Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emil STRAINU: "Am luat legatura cu cei mai rai extraterestri..."

Creat de calator astral, 22 Iulie 2011, 22:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mr

Citat din: calator astral din  05 August 2011, 10:53:41
Biss> mi se filfiie daca-ti "scade" tie "vibratia", e treaba ta. Cind citesc postarile tale imi fuge gindu la scena din Titanic unde,in mijlocu haosului si a panicii generale, muzicantii isi continua prestatia,ca niste papusi obosite si prafuite intr-un vechi orologiu,incapabile sa realizeze gravitatea situatiei.

Aparent, asta e impresia care se creeaza, ca filozofiile nu au nici o legatura cu realitatea si filozofii traiesc intr-un nor. Nu zic ca nu sunt si unii care confirma regula, dar incearca sa privesti dincolo de aceste aparente si ai sa ramai uimit de cat de ancorati in realitate sunt unii (printre care si colegul @biss ).

Citat din: calator astral din  05 August 2011, 10:53:41
Eu unul am testat conceptu asta cu tot felu de yoghini si in afara de draci nu intilnesti nici o entitate superioara. Deci negativ.

Nu cred ca ai depasit aparentele de ai ajuns la rezultatele negative si contactul doar cu dracii de duzina. Poate ar trebui sa-ti reanalizezi calitattiv abordarea subiectului. Poate dintr-o perspectiva de la interior la exterior si nu invers....

Citat din: calator astral din  05 August 2011, 10:53:41
Eu continui sa postez marturii ale ofiterilor din anumite structuri guvernamentale,de la noi sau din alte parti,oameni curajosi care au rupt tacerea in privinta adevaratei naturi a ETeilor,invit forumistii anglofoni sa vizioneze marturia unuia dintre ei,care a lucrat ani de zile in subteranele ARIEI 51,si care povesteste cum a ajuns,disperat,sa deschida focul si sa mierleasca unii alieni care au atacat si ucis,cu singele lor rece de reptile, militari americani, umani ca tine,ca mine...

Nu cred ca trebuie considerate aceste marturii ca fiind adevarul suprem avand in vedere metodele de spalare a creierelor si a inducerii de informatii false. Intradevar aduc un aport de info adevarate dar sunt prea separate ca si concluzii, amestecate cu tot felul de idei personale ale subiectului (care nu apartin intotdeauna lui) si pot induce in receptor piste false.
Un spirit critic este constient de faptul ca pentru a-si completa puzzle-ul personal trebuie sa trieze cu vigilenta tone de informatie balast. Dar ce fac ce-i care nu sunt asa de critici si centrati corect...si iau de bune balivernele bine ambalate servite peste tot?

Citat din: calator astral din  05 August 2011, 10:53:41
Cel mai straniu aspect in toate aceste marturii ale militarilor din zonele mixte alieni-umani,dincolo de subiectivitatea dualitatii Bine-Rau? Nici la ora actuala,dupa decenii de "cooperare reciproc-avantajoasa" NU CUNOASTEM ADEVARATELE LOR INTENTII.
N-avem nici o idee de Planul lor cu noi. Habar n-avem ce au de gind sa faca cu noi.

"Subiectivitatea" dualitatii bine-rau a spiritelor ce anima Creatia cred ca se rezuma la: "Aşa că după faptele lor îi veţi cunoaşte" (Matei 7:20).
Nu avem habar despre intentiile lor pentru ca ei vor acest lucru.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Xanadron

Sincer, pe mine ma distreaza cumva... eficientza :lol: cu care calator astral reuseste sa ne mobilizeze in a scoate la suprafata cele mai diverse (si intime uneori) convingeri. Fara sa-l acuz prin asta, Doamne feri, de vreo intentie subliminala... ;)

Inclin sa cred totusi ca fiecare din opiniile noastre contine si o cit de mica latura veridica, ce ar putea fi inclusa in puzzle-ul atit de stufoasei si ocultatei teme a intentiilor ET vizavi de soarta noastra si a relatiilor lor cu umanitatea in genere - si sforarii nostri in particular.

