Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Disclosure - pronosticuri (dar cu argumente)

Creat de Xanadron, 07 Iulie 2011, 08:58:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Care-i marja de timp (dac-o fi) inca necesara "coacerii" unei Disclosure macar partiale?

2-3 ani
3 (17.6%)
Ceva mai mult (5-7 ani)
1 (5.9%)
2-3 decenii
4 (23.5%)
Niciodata (in  timpul vietii noastre cel putin)
7 (41.2%)
Hodoronc-Tromp, deci la scurta vreme dupa preluarea mandatului de catre Donald Duck :)
2 (11.8%)

Numărul total de membrii care au votat: 17

Votare închisă: 23 Decembrie 2016, 12:41:38

Xanadron

#75
Citat din: abyss din  31 Ianuarie 2017, 01:06:00
Da!
Doar că ... eu nu cred in ideea ca de sus vine răul., invidia etc asa cum e de parere Xanadron.  Si nu voi crede niciodată.  Cine stăpânește călătoria interstelara are cheile abundenței, nemuririi și creației.
E parerea ta, compadre - posibil sa fie si corecta, ca nici macar eu nu-s infailibil. :-D

Rezist insa si nu-ti replic cu dizertatii ample de genu' "de ce nu fac gainile oua cubice", :lol: fiindca hermeneutica pacatului originar (adica prevazut din proiectul elohimic... sau nu tocmai) a ajuns sa ma plictiseasca si pe mine-ma.

Scurtissim totusi ca sa nu par ca m-as da mai ermetic-cunoscator decit sint, unele :evil: din entitatile implicate-n hibridizarile / recoltarile atitor feluri de energii contzinute-n "containerele" noastre inca-s rapace... energetic p-o anumita felie, si daca ignoram teoriile TVM-istico-genomice a manglitorilor de CS-uri.
...Ba par sa fie chiar addicted de hai sa-i zic "inhalarea" a 1001 frecventze (?! - discutie lunga si-aici) emise de noi in bulibaseala jocului LOR - desi au intr-adevar demult cheile abundentzei, materialiceste vorbind.

L.E. / P.S., ca altfel sint neclar de concis: Cheile Nemuririi si-ale Creatiei zic io ca NU le au ai' despre care barfeam mai devreme, ci o cu totul alta Sursa, :star: care la rindul EI lasa pin' la un punct oaresce liber-arbitru executantilor-servitori de tip elohimic.

Punct de inflexiune spre alte metode excluzind "eradicarea Raului tot prin Rau" - metode care nu par sa fie considerate insa utile evolutiei noastre-n tzarcu' scolii de corectie Terra.
Deocamdata...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: Xanadron din  30 Ianuarie 2017, 13:55:16

Chestie de care eu cel putin ma indoiesc - ete ca si-n versuri: :-D


Io cred că ar fi bine să pui şi de un volum de versuri :)))

abyss

@Xanadron, la care entități faci referire mai exact?

Xanadron

Citat din: abyss din  02 Februarie 2017, 12:00:16
@Xanadron, la care entități faci referire mai exact?
Ie mai multe caprarii de entitati, compadre - prea multe ca sa le enumar macar acu', da' revin imediat cum imi mai revin. :lol:

Unele sint - mai bine zic "ar fi" - si "eterice", si simbiotice cu rase fizic palpabile si non-interdimensional-calatoare precum elohimii bibilico-babiloneji de fapt (nu-i vb. insa doar de celebrii arhontzei semi-bio, semi-AI), altele-s chiar la propriu incubus-vampiroide, :evil: etc. - se suprapun deci partial cu lista ET / IT / ID-ilor :-( a RV-istului ala pensionar despre care mai barfiram p-aici.

Politic-os :lol: deviind un pic discutia, (sper sa nu mi-o moderezi cu buretele totusi), cei mai apropiati de noi in lantzul de comanda sint foaaarte fizici in orice caz - si extrem de priceputi in modelari psy paradoxale pre Turma.

Posibil deci de ex. ca din cauza LOR sa se fi grabit anuntul anularii alor 102 taxe -si-a aleia auto aberante zise "de mediu" -, fiindca vad ca 'tinerii frumosi si liberi" nu-s de acord cu guvernul care a promulgat-o si vor sa fie-n continuare - paradoxal si unic pe planeta - sclavi hiper-taxati intr-o colonie treptat mai jefuita.
Asta-i viatza insa - la mai mic deci, pina n-o mai ramine ni-mic! 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Citat din: Xanadron din  31 Ianuarie 2017, 14:59:02
E parerea ta, compadre - posibil sa fie si corecta, ca nici macar eu nu-s infailibil. :-D

Rezist insa si nu-ti replic cu dizertatii ample de genu' "de ce nu fac gainile oua cubice", :lol: fiindca hermeneutica pacatului originar (adica prevazut din proiectul elohimic... sau nu tocmai) a ajuns sa ma plictiseasca si pe mine-ma.

Scurtissim totusi ca sa nu par ca m-as da mai ermetic-cunoscator decit sint, unele :evil: din entitatile implicate-n hibridizarile / recoltarile atitor feluri de energii contzinute-n "containerele" noastre inca-s rapace... energetic p-o anumita felie, si daca ignoram teoriile TVM-istico-genomice a manglitorilor de CS-uri.
...Ba par sa fie chiar addicted de hai sa-i zic "inhalarea" a 1001 frecventze (?! - discutie lunga si-aici) emise de noi in bulibaseala jocului LOR - desi au intr-adevar demult cheile abundentzei, materialiceste vorbind.

