Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emil STRAINU: "Am luat legatura cu cei mai rai extraterestri..."

Creat de calator astral, 22 Iulie 2011, 22:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arhanghelul

Citat din: calator astral din  22 Iulie 2011, 22:21:00
General Emil STRAINU alaltaieri,in CONSPIRATIA TACERII:
.......
AM LUAT LEGATURA CU CEI MAI R A I EXTRATERESTRI SI NUMAI STIM CUM SA SCAPAM DE EI! O RASA REA FARA SENTIMENTE."
cutremurator...

... recititi comentarile de aici  ...
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3200.0/topicseen.html

P.S. Cum sa nu fie rai daca sunt locotenenti lui : "Sarpele cel din vechime " alias "Tatal inselaciunilor" zis si "Balaurul" numit " Lucifer " ...   http://www.gotquestions.org/Romana/identitate-satan.html
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 12:32:53
E deosebit de trist si ingrijorator finalu commentului tau....
Daca e adevarat.
Eu doar mi-am pus o intrebare vizavi de teoriile conform carora la viteze hiper-luminice se sparge bariera temporala putandu-se calatori atat in trecut cat si in viitor. Daca ETs o pot face fii sigur ca cineva ii monitorizeaza si pe ei din dimensiuni superioare...asta mergand tot pe un fir al presupunerilor mai mult sau mai putin.

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 12:32:53
Si ce facem bisse,ce facem?!...ne lasam in mina lor sau a coruptilor cu speranta ca se vor indura de noi si ca vor face un loc pentru cit mai multi in Lumea viitoare imaginata de ei?
Moartea e unul din lucrurile "palpabile" in acest univers sau plan fizic ori herzian. Asta nu inseamna ca trebuie sa ma las in voia nimanui, sa-mi pun speranta in cineva... dar nici nu ma impiedica sa gandesc echilibrat, sa observ si sa caut a intelege mai bine ceea ce ma inconjoara intr-un mod detasat care sa-mi ofere in final o expandare a constiintei, a perceptiei mele si a modului in care realizez realitatea. Asa sunt eu, poate gresesc, nu stiu. Daca nemernicii care au zapacit lumea cu inventiile si sistemul lor au atins nivelul tehnologic la un nivel global prin care sa ne manipuleze constiinta si perceptiile...atunci ne pierdem deja timpul discutand de pomana.

Iata un exemplu cu adevarat straniu... Revoltele din lumea araba sunt percepute de catre cetatenii americani fani ai fenomenului "2012 - un salt cuantic" ca un inceput al schimbarii...insa noi stim ca nu este un efect al unor radiatii cosmice, benzi fotonice sau cum s-or mai numi ele ci sunt rezultatul armelor scalare.

In concluzie...nu sfatuiesc pe nimeni sa faca nimic decat ceea ce crede de cuviinta si sa-si asculte inima, eu asta fac. Daca si cu siguranta exista un creator atunci stie el mai bine ce trebuie facut. Respect viatza indiferent ce forme ia, indiferent de locul din care provine. E o atitudine mai potrivita, asa mi se pare mie.

Cand ne vom intalni fatza catre fatza iti voi spune mai multe si vei hotara singur daca am o viziune falsa ori deformata.

calator astral

Citat din: Arhanghelul din  23 Iulie 2011, 13:40:31
... recititi comentarile de aici  ...
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3200.0/topicseen.html

P.S. Cum sa nu fie rai daca sunt locotenenti lui : "Sarpele cel din vechime " alias "Tatal inselaciunilor" zis si "Balaurul" numit " Lucifer " ...   http://www.gotquestions.org/Romana/identitate-satan.html
foarte interesante comentariile colegilor nostri pe acel topic lansat de mine pe rufon acum un an (dar care a contribuit in mare masura la suspendarea mea).
Cu un nick ca "arhanghelul" banuiesc ca aderi la aceasta viziune a Bisericii.
Excluzi deci ca Biserica ar incerca sa explice unele fenomene din paranormal sau exobiologie cu cuvinte simple si expresii sau concepte pe intelesul tuturor,dar ca ar sti perfect despre ce este vorba?
O avea oare biserica vreo organizatie secreta care se ocupa cu studiul extraterestrilor sau chiar preoti-cosmonauti gata sa intervina,cum afirma unii pe aici?

Siberia

Citat din: calator astral din  23 Iulie 2011, 14:41:53
O avea oare biserica vreo organizatie secreta care se ocupa cu studiul extraterestrilor sau chiar preoti-cosmonauti gata sa intervina,cum afirma unii pe aici?