@@biss: in opinia mea, ET-ii "rai" n-au murit arhidemult si-s inca gardienii nostri pe Prison Planet Earth (printre altele, sint cel putin opt pasaje biblice in care se recunoaste, mai mult sau mai putin voalat, faptul ca Pamintul e "domeniul rezervat" al Maestrului cu coarne :evil:). Maestru care stie insa perfect sa joace alternativ clasicul rol dublu "politist rau/politist bun". :-D
Si poate ca e, indirect, unul din cei mai harnici slujbasi ai Sefului Al Mare, :star: prea ocupat cu alte trebi ca sa ne testeze personal la diverse "materii" existentiale.

Pina la un punct, evident - fiindca nu trebuie exclusa nici ipoteza unei "inspectii scolare galactice" :roll: periodice si cumva anuntate, pe cale sa apara la orizont... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

De acord cu ansamblul ideilor exprimate de pretiosul xanadron in acest mesaj.
Citat din: Xanadron din  05 August 2011, 13:11:31
Sincer, pe mine ma distreaza cumva... eficientza :lol: cu care calator astral reuseste sa ne mobilizeze in a scoate la suprafata cele mai diverse (si intime uneori) convingeri. Fara sa-l acuz prin asta, Doamne feri, de vreo intentie subliminala... ;)

Inclin sa cred totusi ca fiecare din opiniile noastre contine si o cit de mica latura veridica, ce ar putea fi inclusa in puzzle-ul atit de stufoasei si ocultatei teme a intentiilor ET vizavi de soarta noastra si a relatiilor lor cu umanitatea in genere - si sforarii nostri in particular.

@@biss: in opinia mea, ET-ii "rai" n-au murit arhidemult si-s inca gardienii nostri pe Prison Planet Earth (printre altele, sint cel putin opt pasaje biblice in care se recunoaste, mai mult sau mai putin voalat, faptul ca Pamintul e "domeniul rezervat" al Maestrului cu coarne :evil:). Maestru care stie insa perfect sa joace alternativ clasicul rol dublu "politist rau/politist bun". :-D
Si poate ca e, indirect, unul din cei mai harnici slujbasi ai Sefului Al Mare, :star: prea ocupat cu alte trebi ca sa ne testeze personal la diverse "materii" existentiale.

Pina la un punct, evident - fiindca nu trebuie exclusa nici ipoteza unei "inspectii scolare galactice" :roll: periodice si cumva anuntate, pe cale sa apara la orizont... 8-)
marturisesc ca da,vreau sa cunosc bine opiniile personale ale unor forumisti, vreau sa stiu cu cine am de-a face si utilizez unele metode imprumutate din psihologie pentru a trece de aparente si a deschide mici brese.
_________
Ps> bisse ma cunosti pe dinafara,imi citesti gindurile.
:-o
("Prin urmare pentru mine ETs rai au murit demult-arhidemult prin aceasta zona galactica. Daca ei mai exista nu pot fi decat in forma umana camuflati fiind de toate gandurile negative ale omenirii, asta ca sa nu mai amintesc iar de vibratii. Cei care vegheaza la nealterarea genetica a containelor umane sunt micutii Grey. Ha-ha-ha ce ma amuz -am vazut ce moaca ai facut calatorule... Normal ca au intervenit pe unii demnitari sau oameni, erau alterati energetic si genetic de catre demoni.")
nush cum faci dar exact mecla aia incruntata am facut-o pe loc ("mdea bisse...hai ca m-am lamurit si cu tine,cine-mi esti,ia-i pe micutii grey si pupa-i pe gura daca tii atit de mult la ei...")

mr

Citat din: calator astral din  05 August 2011, 11:59:43
Dar m-am revoltat si cu ajutorul lui Dumnezeu am iesit din aceasta subtila capcana.
Am realizat importanta EMOTIILOR noastre umane,ceea ce face din noi fiinte constiente,am refuzat perspectiva insipida,rece si matematica,lipsita de sentimente,bune sau rele,nu conteaza,trasata de reptilieni si sclavii lor.
Ciudat ca ei nu au sentimente dar le infuleca p-ale noastre,se hranesc cu emotiile umane,alearga sa se-ndoape cu tristetea sau deceptiile noastre...

Mai exact emotiile negative (frica, atasament etc) sunt cele care genereaza unde joase ....si devin astfel posibila hrana a "insensibililor" guvernatori. Personal nu cred ca emotiile ne fac mai constienti ci doar mai ancorati in materie. Oricum emotiile sunt emanatiile mintii iar importanta lor pentru spirit este una strict legata de "intriga" din lumea fizica. Eu le vad ca pe niste unelte....cu care te poti taia daca nu le manevrezi corect.