L.E. / P.S., ca altfel sint neclar de concis: Cheile Nemuririi si-ale Creatiei zic io ca NU le au ai' despre care barfeam mai devreme, ci o cu totul alta Sursa, :star: care la rindul EI lasa pin' la un punct oaresce liber-arbitru executantilor-servitori de tip elohimic.

Punct de inflexiune spre alte metode excluzind "eradicarea Raului tot prin Rau" - metode care nu par sa fie considerate insa utile evolutiei noastre-n tzarcu' scolii de corectie Terra.
Deocamdata...
Cine stăpânește călătoriile intergalactice are cheile nemuririi abundentei și creației.  Îți pot demonstra oricând.

Xanadron

(Re)cunoscutul ufolog Richard Dolan - prima oră dintr-un nou serial pe tema *Intelligent Disclosure*:
https://www.youtube.com/watch?v=_2r5_KjxNf4

Nefiind despre Vril :star: :-D e posibil să nu intereseze multă lume, da-l recomand călduros - nu doar rufoniștilor *puri și duri* refractari la orice discuții colaterale - mai importante uneori, repet, decît contabilizarea ozeniciurilor *nuts & bolts* :ufo: -, și d-aia probabil absenți total de-o vreme din peisaj.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

diluna_coa

Stiu ca subiectul e vechi dar pun aici un video interesant (atentie din 20015!) insa se potriveste foarte bine aici.
Despre "disclosure" nu as sti sa apreciez exact "cand" se va face insa un lucru e sigur: trebuie ceva timp ca sa ne obisnuiasca cu ideea. 
Si... e pe canalul oficial al UNICEF! Chiar daca este sub pretextul "acceptarii" celor altfel sau diferiti... totusi....

https://www.youtube.com/watch?v=hSlrYDqFvfQ&fbclid=IwAR2PD-XMqRZ4hMOq0d4ISQSHDQdxFgsEOFzY5T5Xcvfa_4Gk6aFSwx8I9Cc
Daca crezi si nu exista n-ai pierdut nimic, dar daca nu crezi si exista atunci ai pierdut totul.

fiulploii


diluna_coa

Citat din: Xanadron din  26 Noiembrie 2016, 07:49:33
...Asadar "dementul-iresponsabilul-mascariciul"-etc. pare capabil de ORICE - inclusiv de Disclosure, in sens de "fortzare" a ei. Evident insa ca doar de n-o avea soarta lui JFK (btw, aici ma disociez total de opinia ta, @Padme - fiindca pe JFK il interesa realmente "spatiul" si problematica ET, da' n-a fost sa fie... Disclosure cu el.
La fel cum, statistic vorbind, nici cu Trump nu-s mari sanse sa fie, da' mai stii de unde sare "I, Pet Goat"? :roll: - peste gardu' tzarcului, clar.

Uite ca Xanadron a intuit bine, era cat pe ce ca Trump sa faca respectiva "disclosure", abia s-a abtinut  :-D sa dea totul in fapt daca ar fi sa ne luam dupa spusele domnului "Former Head of Israel's Space Program" din interviu:
https://www.jewishpress.com/news/media/former-head-of-israels-space-program-the-aliens-asked-not-to-be-revealed-humanity-not-yet-ready/2020/12/05/

Ce vreau sa subliniez de acolo este - dupa spusele lui - ca acum 5 ani ar fi fost prea devreme dezvaluirea dar ca trendul deja se schimba in prezent...
Ah, si  :lol: imi reamintesc de prietenul neasteptat din videoclipul UNICEF postat de mine mai sus care se numeste... Marciano
Daca crezi si nu exista n-ai pierdut nimic, dar daca nu crezi si exista atunci ai pierdut totul.

SLEAH19

#84
Știrea de mai sus postată de @diluna_coa apare și peste ocean în New York Post pe 7 decembrie. Se întinde precum Pandemia până ajunge la toți.
Americanii mai adaugă și ei o speculație în text :

Fostul președinte Barack Obama a refuzat recent, într-un interviu cu amuzantul ,,Late Show", Stephen Colbert, să confirme sau să nege existența vieții extraterestre bazate pe înregistrări americane extrem de secrete - o mișcare pe care Colbert a luat-o în glumă ca o confirmare tacită.

https://nypost.com/2020/12/07/aliens-in-hiding-until-mankind-is-ready-ex-israeli-space-head/?fbclid=IwAR3zM0IzeHd7JrGnzpfUKWY1HzVL9V3snb2y9SIVB-xaWnkm5yL013GcgyQ
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

hoinar

#85
Unde unii vad disclosure, eu vad enclosure. Daca merg pe aceeasi teorie (bazata pe dovezi indirecte si multa intuitie) care-mi spune ca traim intr-un sistem inchis, capsulat, unde soarele si luna sunt manifestatii locale ale unor surse externe, cu un zid inpenetrabil noua care separa localul de extern, atunci ceea ce usor se lasa scurs catre mainstream nu este altceva decat una din etapele de conturare al urmatorului bau-bau: extraterestrii rai.

Urmariti tonul celor implicati. Nu mai este unul jovial, frizand ridicolul. Observati de asemenea ca desi imaginile nu portretizeaza actiuni agresive, ideea de baza discutata este ca acele entitati vizeaza cu precadere instalatii militare. Deja, intentiile sunt in zona neutra. Probabil ca in cativa ani, in loc sa beneficiem de energie curata si infinita, vom fi targetati de arme bazate pe aceleasi tehnologii, gratie fermierilor care ne conduc.

https://www.youtube.com/watch?v=AfXwM3140Tg

ps. a se observa scaunul din planul secund al celui intervievat. Un Eames, simbol al elitelor.
the older I get, the faster I was