Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZNuri live pe CNN in timpul furtunii de nisip (PHOENIX-Arizona)

Creat de calator astral, 08 Iulie 2011, 21:08:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral


Quicksilver

"E frumos, da' nu prea ... ". CGI destul de slabut ... A mai facut si zoom sa se vada  :lol:
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Vlad6


calator astral

Unde ma e CGI ca toate forumurile ufologice americane si britanice au luat foc,numai de asta vorbesc in ultimele 24 de ore...

zamotrak

Citat din: Vlad6 din  08 Iulie 2011, 21:38:32
pare mai mult a avion

La cel care are aparent o evolutie finala spre verticala,se poate observa,inainte de aprinderea celor doua lumini laterale,o lumina pulsatorie portocalie :roll:

dorel6

Exact cum a zis si zamotrak.
Daca americanii si britanicii au luat foc asta inseamna ce ?
Nu exclud nici ideea ca ar putea sa fie un ozn,dar dupa mine este mai mult un "ozc" (obiect zburator cunoscut).
Astept argumente din partea ta calator astral.

dorel6
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

calator astral

Bai voi sinteti seriosi sau ce?...io vad o sfera care iese dintr-un "zid de nisip" impresionant care avanseaza rapid. Se opreste brusc,asteapta doua secunde si imediat apare si colega ei care se inalta vertical urmata de prima sfera.
Nu stiu ce e cu voi...
O concluzie:indiferent de materia din care sint facute,ozeneurilor nu prea le place nisipul din atmosfera. :-(

dorel6

Sunt curios de un singur lucru.
In primul video la secunda 11 apar niste luminite.
Ar avea forma de avion sau chiar de o farfurie zburatoare.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Quicksilver

Stimate coleg, calator astral, pana la urma fiecare crede ce vrea. Daca tii neaparat iti pot demonstra cat de bine poate fi facut un CGI, insa nu te pot obliga sa crezi ce vreau eu deoarece, practic, as fi la fel ca ... stim noi cine. Imi pare rau ca nu prea mai am timp sa fac analize ale imaginilor, insa promit ca de-ndata ce ma eliberez putin am sa reiau topicul.

Uite, cateva CGI-uri nu prea grozave, insa nici prost facute

Green Sphere UFO - Original Hoax - CGI California 2007 UFO Drone Hoax (Marc D'Antonio) Unbelievable UFO Sighting in California: September 11th, 2009 UFO Drone
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

calator astral

#9
N-ai sa ma vezi pe mine postind un hoax / CGI vreodata. Am propus cazul "Laboratorului" imediat de la aparitia subiectului pe saiturile ufologice americane serioase. Imaginile provin de la televiziunea americana,preluate live de CNN si deci neprelucrate, pot fi vizionate de oricine care da un search "sandstorm". Atita timp cit nu a fost elucidat cazul,e vorba de un OZN,pina nu avem noi elemente,primeaza aceasta ipoteza.
Cum subiectul a luat amploare, ABC, canalul care avea elicopteru si jurnalistii la fata locului a trebuit sa faca un reportaj,difuzat acum citeva ore,un interviu cu ziaristu-cameraman care afirma ca a auzit dialogul pilotilor cu turnul de control,au facut si ei un zoom si ralantiu pt a ajunge la concluzia ca " e vorba de doua avioane,nicidecum de nave din spatiu".
Deci cazul e inchis,desi ma intreb cum a permis Directia Aeroportului decolarea in astfel de conditii meteorologice.
Aici ancheta ABC de azi dimineata:

UFOs or Planes in Phoenix Dust Storm?