Citat din: Xanadron din  05 August 2011, 13:11:31
Sincer, pe mine ma distreaza cumva... eficientza :lol: cu care calator astral reuseste sa ne mobilizeze in a scoate la suprafata cele mai diverse (si intime uneori) convingeri. Fara sa-l acuz prin asta, Doamne feri, de vreo intentie subliminala... ;)

Inclin sa cred totusi ca fiecare din opiniile noastre contine si o cit de mica latura veridica, ce ar putea fi inclusa in puzzle-ul atit de stufoasei si ocultatei teme a intentiilor ET vizavi de soarta noastra si a relatiilor lor cu umanitatea in genere - si sforarii nostri in particular.

calator astral, dintr-un anumit punct de vedere a devenit un personaj cheie pe acest forum prin felul unic, poate un pic alambicat in care  vede lucrurile si de cand a revenit constat o versiune a lui putin imbunatatita. Se straduie sa se faca inteles ...e clar. Poate nu reuseste mereu ....dar invatam impreuna cu el. Reclama rabdare, ca oricare dintre noi...

Plecand de la premisa ca fiecare isi exprima parerile sincer, poate exista o doza de adevar in spusele fiecaruia dintre noi pentru ca reprezinta sinteze sau concluzii de moment rezultate in urma cercetarilor proprii. Algoritmul dupa care ne completam puzzle-ul personal este unul complex si de multe ori ne depaseste puterea de intelegere.
Poate asta e motorul care ne tine uniti pe forum....fiecare dintre noi asteptand postarile celorlalti pentru a vedea  ce mai poate "culege". :)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

abyss

Citat din: Xanadron din  05 August 2011, 13:11:31
in opinia mea, ET-ii "rai" n-au murit arhidemult si-s inca gardienii nostri pe Prison Planet Earth (printre altele, sint cel putin opt pasaje biblice in care se recunoaste, mai mult sau mai putin voalat, faptul ca Pamintul e "domeniul rezervat" al Maestrului cu coarne :evil:). Maestru care stie insa perfect sa joace alternativ clasicul rol dublu "politist rau/politist bun". :-D
Si poate ca e, indirect, unul din cei mai harnici slujbasi ai Sefului Al Mare, :star: prea ocupat cu alte trebi ca sa ne testeze personal la diverse "materii" existentiale.
Am spus au murit cu sensul ca si-au pierdut corpul fizic sau capacitatea de a-l avea\manifesta. Nu am zis ca nu mai sunt aici ori ca au disparut forever.
E inghesuiala pe pamant...asta este.
Sper sa ne lamurim candva despre ce inseamna rai si buni cand ne referim la fiinte constiente nascute pe alte planete. Candva cei "buni" ne-au investit cu o cunoastere formidabila care i-a implicat pe oameni intr-un conflict cosmic rezultat cu un dezastru planetar. Erau buni deoarece ne-au oferit absolut totul si ne permiteau orice.
Prin comparatie cei rai sunt cei care impun reguli si stabilesc limite urmarind un echilibru, o constructie armonica care va ramane ocultata de schelele si aparentul haos al unui shantier pe toata durata lucrarilor.
La final insa, splendoarea edificiului intrece sacrificiile investite.

@calatorule... :) .... nu te-ai lamurit defel. Insa nu te lasa, e drumul tau catre cunoastere si desavarsire si nu lasa pe nimeni niciodata sa-ti stea in cale! Iti tin pumnii si prietene... am convingerea ca vom reusi cu totii sa traversam scurta perioada ce urmeaza la granita dintre epoci.
Fii cu Dumnezeu, pour la vie, mon ami!

Arhanghelul

#110
Citat din: Xanadron din  05 August 2011, 13:11:31
@@biss: in opinia mea, ET-ii "rai" n-au murit arhidemult si-s inca gardienii nostri pe Prison Planet Earth (printre altele, sint cel putin opt pasaje biblice in care se recunoaste, mai mult sau mai putin voalat, faptul ca Pamintul e "domeniul rezervat" al Maestrului cu coarne :evil:). Maestru care stie insa perfect sa joace alternativ clasicul rol dublu "politist rau/politist bun". :-D
Si poate ca e, indirect, unul din cei mai harnici slujbasi ai Sefului Al Mare, :star: prea ocupat cu alte trebi ca sa ne testeze personal la diverse "materii" existentiale.