Jesuits
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Citat din: dab270277 din  23 Iulie 2011, 13:33:33
Nu stiu ce este de facut calatorule, stiu doar ca trebuie sa avem foarte mult discernamant si sa nu lasam emotiile, sentimentele sa ne domine :)

Un om care este condus doar de sentimente si emotii nu o sa faca nimic in viata!
inseamna ca ala sint...
Sint deci NEADAPTAT pentru Lumea viitoare. Voi fi sigur Eliminat.
Straniu...aceeasi fraza ca a ta mi-a spus-o o reptilianca pe care am cunoscut-o recent...
Inainte sa plece, pe furis ca o hoata, cind eram la servici,mi-a zis in seara dinainte "inchide ochii,am o surpriza pentru tine!"
Cind i-am drschis imi pusese la git un lantisor de aur cu o....sopirla tot din aur. Mi-a zis " asta va fi norocul tau,te va proteja la nevoie!" ,dar eu ca un bou superstitios ce sint am rupt pe loc lanticu si i-am spus ca nu port asa-ceva,niciodata nu mi-am pus lantic la git,nici macar cruciulita,iar cind eram casatorit nici macar verigheta nu o suportam. (fac p paranteza si precizez ca frantuzoaica cu care ma insurasem a incercat si ea sa imi ofere un cadou similar,un lantisor din aur cu cifra 13, si ea imi spusese tot "poarta noroc!"...))
Cind a vazut ca am aruncat sopirla de la git, a luat-o,a pus-o in posreta ei si a zis " esti un prost superstitios,habar n-ai ce-ai facut,o s-o repar si o sa o port eu!".
Sa nu o ranesc i -am spus " iarta-ma,da-mi-o inapoi,cadoul dat nu se ia inapoi,o s-o repar si o s-o port,iarta-ma te rog!"
dar mi-a zis impasibila ca numai vrea,dupa care a urmat fraza cu sentimentele si inadaptarea celui care le are...
M-ai facut sa ma gindesc la ea...la chipul ei frumps si rece,cu ochii verzi ca smaraldu,niciodata nu am auzit-o rizind,un zambet trist rareori era singura ei expresie faciala...dar nici macar trista nu era nicicind....

dab270277

calatorule ... iarasi interpretezi totul. am spus doar ca totul trebuie sa fie in echilibru. exacerbarea peste masura a unor sentimente duce ... la ceea ce a patit lucifer ;)
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

calator astral

Citat din: Siberia din  23 Iulie 2011, 14:47:02
Jesuits
acum o luna jumate am fost la mormintul Mariei Magdalena,o grota in care a fost amenajata o biserica,sanctuarul e pazit de Ordinul Iezuitilor. Dan Brown spune ca daca gasesti oasele Mariei Magdalena pazite de Iezuiti,ai gasit Graalul....cam misteriosi acesti Iezuiti....

Tzipi

Si a prezentat vreo dovada ca a avut acces in area 51 ? Ori s-a dus doar pana la gard si s-a uitat de dupa semnul cu trecerea interzisa ?

calator astral

#23
Citat din: Tzipi din  23 Iulie 2011, 16:44:43
Si a prezentat vreo dovada ca a avut acces in area 51 ? Ori s-a dus doar pana la gard si s-a uitat de dupa semnul cu trecerea interzisa ?

E singurul general Roman care a avut acces acolo,a fost in Misiune Oficiala,probabil in "schimb de informatii",a scris carti pe tema asta si e unul din cei trei militari europeni care au mina libera in zonele ultrasecrete,s-a discutat mult pe aici,pe rufon de activitatea lui,vezi topicul "Un general roman in zona interzisa AREA 51",postat de Nox.
http://www.rufon.org/forum/index.php?topic=1977.0

Rayden

am avut ocazia sa il intalnesc pe general, la un eveniment..roiau oamenii in jurul sau. isi spunea povestea cu ocazia vizitei sale la area 51.. il cred ca a fost acolo..dar..nu cred ca a fost "inside area 51" :)
observ ca scoate carti pe banda rulanta, si mai observ ca are un marketing bine pus la punct...iar din sistemul asta de vanzari carti cu subiecte sensibile, de la cateva dintre persoanele cu care domnia sa interactioneaza am inteles ca "stie multe, si spune gradual, astfel incat informatia sa senzationala sa nu vina ca un soc" pentru "muritorii de rand..

legat de ceea ce spune in filmulet, sunt ferm convins ca exista o federatie galactica de ET / EBE..si nu cred ca ar lasa niste "badass aliens sa isi faca de cap pe Terra"  :mrgreen:

calator astral

Citat din: Rayden din  23 Iulie 2011, 17:08:48
am avut ocazia sa il intalnesc pe general, la un eveniment..roiau oamenii in jurul sau. (...)
"stie multe, si spune gradual, astfel incat informatia sa senzationala sa nu vina ca un soc" pentru "muritorii de rind"  :mrgreen:

Si eu am aceeasi senzatie,stie extrem de multe dar nu vrea sa sperie lumea,sa provoce panica.
Asta denota nu numai un mare curaj dar si un simt al responsabilitatii care il onoreaza.
Cred ca este prototipul personajului care finalmente va sparge Zidul Tacerii, destainuirea lui in CONSPIRATIA TACERII valoreaza o mie de Proiecte DISCLOSURE.
Sint convins ca mai are alti asi pe mineca si sigur are "spate",altii au mierlit sau au disparut pentru acest tip de destainuire in direct intr-o interventie televizata.

