in Bosnia,am facut 40 de zile de inchisoare (militara) pentru asta,la Spitalul Militar,dupa convalescenta,am vorbit cu niste psihologi care in loc sa ma convinga sa plec din nou in misiune mai rau m-au inrait si pina la urma am si rupt contractul cu armata si am iesit in civilie...

Dupa cum tocmai tu ai denumit acest topic, aici discutam despre "extraterestrii rai" pe care ai aduce in discutie Emil Strainu. Detaliile strict personale (cel mai probabil simple fabulatii) pomenite mai sus (fara nici o legatura cu subiectul) nu ne intereseaza deloc.

P.S.
Un eventual raspuns il astept pe PM, orice alta postare off-topic zboara la cos!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Rayden

nu putem avea si noi discutii mai productive? :?
cred ca s-au spus destule pe topicul asta.. si ne-am cam departat de subiect..

Siberia

(Off-topic)
Aduc o clarificare vis-a-vis de raspunsul pentru @calator astral:
- fraza referitoare la ranile lui nu s-a dorit a fi ironica ci pur si simplu probabil n-am exprimat destul de clar ce-am vrut sa zic.
Respect (si compatimesc) experienta nefasta a ranirii lui in razboi sau misiune de mentinere a pacii, dar nu accept sa faca din asta un avantaj folosit in a-si exprima pareri nefondate vis-a-vis de alti colegi.
Nu consider defel mujicie faptul ca nu sunt constransa de nici o religie sa intorc si celalalt obraz si sa inghit orice. Iubesc creatia in intregul ei dar nu iubesc manifestarile individuale nejuste.
Nu imi exprim parerile ca sa adun puncte karmatice si in cazul in care nu inteleg opinia cuiva ma simt libera sa pun intrebari.
Daca asta deranjeaza pe cineva, ajunge doar sa nu-mi raspunda sau sa ma ignore, fara a-mi aduce jigniri.
Sper ca am clarificat orice nelamurire si putem sa ne rezumam in continuare la topic.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

#42
Starduste, eu sint,observ,de-acum "supravegheat" pentru ce doar tu stii, topicu meu e slab si neinteresant dar "maimuta chinezeasca din sfera de ghiata cu gaura ciudata" intereseaza forumistii...am fluierat in biserica si ma penalizezi,dar cei ce justifica selectia posibila si aproba moartea probabila a miliarde de oameni sint "nesupravegheati",liberi sa zica asta...
Esti liber sa stergi orice mesaj al meu,chiar tot topicul.
Nu fac vreo remarca pe atacu tau gratuit ca "fabulez",viata mea e a mea,trairile mele,experienta mea sint vii in amintirea mea,astea nu mi le poti fura. Crezi nu crezi ectreaba ta. Nu te-am vazut sa participi cu ceva bun la acest forum,nu te-ai evidentiat cu nimic,decit cu insulte la adresa noilor veniti
___________
E parerea ta si o respect alx.
Dar el a fost ACOLO,in AREA 51. Nici unu din noi nu am pus picioru in baza aia mitica.
Si...cum iti explici tu multitudinea amanuntelor pe care le da in direct la televiziune,descriptia exacta a deplasarii ozeneurilor,unghiurile drepte pe care le faceau acele aparate,viteza atit de bine estimata,accelerari,stopuri aeriene urmate de imobilitate in aer...ai vreo idee sau crezi ca minte de ingheata apele?
Sau poate in opinia ta era pur si simllu...beat!...
Eu il CRED pe omu asta. E foarte curajos.
Am sentimentu invers: stie muuult mai mult,dar vrea sa divulge unele secrete socante progresiv,fara sa raneasca susceptibilitatea unora.... :wink:

dab270277

Multi dintre noi calator astral stiau despre existenta OZN-urilor inca dinainte de 89`. Binenteles cine are peste 30 de ani. Multe lucruri erau cunoscute inca de atunci. Doar cativa dintre utilizatorii acestui forum care frecvent participa activ la diverse subiecte stiu constient sau inconstient sa "se mentina intr-un echilibru emotional". Nu am sa dau nume dar eu nu ma numar printre ei (din pacate).
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

fiulploii

( offtopic lamuritoriu )

mojíc (mojíci), s. m. – 2. Bădăran, țopîrlan. – 3. (Adj.) Josnic, obraznic, nerușinat. Rut., rus. mužik (Miklosich, Slaw. Elem., 31; Cihac, II, 201), cf. pol. muzyk, ceh. muzik.; mojicie, s. f. (grosolănie, obrăznicie)

Deci , nu ma refeream la @Siberia .

ontopic .

Rautatea cu tot cortegiul ei de demoni si satani este creatia umana si este foarte profitabila pentru unii .

Asa cum zicea unu, cu un cioban nu discuti despre teoria relativitatii ci despre oi, branza si vreme.
Adica, cineva a gasit o nisa de piata si o exploateaza la maximum  :lol:
Insa , informatiile ar trebui verificate din surse independente.