Pina la un punct, evident - fiindca nu trebuie exclusa nici ipoteza unei "inspectii scolare galactice" :roll: periodice si cumva anuntate, pe cale sa apara la orizont... 8-)

Adevarat graisi ... Satana este stapanul Terrei ...

Matei 4
1. Isus, plin de Duhul Sfânt, S-a întors de la Iordan si a fost dus de
Duhul în pustiu,
2. unde a fost ispitit de diavolul timp de patruzeci de zile. N-a mâncat
nimic în zilele acelea; si, dupa ce au trecut acele zile, a flamânzit.
3. Diavolul I-a zis: ,,Daca esti Fiul lui Dumnezeu, porunceste pietrei
acesteia sa se faca pâine."
4. Isus i-a raspuns: ,,Este scris: ,,Omul nu va trai numai cu pâine, ci cu
orice cuvânt care iese din gura lui Dumnezeu."
5. Diavolul L-a suit pe un munte înalt, I-a aratat într-o clipa toate
împaratiile pamântului
6. si I-a zis: ,,Tie Îti voi da toata stapânirea si slava acestor împaratii;
caci mie îmi este data si o dau oricui voiesc.
7. Daca, dar, Te vei închina înaintea mea, toata va fi a Ta."

8. Drept raspuns, Isus i-a zis: ,,Înapoia Mea, Satano! Este scris: ,,Sa te
închini Domnului Dumnezeului tau si numai Lui sa-I slujesti."
9. Diavolul L-a dus apoi în Ierusalim, L-a asezat pe streasina
acoperisului Templului si I-a zis: ,,Daca esti Fiul lui Dumnezeu,
arunca-Te jos de aici;
10. caci este scris: ,,El va porunci îngerilor Lui sa Te pazeasca";
11. si: ,,ei Te vor lua pe mâini, ca nu cumva sa Te lovesti cu piciorul de
vreo piatra."
12. Isus i-a raspuns: ,,S-a spus: ,,Sa nu ispitesti pe Domnul Dumnezeul
tau."
13. Dupa ce L-a ispitit în toate felurile, diavolul a plecat de la El, pâna la
o vreme.
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

Poate găseşti şi versetul în care şi lui Petru îi spune Iisus că prin el a vorbit satan. Ilustrează foarte bine ce doream să zic mai sus şi anume că oamenii pot fi parazitati de aceste fiinţe invizibile pentru care timpul şi spaţiul nu contează, ele sunt aici şi nu au nevoie de UFO-uri.,.

Arhanghelul

#112
Citat din: @biss din  06 August 2011, 01:52:42
Poate găseşti şi versetul în care şi lui Petru îi spune Iisus că prin el a vorbit satan. Ilustrează foarte bine ce doream să zic mai sus şi anume că oamenii pot fi parazitati de aceste fiinţe invizibile pentru care timpul şi spaţiul nu contează, ele sunt aici şi nu au nevoie de UFO-uri.,.
Citatul asta? ...

Evanghelia dupa Matei – 16

22. Petru L-a luat deoparte si a început sa-L mustre, zicând: ,,Sa Te
fereasca Dumnezeu, Doamne! Sa nu Ti se întâmple asa ceva!"
23. Dar Isus S-a întors si a zis lui Petru: ,,Înapoia Mea, Satano: tu esti o
piatra de poticnire pentru Mine! Caci gândurile tale nu sunt
gândurile lui Dumnezeu, ci gânduri de ale oamenilor."
..................................................
Citat:
,,Fiţi atenţi la cei care fac cadouri false şi care nu îşi ţin promisiunile. Multă suferinţă, dar încă mai este timp. Credeţi. Sunt şi lucruri bune acolo sus. Nu suntem adepţii înşelăciunilor. Final de transmisie...."
Sursa:
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=5432&lang=RO
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

calator astral

Citat din: @biss din  06 August 2011, 01:52:42
Poate găseşti şi versetul în care şi lui Petru îi spune Iisus că prin el a vorbit satan. Ilustrează foarte bine ce doream să zic mai sus şi anume că oamenii pot fi parazitati de aceste fiinţe invizibile pentru care timpul şi spaţiul nu contează, ele sunt aici şi nu au nevoie de UFO-uri.,.
okey.
____________

ps> bisse ce e cu noul tau avatar,de unde l-ai mai scos si p-asta, ce semnificatie are dracu ala cu furca-n mina si luna plina pe fundal?

