Sectiune pentru limba româna > Tehnologii vechi și noi

Efectul Structurilor Cavitare si Victor Stepanovici Grebennikov

(1/5) > >>

fiulploii:

'' Fenomenul natural de antigravitatie si invizibilitate la insecte si efectul structurilor cavitare Grebennikov ''

Lumea mea    se numeste cartea scrisa de Grebennikov si capitolul cinci se intituleaza Zborul

Am incercat sa gasesc , bineinteles pe net  :lol: si alte referinte despre acest subiect dar in afara de capitolul 5 nu am gasit .
  Stie cineva mai mult pe aceasta tema ? Se poate da ceva link-uri ? ( engleza , franceza sau romana ca rusa nu ma cunoaste deloc  :lol: )

''Victor Stepanovici Grebennikov - savant naturalist, entomolog profesionist, pictor si om
de o cultura generala deosebita, cu diverse interese. Este cunoscut pentru descoperirea efectului
structurilor cavitare (ESC). Putini însa sânt cei ce cunosc si o alta descoperire a sa. În 1988
pentru el devine evidenta existenta efectelor de antigravitatie a învelisului de chitina a unor
insecte. Mult mai impresionant este fenomenul ce apare concomitent cu astfel de efecte, anume
fenomenul invizibilitatii partiale sau totale sau perceptiei deformate a obiectului material aflat în
zona gravitatiei compensate. Pe baza acestor descoperiri si principiilor bionice autorul a construit
o platforma antigravitationala, si practic a elaborat principiile zborului dirijat, cu viteza de pâna la
25 km/min. Din 91-92 platforma a fost utilizata de autor ca mijloc de deplasare rapida.''

- extras din cartea mai sus mentionata , CopyLeft SaDAng

mm:
Exista si linkuri -altele decat cele rusesti- asupra subiectului din topic insa cu slabe contributii. De baza sunt sursele rusesti.

Imi dau seama ca te intereseaza principiul constructiv al structurilor cavitare insa nu se gaseste nicaieri pe internet.

In privinta linkurilor despre Grebennikov, il poti solicita in direct pe sadang, autorul traducerii din care ai citat, pe forumul :
http://cercetare.forumgratuit.ro/
 S-ar putea sa stie cateva mai interesante.

fiulploii:
Multumesc , mm !
E un site interesant si nu stiam de el. O sa iti urmez sfatul .

O zi buna sa ai !

@Lex:
pentru mai muulte detalii despre platforma anti-gravitationala a lui Viktor Stepanovich Grebennikov am gasit aici  Platforma anti-gravitationala

fiulploii:
multam fain , Lex

Am uitat sa specific ca am capitolul 5 din carte insa linkul de la scribd contine elemente noi .

Alea bune sa s-adune !

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version