Rayden

pai..calatorule, e timpul pentru the real disclosure!
ajunge cu lingurita..no more!
e timpul pentru marea destainuire; dupa atatea filme, documentare, evenimente, de dupa 2000 incoace..cred ca masele sunt pregatite pentru "intalnirea cu ET/EBE"..
cred ca in jur de 2 ani, isi vor face simtita prezenta incat nu va mai fi nici urma de indoiala ca nu suntem singuri in univers.

Siberia

Citat din: Rayden din  23 Iulie 2011, 17:08:48
si mai observ ca are un marketing bine pus la punct...iar din sistemul asta de vanzari carti cu subiecte sensibile, de la cateva dintre persoanele cu care domnia sa interactioneaza am inteles ca "stie multe, si spune gradual, astfel incat informatia sa senzationala sa nu vina ca un soc" pentru "muritorii de rand..

Din punct de vedere al unui marketing bine pus la punct, informatia trebuie eliberata gradual fiindca in acest mod banii vor curge pe o durata mai lunga de timp decat daca ai elibera toata informatia deodata. Pe langa efectul banesc mai exista si efectul psihologic al completarii informatiei (eliberarea oricarei alte informatii trebuie sa fie asteptata cu nerabdare pentru a produce alti bani). Deci d-nul in cauza "stie multe, si spune gradual" nu pentru ca "informatia sa senzationala sa nu vina ca un soc" pentru "muritorii de rand" ci doar din motive financiare. Sa fim seriosi, pana la urma, cu toata stiinta lui ramane tot un muritor de rand si el.

Cat despre "AM LUAT LEGATURA CU CEI MAI R A I EXTRATERESTRI SI NUMAI STIM CUM SA SCAPAM DE EI! O RASA REA FARA SENTIMENTE." :
Cei care au luat legatura cu ei sunt mai buni decat extraterestri in cauza ?
Cei care au luat legatura cu ei vor intr-adevar sa scape de ei si nu stiu cum ?
D-nul Emil Strainu are o problema cu acesti extraterestri si nu stie cum sa scape de ei, sau se erijeaza in a vorbi in numele altora care au luat legatura si care se descurca bine mersi in relatia cu acesti extraterestri ?
Cat de lipsiti de sentimente sunt acesti extraterestri ? Cine le-a masurat sentimentel ? De unde stim sigur daca nu isi ascund sentimentele foarte bine pentru a-si atinge scopurile ?

In alta ordine de idei, modul ideal de a analiza o problema/o situatie data, se face faca lasand sentimentele deoparte pentru gasirea celei mai eficiente rezolvari. Acest mod de a analiza si a rezolva probleme conduce la ipoteza ca am fi lipsiti de sentimente ? Un caine aflat in situatia de a fi eutanasiat pentru a-i curma o suferinta ulterioara ar crede despre noi ca suntem lipsiti de sentimente ?

Si extrapoland, ajungem si la ce spunea colegul @dab270277. Sunt convinsa ca nu este un adept al planului de depopulare al Pamantului. Dar lasand sentimentele deoparte si judecand lucrurile "la rece" vom observa cu usurinta ca pentru binele omenirii ca specie, anumiti indivizi ar trebui sa dispara.
(oricum vine vremea trierii, noroc ca nu trebuie sa se asumam noi acest rol de "selectioner")
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

dab270277

Parerea mea este ca nu toti suntem "premianti" ca sa avem aces la secrete. Sunt inca oameni ptr care un iphone este ceva supranatural. A cui este vina? Probabil ca a societatii.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Rayden

Citat din: Siberia din  23 Iulie 2011, 18:22:43
Din punct de vedere al unui marketing bine pus la punct, informatia trebuie eliberata gradual fiindca in acest mod banii vor curge pe o durata mai lunga de timp decat daca ai elibera toata informatia deodata. Pe langa efectul banesc mai exista si efectul psihologic al completarii informatiei (eliberarea oricarei alte informatii trebuie sa fie asteptata cu nerabdare pentru a produce alti bani). Deci d-nul in cauza "stie multe, si spune gradual" nu pentru ca "informatia sa senzationala sa nu vina ca un soc" pentru "muritorii de rand" ci doar din motive financiare. Sa fim seriosi, pana la urma, cu toata stiinta lui ramane tot un muritor de rand si el.

apai, adicatelea...nu tre sa traiasca si omu'?!
oricum, mie mi s-a parut un om ok... asa la prima vedere..