Xanadron

Hai sa-ti spun io ce cred ca-i entitatea (nu neaparat draceasca :evil:) din avatarul... @bissal: e Orfeu calatorind intre doua concerte p-un drum al Cunoasterii Neintermediate, sprijinit de un toiag - prea mic in poza, ca sa observam aia 2 serpi incolaciti pe el, reprezentind vortexurile de sens opus ale tramei fractale a Materiei Iluzorii. :-D

P.S. strict ontopic: ultimele banalitati plictisitoare (si suficient de confuze incit sa poata fi interpretate in orice mod) apropo de 2012 si ET, emise de Emil Strainu:

http://www.ziarulring.ro/stiri/23576/gen-r-emil-strainuin-2012-se-schimba-ordinea-mondiala

Unul din comentariile cititorilor e perfect tzintit: :lol:

"Nu, in 2012 nu se stie unde va ajunge omenirea, insa unii tablagisti cu vipushca de general (general de care ?) ajung la circiuma , si inainte de 2012 si, poate, si in 2012..."
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dab270277

Se pare ca totul conduce catre teoria asimilarii noastre de catre "EI".

"O civilizaţie extraterestră contactează una inferioară, ca a noastră din două motive: anihilare sau absorbţie".
(Sursa http://www.ziarulring.ro/stiri/23576/gen-r-emil-strainuin-2012-se-schimba-ordinea-mondiala)

Citeam demult acum vreo 10 ani nu mai stiu exact un document in care "EI" ne considera un ambalaj si ca tot ce avem de pret este "Sufletul".
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

@Lex

DAB poi asa si este , ei pun bine pretul pe ce pun pentru ca la sfarsit ASTA conteaza si pentru noi si pentru ei   :-)

abyss

Scuzati pt offtopic
Citat din: calator astral din  06 August 2011, 02:25:49
ps> bisse ce e cu noul tau avatar,de unde l-ai mai scos si p-asta, ce semnificatie are dracu ala cu furca-n mina si luna plina pe fundal?

Nu e bai dracul, te-ai sonat?
E un sacerdot maya, un astronom si un om al cunoasterii... ceea ce nu poti spune despre popii nostri care sunt 99% niste impostori si niste inselatori organizati strans imprejur ca sa nu-i arda nimeni pe la c#r.

Imaginea e din documentarul difuzat inca pe History HD intitulat Apocalypse Island adica "Insula Apocalipsei". Il recomand spre vizionare tuturor.

Aici e site-ul cercetatorului care a descoperit insula conform profetiilor.

=>http://www.apocalypseisland.com/

PS - era interesant sa putem dialoga cu domnul Emil Streinu dar la bascalia de aici cred ca o sa zica pas...

panta_rh_ei


   Interesante discutiile astea despre persoana si personalitatea dl. E.S. si nu  stiu de ce gandul mi-a zburat fara sa vreau la ...semnatura lui Xanadron. Nu cred ca asta este neaparat esential   ci mai degraba faptul in sine : punerea in discutie publica a unui subiect vechi si sensibil-existenta entitatilor nonumane inteligente si influenta lor asupra omului si a viitorului omenirii. Ca felul in care spune ce stie o fi marcat de mercantilism nu e neaparat o crima-la fel fac si alti adepti ai Disclosure de pe alte meleaguri – important este ca mult mai multi oameni vor incepe sa priveasca altfel ceea ce se intampla, ca vor incepe sa-si puna intrebari ca....trezirea se va produce in mai multi.
  In ' Conspiratia Tacerii'-revista, atinge multe subiecte dezbatute si aici pe forum.
  Pentru mine deci nu pacatele lumesti ale lui E.S. conteaza ci faptul ca aduce sub ochii turmei-cum va place voua sa numiti marea masa a oamenilor-aceste teme ; turma...o fi ea turma dar niciodata nu se stie ce se ascunde in miezul ei.
  Despre bine si rau- sunt notiuni relative ca de altfel toate notiunile din care este facuta supa asta in care inotam si pe care o numim existenta. Vehementa in a afirma ca ceva este bun sau rau nu mi se pare constructiva decat daca ar duce la aflarea acelui prototip-model absolut- al binelui sau raului fata de care se poate raporta ceva ; poate aceste modele exista dar sunt dincolo de puterea noastra de perceptie ; pana le vom descoperi, daca le vom descoperi, binele si raul raman manifestari conjucturale interschimbabile jalonate-de ce nu- de ceea ce numim constiinta, intr-una din definitiile sale :

  CONȘTIÍNȚĂ, (rar) conștiințe, s. f. 1. (Fil.) Sentiment, intuiție pe care ființa umană o are despre propria existență; p. ext. cunoaștere intuitivă sau reflexivă pe care o are fiecare despre propria existență și despre lucrurile din jurul său. 2. Faptul de a-și da seama; înțelegere. ◊ Conștiință socială = ansamblu de reprezentări, idei, concepții, cunoștințe, mentalități ale unei colectivități umane, care reflectă condițiile de existență ale acesteia, precum și psihologia socială a oamenilor. Conștiință de clasă = parte a conștiinței sociale care reflectă existența socială a unei clase determinate. 3. (În opoziție cu existența, materia) Gândire, spirit. 4. Sentiment al responsabilității morale față de propria sa conduită. ◊ Caz (sau proces) de conștiință = dificultatea de a hotărî într-o problemă morală greu de rezolvat. Mustrare de conștiință = remușcare, regret. ◊ Expr. A fi cu conștiința împăcată sau a nu avea nimic pe conștiință = a fi convins că nu a săvârșit nimic împotriva legilor moralei sau a legilor statului. A fi fără conștiință = a fi lipsit de scrupule. Cu mâna pe conștiință = cu toată sinceritatea. 5. (În sintagma) Libertate de conștiință = dreptul recunoscut cetățenilor de a avea orice concepție religioasă, filozofică etc. [Pr.: -ști-in-] – Din fr. conscience, lat. conscientia (după ști).
   @biss : Daca aceste fiinte - unele dintr-o mie - nu au sentimente...poate au o logica formidabila si o cunoastere care transcende bariera timpului. Te mai poti baza pe sentimente in luarea deciziilor cand cunosti exact derularea evenimentelor viitoare ce iau nastere din conjuncturile initiate de catre tine? Eu cred ca nu mai poti.
- toata lumea este de accord ca aceste finite exista si sunt, categoric,  altfel decat noi-ca manifestare, sentimente, logica – si contactul se va realiza doar daca se vor face 'pasi' de ambele parti spre punctul de intalnire si asta presupune-dupa parerea mea- toleranta  fara sa stiu daca ei au aceasta notiune si ce inseamna ea- ca la noi, oamenii,  este pe cale de disparitie.

« Omul cum este acum nu va mai exista in viitor. »  - daca in viitor ar exista omul asa cum este acum  nu ar  insemna  stagnare ci regresie chiar ; si de unde pana unde ideea ca inteligenta este apanajul speciei umane ? Tendinta noastra spre autoextinctie face posibil scenariul aparitiei  unei alte specii inteligente. Vom pastra monopolul inteligentei doar daca vom reusi  performanta de-a distruge toate celelalte specii vii de pe planeta – idee preluata din  S&T- futurologie/ 13 scenarii  pentru sfarsitul lumii/mai 2011.



LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

dab270277




panta_rh_ei NOTA 10 pentru comentariul tau si mai ales pentru crudul adevar pe care marea majoritate trebuie sa il inteleaga ca "omul asa cum il cunoastem acum nu va mai exista in viitorul apropiat". Sa spunem maxim 1000 de ani. Si aici rolul este jucat de aceste fiinte extraterestre. Sa fiu sincer am ajuns la aceasta concluzie demult si foarte greu am reusit sa ma impac cu ea. Viitorul acestei rase inseamna "schimbare" si aici intervine iarasi termenul "ADN".

Ca sunt unii care nu doresc aceasta schimbare asta este partea a doua. In orice razboi exista doua tabere.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain